Śląsk Wrocław:(stroje: ) Wrąbel - Broź, Pawelec, Golla, Cotra - Pich (Szczepan 74), Augusto, Pałaszewski (Samiec-Talar 83), Gąska (Piech 46), Cholewiak - Robak Trener: Tadeusz Pawłowski
Miedź Legnica:(stroje: ) Sapela - Żyro, Osyra, Pikk - Zieliński, Purzycki, Fernandez (Bartczak 90), Miljković - Ojamma, Szczepaniak (Piasecki 77) - Forsell (Garguła 90) Trener: Dominik Nowak

Śląsk Wrocław: Słowik, Dankowski, Samiec-Talar, Szczepan, Radecki, Piech, Farshad
Miedź Legnica: Szpaderski, Garguła, Piasecki, Camara, Kisiel, Bartczak, Cruz

90+3 min. - Koniec meczu. Miedź Legnica wygrywa i awansuje do 1/4 finału Pucharu Polski.
90+3 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego główkował Wrąbel ale Sapela chwycił piłkę.
90+2 min. - Ostatnia zmiana w Miedzi. Gargułą zmienił Forsella.
90 min. - Sędzia do regulaminowego czasu gry dolicza minimum 3 minuty.
90 min. - Zmiana w Miedzi. Bartczak zmienił Fernandeza.
87 min. - Po wrzutce, wrzucał ponownie Cotra, piłka po zamieszaniu znalazła się pod nogami Piecha, który strzelał ale za wysoko.
85 min. - Po dośrodkowaniu Piecha piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny.
83 min. - Zmiana w Śląsku. Samiec-Talar wszedł za Macieja Pałaszewskiego. Na boisku w składzie Śląska czterech napastników!
82 min. - Cholewiak oddał bardzo mocny i równie niecelny strzał z lewej części boiska.
81 min. - Piech dzielnie walczył o piłkę ale nie miał dużych szans przeciwko dwóm obrońcom.
79 min. - Walka o piłkę w polu karnym Miedzi została zakończona odgwizdanym spalonym.
77 min. - Zmiana u gości. Fabian Piasecki wszedł za Mateusza Szczepaniaka.
76 min. - Ojamaa uderzył zza narożnika pola karnego. Wrąbel jednak stał na posterunku.
74 min. - Zmiana w Śląsku. Daniel Szczepan wchedł za Roberta Picha.
73 min. - Pich próbował strzelać ale został uprzedzony przez obrońcę Miedzi.
72 min. - Robak przewrócił się w polu karnym Miedzi.
71 min. - Piech oddał strzał z półobrotu na stojąco. Sapela złapał piłkę.
70 min. - Rajd Zielińskiego zakończony płaskim uderzeniem. Wrąbel nie miał problemów ze złapaniem piłki.
68 min. - Akcja Śląska zakończyła się podaniem do... rywala.
66 min. - Pich wyszedł z kontrą 4 na 4, jego podanie do środka była tak słabe, że piłkę przejęli goście.
65 min. - Wrąbel złapał piłkę po silnym i niesygnalizowanym uderzeniu Fernandeza.
63 min. - Seria szybkich, krótkich podań w wykonaniu piłkarzy Śląska. Niewiele brakowało do oddania strzału z 5 metrów.
62 min. - Zbyt mocne dośrodkowanie Augusto. Śląsk nie zagraża rywalowi.
60 min. - Pich oddał piłkę do kolegi w taki sposób, że wyszła poza linię boczną.
58 min. - Wrzutka w pole karne, tam pięknie uderzył głową Pich ale jeszcze lepiej piłkę wybił Sapela. Ładna akcja WKS-u!
57 min. - Niecelny strzał z 20 metrów oddał Paweł Zieliński.
55 min. - Wrzutka w pole karne, Sapela bez problemów chwyta piłkę.
52 min. - Cotra przejął piłkę, rozpoczął rajd ale jego podanie do Piecha było niecelne.
48 min. - Zieliński wybił piłki z pola karnego gości.
47 min. - Śląsk ruszył do ataku. Forsell sfaulował Augusto.
46 min. - Sędzia rozpoczął II połowę!
46 min. - Zmiana w Śląsku. Arkadiusz Piech wchodzi za Damiana Gąskę.
45 min. - Koniec I połowy.
44 min. - Augusto źle przyjął piłkę. Szkoda, miał sporo miejsca w polu karny, żeby oddać strzał z 11 metrów.
43 min. - Indywidualny rajd Fernandeza, minął kilku obrońców WKS-u i zdobył bramkę. Jedyna akcja Miedzi ale za to skuteczna.
41 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę nogą odbił Augusto - niestety w górę zamiast w stronę bramki.
40 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, piłka zostaje wybita na rzut rożny.
39 min. - Robak faulowany 25 metrów przed bramką Sapeli.
36 min. - Robak do Gąski, a ten nie widział świetnie wybiegającego Brozia. Akcja kończy się na prostej stracie.
35 min. - Robak podał do Gąski, ten zamiast strzelać, przyjął, a potem nie miał jak oddać strzału z 16 metrów w otoczeniu stopera gości.

