Piast Gliwice:(stroje: niebieskie) Plach – Pietrowski (84' Mak), Czerwiński, Sedlar, Kirkeskov, Konczkowski, Hateley, Dziczek, Valencia (89 Papadopulos), Felix, Parzyszek Trener: Waldemar Fornalik
Śląsk Wrocław:(stroje: białe) Słowik – Celeban,Tarasovs, Golla, Cholewiak, Łabojko (53 Chrapek), Mączyński, Pich (56 Gąska), Musonda (75 Farshad), Radecki, Robak Trener: Vitezslav Lavicka

Piast Gliwice: Szmatuła, Mokwa, Korun, Jodłowiec, Mak, Badia, Papadopulos
Śląsk Wrocław: Wrąbel, Pawelec, Broź, Chrapek, Farshad, Gąska, Piech

Pierwszy celny strzał piłkarze Śląska oddali dopiero w 86 minucie.

Zasłużone zwycięstwo Piasta. Przy golach fatalne błędy popełnili Golla i Tarasovs. Bardzo słabe zawody Cholewiaka czy Picha, ale pozostali nie zaprezentowali się o wiele lepiej.

90 min. - Robak wyszedł sam na sam z Plachem, nawinął jeszcze Sedlara, który wybiegał zza niego, ale Plach zdołał odbić piłkę. Szkoda, mogła być gorąca końcówka.

Sędzia dolicza 3 minuty.

89 min. - Papadopulos za Valencię.
86 min. - Znakomite uderzenie Radeckiego i Plach ratuje gospodarzy! To był pierwszy celny strzał wrocławian.
84 min. - Mak za Pietrowskiego.
83 min. - Chrapek ładnie zagrał w uliczkę do Cholewiaka, ale ten został zablokowany. Po chwili uderzał Gąska, ale obok bramki.
82 min. - Ładny rajd na skrzydle Radeckiego, po wrzutce główkował Farshad, ale niecelnie.
80 min. - Po rożnym zero zagrożenia, ale po chwili piłkę dostał w szesnastce Farshad, tyle że uwikłał się niepotrzebnie w drybling i stracił piłkę.
79 min. - Farshad trafia w mur. Będzie rzut rożny.
78 min. - Radecki faulowany przed polem karnym Piasta. W końcu szansa dla Śląska.
77 min. - Cholewiak wsadził na minę Chrapka. Fatalny występ lewego obrońcy WKS-u.
76 min. - Konczkowski faulował Cholewiaka.
75 min. - Jodłowiec za Parzyszka. Farshad za Musondę.
71 min. - Wrzutka Konczkowskiego. Parzyszek ma w polu karnym mnóstwo miejsca, ale uderza wprost w Słowika.
70 min. - Chrapek gra zbyt długą piłkę do Musondy. Bramkarz wyszedł na przed pole i spokojnie ją złapał.
68 min. - Śląsk teraz dłużej pograł piłką, ale Cholewiak nie wygrał pojedynku na skrzydle. Od bramki Plach.

Śląsk ciągle bez celnego strzału. A już grubo ponad godzina gry za nami.

Nic się nie klei. Śląsk nie potrafi nawet zbliżyć się do bramki Piasta.

63 min. - I znowu Cholewiak traci piłkę przy rozegraniu...
59 min. - Kartka dla Dziczka za faul na Mączyńskim.
56 min. - Gąska za Picha. Słowak nic nie pokazał.

A wcześniej Golla przegrał górną piłkę z Parzyszkiem.

55 min. - Jak kryje Tarasovs?! Valencia obiega Łotysza i z bliska pakuje piłkę do siatki!
54 min. - Składna akcja Śląska, ale Radecki na spalonym.
53 min. - Lavicka reaguje. Chrapek za Łabojkę.
51 min. - Zamieszanie w polu karnym Śląska, Tarasovs ograny jak dziecko.
50 min. - Celeban dostał piłkę na prawej stronie od Mączyńskiego, ale jego dośrodkowanie do zapomnienia.
49 min. - W prostej sytuacji Radecki fatalnie podaje do Mączyńskiego, ręce opadają.
47 min. - Celeban zdjął z głowy piłkę Felixowi.

Rozpoczęli drugą połowę.

