Strzelcy: Felix 32' - Exposito 84', Broź 89'

Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Putnocky - Broź, Golla, Celeban, Stiglec - Mączyński, Chrapek (Łabojko 66'), Musonda, Pich (Gąska 59'), Płacheta - Cholewiak (Exposito 73') Trener: Vitezslav Lavicka
Piast Gliwice:(stroje: czerwone) Plach - Rymaniak, Korun, Czerwiński, Kirkeskov - Dziczek, Sokołowski, Konczkowski, Felix (Holubek 79'), Badia (Hateley 74') - Parzyszek (Steczyk 59') Trener: Waldemar Fornalik

Śląsk Wrocław: Kajzer, Pawelec, Dankowski, Hołownia, Łyszczarz, Łabojko, Pałaszewski, Gąska, Exposito
Piast Gliwice: Szmatuła, Pietrowski, Hateley, Jagiełło, Holubek, Milewski, Mokwa, Borkała, Steczyk

KONIEC! ZAWODNICY TRENERA LAVICKI PRZECHODZĄ DO HISTORII USTANAWIAJĄC NOWY REKORD EKSTRAKLASOWYCH ZWYCIĘSTW Z RZĘDU WYGRYWAJĄC Z PIASTEM PO RAZ SZÓSTY

90+4 min. - Żółta kartka dla Steczyka po faulu na Celebanie
90+2 min. - Próbują Piastunki odwrócić jeszcze losy spotkania lecz bardzo nieskutecznie
90+1 min. - łabojko z dystansu uderza nad bramkę Placha
90 min. - Sędzia dolicza 4 minuty

GOOOOOOL! ŁUKASZ BROŹ WYKORZYSTUJE RZUT KARNY! ŚLĄSK TRAFIA Z PIEKŁA DO NIEBA I WYCHODZI NA PROWADZENIE!

88 min. - Do piłki podchodzi sam poszkodowany

RZUT KARNY! BROŹ FAULOWANY W POLU KARNYM PLACHA!

86 min. - Teraz Śląsk cały czas w natarciu!
85 min. - Hiszpan potrzebował 16 minut by strzelić pierwszego gola w Ekstraklasie
84 min. - Rzut rożny dla Śląska. Piłka wycofana przed pole karne. Uderzał Łabojko. Chciał wybijać Czerwiński lecz spadła ona pod nogi Exposito a ten z bliskiej odległości wpakował ją do bramki.

GOOOOOOL! ERIK EXPOSITO!

83 min. - Musonda faulowany przez Dziczka
79 min. - Ostatnia zmiana w Piaście. Za Jorge Felixa wchodzi Holubek
79 min. - Zamieszanie w polu karnym próbował wykorzystać Exposito niestety nie udało mu się wpakować piłki do bramki po błędzie Placha. Chwilę później był na spalonym.

12794 kibiców na Stadionie Miejskim we Wrocławiu

76 min. - Płacheta krótko rozegrał ale wrocławianie nie mieli żadnej korzyści z tego stałego fragmentu
75 min. - Rzut rożny dla Śląska
74 min. - Zmiana również w ekipie MIstrza Polski. Za Badię wchodzi nasz stary znajomy Tom Hateley
73 min. - Ostatnia zmiana w Śląsku. W miejsce Cholewiaka wchodzi Erik Exposito
72 min. - Dobre dośrodkowanie Musondy do Cholewiaka lecz w ostatniej chwili piłkę zdjął mu z głowy Czerwiński
69 min. - Płacheta powstrzymany przez Rymaniaka
67 min. - Badia na spalonym
67 min. - Kolejna świetna okazja Steczyka. Jednak na posterunku Puntocky
66 min. - Kolejna zmiana w Śląsku. Za Michała Chrapka wejdzie Jakub Łabojko
64 min. - Poprawiła się nieco statystyka strzałów w tym meczu. Na ten moment jest 2 do 4 dla Piasta
63 min. - Steczyk głową obok bramki Putnockyego
62 min. - Cholewiak na spalonym
61 min. - Żółta kartka dla Mączyńskiego za faul na Sokołowskim

Mamy też zmianę w Śląsku. Damian Gąska zastępuje Picha

Pierwsza zmiana w meczu. Dominik Steczyk zastępuje Parzyszka

58 min. - Cholewiak powalony w polu karnym. Gwizdek sędziego milczy
57 min. - Pich na spalonym
56 min. - Mączyński z dystansu uderza prosto w ręce Placha
55 min. - Bardzo dobre podanie do Badii do Parzyszka na szczęście sytuację wyjaśniają obrońcy Śląska
51 min. - Felix faulowany przez Gollę w środku pola
51 min. - Faul Dziczka na Musondzie. Żółta kartka dla zawodnika gości
50 min. - Felix do Konczkowskiego który próbuje efektownie próbuje strzelać piętką. Interweniuje Putnocky
49 min. - Kirkeskov wrzuca piłkę w pole karne lecz nie dochodzi do podania Parzyszek.
49 min. - Dośrodkowanie Badii z wolnego na Rymaniaka. Niecelnie uderza boczny obrońca Piasta
48 min. - Płacheta fauluje Konczkowskiego. Musi uważać gdyż ma już na koncie żółtą kartkę

Wracamy do gry! W obu drużynach bez zmian

Sędzia Raczkowski kończy pierwszą połowę. Śląsk przegrywa po bezbarwnej grze 0:1.

