Strzelcy: 42' Pich, Cholewiak 79'; 36' Kabayev

Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Putnocky (Kajzer 45') - Broź (k), Golla, Pawelec (Celeban 45'),Hołownia (Stiglec 45') - Płacheta (Cholewiak 52'), Chrapek (Łyszczarz 59'), Łabojko, Pich, Musonda (Gąska 45') - Exposito (Szczepan 52') Trener: Vitezslav Lavicka
Zoria Ługańsk:(stroje: białe) Shevchenko - Joel Abu, Vernydub, Chaberko, Tymchuk - Khomchenovsky (82' Butkovsky), Liedniev, Ivansenia, Kochergin, Kabayev - Gromov Trener:

Śląsk Wrocław: Szczerbal, Kajzer, Celeban, Stiglec, Poprawa, Cholewiak, Szczepan, Bergier, Łyszczarz, Gąska, Dankowski, Pałaszewski, Boruń
Zoria Ługańsk:

90 min. - KONIEC MECZU!!! Śląsk niepokonany w Słowenii. Wygrywamy 2:1 z tegorocznym uczestnikiem Ligi Europy, Zorią Ługańsk!
89 min. - Bardzo groźny strzał Dankowskiego z dystansu, gdyby to leciało w światło bramki, Shevchenko nie miałby szans.
88 min. - Boruń prosto w obrońcę, WKS od wrzutu z autu.
87 min. - Cholewiak dostał piłkę w polu karnym, ale uderzył bardzo nieczysto, piłka wyleciała ponad słoweńskie góry.
86 min. - Taktyczny faul Pałaszewskiego ukarany żółtą kartką. Pałasza nie interesowała piłka, po prostu złapał rywala wpół i sprowadził na ziemię.
85 min. - Nie poddają się Ukraińcy. Celeban właśnie uratował nas przed stratą prowadzenia.
82 min. - Zmiana w drużynie z Ługańska. Schodzi grający z numerem 10 Khomchenovsky.
81 min. - Śląsk poczuł wiatr w żaglach, po zdobytej bramce zaczęliśmy energicznie atakować.
79 min. - GOOOOOOOL!!! Świetny strzał zza pola karnego Cholewiaka!!!
78 min. - Zmiana w zespole WKS-u. Boruń za Łabojkę.
78 min. - Cholewiak w pole karne do Szczepana, ale piłka wysoko ponad bramką.
77 min. - Strzał Zorii! Kajzer zbija piłkę na słupek i na szczęście nie było komu dobić.
74 min. - Dankowski próbował po ziemi, dobijać chciał Stiglec, ale oba uderzenia w mur. Kontra Zorii i Stiglec ratuje się taktycznym faulem. Żółta kartka.
73 min. - Do piłki podchodzą Stiglec, Gąska i Cholewiak...
73 min. - Gąska faulowany przed polem karnym Zorii. Będzie dogodna sytuacja.
72 min. - Niebezpiecznie teraz rywal, ale też niecelnie. Od bramki Kajzer.
66 min. - Dankowski melduje się na boisku w miejsce Brozia.
66 min. - Puściły teraz nerwy zawodnikom obu drużyn, cierpliwość stracił Łabojko i starł się z jednym z rywali. Od razu dopadli do niego zawodnicy obu drużyn. Sędzia nagrodził obu panów żółtą kartką i gramy dalej.
65 min. - Cholewiak marnuje niemal stuprocentową sytuację! Świetnie dograł mu Szczepan, Cholewiak miał miejsce, ale na dużej prędkości uderzył piłkę odchodzącą od bramki
63 min. - Przejęcie Łyszczarza w środku pola, bardzo dobre podanie do Szczepana, ale nasz napastnik nie miał nawet czasu podjąć decyzji, co z piłką zrobić, bo już interweniował obrońca.
61 min. - Dośrodkowywał Stiglec, był to dobry pomysł, ale nikt z naszych zawodników nie sięgnął tej piłki.
61 min. - Podszedł też Stiglec...
61 min. - Przy piłce Gąska i Pich.
60 min. - Faulowany Szczepan przed polem karnym Zorii. Będzie można pokusić się o strzał.
59 min. - Schodzi Chrapek, w jego miejsce Łyszczarz.
57 min. - Strata Brozia i kontra Zorii, jednak zakończona kompletnie niecelnym dośrodkowaniem.
