Strzelcy: Jevtić 14' - Pich 6', Broź 17', 26'
Sędziuje: Szymon Marciniak
Widzów: 32307
Aura: pogodnie

Lech Poznań:(stroje: niebiesko-białe) van der Hart - Gumny, Rogne, Crnomarković, Kostevych (Makuszewski 70) - Amaral (Pucharz 55), Muhar, Tiba, Jevitć, Joźwiak - Gytkjaer Trener: Dariusz Żuraw
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Putnocky - Broź, Golla, Celeban, Stiglec - Mączyński, Łabojko - Musonda, Pich, Płacheta (Łyszczarz 89) - Exposito (Cholewiak 71) Trener: Vitezslav Lavicka

Lech Poznań: Mleczko, Cywka, Makuszewski, Moder, Puchacz, Satka,Tomczyk (Muhara), Zhamaletdinov
Śląsk Wrocław: Kajzer, Pawelec, Hołownia, Dankowski, Łyszczarz, Chrapek, Gąska, Cholewiak, Szczepan

Śląsk jest liderem ekstraklasy! Po 4 kolejkach ma 10 punktów!

90+8 min. - Koniec meczu!
90+7 min. - Druga żółta kartka i w konsekwencji czerwona kartka. Śląsk kończy mecz w 10.
90+2 min. - Sędzia dolicza 6 minut do regulaminowego czasu gry.
90+1 min. - Oj to powinna być bramka dla Lecha. Ale Dankowski wślizgiem wybija piłkę!
90 min. - Kolejna żółta kartka dla zawodnika Lecha. Tym, razem dostał Gumny za faul na Łabojce.
89 min. - Łyszczarz wchodzi za Płachetę.
89 min. - Żółta kartka dla Tiby!
85 min. - Płacheta uderza z 25m. Ale prosto w bramkarza.
84 min. - Musonda oddał strzał z ostrego kąta. Van Der Hart chwyta piłkę.
83 min. - Ucierpiał Łukasz Broź, który jest znoszony na noszach. Strzelec dwóch bramek zostanie zmieniony przez Kamila Dankowskiego.
82 min. - Piekelne uderzenie Gytkjaera, co za interwencja Putnockiego!
81 min. - Ostatnia zmiana u gospodarzy. Paweł Tomczyk zastępuje Karlo Muhara.
80 min. - Gytkjaer uderza po ziemi. Bez szans na zdobycie bramki.
77 min. - Pich wypuścił Płachetę, blisko blisko akcji 1 na 1 ale bramkarz Lecha zdołał uprzedzić skrzydłowego WKS-u.
75 min. - Tiba oddaje mocny strzał, Putnocky wybija na róg.
75 min. - Mączyński otrzymuje żółtą kartkę.
74 min. - Najpierw Musonda nie wykorzystał piłki na wysokości pola karnego Lecha, potem Stiglec wrzucił piłkę do nikogo.
73 min. - Putnocky chwyta piłkę bezpośrednio po dośrodkowaniu po rzucie rożnym.
71 min. - Zmiana w Śląsku. Cholewiak wchodzi za Exposito.
70 min. - Makuszewski wchodzi za Kostewycza.
68 min. - Strzał ale Putnocky nie da się pokonać po raz drugi.
66 min. - Żółte kartki dla Jevticia i Golli.
62 min. - Centrostrzał! Putnocky ledwo wybija piłkę poza boisko! Było groxnie.

Śląsk mądrze się broni. Lech próbuje zdobyć kontaktową bramkę.

58 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkarze Śląska oddalają zagrożenie od własnego pola karnego.
56 min. - Gytkajer uderzał piłkę głową ale piłka poleciała nad poprzeczką.
55 min. - Gra się nieco uspokoiła. Zmiana w Lechu. Puchacz za Amarala.
52 min. - Pich do Exposito na lewą stronę, ten odgrywa do Picha, który uderza z pierwszej piłki ale bardzo niecelnie.
48 min. - Tiba podaje Gytkjaerowi ale ten strzela prosto w rękawice bramkarza WKS-u!
46 min. - Rozpoczęliśmy II połowę!