45+5 min. - Niebezpieczny strzał Parzyszka minimalnie mija bramkę WKS-u
45+5 min. - Dośrodkowanie Badii, groźny strzał głową Rymaniaka broni Putnocky. Po zamieszaniu w polu karnym piłka znalazła się niepilnowana przed pustą bramką gospodarzy ale na szczęście wybijał Cholewiak
45+4 min. - Zółta kartka dla Golli po faulu na Felixie
45+3 min. - Cholewiak dośrodkowuje ale interweniuje bramkarz gości i piłka nie dociera do Płachety.

Sędzia dolicza 5 minut do regulaminowego czasu gry

45 min. - Parzyszek fauluje Gollę
45 min. - Plach łapie piłkę i goście rozpoczną od bramki
45 min. - Musonda ogrywa Kirkeskova, dogrywa do Cholewiaka, lecz strzał dzisiejszego napastnika Śląska zablokowany. Rzut rożny
44 min. - Badia oddala grę od bramki Placha
42 min. - Bardzo dobre uderzenie Płachety w samo okienko bramki Placha. Na nasze nieszczęscie interwencja bramkarza jeszcze lepsza.
40 min. - Kirkeskov fauluje Picha na połowie gości. Rzut wolny dla Śląska
38 min. - Dośrodkowanie Mączyńskiego do nikogo
38 min. - Dobry rajd Musondy. Wywalczył rzut rożny
36 min. - Kolejny faul. Tym razem Mączyński na Felixie. Zdenerwowany kapitan Śląska dyskutuje z sędzią gdyż piłkarze Piasta padają dziś przy każdym kontakcie
34 min. - Niestety bramka uznana i od środka rozpoczyna Śląsk

Sędzia Raczkowski konsultuje się z VAR-em zanim uzna bramkę

32 min. - Rymaniak ogrywa Płachetę, dośrodkowuje w pole karne a zamieszanie wykorzystuje Felix i tracimy bramkę. Akcja z niczego, dużo szczęścia po stronie gości
31 min. - Do tej pory w strzałach 2 do 0 na korzyść Śląska. Póki co nie padł żaden strzał celny.
28 min. - Żółta kartka dla Płachety. Zbyt ostro potraktował Rymaniaka
28 min. - Konczkowski dośrodkowuje w pole karne Śląska. Piłkę wybija Celeban
26 min. - Kolejna przerw w grze spowodowana urazem Czerwińskiego
24 min. - Dobre podanie Czerwińskiego przez całe boisko do Konczkowskiego lecz nie zdążył do piłki skrzydłowy Mistrzów Polski
21 min. - Kącik statystyczny. 79% do 21% posiadania piłki na korzyść Śląska. Niestety nie przekłada się to na sytuacje bramkowe.
20 min. - Dobra kacja Musondy w polu karnym Piasta lecz sytuację wyjaśnia Czerwiński.
18 min. - Chrapek fauluje Badie
17 min. - Świetny przechwyt Płachety! Zabrał się z piłką na połowie gości i mimo tego, że mógł odgrywać do kolegów sam zdecydował się uderzyć. Strzał niestety mocno niecelny.
15 min. - Grę wznawiają Piastunki
15 min. - Mamy dłuższą przerwę w grze. Pomoc medyczna jest udzielania Kirkeskovowi po faulu Picha
12 min. - Broź fauluje Kirkeskova
11 min. - Nieudane rozegranie Picha z Broziem i piłka pada łupem gości
9 min. - Piłka przeszła nad wszystkimi zawodnikami i od bramki rozpocznie Putnocky
8 min. - Rzut wolny dla Piasta na połowie Śląska po faulu Musondy
7 min. - Faul Chrapka na Felixie w środku pola
7 min. - Aut dla wrocławian na wysokości pola karnego gości
6 min. - Cholewiak dobre odegranie do Picha ten wyrzucony do linii końcowej uderza prosto w bramkarza. Sędzia jednak odgwizduje spalonego i od bramki Plach
4 min. - Konczkowski między obrońcami Śląska podawał w pole karne do Felixa lecz zawodnik Piasta nie zdążył do podania. Mogło być groźnie
3 min. - Musonda z uderza z dystansu. Blokuje Czerwiński
2 min. - Niecelne dośrodkowanie Badii. Aut dla Śląska
1 min. - Faul Celebana na Paszyszku

Sędzia Raczkowski rozpoczyna spotkanie!

Przed meczem mamy minutę ciszy na cześć byłego trenera Śląska Józefa Majdury, który nie dawno zmarł. Niech spoczywa w pokoju.

Pierwszy mecz Śląska Wrocław w sezonie na własnym stadionie. Rywalem Mistrz Polski!

Autor relacji: Dominik Szpik