Legia Warszawa:(stroje: zielone) Majecki - Vesovic, Lewczuk, Jędrzejczyk, Stolarski - Martins, Antolic, Novikovas, Gvilia (Nagy 77'), Luquinhas (Jose Kante 83') - Niezgoda (Kulenovic 72') Trener: Aleksandar Vukovic
Śląsk Wrocław:(stroje: białe) Putnocky - Broź, Golla, Celeban, Stiglec - Mączyński, Chrapek (Łabojko 62'), Musonda, Pich, Płacheta (Łyszczarz 83') - Exposito (Cholewiak 72') Trener: Vitezslav Lavicka

Legia Warszawa: Cierzniak, Jodłowiec, Carlitos, Rocha, Kante, Nagy, Cafu, Astiz, Kulenović
Śląsk Wrocław: Kajzer, Pawelec, Dankowski, Pałaszewski, Łyszczarz, Łabojko, Cholewiak, Gąska, Szczepan

Koniec meczu! Śląsk remisuje bezbramkowo przy Łazienkowskiej z Wicemistrzem Polski. Niedługo na naszej stronie dużo ciekawych materiałów pomeczowych. Zapraszamy!

90+1 min. - Majecki wyłapuje dośrodkowanie
90 min. - Sędzia dolicza 4 minuty do regulaminowego czasu gry, a Śląsk ma rzut rożny
88 min. - Faul Lewczuka w środkowej strefie boiska
84 min. - Niecelny strzał Brozia
83 min. - To samo w Śląsku. Przemysława Płachetę zastępuje Adrian Łyszczarz.
83 min. - Ostatnia zmiana w Legii. Jose Kante wchodzi za Luquinhasa.
80 min. - Udana interwencja Putnockyego po strzale Nagya
79 min. - Cholewiak fauluje Martinsa
77 min. - Na boisko wchodzi Nagy zastępując Gvilię
75 min. - Martins fauluje Picha i zatrzymuje kontrę Śląska otrzymując przy tym żółtą kartkę
72 min. - Kolejna zmiana również w Śląsku. Cholewiak pojawia się w miejsce Exposito.
72 min. - Zmiana w Legii. Kulenovic zastępuje Niezgodę
69 min. - Dobra okazja do wyjścia z kontrą dla Śląska, ale źle zagrywa Pich i mamy stratę
67 min. - Wrzutka Gvilii do Niezgody i napastnik gospodarzy uderza niecelnie
67 min. - Groźny atak Legii po stracie Stigleca w polu karnym Śląska. W ostatniej chwili Broź wybija na rzut rożny.
64 min. - Kolejny niecelny strzał Novikovasa po zejściu do środka
62 min. - Pierwsza zmiana w Śląsku. Łabojko za Chrapka.
61 min. - Bardzo dobre rozegranie wrocławian i Płacheta uderza minimalnie niecelnie nad bramką Majeckiego
60 min. - Novikovas uderza z rzutu wolnego prosto w bramkarza
59 min. - Żółta kartka za faul Mączyńskiego na Martinsie. Z powtórek jednak wynika, że kara niezasłużona.
57 min. - Dobra gra na jeden kontakt zawodników Śląska, lecz w ostatniej fazie Exposito faulował rywala
56 min. - Martins fauluje Picha
54 min. - Złe dośrodkowanie i wybijają wrocławianie
54 min. - Niezgoda z dystansu minimalnie obok bramki. Po interwencji Putnockyego rzut rożny dla gospodarzy
53 min. - Złe dośrodkowanie Mączyńskiego wybijają obrońcy Legii
52 min. - Jędrzejczyk fauluje Exposito i mamy rzut wolny na połowie rywala
50 min. - Luquinhas strzela prosto w ręce Putnockyego
49 min. - Strzał Gvilii zablokowany przez Celebana
48 min. - Dobre utrzymanie się przy piłce Picha przed polem karnym Legii, ale nieudane odegranie do Exposito
47 min. - Dośrodkowanie Novikovasa po rzucie wolnym Gvilii wybijają obrońcy gości
46 min. - Pich fauluje Luquinhasa
46 min. - Wracamy na drugą połowę. Rozpoczynają Legioniści. Obie drużyny bez zmian.

