Lechia Gdańsk:(stroje: biało-zielone) Kuciak - Nunes (Fila 74'), Nalepa, Augustyn, Mladenović - Łukasik, Kubicki, Lipski - Mak (Borysiuk 64'), Paixao, Haraslin (Stolarski 66') Trener: Piotr Stokowiec
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Słowik - Dankowski, Celeban, Golla, Cholewiak - Augusto, Pałaszewski (Radecki 76') - Gąska (Robak 64'), Chrapek (Pich 55'), Farshad - Piech Trener: Tadeusz Pawłowski

Lechia Gdańsk: Alomerović, Chrzanowski, Stolarski, Borysiuk, Sopoćko, Fila, Arak
Śląsk Wrocław: Wrąbel, Cotra, Pich, Pawelec, Radecki, Tarasovs, Robak

Koniec meczu w Gdańsku. Śląsk z wyprawy nad morze przywozi jeden punkt.

92 min. - Kolejny rzut rożny dla Śląska. Na spalonym Celeban.
91 min. - Strzał w trybuny Łukasika.

Sędzia Marciniak dolicza 4 minuty.

89 min. - Fila fauluje Piecha na połowie Śląska.
83 min. - GOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLL. Tym razem piłka nie minęła głowy Celebana. Kapitan Śląska wykorzystuje dośrodkowanie Farshada.
82 min. - Rzut rożny dla Śląska. Celeban minimalnie mija się z piłką.
79 min. - Robak oddaje niecelny strzał. Mógł lepiej wykończyć dośrodkowanie Dankowskiego.
76 min. - Limit zmian wykorzystuje również trener Pawłowski. Radecki w miejsce Pałaszewskiego.
75 min. - Doskonała akcja Farshada zakończona zbyt lekkim strzałem Picha. To powinien być gol.
74 min. - Ostatnia zmiana w zespole gospodarzy. Fila zastąpi na murawie Nunesa.
71 min. - Strzał z rzutu wolnego Dankowskiego mija o dwa metry bramkę Kuciaka.
70 min. - Kartka dla Nunesa za faul na Pichu.
68 min. - Ależ to była fatalna strata Pałaszewskiego. Brawo Golla, który zatrzymuje Flavio.
66 min. - Kolejna zamiana w zespole Lechii. Stolarski w miejsce Haraslina. Słowak schodzi z boiska z grymasem bólu.
64 min. - Zmiana również w Śląsku. Robak za Gąskę.
64 min. - Zmiana w zespole gości. Borysiuk w miejsce Maka.
61 min. - Groźny strzał Gąski. Piłka o pół metra minęła słupek bramki Kuciaka.
57 min. - Ajjjjj. Poprzeczka po strzale Cholewiaka prawą nogą zza 16 metra. To była dobra akcja Śląska.
55 min. - Pierwsza zmiana w Śląsku. Pich w miejsce Chrapka.
54 min. - Indywidualny rajd Piecha. Napastnik Śląska przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, strzał w ostatniej chwili zablokował Augustyn.
52 min. - Kolejna zmarnowana kontra Lechii. Haraslin zakiwał się sam ze sobą.
48 min. - Niecelny strzał Piecha ,któremu zadania nie ułatwiał Nalepa.
46 min. - Faul Kubickiego na Chrapku.

Piłkarze wracają już na murawę.

Po pierwszej połowie Śląsk przegrywa w Gdańsku 0:1.

43 min. - - Indywidualna akcja Maka i strzał zza 16 metrów. Niecelny, ale martwi postawa zawodników Śląska, którzy pozwolili skrzydłowemu na zejście do środka.
43 min. - - Faul Celebana na Flavio na środku boiska.
41 min. - Niecelny strzał głową Maka. Skrzydłowy gospodarzy znalazł się w znakomitej sytuacji. Tonie jest najlepsza połowa Cholewiaka.
40 min. - Kolejna zmarnowana kontra Lechii.
38 min. - Kolejna kartka dla zawodnika gospodarzy. Lipski faulował Pałaszewskiego.
35 min. - Kartka dla Łukasika za taktyczny faul na Piechu.
32 min. - Nonszalanckie podejście do karnego Flavio. Napastnik Lechii strzelił wprost w ręce Słowika.
31 min. - Drugi karny dla Lechii, drugi po faulu Cholewiaka. Tym razem faulował wpadającego w pole karne Maka.

Lechia po objęciu prowadzenia stara się uspokoić grę, Śląsk szuka swoich szans w kontrach.

25 min. - Faulowany niewidoczny dotąd Gąska. Dośrodkowanie Augusto, Celeban wygrywa bezpańską piłkę i zagrywa wzdłuż linii końcowej. Piłkę głową do bramki kieruje Golla. Spalony...
24 min. - Nakładka Kubickiego w polu karnym Śląska.
21 min. - Który po chwili zmarnowali.
20 min. - Strata Chrapka rozpoczęła kontrę Lechii, gospodarze wywalczyli rzut rożny.
17 min. - Faul Augustyna na Farshadzie.
15 min. - Groźne uderzenie Piecha zza 16 metrów, Kuciak końcami palców wybija na rzut rożny.
12 min. - Słowik wyczuł intencję strzelającego, uderzenie było jednak mocne.
12 min. - Gol dla Lechii. Karnego na bramkę zamienia Flavio Paixao.

Sędzia Marciniak podbiegł do monitora VAR...... Jednak karny.

9 min. - Karny dla Lechii. Faul Cholewiaka na Haraslinie. Jest konsultacja VAR
5 min. - Błąd Golli próbowała wykorzystać Lechia, nikt jednak nie nabiegł na zagraną po ziemi piłkę.
4 min. - Faulowany Farshad przy linii bocznej. Dośrodkowanie Chrapka wprost na głowę zawodnika Lechii.
2 min. - Celeban za mocno do Farshada, po chwili faulowany Piech.
1 min. - Pierwszy przechwyt Macieja Pałaszewskiego.
1 min. - Zaczynają gospodarze.

Minuta ciszy ku pamięci Romana Korynta.

Piłkarze obu zespołów są już na murawie.

Śląsk wygrał cztery ostatnie wyjazdowe spotkania. Do rekordowego wyniku z sezonu 76/77 brakuje zwycięstwa w Gdańsku.

Wojciech Golla pierwszy raz w wyjściowym składzie Śląska. Wraca do ekstraklasy po 1150 dniach.

Niech Śląsk idzie za ciosem i po wygranej we Wrocławiu, wróci do domu z wygraną na wyjeździe. Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE ze spotkania w Gdańsku.