Strzelcy: Helik 41, Piątek 43, Dimun - Robak 28, Celeban 50, Piech 71

Cracovia:(stroje: biało-czerwone) Wilk - Fink, Helik, Datković, Pestka (Siplak 78) - Zenjov (Strózik 56), Dimun, Covilo, Hernandez (Brock-Madsen 73), Rakels - Piątek Trener: Michał Probierz
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Słowik - Dankowski (Lewandowski 56), Celeban, Tarasovs, Cholewiak - Augusto, Pałaszewski (Srnić 56), Kosecki, Chrapek (Piech 69), Pich - Robak Trener: Tadeusz Pawłowski

Cracovia: Stępniowski, Siplak, Culina, Deja, Dytiatjew, Brock-Madsen, Strózik
Śląsk Wrocław: Wrąbel, Lewandowski, Łuczak, Poprawa, Vacek, Srnić, Piech

ŚLĄSK utrzymał się w ekstraklasie!

90+3 min. - Koniec meczu. Śląsk remisuje 3:3.
90+2 min. - Piech główkował ale obok bramki.
90 min. - Sędzia doliczy minimum 3 minuty.
88 min. - Oj zakotłowało się w polu karnym Śląska, Cracovia kilkukrotnie uderzała ale na szczęście wynik się nie zmienił.
86 min. - Piątek uderzał z dystansu ale obok bramki.

Śląsk i Cracovia to najdłużej niepokonane drużyny w ekstraklasie. Obie nie przegrały 4 poprzednich meczów.

84 min. - Celeban staranowany przez Słowika. Kapitan leży na murawie.
83 min. - Wilk pewnie chwyta piłkę po dośrodkowaniu Augusto z rzutu rożnego.
83 min. - Kosecki uderzał z boku pola karnego ale Wilk dał radę wybić piłkę.
81 min. - Bardzo niecelne uderzenie Piątka z dystansu.

Najwięcej bramek straconych przez Śląsk w sezonie ekstraklasy: 74 (1992/93), 56 (9 walkowerem, 1996/97), 53 (2017/18), 52 (2016/17)

81 min. - Cholewiak prosto w Wilka.
80 min. - Lewandowski podawał w pole karne, Wilk wybił na rożny.
78 min. - Ostatnia zmiana w Cracovii. Siplak za Pestkę.
77 min. - Słowik wybrania uderzenie Helika!
76 min. - Żółta kartka dla Srnicia.
75 min. - Najpierw Dimun przerywa podanie Koseckiego do Piecha, a później Kosecki znów dryblował ale stracił piłkę.
73 min. - Zmiana w Cracovii. Brock-Madsen wchodzi za Hernandeza.

Piech 10. bramka dla Śląska, 9. ligowa

71 min. - GOOOOLLLLL 3:3. Kosecki wygrał pojedynek 1-1, podał do Piecha, a ten z kilku metrów umieszcza piłkę w siatce!
70 min. - Robak do Koseckiego, ale ten nie zdołał oddać strzału.
69 min. - Ostatnia zmiana w Śląsku. Piech wchodzi za Chrapka.

Augusto 11. żółta w Śląsku,10. w ekstraklasie, 5. w tym sezonie

67 min. - Żółta kartka dla Augusto za taktyczny faul na Rakelsie, który wyprowadzał kontrę.
65 min. - Cracovia wychodzi na prowadzenie. Dimun zdobywa piękną bramkę zza pola karnego. Piłka wpadła w same tzw okienko. Słowik był bez szans.
64 min. - Seria fauli i podań. Niewiele konkretów.
60 min. - W tej chwili Cholewiak gra na prawej obronie.
58 min. - Strózik dobrze podał do Rakelsa, ale ten będąc 11 metrów przed bramką Słowika uderzył... bardzo wysoko.
56 min. - Zmiana również w Cracovii. Strózik za Zenjova.
56 min. - Podwójna zmiana w Śląsku. Lewandowski wchodzi za Dankowskiego. Z kolei Srnić wchodzi za Pałaszewskiego.

Celeban 31. gol w Śląsku, 27. ligowy, 25. ekstraklasowy

52 min. - Kosecki wywalczył rzut rożny.
50 min. - GOLLLLLL Tarasovs główkuje, piłka dochodzi do Celebana, ten główkuje i zdobywa bramkę!
49 min. - Robak do Chrapka, a ten faulowany. Gra ma wolne tempo.
46 min. - Czas na drugą połowę!

Śląsk miał momenty w których prezentował się dobrze, niestety, po zdobyciu gola, przewagę osiągnęła Cracovia. Miejmy nadzieję, że wrocławianie odrobią straty i postarają się wygrać w tym spotkaniu.

45+2 min. - Koniec I połowy.
45+1 min. - Zespołowa akcja wrocławian, zakończona wybiciem piłki na rożny.
45 min. - Sędzia dolicza do I połowy minimum 2 minuty.
45 min. - Piątek do Hernandeza w pole karne, tam wślizg Celebana, gwizdek sędziego milczy.

Po raz drugi w tym sezonie przegrywamy w meczu, w którym prowadziliśmy. Znów na Cracovii.

