Strzelcy: Suarez 26', Jimenez 40' - Chrapek 22', Pich 60'

Górnik Zabrze:(stroje: białe) Loska - Liszka (Wiśniewski 79'), Bochniewicz, Suarez, Michalski (46' Ambrosiewicz) - Jimenez, Żurkowski, Matuszek (C), Zapolnik - Angulo, Wolsztyński (76' Nowak) Trener: Marcin Brosz
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Słowik - Broź, Golla, Celeban (C), Cotra - Pich, Chrapek, Tarasovs (83' Radecki), Łuczak (46' Piech) - Robak, Gąska (76' Cholewiak) Trener: Tadeusz Pawłowski

Górnik Zabrze: Bielica (B), Ryczkowski, Urynowicz, Wolsztyński
Śląsk Wrocław: Ahmadzadeh, Pałaszewski, Augusto, Wrąbel (B)

Śląsk po wyrównanym spotkaniu remisuje z Górnikiem 2:2. Bramki dla wrocławian zdobyli Chrapek i Pich.

90+4 min. - Koniec meczu!
90+4 min. - Gracze Śląska przerzucali piłkę z jednej strony pola karnego na drugą, aż w końcu dopadł do niej Robak i oddał strzał minimalnie obok bramki.
90+2 min. - Strzał Cholewiaka, interwencja Loski i rzut rożny dla Śląska.
90 min. - Sędzia dolicza minimum cztery minuty.
90 min. - Żółta kartka dla Nowaka po faulu na Cotrze.
90 min. - Kolejny corner dla gospodarzy.
88 min. - Zapolnik oddał strzał z piętki i Słowik z najwyższym trudem wybił ją na rzut rożny.
87 min. - Na spalonym gracz Śląska.
85 min. - Dwa rzuty rożne z rzędu dla wrocławian.
84 min. - Szybka akcja Śląska zakończona strzałem Piecha w dalszy róg bramki i obroną Loski.
83 min. - Radecki zmienia Tarasovsa.
82 min. - Broź ratuje Śląsk przed niebezpieczną sytuacją w wykonaniu gospodarzy.
80 min. - Zapolnik i Cotra upomniani żółtymi kartkami za scysję przy linii bocznej.
79 min. - Ostatnia zmiana w zespole gospodarzy. Wiśniewski za Liszkę.
78 min. - Za krótkie podanie Robaka do Cholewiaka i piłkę wybił Loska.
76 min. - Cholewiak za Gąskę, a w miejsce Wolsztyńskiego wchodzi Nowak.
75 min. - Strzał Żurkowskiego poleciał ponad bramką Śląska.
72 min. - Dośrodkowanie Jimeneza złapane przez Słowika.
72 min. - Rzut rożny dla Górnika.
71 min. - Pewna interwencja Słowika.
69 min. - Pich na spalonym.
68 min. - Zagranie Tarasovsa w pole karne, ale tam nikt na nie nie czekał.
65 min. - Nieporozumienie Brozia ze Słowikiem nie wykorzystane przez zabrzan. Tylko rzut rożny dla gospodarzy.
64 min. - Kontratak wrocławian, ale Piech źle drybluje i traci piłkę.
63 min. - Zawodnik Śląska na spalonym.
62 min. - Strzał Picha blokuje Suarez, a po chwili uderzenie Tarasovsa po rykoszecie ląduje za linią końcową i Śląsk ma rzut rożny.

Pich strzałem sprzed pola karnego pokonuje Loskę. Asystę notuje Broź.

60 min. - Śląsk doprowadza do wyrównania!
57 min. - Żółta kartka dla Brozia za próbę wymuszenia rzutu karnego.
56 min. - Dobrze zapowiadająca się akcja w wykonaniu wrocławian zakończona fatalnym uderzeniem Brozia.
54 min. - Dwie dobre sytuacje dla Śląska po zagraniach Gąski.
53 min. - Rzut rożny dla WKS-u.
51 min. - Matuszek upomniany żółtą kartką za faul na Robaku.
50 min. - Tarasovs potrzebował pomocy sztabu medycznego.
49 min. - Słowik pewnie wybił piłkę zagraną z rzutu rożnego.
48 min. - Po akcji Suareza piłkę na rzut rożny wybił Tarasovs.
46 min. - W zespole gospodarzy w miejsce Michalskiego wchodzi Ambrosiewicz, a w drużynie Śląska miejsce Łuczaka zajmuje Piech.
46 min. - Druga połowa rozpoczęta.

Śląsk do przerwy przegrywa z Górnikiem 1:2 pomimo tego, że jako pierwszy wyszedł na prowadzenie.

45+2 min. - Koniec pierwszej części gry.
45 min. - Sędzia doliczył do pierwszej połowy minimum jedną minutę.
43 min. - Żółta kartka dla Suareza za faul na Robaku.

Jimenez wyprzedził Celebana i płaskim strzałem pokonał Słowika.

40 min. - Druga bramka zabrzan!
39 min. - Strzał z ostrego kąta w wykonaniu Łuczaka wylądował na bramce Loski.
37 min. - Kontratak gospodarzy, zakończony złym rozegraniem piłki przez Wolsztyńskiego.
35 min. - Śląsk zamknął zabrzan w polu karnym, ale nie potrafił przełożyć tego na sytuację bramkową.
32 min. - Rajd Jimeneza zakończony strzałem, który zablokował Celeban.
27 min. - Robak na spalonym.

Suarez wykorzystuje precyzyjne dośrodkowanie z rzutu rożnego i strzałem głową pokonuje Słowika.

26 min. - Bramka dla Górnika!
25 min. - Rzut rożny dla gospodarzy po strzale Żurkowskiego i rykoszecie od gracza Śląska.
24 min. - Faul Brozia na Żurkowskim kilka metrów od linii pola karnego.

Chrapek pięknym strzałem przy dalszym słupku pokonał Loskę.

22 min. - GOOOL dla Śląska!
20 min. - Spalony Picha.
19 min. - Kolejny strzał Wolsztyńskiego. Tym razem piłka ląduje daleko od bramki Słowika.
18 min. - Faul gracza Górnika w kole środkowym.
15 min. - Zagranie z rzutu wolnego szybko wyjaśnione przez zabrzan.
14 min. - W odpowiedzi strzał Robaka, który po rykoszecie minął bramkę strzeżoną przez Loskę.
13 min. - Płaskie uderzenie Wolsztyńskiego sprzed pola karnego minimalnie mija bramkę WKS-u.
11 min. - Szybkie rozegranie rzutu wolnego przez graczy z Zabrza mogło skończyć się bramką dla gospodarzy.
10 min. - Strzał Robaka z pola karnego zablokowany przez Suareza.
8 min. - Złe rozegranie piłki przez wrocławian i piłkę przejął Górnik.
7 min. - Chwilowa przerwa w grze spowodowana urazem Suareza.
6 min. - Robak zwlekał z decyzją o dośrodkowaniu i ostatecznie piłka wylądowała na bocznej siatce bramki Loski.
5 min. - Dobra interwencja Tarasovsa po dośrodkowaniu Wolsztyńskiego.
4 min. - Pich oddaje strzał na bramkę, ale sędzia odgwizduje spalonego.

Celeban rozgrywa dzisiaj 101. mecz z rzędu w ekstraklasie.

2 min. - Za mocne podanie Jimeneza do Angulo.
1 min. - Śląsk rozpoczyna spotkanie.

Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE ze spotkania Śląska Wrocław z Górnikiem Zabrze!

Autor relacji: ADana