Wisła Kraków:(stroje: czerwono-białe) Lis - Pietrzak, Sadlok, Wasilewski - Palcic - Plewka, Basha - Peszko (72' Klemenz), Drzazga, Błaszczykowski (80' Burliga) - Kolar (46' Wojtkowski) Trener: Maciej Stolarczyk
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Słowik - Broź, Golla, Celeban, Cholewiak - Radecki, Łabojko (61' Chrapek), Mączyński, Pich (78' Farshad), Musonda - Piech (58' Robak) Trener: Vitezslav Lavicka

Wisła Kraków: Buchalik, Grabowski, Słomka, Śliwa
Śląsk Wrocław: Wrąbel, Pawelec, Dankowski, Gąska

Wisła wygrała ze Śląskiem 1:0 po bramce Błaszczykowskiego, który pewnie wykorzystał rzut karny w pierwszej połowie spotkania.

90+5 min. - Koniec spotkania.
90+3 min. - Burliga upomniany żółtą kartką.
90+2 min. - Zamieszanie w polu bramkowym Wisły, które jednak nie zamieniło się na bramkę dla WKS-u.
90+1 min. - Sędzia dolicza minimum cztery minuty do czasu drugiej połowy.
90 min. - Rzut rożny dla wrocławian.
88 min. - Plewka strzelił wprost w Słowika.
86 min. - Farshad dostaje żółtą kartkę za faul taktyczny na Wojtkowskim.
85 min. - Rzut rożny dla WKS-u.
83 min. - Musonda nie trafił w bramkę z ósmego metra.
81 min. - Strzał Musondy złapany przez Lisa.
80 min. - Wisła przeprowadza ostatnią zmianę. Z boiska schodzi Błaszczykowski, a w jego miejsce wchodzi Łukasz Burliga.
78 min. - Ostatnia zmiana w zespole wrocławian. Farshad Ahmadzadeh zmienia Picha.
77 min. - Sędzia przeszkodził Śląskowi w rozegraniu rzutu wolnego.
72 min. - Lukas Klemenz zmienia Peszkę.
70 min. - Mączyński zagrywa piłkę z rzutu wolnego wprost w ręce Lisa.
68 min. - Indywidualna akcja Peszki zakończona niecelnym strzałem.
66 min. - Rzut rożny dla Śląska po interwencji Mateja Palcicia.
64 min. - Dośrodkowanie Cholewiaka pewnie złapane przez Lisa.
61 min. - Druga zmiana w Śląsku. Michał Chrapek za Łabojkę.
60 min. - Pierwszy strzał Robaka jednak przeleciał on daleko obok słupka.
59 min. - Bardzo nieudany strzał Celebana z pola karnego.
58 min. - Marcin Robak za Piecha.
51 min. - Pich uderzył minimalnie ponad bramką.
50 min. - Dośrodkowanie Błaszczykowskiego wybite przez Wojciecha Gollę.
48 min. - Gracz Śląska na spalonym.
47 min. - Broź otrzymuje żółtą kartkę za faul na Peszce.
46 min. - Śląsk rozpoczyna drugą połowę. Mamy też zmianę w zespole Wisły. Kolar opuszcza boisko, a na jego miejsce wchodzi Kamil Wojtkowski.

Wisła do przerwy prowadzi ze Śląskiem 1:0 po bramce Błaszczykowskiego, który pewnie wykorzystał rzut karny.

45+5 min. - Koniec pierwszej połowy.

45+3 min. - Rzut rożny dla gospodarzy.
45+1 min. - Sędzia dolicza minimum cztery minuty do pierwszej połowy.
45 min. - Mateusz Cholewiak uderza wysoko ponad bramką Lisa.
44 min. - Rzut rożny dla Śląska.

Kapitan Białej Gwiazdy pewnie wykonuje rzut karny.

40 min. - GOL! Błaszczykowski.
39 min. - Rzut karny dla Wisły po wideoweryfikacji. Robert Pich faulował Krzysztofa Drzazgę.
34 min. - Peszko upomniany żółtą kartką.

30 min. - Mączyński po faulu na Rafale Pietrzaku otrzymuje żółtą kartkę.
29 min. - Sławomir Peszko popędził prawą stroną boiska, ale jego dośrodkowanie było za wysokie dla Marko Kolara.
27 min. - Dośrodkowanie Błaszczykowskiego wyjaśnione przez graczy Śląska.
26 min. - Basha dostaje żółtą kartkę za faul na Musondzie.
24 min. - Słowik rozpoczyna od bramki po nieudanym strzale Vullneta Bashy.
21 min. - Arkadiusz Piech na spalonym.
20 min. - Przeciągnięte dośrodkowanie Patryka Plewki.

Wisła sprzedała na rundę wiosenną ponad 14 000 karnetów.

15 min. - Fatalny strzał z dystansu Jakuba Łabojki.
13 min. - Lis broni strzał Krzysztofa Mączyńskiego i mamy kolejny rzut rożny dla Śląska.
12 min. - Rzut wolny dla wrocławian tuż sprzed linii pola karnego.
11 min. - Faul Błaszczykowskiego na Łukaszu Broziu.
10 min. - Śląsk miał trzy rzuty rożne w krótkim odstępie czasu, ale żadnego nie udało się zamienić na bramkę.
9 min. - Kapitalna interwencja Mateusz Lisa po główce Piotra Celebana.
8 min. - Rzut rożny dla WKS-u.
7 min. - Niecelny strzał Lubambo Musondy sprzed pola karnego.
6 min. - Mateusz Radecki złapany na spalonym.
5 min. - Rzut rożny dla gospodarzy.

Jakub Słowik rozgrywając dzisiaj całe spotkanie automatycznie przedłuży swój kontrakt ze Śląskiem.

1 min. - Paweł Gil rozpoczyna ostatnie spotkanie 22. kolejki LOTTO Ekstraklasy.

Minuta ciszy ku pamięci Jana Olszewskiego i Władysława Nowakowskiego.

Błaszczykowski w barwach Wisły ostatni raz na jej stadionie zagrał dokładnie 26 maja 2007 roku w spotkaniu z ŁKS-em Łódź. Wisła zremisowała wtedy 0:0 z łodzianami.

Po blisko dwunastu latach Jakub Błaszczykowski zagra w barwach Wisły Kraków na stadionie przy ul. Reymonta.

Po wygranej nad Zagłębiem Sosnowiec, czas na kolejne zwycięstwo. Tym razem wrocławianie zmierzą się na wyjeździe z Wisłą Kraków.

Autor relacji: ADana