Strzelcy: Nowak 50' Mygas 89' - Cholewiak 26' 59' Golla 57' Mraz (s) 84'

Zagłębie Sosnowiec:(stroje: czarne) Hrosso - Heinloth (63 Ivaniszwili), Polczak, Mraz, Migas, Milewski, Możdżeń (38 Gressak), Nawotka, Pawłowski, Nowak, Gabedava (46 Sanogo) Trener: Valdas Ivanauskas
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Słowik - Celeban, Pawelec, Golla, Broź - Augusto, Mączyński (71 Radecki), Pich (82 Gąska), Chrapek, Cholewiak - Robak (87 Piech) Trener: Vitezslav Lavicka

Zagłębie Sosnowiec: Kudła, Toth, Cichocki, Ryndak, Gressak, Sanogo, Ivanishvili
Śląsk Wrocław: Wrąbel, Dankowski, Cotra, Radecki Farshad, Gąska, Piech

Po zwariowanej drugiej połowie Śląsk ostatecznie pokonuje Zagłębie Sosnowiec 4:2. Wrocławianie nadal są na miejscu spadkowym, ale zachowują realną szansę na utrzymanie w ekstraklasie!

Koniec meczu!

93 min. - Pawłowski oszukał na zamach trzech rywali, ale uderzył z 16 metrów nad bramką.
90 min. - Gąska z rzutu wolnego ponad murem, lecz obok bramki.
89 min. - Słowik broni strzał Sanogo z jedenastu metrów, ale dobitka Mygasa jest skuteczna! GOL dla Zagłębia!
88 min. - Słowik fauluje w polu karnym!

Gol został zweryfikowany jako samobój Mraza.

85 min. - Rajd Cholewiaka, który zagrywa do Radeckiego, ale źle przyjmuje piłkę w dobrej sytuacji.
84 min. - GOOOL! Radecki strzela swoją czwartą bramkę w sezonie! Świetne wprowadzenie piłki przez Chrapka, a asystę zalicza wprowadzony chwilę wcześniej Gąska!
82 min. - Gąska wchodzi za Picha.
81 min. - Uff! Mraz trafia w poprzeczkę!
80 min. - Augusto popchnął Pawłowskiego przed polem karnym. Wolny dla gospodarzy.
77 min. - Chrapek dośrodkował z rzutu rożnego, a Radecki uderzył głową, tyle że nad bramką.

Piłkarze Zagłębia już chyba nie wierzą. Porażka będzie oznaczać, że Sosnowiec żegna się z ekstraklasą.

73 min. - I znów kontra! Robak w pojedynku z Polczakiem wyjechał jednak poza linię końcową.

Mączyński zgłaszał problemy z pachwiną i dlatego został zmieniony.

71 min. - Zmiana w Śląsku. Radecki za Mączyńskiego.

Sosnowiec przesuwa się do przodu, ale łatwo traci kolejne piłki i nadziewa się na kontry. To Śląsk jest bliższy zdobycia czwartego gola niż Zagłębie kontaktowego.

66 min. - Pich zgrał piłkę głową do Robaka, który nieczysto ją uderzył.
64 min. - Mączyński uderza z daleka, ale bardzo niecelnie.
62 min. - Chrapek uderza z rzutu wolnego, Hrosso piąstkuje. Śląsk panuje na boisku.
59 min. - Ale jest trzeci GOOOL dla Śląska! Cholewiak głową z ostrego kąta!
58 min. - Powinno być 3:1 dla Śląska! Chrapek odebrał piłkę Milewskiemu i wrocławianie wyszli we trzech na jednego obrońcę, ale spartolili to!
57 min. - Sanogo wybija piłkę na kolejny korner. I co? I GOOOL! Piłka spadła pod nogi Golli, który z kilku metrów pakuje ją do siatki!!!
56 min. - Wrzutka z wolnego Augusto, Hrosso wybija piłkę na rzut rożny.

Po wyrównaniu Zagłębie się napędza, a Śląsk po odbiorze stara się szybko przetransportować piłkę pod pole karne gospodarzy. Na razie efektem jest chaos z obu stron.

54 min. - Mączyński fauluje na środku boiska Sanogo i dostaje za to kartkę.
50 min. - GOL dla Zagłębia! Sanogo minął w polu karnym Pawelca i wycofał piłkę do Nowaka, który w siedmiu metrów pokonał Słowika.
48 min. - Złe zagranie i strata Mączyńskiego pod polem karnym gospodarzy.
46 min. - Kolejna zmiana w Zagłębiu. Sanogo zmienia w napadzie Gabedavę. Zaczynamy drugą połowę.