Śląsk jeśli wygra ten mecz będzie liderem ekstraklasy!

Koniec pierwszej połowy w Poznaniu. Oglądamy znakomite meczycho. Lech - Śląsk 1:3. Wracamy po przerwie.

45 min. - Za słabe dośrodkowanie Płachety. To była jedna z nielicznych kontr Śląska.
42 min. - Indywidualna akcja Exposito, który powinien jednak podawać na lewe skrzydło.
40 min. - Putnocky broni strzał Tiby. Portugalczyk z impetem wszedł w pole karne Śląska.
39 min. - Fenomenalny powrót Mączyńskiego, po chwili Golla w walce o górną piłkę nokautuje Łabojkę. Gra Śląska może imponować.
38 min. - Ajjjjj. Musonda nie zdążył do dośrodkowania Płachety.
36 min. - Strzał Jóźwiaka ląduje w 35 rzędzie krzesełek za bramką Śląska.
34 min. - Strzał Picha zablokowany przez obrońców Lecha. Szansa na strzał kolejny raz wzięła się z wysokiego pressingu.
30 min. - Pół godziny za nami. Śląsk - 4 celne strzały. Lech - 1.
28 min. - Gola Brozia znakomity, ale należy również pochwalić podającego. Idealne podanie z rzutu wolnego zanotował Mączyński. Piękny, cięty pass w powietrzu. Liga Angielska.
26 min. - Broź, Broź, Broź. Szalony mecz Brozia w Poznaniu. Znakomita główka, która przelobowała bramkarza gospodarzy.
24 min. - Kolejny faul Lecha na własnej połowie. To woda na młyn dla Śląska.
23 min. - Rzut wolny dla Śląska. Faulowany Musonda, który może się dzisiaj podobać.
22 min. - Strzał Śląska zza 16. Niestety niecelny.
17 min. - Co tu się wyprawia. Łukasz Broź strzałem z 15 metra pokonuje bramkarza gospodarzy. Petarda prawego obrońcy Śląska.
14 min. - Wyrównujący gol dla Lecha. Jevtić precyzyjnym strzałem pokonuje Putnockiego.
12 min. - Niebezpieczna strata Stigleca omal nie zakończyła się utratą gola. W ostatnich chwili z bokiem zdążył Golla. Lech powinien wyrównać.
10 min. - Za nami pierwsze 10 minut. Śląsk imponuje wysokim pressingiem. Oby tylko wystarczyło sił.
9 min. - Rzut rożny dla Śląska.
7 min. - Udana interwencja w obronie Celebana.
6 min. - Gooooooool. Pewny strzał z rzutu karnego Roberta Picha.
5 min. - Rzut karny dla Śląska. Pressing Exsposito, piłka trafia pod nogi Płachety,którego strzał ręką blokuje Rogne.
3 min. - Strzał Muhara z ponad 30 metrów bardzo niecelny.
2 min. - Było gorąco pod bramką Sląska. Strzał Jóźwiaka po rykoszecie wyszła na rzut rożny.
1 min. - Pierwsza ofensywna akcja Lecha zatrzymana przez Celebana.

Rozpoczynają gospodarze.

- Piłkarze są już na murawie.

Do pierwszego gwizdka sędziego Marciniaka zostało jeszcze kilka minut. Oba zespoły zakończyły rozgrzewkę i zeszły do szatni. Za chwile pojawią się w tunelu, a następnie na murawie

To zdecydowanie najciekawsze spotkanie kolejki. Oba zespoły są na podium, oba zgromadziły po siedem oczek.

Zapraszamy na nasz kanał na platformie TWITCH - oglądaj i dyskutuj na czacie!

Śląsk nie znalazł jeszcze pogromcy w tym sezonie. Czy z Poznania wrocławianom uda się wrócić z tarczą? Przeciwnik jest w wysokiej formie, zapowiada się zatem trudna przeprawa dla zielono-biało-czerwonych i iinteresujący mecz.nteresuj

Autor relacji: Pawlak/don