Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Słowik - Celeban, Golla, Tarasovs, Cholewiak - Łabojko (Chrapek 75'), Radecki, Mączyński - Pich (Gąska 78'), Musonda,Robak (Piech 90') Trener: Vitezslav Lavicka
Zagłębie Lubin:(stroje: pomarańczowe) Hładun - Tosik, Guldan, Oko, Balić - Slisz, Jagiełło, Pakulski (Sirotov 56'), Pawłowski, Bohar (Mares 74') - Tuszyński Trener: Ben van Dael

Śląsk Wrocław: Wrąbel, Broź, Dankowski, Chrapek, Gąska, Piech, Pawelec
Zagłębie Lubin: Leciejewski, Dąbrowski, Mares, Dziwniel, Sirotov, Mucha, Szysz

90+3 min. - Koniec spotkania. Śląsk pewnie pokonuje Zagłębie Lubin 2:0 i wygrywa derby!

Niestety po weryfikacji VAR bramka została anulowana. Piech był na spalonym

GOOOOOOOL! ARKADIUSZ PIECH!

90 min. - Sędzia dolicza 3 minuty
90 min. - Arkadiusz Piech zmienia Marcina Robaka
88 min. - Trener gości zostaje wyrzucony na trybuny za swoje złe zachowanie
87 min. - Balić we własnym polu karnym uprzedza Robaka po zagraniu Musondy
83 min. - Kolejny bardzo dobry rajd Musondy lewą stroną. Nie było nikogo kto by przejął dośrodkowanie
82 min. - Chrapek z lewej strony ograł zawodników Zagłębia i wypuścił Robaka lecz jego dogranie zmarnował Musonda
80 min. - Rzut rożny dla Zagłębia
78 min. - Kolejna zmiana w drużynie trenera Lavicki. Robert Pich schodzi z boiska, a w jego miejsce wchodzi Damian Gąska
76 min. - Mocny strzał Sirotova z ostrego kąta wyłapuje Słowik
75 min. - A za Łabojko wchodzi Chrapek
74 min. - Na razie zmiana w drużynie z Lubina. Mares w miejsce Bohara
74 min. - Sędzia przerywa grę. Na boisku leży Jakub Łabojko który łapie się za mięsień czworogłowy. Zostanie zniesiony z boiska na noszach i wygląda na to że potrzebna będzie zmiana.
71 min. - Dobra akcja Musondy prawą strona lecz dośrodkowanie nie znalazło adresata
70 min. - Celeban dośrodkował głową do Radeckiego który znowu minimalnie minął się z piłką
69 min. - Sirotov ukarany żółtą kartką za faul na Musondzie
67 min. - Niebezpieczna akcja z prawej strony boiska. Po błędach obrony Śląska piłka trafiła pod nogi Pawłowskiego i tylko cudem uderzył nad bramką
64 min. - Bliźniacza sytuacja po rzucie rożnym. Tym razem piłka trafiła w rękę jednego z obrońców. Sędzia po konsultacji z wozem VAR nie podyktował rzutu karnego.
62 min. - Mączyński z rzutu wolnego dogrywał do Golli, piłka trafia pod nogi Tarasovsa lecz jego strzał blokuje obrońca
62 min. - Balicia na Celebanie. Panowie omal nie rzucili się na siebie ale sytuację wyjaśnił sędzia
61 min. - Mączyński z rzutu wolnego. Piłka nie trafiła do nikogo
59 min. - Złe podanie obrońcy Zagłębia i Robak wychodzi sam na sam z Hładunem! Niestety w ostatniej chwili zawodnik gości przeszkadzał naszemu napastnikowi i uderzył on prosto w bramkarza.
56 min. - Zmiana w drużynie gości. Władisław Sirotow zmienia Dawida Pakulskiego
54 min. - Chwilę po rozpoczęciu gry przez Zagłębie Musonda mógł mieć już drugą asystę lecz Radecki był minimalnie spóźniony
52 min. - Piłka po rzucie wolnym trafiła na druga stronę do Musondy który świetnie wrzucił piłkę na głowę Robaka i Hładun pozostał bez szans!

GOOOOOOOOOOOL! MARCIN ROBAK!

48 min. - Cholewiak zatrzymuje Pawłowskiego z lewej strony i będzie rzut rożny dla Zagłębia

Rozpoczynamy drugą połowę!

45 min. - Sędzia kończy pierwszą połowę spotkania
43 min. - Po rzucie rożnym Śląska piłkę zgrywał Robak i Radecki pewnie uderzył głową do bramki Hładuna!

GOOOOOOL MATEUSZ RADECKI!!!!!

40 min. - Gospodarze wyszli z kontrą. Lewą stroną pognał Pich i chciał skończyć akcję lecz strzał był zbyt lekki dla bramkarza gości
39 min. - Robak miał szansę wyjść sam na sam z Hładunem ale fauluje oko i otrzymuje żółtą kartkę
36 min. - Tarasovs w polu karnym zatrzymuje Tuszyńskiego
34 min. - Próbował Cholewiak sprzed pola karnego lecz wysoko ponad bramką Hładuna
32 min. - Rzut rożny dla Zagłębia
32 min. - Golla fauluje Tuszyńskiego na połowie Śląska
30 min. - Próbują rozgrywac akcję od tyłu zawodnicy gospodarzy lecz ewidentnie nie mają na to pomysłu
28 min. - Strzał Picha z dystansu obok bramki
27 min. - Dużo niedokładności w grze obu drużyn przez dłuższy czas
23 min. - Musonda cofa się i niechcący kopie Slisza w kostkę. Pomocnik Zagłębia pada na murawę
21 min. - Rzut rożny dla Śląska. Po główce Celebana piłka miała dotknąć ręki obrońcy Zagłębia lecz sędzia po konsultacji z wozem VAR odgwizdał kolejny rzut rożny
17 min. - Faulowany Jakub Łabojko przed polem karnym gości
15 min. - Kolejna strata Tarasovsa kończy się niebezpieczeństwem pod bramką Śląska. Na szczęście Słowik nie dał się zaskoczyć i zdołał wybronić strzał
13 min. - Rzut rożny dla Zagłębia okazuje się nie groźny i piłkę wybijają obrońcy
12 min. - Udany przechwyt Radeckiego i ładna akcja gospodarzy zakończona minimalnie niecelnym strzałem Celebana
11 min. - Próbował Robert Pich zainicjować kontrę Śląska ale wybił piłkę na aut
8 min. - Groźny atak Zagłębia. Napastnik gości oddał strzał na bramkę, piłka minęła Słowika ale na szczęście wybił Łabojko
6 min. - Kontra lubinian zakończyła się autem dla Śląska
5 min. - Rzut wolny dla Śląska na połowie Zagłębia
3 min. - Faulowany Radecki na środku boiska
2 min. - Dośrodkowanie Picha z lewej strony przejmują obrońcy gości
1 min. - Arbiter Piotr Lasyk rozpoczyna spotkanie

Autor relacji: Dominik Szpik