Lechia Gdańsk:(stroje: białe) Kuciak - Fila, Nalepa, Augustyn, Mladenovic - Łukasik, Lipski (Wolski 46'), Kubicki - Peszko (Gajos 80'), Haraslin (Udovicic 77')- F. Paixao Trener: Piotr Stokowiec
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone ) Putnocky - Broź, Golla, Puerto, Stiglec - Mączyński, Łabojko - Cholewiak (Chrapek 84'), Pich, Płacheta - Exposito (Szczepan 60') Trener: Vitezslav Lavicka

Lechia Gdańsk: Alomerovic, Chrzanowski, Maloca, Gajos, Egy, Wolski, Żukowski, Udovicic, Makowski
Śląsk Wrocław: Kajzer, Pawelec, Celeban, Dankowski, Chrapek, Gąska, Hołownia, Łyszczarz, Szczepan

94 min. - Nerwowa końcówka w Gdańsku pod bramką gości zakończona remisem. W doliczonym czasie gry poprzeczkę ustrzelił Rafał Wolski. Mecz przyjaźni kończy się podziałem punktów
93 min. - Wolski poprzeczka!
92 min. - Golla wybija piłkę na aut po wyśmienitej akcji Lechii
90 min. - Sędzia dolicza 4 minuty

Mączyński 5. żółta kartka w 6. kolejce. Idzie na jakiś rekord.

88 min. - Hołownia za Płachetę
87 min. - Rzut wolny dla Lechii. Dośrodkowanie Wolskiego wybija Puerto
84 min. - Chrapek za Cholewiaka
84 min. - Łabojko faulowany przez Filę. Zawodnik Lechii ukarany żółtą kartką
83 min. - Gajos za Peszkę
83 min. - Nebezpieczną wymianę podań między Mladenoviciem a Wolskim przerywa Puerto
82 min. - Wrocławianie bronią się teraz z całych sił
81 min. - Putnocky broni przewrotkę Flavio!
80 min. - Udovicic przewraca sie po dotknięciu Cholewiaka. Rzut wolny z niebezpiecznej odległości wybijają defensorzy Śląska
77 min. - Udovicic za Haraslina
76 min. - Płacheta fenomenalnie zagrywa z boku do środka, ale nikt nie zdołał zaatakować bramki
75 min. - Próba Stigleca mocn niecelna
75 min. - Kolejna kartka dla zawodnika Lechii. Ukarany Peszki
74 min. - Do piłki teraz nie zdołał dojść Broź, a defensor WKS-u mógł znaleźć się sam na sam z Kuciakiem
73 min. - Broź uderzony przez Flavio. Żółta kartka dla Portugalczyka
72 min. - Łabojko ryzykownie w stronę Brozia
71 min. - Rzut wolny dla gości
70 min. - Rajd Płachety przez pół boiska przerwany faulem Kubickiego. Za to zawodnik Lechii ukarany kartką
70 min. - Rzut wolny dla Lechii blisko bramki WKS-u
69 min. - Peszko faulowany przez Golle

Poprzednim bramkarzem Śląska, który zachował czyste konto w Gdańsku, był Radosław Janukiewicz w kwietniu 2007 r

66 min. - Dobre uderzenie Picha z dystansu, Kuciak z problemami!

Śląsk traci gola w każdym meczu ekstraklasy w Gdańsku - to już 17. takie spotkanie

65 min. - Stiglec fanatsycznie zagrywa prostopadle do Szczepana, ale napastnik WKS-u gubi piłke
63 min. - Wolski dośrodkowuje w pole karne, ale za głęboko, Putnocki broni

Sławomir Peszko strzela 3. bramkę Śląskowi, wcześniej w 2010 r. przy Oporowskiej w barwach Amiki i rok temu na Stadionie Miejskim jako Lechista

60 min. - Szczepan za Exposito
60 min. - Mladenovic fauluje Brozia. Piłka po stronie Śląska
59 min. - Golla uderza w niebo
57 min. - Póki co obraz gry niewiele się zmienił. Lechia dalej atakuje, a wrocławianie usiłują się bronić

Golem dla gospodarzy pachniało od początku drugiej części spotkania. Śląsk musi lepiej organizować się w defensywie, jeśli chce choćby zremisować

Peszki nie zdołali zatrzymać Golla i Puerto. Strzał pomocnika Lechii nie do obrony.

54 min. - Gol Lechii na 1:1. Strzelcem Peszko
52 min. - Haraslin niedokładnie przyjął i piłka w rękach Putnockiego
51 min. - Śląsk ma teraz dużo szczęścia. Lechia groźnie atatkuje raz lewą raz prawą stroną.
48 min. - Mączyński podchodzi do piłki i strzela, Kuciak odbija! Było blisko!
47 min. - Stiglec faulowany, rzut wolny dla gości na 20. metrze
46 min. - Ależ teraz groźnie! Haraslin mógł znaleźć się sam na sam z Putnockym
46 min. - Rozpoczynamy drugą część spotkania w Gdańsku

"Najważniejsze, że wpadł ten jeden strzał i póki co na zero z tyłu. Lechia nas trochę zepchnęła, ale udało się póki co utrzymać ten wynik" - Przemysław Płacheta

W dużej części gry więcej sytuacji bramkowych stworzyła sobie Lechia, atakując szczególnie w bocznych sektorach

Śląsk prowadzi z Lechią do przerwy 1:0. Autorem bramki młodzieżowiec WKS-u Przemysław Płacheta

45 min. - Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego o Augustyna, ale uderzenie głową ponad poprzeczkę
45 min. - Do regulaminowej pierwszej połowy sędzia doliczył 1 minutę
43 min. - Faulowany Płacheta, piłka dla WKS-u
43 min. - Bronią się teraz goście, Lechia w natarciu
42 min. - Kubicki uderza z 20. metra, ale niecelnie

