Strzelcy: Carlitos 20', 62', 79' - Tarasovs 36'

Wisła Kraków:(stroje: biało-czerwone) Cuesta - Palcić, Velez, Arsenić, Sadlok - Boguski, Nitrović, Cywka, Brlek, Imaz - Carlitos Trener: Joan Carrillo
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Słowik - Celeban, Tarasovs, Rieder, Lewandowski - Srnić, Augusto - Pich, Riera, Cholewiak - Piech Trener: Tadeusz Pawłowski

Wisła Kraków: Buchalik, Głowacki, Bartkowski, Llonch, Halilović, Wojtkowski, Brożek
Śląsk Wrocław: Wrąbel, Poprawa, Dankowski, Chrapek, Pałaszewski, Vacek, Bergier

Koniec meczu w Krakowie. Śląsk przegrywa pod Wawelem z Wisłą 1:3.

Carlitos jest 9. piłkarzem w historii, który strzelił Śląskowi przynajmniej 4 gole w sezonie ekstraklasy. Więcej trafień zanotował jedynie Henryk Apostel (6) w rozgrywkach 1964/65.

90 min. - Kibice Wisły śpiewają hymn klubu, są już pewni wygranej.
86 min. - Żółta karta dla Halilovicia.

Po raz 3. w historii rywale wbijają Śląskowi więcej niż jednego hat-tricka w sezonie ekstraklasy. Wcześniej zdarzyło się to w latach 1964/65 i 1992/93. W obu tych przypadkach wrocławscy bramkarze przyjęli po 3 hat-tricki.

85 min. - Tarasovs o własnych siłach opuszcza boisko. Tymczasem Głowacki zmienia Veleza.
84 min. - Cuesta nokautuje Tarasovsa. Łotysz nie podnosi się z murawy, wygląda to groźnie.

Carlitos strzelcem 19. hat-tricka przeciwko Śląskowi w ekstraklasie. To drugi Wiślak na tej liście po Kazimierzu Kmieciku.

82 min. - Ostatnia zmiana w Śląsku. Bergier za Picha.
82 min. - Strzał na wiwat Sadloka.
79 min. - Carlitos show. Hat trick Hiszpana.
77 min. - Druga zmiana w zespole gospodarzy. Llonch w miejsce Imaza.
75 min. - Za lekki strzał Picha po dośrodkowaniu Celebana.

Kamil Dankowski wraca po kontuzji. Poprzednio zagrał w przedostatnim meczu poprzedniego sezonu u siebie z Cracovią (2:0).

74 min. - Po kontuzji na murawę wraca Kamil Dankowski. Zastępuje Mateusza Lewandowskiego.,
71 min. - Pierwsza zmiana w Śląsku. Vacek w miejsce Srnica.

Śląsk stracił w tym sezonie ekstraklasy już 42 bramki. Więcej jedynie Nieciecza (43).

67 min. - Jakub Słowik broni strzał Imaza i ratuje Śląsk przed stratą kolejnej bramki.
66 min. - Lewandowskiemu do teraz kręci się w głowie po tym jak ośmieszał go Carlitos. A było to już chwilę temu.

Carlitos jest 3. piłkarzem, który strzelił Śląskowi gola w obu meczach tego sezonu. Poza nim Marco Paixăo z Lechii i Jarosław Niezgoda z Legii.

65 min. - Ładna indywidualna akcja Cholewiaka zakończona minimalnie niecelnym strzałem.
62 min. - Drugra bramka Carlitosa daje Wiśle prowadzenie. Strzał nie do obrony, wcześniej Hiszpan zabawił się w polu karnym z Tarasovsem.
61 min. - Kolejny spalony Arkadiusza Piecha.
59 min. - Pierwsza zmiana w zespole Wisły. Halilović w miejsce Mitrowica.
57 min. - Kontra Śląska zakończona strzałem Piecha. Można było lepiej rozegrać akcję.
55 min. - Kolejny korner. Śląsk lepiej wszedł w drugą połowę.
53 min. - Pierwsza okazja na gola w ekstraklasie Cholewiaka zmarnowana. Tylko rzut rożny.
52 min. - Słupek po strzale Sadloka, ale..... spalony.
48 min. - Rzut rożny dla Śląska. To dziś mocna broń gości.

Tadeusz Pawłowski dziś po raz 91. w roli trenera Śląska na meczu ekstraklasy. Wyprzedził Oresta Lenczyka i awansował na 5. miejsce. Najczęściej WKS prowadzili: Władysław Żmuda 139, Henryk Apostel 110, Romuald Szukiełowicz 98, Jan Caliński 95.

47 min. - Żółta kartka dla Mitrovica. Trudno powiedzieć za co.
46 min. - Śląsk bez zmian, Wisła bez zmian. Sędziowie z jedną zmianą, Listkiewicz w miejsce Bońka.

Śląsk strzela gola przy Reymonta w 6. kolejnym meczu. Wisła to 8. klub, który zanotował z wrocławianami taką serię w ekstraklasie. Rekord należy do Jagiellonii, która traciła bramkę w 10 spotkaniach u siebie z WKS-em z rzędu.