56 min. - Szczepan z lewej strony do Cholewiaka, który zdołał oddać strzał, jednak było to zupełnie niegroźne uderzenie.
52 min. - Zmiany w Śląsku. Z boiska zejdą Płacheta oraz Exposito, a ich miejsce zajmą Cholewiak i Szczepan.
49 min. - Kochergin miękko dośrodkowuje i do strzału doszedł Gromov, jednak piłkę nie bez problemów złapał Kajzer.
47 min. - Trwa już druga połowa. Wciąż remis 1:1. W Śląsku kilka zmian. Na boisko weszli Kajzer, Celeban, Stiglec i Gąska.
42 min. - GOOOOOL!!! Złe rozegranie bramkarza Zorii, przejął Łabojko, podał do Picha, a Słowak wpakował piłkę do siatki!
38 min. - Mogło być 0:2! Świetne dośrodkowanie od partnera koncertowo zmarnował Gromov.
36 min. - Niestety tracimy gola. Składna kontra Zorii i jest 0:1.
34 min. - Dobry sprint Musondy, wywalczył rzut rożny.
32 min. - Bardzo niecelne, za mocne dośrodkowanie Brozia. Błyskawicznie przechodzą do ataku Ukraińcy, ale na spalonym Kabayew.
30 min. - Wbiegł rywal w nasze pole karne, ale Pawelec interweniuje.
28 min. - Bardzo niebezpieczny jest Abu Hanna. Po raz kolejny klepiąc z kolegą szybko rozbił naszych pomocników.
23 min. - Przejęcie Śląska pod polem karnym, Musonda do Exposito, ten zgrywał do Chrapka, który zewnętrzną częścią stopy uderzał obok bramki.
21 min. - Dobry rajd Musondy po podaniu na dobieg od Brozia. Zambijczyk zdołał podać w pole karne, ale Chrapek uderzał nieczysto.
20 min. - Żółta kartka dla Tymchika.
18 min. - Kombinacyjne rozegranie rzutu rożnego zakończone mocnym strzałem z dystansu Łabojki. Kolejny korner.
17 min. - Lekko utyka Płacheta, ale nie interweniuje nasz sztab medyczny.
17 min. - Rzut rożny dla Śląska po rajdzie i stracie Płachety z lewej strony. Do narożnika zmierza Chrapek.
16 min. - Tym razem faul Śląska w środku boiska, przewinienie Chrapka.
16 min. - Faulowany w środku boiska Pich, który miał szansę wyjść z niebezpieczną kontrą.
14 min. - Przytrzymaliśmy piłkę pod polem karnym Zorii. Trafiła do Hołowni, który jednak bardzo skiksował próbując dośrodkować.
12 min. - Strzał z dystansu, ale na posterunku Putnocky. Chwilę później kontra WKS-u, ale niedokładnie podawał Pich.
9 min. - Dobre dośrodkowanie, ale bezbłędnie zainterweniował Golla.
9 min. - Tym razem z prawej strony próbowali rywale. Nie pomylił się jednak Hołownia. Rzut rożny dla Zorii.
8 min. - Cały czas próbuje z lewej strony Zoria, ale Broź i powracający Musonda są na posterunku.
5 min. - Płacheta do Exposito w polu karnym, strzelać próbował Hiszpan i mamy rzut rożny!
5 min. - Exposito dobrze interweniuje w naszym polu karnym i oddala zagrożenie, ale to Zoria cały czas prowadzi grę.
4 min. - Widać, że zawodnicy z Ługańska będą próbowali ataków głównie lewą stroną. Podjęli już trzy takie próby, ale jak na razie nie myli się Broź. Rzut rożny dla Zorii.
3 min. - Exposito do Musondy pod polem karnym, ale Musonda nie poradził sobie z trzema rywalami.
3 min. - Z autu po interwencji Mario Pawelca wznawia Zoria.
2 min. - Już gramy! Śląsk mierzy się z Zorią Ługańsk.

We wtorkowe popołudnie zespół Śląska rozegra trzeci i zarazem ostatni mecz sparingowy podczas zgrupowania w Słowenii.

Autor relacji: Wojtek Peciakowski