Śląsk po golu Cholewiaka prowadzi do przerwy. Pierwsza połowa była wyrównana z lekkim wskazaniem na WKS.

45+1 min. - Sędzia gwiżdże na przerwę.
45 min. - Kontra Śląska i faul przy linii bocznej na Robaku. Milewski kończy pierwszą połowę z żółtą kartką.
43 min. - Korner dla Śląska kończy się ładnym strzałem Augusto zza pola karnego. Hrosso na raty łapie piłkę.
41 min. - Ładna, szybka akcja Śląska. Cholewiak dostał podanie w pole karne od Chrapka, lecz został przyblokowany przez rywala, a przy okazji przypadkowo nadepnięty na staw skokowy.
39 min. - Piłka po wrzutce z rzutu wolnego Mraza wkręcała się do bramki, ale przeszła całe szczęście tuż obok.
38 min. - Wędka dla Możdżenia, za którego wchodzi Gressak.
35 min. - W ataku pozycyjnym Sosnowiec. Pawłowski wykłada piłkę Nowakowi, ale ten został zablokowany.
32 min. - Zła, zbyt niska wrzutka Mączyńskiego, ale Celeban trącił piłkę, którą złapał Hrosso.
31 min. - Śląsk gra teraz na połowie Zagłębia. Będzie ostatecznie korner dla wrocławian.
29 min. - Fatalna wrzutka gracza Zagłębia.
28 min. - Faul Celebana, ale daleko od bramki.
27 min. - Akcja Zagłębia, ale Augusto dobrze przyblokował rywala.
25 min. - GOOOOOL!!! Rajd do środka Picha, podanie do Cholewiaka, ten wpada w pole karne i prawą nogą trafia do siatki!!!
20 min. - Cholewiak wrzuca po ziemi do Robaka, ale Polczak dobrze go blokuje i dodatkowo nabija. Od bramki Hrosso.
19 min. - Pawłowski zablokowany. Śląsk nie wykorzystał szansy na kontrę i buduje atak pozycyjny.
17 min. - Słowik spokojnie złapał strzał fałszem Nawotki.
16 min. - Zagłębie marnuje kolejny stały fragment gry. Śląsk chciał teraz szybko przesunąć akcję pod pole karne gospodarzy, ale było tam zero precyzji, a dużo chaosu.
15 min. - Pawelec ubiega Pawłowskiego w polu karnym. Kolejny korner.
14 min. - Olaf Nowak groźnie uderzał z narożnika pola karnego. Piłka minęła bramkę o ponad metr.

Po dobrym początku Śląsk oddał inicjatywę.

13 min. - Seria kornerów trwa. Tym razem przeciągnięte dośrodkowanie. Od bramki Słowik.
11 min. - WKS znowu dobrze przy rożnym, ale po chwili Chrapek głupio wybił piłkę na kolejny korner. Nic on jednak gospodarzom nie dał.
10 min. - Mraz skutecznie powstrzymał Picha przy linii bocznej. Teraz róg dla Zagłębia.
7 min. - Dobre zachowanie defensywy WKS-u przy rzucie rożnym.
6 min. - Pawłowski zagrał na lewo do Nawotki, który wpadł w pole karne i wrzucił, lecz został zablokowany przez Pawelca.
4 min. - Tym razem Śląsk dobrze w defensywie, Pawelec do spółki z Gollą szybko przerywają akcję gospodarzy.
3 min. - Rajd Robaka, który wybiegł na czystą pozycję po minięciu Polczaka, ale zbyt lekko uderzył lewą nogą! Kolejna interwencja Hrosso. Na podanie czekał jeszcze Pich, ale kapitan zdecydował się sam kończyć tę akcję.
2 min. - Mączyński prostopadle do Robaka, ale dobrze interweniuje Mraz.
1 min. - Po 15 sekundach okazja dla Śląska! Wrzucał lewą nogą Robak, główkował niepilnowany Chrapek, ale prosto w bramkarza!

Piłkarze wychodzą na murawę.

Do bramki Zagłębia po dwumeczowej przerwie wraca Hrosso. Trener Ivanauskas niespodziewanie pominął w kadrze Żarko Udovicicia. W Śląsku po raz pierwszy w tym roku na boisku pojawi się Augusto. Za kartki pauzuje Łabojko, kontuzjowani są Hołownia i Musonda.

Przedostatni zespół ekstraklasy walczy z ostatnią drużyną w tabeli. Śląsk musi wygrać, jeśli chce się utrzymać. Uda się, prawda? Zachęcamy do czytania relacji LIVE ze spotkania Zagłębie Sosnowiec - Śląsk Wrocław.

Autor relacji: Adam Osiński