Posiadanie piłki 63% do 37% na korzyść Legii. W strzałach celnych również prowadzą gospodarze 4-1.

45+1 min. - Niecelny strzał Picha i chwilę później sędzia Gil kończy pierwszą połowę spotkania.
45 min. - Dobra akcja Śląska na połowie gospodarzy. Exposito pada przed polem karnym. Sędzia dolicza minut do regulaminowego czasu gry.
43 min. - Groźna akcja Legii. Płacheta blokuje strzał Novikovasa z boku pola karnego WKS-u
41 min. - Nieudane dośrodkowanie Gvilii oraz faul Jędrzejczyka i grę wznowi Putnocky
41 min. - Faul Brozia i rzut wolny dla Legii na naszej połowie
40 min. - Płacheta dośrodkowuje na dwa razy, lecz nie udaje zakończyć się akcji celnym strzałem
39 min. - Płacheta wywalczył rzut rożny
38 min. - Świetna akcja Novikovasa zakończona strzałem minimalnie obok bramki. Putnocky nawet nie ruszył do piłki i może mówić o dużym szczęściu
36 min. - Dobra wymiana podań między Broziem a Musondą, lecz dośrodkowanie skrzydłowego niecelne
34 min. - Putnocky wyłapuje dośrodkowanie Vesovicia
33 min. - Strzał Chrapka z dystansu i piłka ląduje na trybunach
29 min. - NIecelna wrzutka Mączyńskiego i bardzo zła próba strzału Golli
29 min. - Faul Antolicia na Pichu i kolejny rzut wolny dla wrocławian
27 min. - Świetny strzał zza szesnastki Luquinhasa ale jeszcze lepsza obrona Putnockyego
26 min. - Mączyński do Exposito z rzutu wolnego, lecz strzał Hiszpana niecelny
25 min. - Exposito faulowany
23 min. - Dobry pressing Płachety na Lewczuku i mamy aut na wysokości pola karnego Majeckiego
20 min. - Bardzo dobra obrona Putnockyego po strzale Niezgody i dobitce Jędrzejczyka
17 min. - Dośrodkowanie Brozia w pole karne wybija Lewczuk
15 min. - Fatalnie myli się Celeban. Po rzucie rożnym piłka trafiła do Stigleca, który odegrał futbolówkę wzdłuż bramki. NIestety z bardzo niewielkiej odległości nie trafia Celeban.
14 min. - Lewczuk fauluje Exposito i wstrzymuje kontratak gości
13 min. - Agresywny doskok Płachety do Martinsa zakończony faulem
12 min. - Chrapek faulowany w środku pola
11 min. - Ładne podanie obrońcy gospodarzy przez całe boisko do Niezgody, ale piłka nie dociera do adresata
10 min. - Gvilia dośrodkowuje ale wybijają obrońcy WKS-u
9 min. - Dobra akcja Novikovasa, który wywalczył rzut rożny
8 min. - Faul Chrapka na Stolarskim
7 min. - Putnocky broni strzał Novikovasa zza pola karnego
6 min. - Obrońcy Śląska powstrzymują atak Legionistów z prawej strony boiska
5 min. - Próba strzału Picha po dobrej akcji Mączyńskiego i piłka ląduje w rękach Majeckiego
4 min. - Dośrodkowanie Stigleca do Musondy, lecz skrzydłowy nie opanował piłki
2 min. - Niecelny strzał z dystansu Exposito

Sędzia Gil rozpoczął spotkanie

Legia nie wygrała u siebie 4 meczów z rzędu

Ostatni raz Śląsk wygrał przy Łazienkowskiej 8 maja 2013 roku w ramach rozgrywek Pucharu Polski po samobójczym trafieniu Michała Żewłakowa.

Będzie to 81 spotkanie między Legią a Śląskiem. Do tej pory wrocławianie wygrali tylko 17 razy, natomiast Legioniści byli górą aż 42 razy. Pozostałe 21 meczów zakończyło się podziałem punktów.

Zapraszamy na nasz kanał na platformie TWITCH i dyskutuj na czacie!

W 3. kolejce ekstraklasy zespół Śląska zmierzy się z Legią Warszawa. Czy wrocławianom uda się przedłużyć serię ligowych zwycięstw?

Autor relacji: Dominik Szpik