Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Słowik - Broź (Szczepan 82'), Pawelec, Golla, Hołownia - Łabojko, Mączyński (Gąska 82') - Cholewiak (Tarasovs 64'), Pich, Musonda - Robak Trener: Vitezslav Lavicka
Górnik Zabrze:(stroje: czarne) Chudy - Arnarson (Matuszek 59'), Wiśniewski, Bochniewicz, Gryszkiewicz (Suarez 46') - Matras, Zapolnik (Wolsztyński 84'), Gvilia, Żurkowski, Jimenez - Angulo Trener: Marcin Brosz

Śląsk Wrocław: Wrąbel, Farshad, Celeban, Szczepan, Piech, Tarasovs, Gąska
Górnik Zabrze: Loska, Wolsztyński, Liszka, Suarez, Matuszek, Ambrosiewicz, Mystakidis

Koniec meczu. Przegrywamy po beznadziejnym meczu 1:2.

90+5 min. - Faulowany Musonda. Rzut wolny dla Śląska
90+4 min. - Idealna okazja Golli. Po rzucie wolnym połka wylądowała pod jego nogami lecz strzał zablokował Wiśniewski
90+2 min. - Wolsztyński strzela obok bramki
90+1 min. - Mocno uderza Gvilia z ostrego kąta lecz fenomenalnie broni Słowik
90 min. - 7. minut dolicza sędzia do regulaminowego czasu gry
88 min. - Łabojko fauluje Żurkowskiego
87 min. - Górnik w pełni kontroluje grę.
84 min. - Wolsztyński wchodzi za Zapolnika
83 min. - Faul Tarasovsa i żółta kartka przez którą (na szczęście) będzie pauzował w kolejnym meczu
82 min. - Podwójna zmiana w Śląsku. Gąska i Szczepan za Brozia i Mączyńskiego.

Spadamy na 15. miejsce...

79 min. - Tracimy kolejną bramkę. Po błedzie Tarasovsa strzela Angulo. Widmo spadku coraz głębiej zagląda nam w oczy
75 min. - Dośrodkowanie Musondy wybija Bochniewicz na rzut rożny
min. - -

70 min. - Przepychanka między Słowikiem, a Angulo kończy się żółtą kartką dla obu zawodników
69 min. - Mocne uderzenie Żurkowskiego łapie Słowik
67 min. - Zabrał się z piłką Łabojko próbując uderzać lecz piłka poleciała daleko od bramki
65 min. - Słowik znowu ratuje Śląsk! Tym razem broniąc Angulo który wyszedł sam na sam po podaniu Żurkowskiego
64 min. - Musonda świetnie dograł w pole karne lecz Mączyński nie trafił w piłkę
64 min. - Tarasovs pojawia się na boisku słysząc gwizdy z trybun. Z boiska schodzi Cholewiak
62 min. - Leży na murawie Cholewiak. Szykuje się zmiana. Na boisku pojawi się Tarasovs

Tym czasem Zagłębie Sosnowiec wygrywa z Wisłą Kraków 2:1 i jeszcze bardziej komplikuje sytuacje w dolnej części tabeli

60 min. - Gvilia mocno z rzutu wolnego. Broni Słowik
59 min. - Kolejna zmiana w Górniku. Matuszek za Arnansona
59 min. - Mączyński fauluje przed polem karnym Słowika. Otrzymuje żółtą kartkę.
58 min. - Musonda płasko w pole karne lecz do obrońców

Przy tym wyniku Śląsk spada na 14. miejsce z tym samym dorobkiem punktowym co Arka Gdynia

53 min. - Angulo pewnie pokonuje Słowika.
52 min. - Faulował Golla Zapolnika w polu karnym i sędzia Marciniak dyktuje rzut karny. Głupota w zachowaniu obrońcy Śląska wychodzi poza skalę
51 min. - Na początku drugiej połowy lepiej prezentują się gracze Śląska
49 min. - Ładnie dwójką zagrali Broź z Robakiem ale piłka po płaskim dośrodkowaniu ląduje w rekach bramkarza
48 min. - Mączyński dogrywał z rzutu rożnego lecz piłka nie dotarła do nikogo
47 min. - Cholewiak faulowany przez Wiśniewskiego. Zawodnik Górnika upomniany żółtą kartką
47 min. - W przerwie zapowiadana wcześniej zmiana. Suarez za Gryszkiewicza
46 min. - Zaczynamy drugą połowę!

