Wisła Kraków:(stroje: czerwono-białe) Buchalik - Niepsuj, Klemenz, Janicki, Sadlok - Jean Carlos (Buksa 90'), Boguski, Wojtkowski, Drzazga (Bałaniuk 80'), Mak - Brożek Trener: Maciej Stolarczyk
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Putnocky - Broź, Golla, Celeban, Stiglec - Mączyński, Chrapek, Gąska (Musonda 67'), Pich (Łabojko 77'), Płacheta - Szczepan (Exposito 86') Trener: Vitezslav Lavicka

Wisła Kraków: Lis, Grabowski, Wasilewski, Morys, Szot, Buksa, Bałaniuk, Kumah, Plewka
Śląsk Wrocław: Kajzer, Pawelec, Dankowski, Hołownia, Łyszczarz, Łabojko, Exposito, Cholewiak, Musonda

KONIEC! Wygrywamy na inaugurację sezonu z Wisłą 1:0 po fenomenalnej bramce Stigleca! Zapraszamy na naszą stronę slasknet.com po garść materiałów pomeczowych, które pojawią się lada moment. Hej Śląsk!

90+3 min. - Kolejny strzał Wiślaków nad bramką Śląska. Tym razem Mak
90+3 min. - Bałaniuk fauluje Stigleca na połowie WKS-u
90+2 min. - Boguski uderza nad bramką Śląska

3 minuty dolicza sędzia do regulaminowego czasu gry

90 min. - Strzał z dystansu Bałaniuka ląduje obok bramki Putnockyego
90 min. - Zmiana w Wiśle. Buksa zastąpi Jeana Carlosa.
88 min. - Za mocna wrzutka pada łupem Białej Gwiazdy
88 min. - Strzał Mączyńskiego odbity przez obrońców i mamy rzut rożny.
86 min. - Ostatnia zmiana w drużynie Vitezslava Lavicki. Za Daniela Szczepana wchodzi Erik Exposito.
86 min. - Sadlok prostopadle w pole karne Śląska do nikogo
84 min. - Spalony Brożka
84 min. - Sytuację wyjaśniają obrońcy Wisły. Kontrę faulem zatrzymuje Chrapek i otrzymuje żółtą kartkę.
83 min. - Strzał Stigleca zablokowany. Kolejny korner.
82 min. - Już kolejny świetny rajd Płachety lewą stroną boiska zakończony dośrodkowaniem do Musondy. Skrzydłowy jednak uderza po rykoszecie i mamy rzut rożny.
80 min. - Mamy też pierwszą zmianę w Wiśle. Za Drzazgę wchodzi Bałaniuk.
77 min. - Kolejna zmiana w Śląsku. Tym razem wchodzi Jakub Łabojko, a schodzi Robert Pich
76 min. - Celeban fauluje Brożka w środku boiska. Sędzia pokazuje żółtą kartkę obrońcy WKS-u

W statystyce dośrodkowań 21 do 16 dla Śląska

73 min. - Sytuację wyjaśniają obrońcy Śląska
72 min. - Rzut rożny dla Wisły
71 min. - Mak płasko w pole karne próbuje dogrywać do Drzazgi. Piłkę wybija Golla
70 min. - Celeban fauluje Brożka na połowie Śląska
69 min. - Broź przerywa kontrę Wisły. Chwile później fauluje go Wojtkowski.
67 min. - Pierwsza zmiana w Śląsku. Za Damiana Gąskę wchodzi Lubambo Musonda
67 min. - Strzał Gąski broni Buchalik.
66 min. - Dośrodkowuje Niepsuj. Piąstkuje Putnocky.
62 min. - Po dośrodkowaniu Gąski piłki nie przejęli ani Pich ani Szczepan. Futbolówka trafiła pod nogi Stigleca który przymierzył zza pola karnego prosto w okienko bramki Buchalika. Co za gol!

STIGLEC! JAK ON TO ZROBIŁ?!

60 min. - Szczepan uderza z dystansu. Blokuje Klemenz.

SŁUPEK! Szczepan przejmuje piłkę próbuje uderzać ale piłka wraca pod jego nogi. Napastkik dogrywa do Gąski, a ten był bardzo blisko pokonania Buchalika

57 min. - Kolejna świetna interwencja Putnockyego po strzale Drzazgi z bliskiej odległości.
56 min. - Wojtkowski wrzuca na dalszy słupek, Janicki próbował odgrywać ale piłka nie trafiła do żadnego zawodnika Wisły
55 min. - Mak w walce z Broziem wywalczył rzut rożny dla Białej Gwiazdy
54 min. - Piłka pada łupem gospodarzy
53 min. - Płacheta wrzuca, piłkę zbiera Chrapek, próbuje uderzać lecz obijają Wiślacy i mamy kolejny korner
52 min. - Dośrodkowanie Mączyńskiego wybijają obrońcy ponownie na rzut rożny
51 min. - Starcie Brozia z Sadlokiem i mamy rzut rożny dla gości
50 min. - Niedokładne podanie do Drzazgi i piłka ląduje w rękach Putnockyego
49 min. - Krótkie rozegranie Śląska z którego niewiele wynikło
47 min. - Mak fauluje Mączyńskiego na połowie Wisły. Rzut wolny.