Przemysław Płacheta to pierwszy zawodnik z rocznika 1998, który strzelił gola dla Śląska

41 min. - Zamieszania pod bramką WKS-u nie wykorzystali gdańszczanie, Putnocky od bramki
40 min. - Rzut rożny dla gospodarzy po dobrej akcji ofensywnej

Przemysław Płacheta w 6. występie strzela debiutancką bramkę dla Śląska

Ależ to mądrze rozegrali wrocławianie. Piłkę przejął początkowo Broź, a autorem akcji był Łabojko, ktory prostopadle podawał do Cholewiaka. Skrzydłowy Śląska zagrał do wchodzącego w pole karne Płachete

Łabojko - Cholewiak - Płcheta!!!! Śląsk prowadzi w Gdańsku 1:0!

37 min. - Płacheta GOOOOOL!!!!!
36 min. - Słaby strzał Haraslina, bez trudności Putnocky
34 min. - Stiglec nie zdążył zatrzymać Lipskiego i pomocnik oddaje strzał, ale piłka mija słupek

Dla Vítězslava Lavički to 13. wyjazdowy mecz w ekstraklasie. Dzięki zwycięstwu w Poznaniu czeski trener Śląska ma po raz pierwszy dodatni bilans: 5-2-5, 13:12

32 min. - Mączyński wrzuca piłkę na długi słupek, jednak nikt nie zdołał przejąć podania
31 min. - Pich wypuszcza futbolówkę do Exposito, a ten wywalczył rzut rożny

Śląsk jeszcze nie wygrał w ekstraklasie z Lechia w sierpniu, pomimo aż 7 prób. Bilans: 0-5-2, 6:9

29 min. - Lechia utrzymuje się dłużej przy piłce i atakuje z bocznych sektorów boiska - defensorzy WKS-u blokują Peszkę

Śląsk nigdy nie wygrał na wyjedzie z drużyną prowadzoną przez Piotra Stokowca (4 remisy i 3 porażki, bramki 6:11)

27 min. - Cholewiak próbuje z dystansu, ale Kuciak broni
25 min. - Złe zagranie Cholewiaka i piłkę dostał Flavio..
24 min. - Broź zagrywa trudną piłke do Putnockiego, gospodarze z autu
23 min. - Chwile grozy pod bramką Śląska, Lechia zaczęła stwarzać niebezpieczne sytuacje
23 min. - Mladenovic zwiódł Cholewiaka i Brozia i oddał strzał, ale Putnocky broni!
21 min. - Rzut rożny Lechii, ale z dośrodkowania nic nie wynika - Putnocky piąstkuję za pole karne i goście wybijają piłkę
21 min. - Bardzo dobre wejście Haraslina z lewej strony, zrobiło się groźnie pod brakmą gości
21 min. - Rajd Cholewiaka, którego Mączyński wypuścił na wolne pole, jednak czujny Kuciak przechwycił piłkę
20 min. - Pich decyduje sie na płaskie uderzenie, ale piłka mija słupek!
18 min. - Niebezpieczne zachowanie Peszki wobec Stigleca..

Cholewiak leży za linią autu faulowany przez Augustyna

16 min. - Wślizg Peszki powstrzymuje akcję Śląska - nie dochodzi do futbolówki Stiglec
16 min. - Strzał Picha obok bramki

Łukasik trafił piłką Mączyńskiego, kapitan Śląska leży na murawie

14 min. - Tym razem strzału próbuje Haraslin blokowany przez Puerto

Bardzo dobre długie podanie posłał do Płachety Puerto z czego wrocławianie wypracowali sytuacje bramkową

13 min. - Płacheta decyduje się na strzał, Kuciak broni
11 min. - Spóźniony Cholewiak puszcza Mladenovicia który dośrodkowuje do Flavio, jednak akcje powstrzymuje Puerto

Śląsk rozgrywa piłkę na własnej połowie i szuka okazji do podejścia pod bramkę Kuciaka

9 min. - Rewelacyjna piłka Stigleca w pole karne, jednak defensor Lechii przerywa podanie do Płachety
8 min. - Rajd Cholewiaka zatrzymany przez Augustyna
6 min. - Z prawej strony próbuje Peszko, ale dośrodkowanie bardzo niedokładne
5 min. - Ładne prostopadłe zagranie Mączyńskiego do Płachety, ale piłkę przejmuje Nalepa
4 min. - Dynamiczna akcja Lechii zakończona kiksem Łukasika

W szerokiej kadrze meczowej Śląska zabrakło dziś Musondy, który nabawił się kontuzji

2 min. - Golla stracił piłkę na rzecz gospodarzy, ale akcję zdołał przerwać Broź
1 min. - Sędzia Musiał rozpoczął spotkanie

Śląsk ma na koncie już 10 meczów z rzędu bez porażki

W ekipie WKS-u dwie zmiany w podstawie w porównaniu z ostatnim meczem z Cracovią - Mączyński i Cholewiak

Ze składu gospodarzy wypadł niespodziewanie najskuteczniejszy strzelec Lechii - Artur Sobiech. W wyjściowej jedenastce jego miejsce zajął były zawodnik WKS-u Flavio Paixao

Czy wrocławianie po meczu z Lechią dalej będą liderem ekstraklasy? Czemu nie! Przed Śląskiem wyjazdowym mecz w Gdańsku. Dla kibiców mecz przyjaźni. Wierzymy, że jednocześnie spotkanie walki. Zachęcamy do wspólnego kibicowania!

Autor relacji: Claudia Haor