Piłkarze wracają na murawę. Za chwile zacznie się drugie 45 minut meczu w Krakowie.

Do przerwy Śląsk remisuje w Krakowie z Wisłą 1:1.

45 min. - Dobra indywidualna akcja Piecha w bocznym sektorze boiska zakończyła się faulem jednego z zawodników Wisły
45 min. - Kolejny rzut rożny dla Ślaska. Każdy poprzedni stanowił realne zagrożenie w obozie Wisły.

Śląsk doprowadził do wyrównania po raz 6. w tym sezonie, a po raz 2. za kadencji trenera Pawłowskiego.

43 min. - Na spalonym Arek Piech. Od kilku minut mecz wyrównał się. Wisła ma coraz mniej miejsca, Śląsk gra lepiej pressingiem.

W 6. kolejnym meczu wyjazdowym Śląsk zarówno traci, jak i strzela gola. To 4. taki przypadek w historii występów WKS-u w ekstraklasie. Rekord to 10 wyjazdów z golem obu drużyn ustanowiony w sezonach 2000/01-01/02.

Igors Tarasovs strzela 1. bramkę dla Śląska.

36 min. - Remis!!!!!! Gola dla Śląska strzałem głową zdobywa Tarasovs. Znakomite dośrodkowanie z rzutu różnego Riery.
36 min. - Arsenić blokuje strzał Riery. Hiszpanowi w tej akcji ewidentnie brakowało szybkości.
32 min. - Portugalczyk za faul ujrzał żółtą kartkę.
31 min. - Mnożą się brzydkie faule. Tym razem przewinił Augusto.
30 min. - Żółta kartka dla Macieja Sadloka, za faul na Cholewiaku.
30 min. - Dobre dośrodkowanie Riery, strzał wolejem Picha nad bramką.
28 min. - Wisła strzeliła bramkę i prowadzi grę, Śląsk nastawia się głównie na kontry.

Śląsk traci gola w 14. kolejnym wyjazdowym meczu ekstraklasy. To 4. najdłuższa seria w historii klubu. Rekord wynosi 23 spotkania i został ustanowiony w sezonach 2000/01-08/09.

25 min. - Pusty przelot Cuesty, który wyszedł daleko z własnej bramki, Piech nie poytrafił jednak celnie i mocno strzelić.
24 min. - Carlitos zabawił się z kilkoma graczami Śląska, zatrzymał się jednak na Riederze. Gdyby strzelał wcześniej cieszyłby się z drugiej bramki.

Arkadiusz Piech z 7. żółtą kartką w Śląsku, w tym 6. w lidze.

21 min. - Żółta kartka dla Piecha za dyskusje.
20 min. - Najlepszy strzelec Wisły pewnie wykonuje rzut karny. Śląsk przegrywa w Krakowie 0:1
20 min. - Do jedenastki podejdzie Carlitos.
19 min. - Sędzia Daniel Stefański po skorzystaniu z VAR dyktuje rzut karny dla Wisły.
18 min. - VAR!

Mariusz Pawelec nie zagrał w tym sezonie tylko za kartki przeciw Zagłębiu we Wrocławiu (1:0), a z powodów innych niż dyscyplinarne pauzował poprzednio na rozpoczęcie grupy spadkowej przed rokiem z Górnikiem Łęczna (0:2).

17 min. - Niebezpieczny strzał Carlitosa, Słowik końcami palców zdołał wybić na rzut rożny.
14 min. - Groźna akcja Wisły zakończona strzałem Imaza.
13 min. - Ajjjjjjjj. Znakomite podanie Riery do Piecha. Napastnikowi Śląska piłka plątała się jednak pod nogami. Akcję zakończył strzał Picha, to powinna być lepiej rozegrana kontra.
12 min. - Rieder zatrzymuje Brleka. Było groźnie.

Róbert Pich występuje dziś po raz 113. w ligowym spotkaniu Śląska. Dogonił swojego rodaka Mariana Kelemena. Żaden obcokrajowiec nie rozegrał więcej meczów o punkty dla WKS-u.

11 min. - Cywka zagrywa piłkę ręką, ale sędzie Stefański nie gwiżdże. Byłby groźny rzut wolny dla Śląska.

Dragoljub Srnić rozgrywa 20. mecz w ekstraklasie.

7 min. - Faul Augusto na Imazie. Rzut wolny dla Wisły na połowie Śląska. Niepewna interwencja Słowika, ale Augusto w porę oddala zagrożenie.

Augusto dziś po raz 30. w barwach Śląska.

5 min. - Strata Tarasovsa, Rieder blokiem ratuje Śląsk przed stratą pierwszej bramki.
3 min. - Pierwsza akcja ofensywna Cholweiaka zatrzymana przez Arsenica.
1 min. - W zamieszaniu pod bramką Wisły strzał oddaje Tarasovs.

Piłkarze obu zespołów są już na murawie. Za chwilę zaczynamy!