Strzelcy: Celeban 14', 57' Augusto - Oliva 30'

Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Słowik - Dankowski, Tarasovs, Celeban, Cholewiak - Augusto, Pałaszewski, Kosecki, Chrapek (56' Gąska), Ahmadzadeh (83' Radecki) - Piech (65' Robak) Trener: Tadeusz Pawłowski
Cracovia:(stroje: czerwono-białe) Gostomski - Danek (23' Pestka), Helik, Dytiatjew, Ferraresso - Covilo, Dimun, Zenjov (68' Piszczek), Hernandez, Budziński - Oliva (73' Culina) Trener: Michał Probierz

Śląsk Wrocław: Wrąbel, Golla, Pich, Pawelec, Radecki, Gąska, Robak
Cracovia: Pesković, Culina, Datković, Serafin, Piszczek, Pestka, Strózik

Śląsk pomimo problemów w pierwszej połowie zdołał pokonać Cracovię i zajmuje pozycję lidera! Wrocławianie po zmianie stron byli o wiele lepszym zespołem.

90+5 min. - Koniec!
90+4 min. - Radecki zapoczątkował kontrę Śląska, ta akcja powinna zakończyć się golem, ale Gostomski wybił piłkę na rzut rożny po mocnym strzale Robaka z 18 metrów.
90+3 min. - Dankowski strzelił nieprzyjemnie z rzutu wolnego, Gostomski wypiąstkował piłkę, bał się łapać.
90+2 min. - Sędzia doliczył 4 minuty.
90 min. - Żółta kartka dla Hernandeza.
90 min. - Gąska powinien zaliczyć drugą asystę! Robak przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Cracovii.
89 min. - GOOOLLL!!! Gąska zagrał przed pole karne do niepilnowanego Koseckiego, który wykonał egzekucję i pewnym strzałem przy słupku pokonał Gostomskiego!
87 min. - Helik napomniany żółtą kartką za faul na Radeckim.
84 min. - Druga linia Śląska po wejściu Radeckiego: Augusto, Radecki - Kosecki, Pałaszewski, Gąska
83 min. - Radecki zmienia Farshada. To trzeci debiutant dzisiaj w Śląsku.
83 min. - Farshad opuścił boisko na noszach, Irańczyk trzymał się za udo.
79 min. - Robak przepychał się w polu karny, ale nie dał rady Helikowi.
77 min. - Celeban pozazdrościł Augusto gola piętą? Teraz to on próbował w ten sposób wpakować piłkę do bramki.
73 min. - Culina zmienia Olivę.
70 min. - Dobre decyzja sędziego, obrońca najpierw wybił piłkę. Nie ma rzutu karnego.
69 min. - Kosecki powalony na murawę, ale zdaniem sędziego nie był faulowany. VAR na pewno tę sytuację sprawdzi.
68 min. - Piszczek zmienia Zenjova.
65 min. - Chwilę wcześniej Ferraresso został napomniany żółtą kartką.
65 min. - Piecha zmienia najlepszy strzelec minionego sezonu w Śląsku Marcin Robak.

Tak cieszyli się piłkarze Śląska po golu Augusto na 2:1!

60 min. - Żółta kartka dla Farshada.
57 min. - GOOOLLL!!! Piech próbował strzału z pola karnego, wyszło z tego podanie, piłka przypadkowo trafiła pod nogi Augusto, który sprytnym strzałem piętą pokonał Gostomskiego!
56 min. - Debiut w Śląsku - Gąska zmienił Chrapka.

Na trybunach zasiada 10496 kibiców.

53 min. - Sędzia czekał na decyzję VAR - w polu karnym Śląska Piech potraktował przeciwnika łokciem, ale arbitrzy nie zdecydowali się na odgwizdanie rzutu karnego dla Cracovii.
51 min. - Piech, jak on tego nie strzelił! Ale to była piękna akcja, w której wrocławianie wymienili sporo podań. Dankowski zagrał prostopadle do Pałaszewskiego w pole karne, ten wycofał do Piecha, ale napastnik Śląsk przestrzelił.
46 min. - Zaczął Śląsk.

Obie drużyny wychodzą na drugą połowę bez zmian.

45+4 min. - Koniec pierwszej połowy.
45+3 min. - Kosecki podał w pole karne z lewej strony, ale zabrakło tam zawodnika, który mógłby oddać strzał.
45 min. - Sędzia doliczył 4 minuty.
40 min. - Cały stadion robi Szkocję, na trybunach ok. 10 tysięcy kibiców.
37 min. - Hernandez popędził lewą stroną, Dankowski nie dał rady go dogonić, strzelił z ostrego kąta, Słowik świetnie obronił!
36 min. - Tarasovs znów w roli głównej, tym razem niepotrzebnie wybił głową na rzut rożny, bo piłkę złapałby Słowik.
34 min. - Cholewiak strzelił mocno z dystansu, ale bardzo niecelnie.
30 min. - GOL dla Cracovii. Tarasovs w pojedynku sam na sam z Olivą dał się przepchnąć dziecinnie łatwo, Hiszpan technicznym strzałem lewą nogą pokonał bezradnego Słowika.
29 min. - Groźna akcja gości, ale Zenjov nie sięgnął piłki na piątym metrze.

Piotr Celeban tuż po strzeleniu pierwszego gola dla Śląska sezonu 2018/2019

23 min. - Pestka zmienił kontuzjowanego Danka.
22 min. - Krótka przerwa w grze, jeden z zawodników Cracovii został zniesiony na noszach.
20 min. - Brak w składzie Golli może zaskakiwać, ale na razie Tarasovs spisuje się bez zarzutu.
14 min. - GOOOLLL!!! Chrapek dośrodkował z rzutu rożnego, gola głową zdobył Piotr Celeban!
13 min. - Cholewiak wrzucił piłkę z lewej strony prawą nogą, Piech oddał groźny strzał głową, ale minimalnie niecelny!
11 min. - Cholewiak! Na takie akcje Cholewiaka liczymy - włączył się do akcji ofensywnej, znalazł się w polu karnym i strzelił, ale tylko obok słupka.
5 min. - Kosecki przedarł się w swoim stylu w pole karne, ale nie udało mu się ani strzelić, ani podać.
3 min. - Pierwsza próba gości, po rzucie wolnym piłka trafiła na głowę Geralda Olivy, który strzelił niecelnie.
1 min. - Zaczęła Cracovia.

Piłkarze są już na murawie, akompaniuje tradycyjnie piosenka Kasty - Śląsk Wrocław.

Z siedmiu nowych zawodników, w podstawowej jedenastce Śląska zagra tylko pozyskany jako ostatni Farshad Ahmadzadeh. Na ławce jest kolejnych trzech - Golla, Radecki i Gąska. Dla Łabojki i Szczepana zabrakło miejsca w kadrze meczowej.

Na 5 minut przed pierwszym gwizdkiem na stadionie obecnych jest około 3000 widzów.

Czas na Ekstraklasę! I kolejne zwycięstwo Śląska Wrocław! Zachęcamy do czytania naszej relacji live!

Autor relacji: Banan