Strzelcy: Pich 41', Celeban 47', Robak 75', Cholewiak 87' - Czerwiński 61'

Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Słowik - Broź, Golla, Celeban, Cotra - Łabojko, Chrapek (85' Ahmadzadeh Borouki) - Dankowski (74' Cholewiak), Pich - Pałaszewski (68' Radecki) - Robak Trener: Tadeusz Pawłowski
Piast Gliwice:(stroje: czerwone) Plach - Kirkeskov, Korun, Czerwiński, Pietrowski - Hateley, Dziczek (56' Jodłowiec) - Jorge Felix (72' Mateusz Mak), Gerard Badia (80' Jagiełło) - Papadopulos, Joel Valencia Trener: Waldemar Fornalik

Śląsk Wrocław: Wrąbel, Gąska, Piech, Tarasovs
Piast Gliwice: Szmatuła, Konczkowski, Sedlar, Parzyszek

WKS po naprawdę dobrym meczu w swoim wykonaniu wygrywa z Piastem 4:1! Bramki dla wrocławian zdobyli - Pich, Celeban, Robak i Cholewiak. Honorowe trafienie dla gości zaliczył Czerwiński.

90+5 min. - Koniec! Śląsk wygrywa po raz drugi w sezonie!
90+3 min. - Ahmadzadeh Borouki za długo zwlekał z podaniem do Pałaszewskiego i ostatecznie Polak był na spalonym.
90 min. - Sędzia do regulaminowego czasu gry dolicza minimum pięć minut.

Cholewiak strzałem z ostrego kąta pokonuje bramkarza Piasta.

87 min. - CZWARTY gol dla WKS-u!
85 min. - W miejsce Chrapka na boisku pojawia się Ahmadzadeh Borouki.
84 min. - Boisko na noszach opuszcza Chrapek.
83 min. - Przerwa w grze na boisku leży gracz Śląska i Piasta.
82 min. - Radecki otrzymuje żółtą kartkę.
80 min. - Ostatnia zmiana w Piaście. Schodzi kapitan Gerard Badia, a w jego miejsce wchodzi Jagiełło.
79 min. - Żółta kartka Joela Valencii.

Sędzia Krzysztof Jakubik dla pewności sprawdził akcję bramkową za pomocą systemu VAR i utrzymał swoją wcześniejszą decyzję. Śląsk 3:1 Piast!

Robak wykorzystuje bilard w polu karnym Piasta i z najbliższej odległości pokonuje Placha.

75 min. - GOL GOL GOL! Trzecia bramka dla WKS-u!
74 min. - Druga zmiana w zespole Śląska. Cholewiak za Dankowskiego.
74 min. - Pich miał przed sobą tylko bramkarza, a uderzył w poprzeczkę.
72 min. - Jorge Felix zmieniony przez Mateusza Maka.
71 min. - Wszystko wskazuje na to, że zaczyna się obrona Częstochowy w wykonaniu Śląska. Piast co raz dłużej przebywa na połowie wrocławian.
68 min. - Radecki zmienia Pałaszewskiego.
67 min. - Obrona Śląska zastawiła nieudaną pułapkę ofsajdową i przed dogodną sytuacją do strzelenia bramki ponownie stanął Joel Valencia. Na szczęście jego strzał przeszedł obok zewnętrznej części słupka.
63 min. - Joel Valencia miał świetną sytuację do wyrównania wyniku spotkania, ale jego strzał obronił Słowik.

Czerwiński strzałem głową zdobywa bramkę kontaktową dla Piasta.

61 min. - Bramka dla Piasta!
60 min. - Łabojko ogląda żółtą kartkę.
56 min. - Pierwsza zmiana w dzisiejszym spotkaniu - Jodłowiec zmienia Dziczka.
55 min. - Hateley po raz kolejny próbuje pokonać Słowika strzałem sprzed pola karnego, ale i tym razem uderza piłkę ponad bramką.
50 min. - Robak miał bardzo dobra sytuację na podwyższenie wyniku, jednak jego strzał z prostego podbicia mija światło bramki Piasta.
48 min. - Piast oddaje pierwszy strzał celny w tym meczu, ale piłkę pewnie łapie Słowik.

Chrapek zagrywa piłkę z rzutu rożnego, a w polu karnym dopada do niej Celeban i strzałem głową pokonuje Placha.

47 min. - GOOOL dla Śląska!
46 min. - Druga połowa rozpoczęta. Obydwie drużyny bez zmian personalnych.

Ostatni raz wrocławianie byli na prowadzeniu w sierpniowym meczu z Zagłębiem Sosnowiec. WKS wygrywał wtedy po pierwszej połowie 2:0.

Po pierwszych 45 minutach Śląsk wygrywa z Piastem 1:0 po bramce Picha!

45+2 min. - Koniec pierwszej połowy.
45+2 min. - Wyśmienitą sytuację do zdobycia bramki miał Pałaszewski, a chwilę później drugiego gola mógł zdobyć Robak.
45 min. - Sędzia dolicza minimum dwie minuty.

Pich mocnym i dokładnym strzałem w długi róg bramki pokonuje bramkarza Piasta.

41 min. - GOL dla WKS-u!
39 min. - Papadopulos upomniany pierwszą żółtą kartką w dzisiejszym spotkaniu.
35 min. - Kiks Golii nie wykorzystany przez gracza Piasta.
32 min. - Golla nie czysto uderzył piłkę głową i Plach bez problemu ją złapał.
32 min. - Rzut rożny dla WKS-u.
30 min. - Papadopulos uderza piłkę z linii pola karnego ponad bramką Śląska.
28 min. - Robak przewrócił się w polu karnym, ale sędzia nie zdecydował się na podyktowanie jedenastki.
27 min. - Chwilowa przerwa w grze. Chrapek potrzebował pomocy sztabu medycznego.
24 min. - Pierwszy strzał Piasta w tym meczu. Zawodnik zespołu z Gliwic posłał jednak piłkę zagraną z rzutu rożnego ponad bramką Słowika.
22 min. - Nieporozumienie Placha z Kirkeskovem. Duńczyk naciskany przez Dankowskiego wybija piłkę na aut.
20 min. - Trzeci strzał Śląska. Tym razem Chrapek uderzał piłkę sprzed pola karnego, ale minęła ona bramkę o dobry metr.
15 min. - Pierwsze strzały na bramkę Piasta. Najpierw z woleja próbował piłkę umieścić w siatce Pich, ale jego strzał został zablokowany. Następnie głową uderzał Broź jednak jego uderzenie minęło bramkę Placha.
12 min. - Póki co na boisku mamy festiwal fauli, których na ten moment było już dziewięć.
7 min. - Śląsk miał dwa rzuty wolne z prawej strony pola karnego, ale po żadnym nie potrafił oddać strzału na bramkę.
4 min. - Faul Dziczka na Pałaszewskim.
3 min. - Pałaszewski fauluje Jorge Felixa w kole środkowym.
1 min. - Joel Valencia rozpoczyna spotkanie pomiędzy Śląskiem, a Piastem.

Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE ze spotkania Śląska Wrocław z Piastem Gliwice!

Autor relacji: adrdan95