43 min. - Ach, kolejna bramka dla gospodarzy. Śląsk się rozkojarzył. Piątek nieco przypadkowo dostaje piłkę przed polem karnym, tam nieco zaspał Tarasovs, uderza z kilku metrów i zdobywa gola.

Najwięcej bramek dla Śląska na wyjeździe w sezonie ekstraklasy: 9 - Marcin Robak (2017/18) 9 - Marco Paixăo (2013/14) 8 - Flávio Paixăo (2014/15) 6 - Tadeusz Pawłowski (1975/76) 6 - Tomasz Szewczuk (2008/09)

41 min. - Bramka dla Cracovii. Najpierw uderzenie, Słowik nie łapie, z bliskiej odległości dobija Helik.

Najwięcej meczów z golem w sezonie ekstraklasy dla Śląska: 18 - Marco Paixăo (2013/14) 14 - Marcin Robak (2017/18) 13 - Tadeusz Pawłowski (1979/80) 13 - Flávio Paixăo (2014/15)

Najwięcej bramek dla Śląska w sezonie ekstraklasy: 21 - Marco Paixăo (2013/14) 18 - Flávio Paixăo (2014/15) 18 - Marcin Robak (2017/18)

38 min. - Po dośrodkowaniu Dankowskiego, główkował Robak ale niecelnie.
37 min. - Helik uderza z przewrotki ale uderzenie było zbyt lekkie aby sprawić problemy Słowikowi.
36 min. - Tarasovs będzie mógł kontynuować grę.

Najwięcej goli dla Śląska z rzutów karnych w ekstraklasie: 10 - Ryszard Tarasiewicz 9 - Marcin Robak 7 - Zygmunt Garłowski

Na boisku leży Igors Tarasovs. Opiekują się nim lekarze. Upadł po zderzeniu się z zawodnikiem gospodarzy.

W tych sezonach ekstraklasy Śląsk strzelił najwięcej bramek z rzutów karnych: 10 - 2017/18 6 - 2010/11 6 - 2014/15

33 min. - Za chwilę mocne uderzenie na bramkę Słowika ale minimalnie niecelne.
32 min. - Faul Tarasovsa. Cracovia bardzo szybko wznawia grę, na szczęście Cholewiak wybija piłkę. Było groźnie.
31 min. - Cholewiak biegł do piłki ale nie zdążył mimo sprintu do niej dobiec.

To 18. gol Robaka w Śląsku.

28 min. - GOOOOOOLLLL Marcin Robak pokonuje Wilka, który wyczuł napastnika, ale piłki nie złapał.
27 min. - Rzut karny dla Śląska! Żółta kartka dla Helika za faul na Robaku.
26 min. - Zenjov wrzuca piłkę w pole karne WKS-u ale tam Piątek nie sięgnął głową piłki.
23 min. - Za chwilę kolejny rożny ale tym razem piłka szybko zostaje wybita z daleko od bramki Słowika.
21 min. - Zenjov świetnie podanie do Piątka, ten jednak wychodzi z piłką z pola karnego ale wywalczył rzut rożny.
20 min. - Pałaszewski fauluje Piątka na środku boiska.
18 min. - Dankowski podał do Robaka, ale ten otoczony trzema zawodnikami Cracovii, nie miał pomysłu na akcję, długo trzymał piłkę aż ją stracił.

To 30. mecz Chrapka w Śląsku i 30. ligowy Robaka w ekstraklasie we wrocławskim zespole.

Mecz z trybun ogląda Adam Nawałka.

14 min. - Cracovia była blisko zdobycia gola. Rakels podał piłkę w pole karne WKS-u, tam blisko oddania strzału był Piątek, który nie dosiegnął futbolówki.
13 min. - Augusto dośrodkowywał piłkę z rzutu wolnego, tam główkował Robak ale nie udało się oddać strzału na bramkę.
9 min. - Kontra Śląska zakończona nieudanym podaniem Chrapka do Robaka.

To 100 mecz Tadeusza Pawłowskiego jako trenera w ekstraklasie, 97 w Śląsku. 3 w Wiśle.

5 min. - Piłka wyszła poza boisko po rykoszecie od Marcina Robaka.
4 min. - Zamieszanie w polu karnym, piłka trafiła blisko Chrapka, ale ten stracił piłkę.
3 min. - Augusto podał piłkę w pole karne, tam blisko oddania strzału był Kosecki, ale ostatecznie uprzedził go obrońca.
1 min. - Sędzia rozpoczął mecz!

Trójka sędziowska wprowadza piłkarzy na murawę.

Śląsk wygrał trzy ostatnie mecze i to pierwsza taka seria wrocławian w tym sezonie.

Śląsk jeśli nie przegra, zapewni sobie utrzymanie w Ekstraklasie. W tej chwili z grupy spadkowej pewna jest tego tylko Cracovia.

Maciej Pałaszewski po raz pierwszy znalazł się w wyjściowym składzie w Ekstraklasie.

Tadeusz Pawłowski zdecydował się na jedną zmianę. Od pierwszej minuty zamiast Tima Riedera zagra Maciej Pałaszewski.

Czy Śląsk utrzyma serię zwycięstw w strefie spadkowej? Na to liczymy! Zachęcamy do czytania relacji LIVE ze spotkania Cracovia - Śląsk Wrocław!