Zaczynamy drugą połowę! Oba zespoły bez zmian w składach.

4 do 6 w strzałach na korzyść Śląska. 59% do 41% posiadania piłki na korzyść Wisły.

Koniec pierwszej połowy! Po niezłej pierwszej połowie remisujemy z Wisłą 0:0

44 min. - Faul Brozia na połowie rywala
41 min. - Mączyński próbuje prostopadle do Picha niestety zagrał za mocno
39 min. - Wojtkowski dośrodkowuje na Klemenza lecz nie opanował piłki zawodnik Wisły
39 min. - Stiglec uprzedza Niepsuja i wybija na rzut rożny
38 min. - Mak zatrzymany przez Chrapka lecz przy piłce wciąż gospodarze
37 min. - Złe rozegranie Wiślaków i do autu Śląsk
35 min. - Putnocky świetnie interweniuje po strzale Drzazgi
34 min. - Jean Carlos indywidualnie wszedł w pole karne Śląska położył Celebana na szczęście szybko z asekuracją zdążył Broź
32 min. - Dośrodkowanie Mączyńskiego wybite przez zawodników Białej Gwiazdy
32 min. - Broź wywalczył rzut rożny
31 min. - Zamieszanie w polu karnym Wisły wyjaśniają obrońcy
30 min. - Boguski fauluje Picha na połowie gości i ogląda żółtą kartkę
29 min. - Mączyński płasko w pole karne. Blisko piłki był Pich ale Boguski skutecznie utrudnił oddanie strzału zawodnikowi z Wrocławia
28 min. - Rzut rożny dla Śląska
27 min. - Kolejna próba Hiszpana z Wisły mocno niecelna. Od bramki Putnocky.
26 min. - Spalony Stigleca
24 min. - Po dośrodkowaniu Wojtkowskiego piłkę wybijają obrońcy WKS-u
23 min. - Groźne uderzenie Jean Carlosa zza pola karnego. Z trudem broni Putnocky i mamy rzut rożny dla Wisły
21 min. - Stiglec próbował dogrywać do Picha w pole karne lecz nie zdążył do piłki Słowak
20 min. - Płacheta krótko do Chrapka lecz nic nie wynikło z tej akcji
20 min. - Rzut rożny dla Śląska
18 min. - Próba zgrania do Drzazgi. Interweniuje Putnocky.
17 min. - Wojtkowski przedarł się w pole karne Śląska i próbował dogrywać do napastnika. Obrońcy Śląska oddalają zagrożenie od własnej bramki
14 min. - Pada Broź w polu karnym Wisły lecz gwizdek sędziego milczy. Gramy dalej.
12 min. - Sadlok dośrodkowuje prosto w ręce Putnockyego
11 min. - Rajd Boguskiego zatrzymany przez Mączyńskiego. Rzut wolny dla gospodarzy.
11 min. - Kolejna próba rozegrania lewą stroną lecz Chrapek za mocno wypuszcza piłkę Stiglecowi i rozpocznie od bramki golkiper Wisły
9 min. - Stiglec niecelnie dogrywa w pole karne Wisły
7 min. - Wyjaśniają sytuację obrońcy wrocławian
6 min. - Płacheta fauluje Niepsuja na połowie WKS-u. Rzut wolny dla gospodarzy
5 min. - Od bramki Buchalik
5 min. - Cudowny rajd Przemysława Płachety lewą stroną boiska. Pich nie wykorzystał idealnego dogrania młodego pomocnika Śląska. Rzut rożny.
4 min. - Źle rozegrany wrzut z autu przez gości. Od bramki rozpocznie Buchalik
3 min. - Wybijają obrońcy Białej Gwiazdy ale Śląsk utrzymuje się przy piłce
3 min. - Po dośrodkowaniu Mączyńskiego zamieszanie w polu karnym chciał wykorzystać Pich lecz Buchalik był na posterunku. Kolejny korner
2 min. - Rzut rożny dla Śląska po dośrodkowaniu Szczepana
1 min. - Od środka Wiślacy i rozpoczynamy mecz!

Debiut w drużynie WKS-u zaliczy dziś aż trzech zawodników - Putnocky, Stiglec, Płacheta. Natomiast w roli kapitana Śląska po raz pierwszy od początku wystąpi Krzysztof Mączyński.

Witamy serdecznie i zapraszamy na pierwszy mecz Śląska w sezonie 19/20!

Inauguracja ekstraklasy dla Śląska. Czy wrocławianie wrócą z tarczą z Krakowa?

Autor relacji: Dominik Szpik