W pierwszej połowie nie było w Śląsku jasnych punktów. WKS miał problem z budowaniem akcji od tyłu, z rozegraniem piłki pod polem karnym Piasta i z obroną. Na drugą połowę drużyna musi wyjść odmieniona, inaczej osiągnięcie choćby remisu będzie niemożliwe.

Koniec pierwszej połowy.

46 min. - Parzyszek blisko drugiej bramki. Po dośrodkowaniu Valencii strzela głową obok słupka.
45 min. - Plach piąstkuje piłkę po wrzutce z wolnego Mączyńskiego.
44 min. - Celeban dostaje piłkę na skrzydle, ale nie potrafi minąć rywala. W sumie nie ma co się dziwić...
43 min. - A Valencia robi z obrońcami, co chce...
41 min. - Konczkowski ośmieszył na skrzydle Cholewiaka, ale piłka nie dotarła do jego partnera w polu karnym.
37 min. - Valencia ścina do środka i uderza lewą nogą obok bramki. A wszystko po stracie Cholewiaka.

Śląsk ma problem z rozegraniem. Łabojko niby chce piłkę, ale Słowik woli wybijać daleko.

34 min. - Po rzucie rożnym Piasta Śląsk dobrze w defensywie. Wrocławianie wychodzą z akcją. Mączyński do Robaka, ale ten jest blokowany.
31 min. - Kapitalna akcja Piasta. Kilka podań z pierwszej piłki, ostatecznie Valencia źle dogrywa do Parzyszka. Śląsk niestety tak dzisiaj nie gra...
30 min. - Długa piłka Tarasovsa w pole karne. Skacze Radecki, a ostatecznie fauluje rywala Robak.
27 min. - Mączyński faulowany w środku pola. Sam wykonał rzut wolny, ale piłkarze Piasta wybijają piłkę z pola karnego.

Uff! Sędzia anuluje swoją decyzję. Nie ma jedenastki!

Raczej Golla nie faulował Parzyszka, a Tarasovs na pewno nie blokował piłki ręką.

Znów mamy VAR. Czekamy na efekt.

23 min. - Karny dla Piasta. Nie do końca wiemy, za co. Zaczęło się od złego wybicia głową Tarasovsa.
20 min. - Cholewiak ma problem z wyprowadzeniem piłki. Po chwili Śląsk wychodzi wyższym pressingiem i Mączyński wybija piłkę na aut, a Celeban fauluje drugi raz w ciągu 3 minut.
18 min. - Wysoka piłka na Robaka nie przynosi korzyści. Teraz Śląsk buduje akcje od tyłu.
17 min. - Robak dorzucił piłkę do Radeckiego, który oddał strzał głową, ale jakieś 10 metrów od bramki.
15 min. - Piast w ataku pozycyjnym. Na prawym skrzydle urwał się Konczkowski i uderzył nad bramką.
13 min. - Pich zagrywał do Robaka, ale napastnika uprzedził obrońca.
11 min. - Szansa Śląska po błędzie Czerwińskiego, ale Radecki nie dał rady przejąć piłki.
10 min. - Po 10 minutach pierwsza akcja ofensywna Śląska, ale obrońca gospodarzy dobrze blokował piłkę i Piast zacznie od bramki.
9 min. - Zbyt mocne prostopadłe podanie Dziczka między defensorów Śląska.
8 min. - Golla przyjął na głowę mocny strzał zza pola karnego.
7 min. - Piast dalej ciśnie. Rzut rożny.

Mamy jeszcze weryfikację VAR. Sędzia sprawdzał, czy Golla nie był faulowany. Ale nic z tego. Bramka uznana.

4 min. - Przegrywamy 0:1. Fatalny błąd Golli, Valencia dograł do Parzyszka, którego nie pokrył Tarasovs. Piłka w siatce.

Śląsk nie wygrał w Gliwicach już od 10 lat.

2 min. - Konczkowski zablokowany przez Cholewiaka, ale będzie rożny dla Piasta. Obrońcy Śląska wyjaśniają sytuację.
1 min. - Zaczynamy!

Minuta ciszy po śmierci wiceprezydenta Gliwic.

Piłkarze wychodzą na murawę.

Czas na wygraną na wyjeździe! Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE ze spotkania Piast Gliwice - Śląsk Wrocław!

Autor relacji: AdamO