Śląsk nie strzelił gola w meczach u siebie od 250 minut.

32 min. - Piłka zakotłowała się w polu karnym Miedzi, ostatecznie sędzia odgwizdał spalonego.
27 min. - Piłkarze Śląska bardzo często zbyt lekko lub nisko podają piłkę. Razi niedokładność podań przez co przewaga w posiadaniu piłki nie ma zbyt wielkiego znaczenia.
25 min. - Dośrodkowanie z prawej strony boiska, obrońca Miedzi wybił na rzut rożny.
22 min. - Pich podawał w pole karne, tam wślizgiem gola próbuje zdobyć Gąska ale minimalnie nie sięga piłki. Wyglądało efektownie ale chyba było w tym sporo przypadku.
20 min. - Wrzutka w pole karne ale Robak w otoczeniu dwóch stoperów nie był w stanie przyjąć piłki.
19 min. - Sapela nie chwycił piłki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, niestety dobitka z ostrego kąta z pierwszej piłki okazała się niecelna.
15 min. - Bardzo niedokładne podanie Brozia do Pałaszewskiego.
14 min. - Brakuje klarownych sytuacji. Częściej piłkę rozgrywa Śląsk.
10 min. - Gąska blisko piłki przy linii końcowej ale niestety Sapela chwycił piłkę.
7 min. - Małe zamieszanie w polu karnym Miedzi. Najpierw strzał Gąski zostaje zablokowany. Piłka po dobitce Cotry wyszła na rzut rożny.
4 min. - Wszyscy piłkarze Miedzi na swojej połowie od dłuższego czasu. Czekamy na strzały zawodników Śląska!
2 min. - Podanie ze środka pola do Picha, ale ten podaje przed siebie gdzie nie ma żadnego z kolegów.
1 min. - Mecz rozpoczęli wrocławianie!

Trójka sędziowska wprowadza piłkarzy na boisko. Za chwilę rozpocznie się mecz!

Ostatni raz Śląsk grał na własnym stadionie w Pucharze Polski prawie trzy lata temu. 16.12.2015 Śląsk 1:2 Zawisza

Pierwszym ćwierćfinalistą Pucharu Polski została Puszcza Niepołomice, która pokonała 3:1 Wisłę Płock.

Samiec-Talar zadebiutował w ekstraklasie w Legnicy. Pojawił się wtedy na boisku w 87. minucie spotkania. Czy dzisiaj również dostanie szansę gry?

Z powodu kontuzji w kadrze meczowej zabrakło Piotra Celebana.

W zespole gości występuje były gracz WKS-u - Paweł Zieliński.

Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE ze spotkania Śląska Wrocław z Miedzią Legnica w ramach 1/8 finału Pucharu Polski!