Trzeba powiedzieć, że to Górnik lepiej wygląda w tym meczu. Nasze prowadzenie możemy zawdzięczać dobrej postawie Słowika i Pawelca.

Koniec pierwszej połowy! Po golu Marcina Robaka z rzutu karnego wygrywamy z Górnikiem 1:0!

45+2 min. - Pięknie wolejem próbował uderzać Golla ale strzał został zablokowany
45+1 min. - Dośrodkowuje Mączyński lecz piłka nie znajduje adresata

Sędzia doliczył 3 minuty

45 min. - Rzut rożny dla Śląska
45 min. - Robak dostał świetną piłkę przez całe boisko od Pawelca i prawie pokonał Chudego lecz okazał się być na spalonym
44 min. - Trener Brosz jednak wstrzymał zmianę Gryszkiewicza
43 min. - Na szczęście z Lubambo wszystko w porządku i wrócił do gry
42 min. - Tymczasem do wejścia szykuje się Suarez który ma zastąpić Gryszkiewicza

Leży na boisku Musonda trzymając się za kolano. Niefortunnie wylądował po wyskoku. Na powtórkach nie wygląda to ciekawie

37 min. - Gryszkiewicz z żółtą kartką za faul na Musondzie
35 min. - Angulo na spalonym
33 min. - Mocno uderzał Pich ale prosto w bramkarza
32 min. - Żurkowski sam na sam z Łabojko ale pomocnik Śląska nie dał się przejść byłemu koledze z młodzieżówki
31 min. - Cholewiak faulowany przez Arnarsona. Zawodnik Górnika otrzymuje żółtą kartkę a Śląsk rzut wolny
30 min. -

29 min. - Górnik stara się rozgrywać piłkę po ziemi i kontrolować środek pola co na chwilę obecną wychodzi im całkiem nieźle
26 min. - Z kontrą wyszli Cholewiak, Pich i Musonda lecz nie udało zakończyć się akcji strzałem
25 min. - Gryszkiewicz fauluje Brozia
24 min. - Angulo uderza niecelnie po dośrodkowaniu Gvili
23 min. - Walczy Golla z Angulo przy linii końcowej co kończy się rzutem rożnym dla gości

Przy obecnym wyniku Śląsk w tabeli live zajmuje 12. miejsce na równi z Górnikiem z przewagą dwóch punktów nad strefą spadkową

21 min. - Uderza Gvilia zza pola karnego i kapitalnie broni Słowik
20 min. - Pawelec uderza głową po rzucie rożnym lecz prosto w bramkarza gości
19 min. - Musonda przegrywa kolejny pojedynek z Gryszkiewiczem
17 min. - Kolejne prostopadłe podanie tym razem Angulo do Jimeneza. Ratuje nas Słowik
16 min. - Mączyński krótko rozgrywa z rzutu rożnego. Hołownia dośrodkowuje lecz Pich przegrywa walkę w powietrzu z Bochniewiczem
15 min. - Dośrodkowanie Łabojki kończy się wybiciem przez obrońców
14 min. - Było blisko... Żurkowski posłał prostopadłe podanie do Angulo, piłka minęła Pawelca i znowu zrobiło się gorąco pod bramką Słowika. Ostatecznie Angulo na spalonym
12 min. - Próbował Pich wyjść z kontrą lecz koledzy nie podążyli za akcją
11 min. - Angulo przed szansą na bramkę. Błąd Pawelca i napastnik gości wyszedł prawie sam na sam z bramkarzem. Na szczęście obrońca poprawił swój błąd
10 min. - Po dośrodkowaniu z rożnego Gvili piłka ląduje poza boiskiem
8 min. - Gvilia dośrodkowuje lecz wybijają piłkę obrońcy
7 min. - Faulowany Jimenez. Żółta kartka dla Pawelca
6 min. - Pierwszy gol wrocławian od 366. minut
5 min. - Sędzia Marciniak po weryfikacji VAR podyktował rzut karny dla WKS-u po faulu na Pichu. Do piłki podszedł Robak i pewnie wykonał jedenastkę!
4 min. - GOOOOOL! Marcin Robak z karnego pokonuje bramkarza gości

Autor relacji: Dominik Szpik