Strzelcy: Exposito 22' 38' 90' Stiglec 65' - Starzyński 33' (k.) Kopacz 45' Zivec 63' Slisz 68'

Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Putnocky - Broź, Puerto, Golla, Stiglec - Chrapek, Łabojko - Musonda (84 Cholewiak), Pich (72 Marković), Płacheta (90 Hołownia) - Exposito Trener: Vitezslav Lavicka
Zagłębie Lubin:(stroje: pomarańczowe) Forenc - Balić, Guldan, Kopacz, Czerwiński - Slisz, Tosik (84 Pakulski), Zivec, Starzyński, Bohar - Sirk (69 Dąbrowski) Trener: Martin Ševela

Śląsk Wrocław: Kajzer, Pawelec, Dankowski, Celeban, Hołownia, Żivulić, Marković, Cholewiak, Szczepan
Zagłębie Lubin: Hładun, Dąbrowski, Soszyński, Poręba, Tajti, Pakulski, Żyra, Oko

Co za mecz! Brakuje słów, by to opisać. Śląsk dwa razy prowadził, potem dwa razy przegrywał, ale ostatecznie zachował miano niepokonanej drużyny!

90+4 min. - Szymon Marciniak kończy mecz.
90+3 min. - Ależ szansa Markovicia za zakończenie! Podanie Brozia, nasz nowy zawodnik uderza z powietrza minimalnie nad poprzeczką!
90+1 min. - Puerto w beznadziejnej sytuacji blokuje strzał Starzyńskiego!
90 min. - EXPOSITO!!! HAT TRICK!!! Co za podanie Chrapka za plecy wszystkich i Hiszpan na raty pokonuje Forenca!
88 min. - Cholewiak blokowany w polu karnym, po chwili Płacheta, ale było tam ciasno, a nasz zawodnik za mocno podał do kolegi.
86 min. - Marković wypuszcza Cholewiaka, który trąca piłkę przed Forencem, ale nie miał, jak tego zmieścić w bramce! Forenc ucierpiał i jest opatrywany.
85 min. - Korner dla Śląska. Golla pada w polu karnym po walce w powietrzu, ale sędzia nie reaguje.
84 min. - Pakulski za Tosika.
84 min. - Cholewiak za Musondę.
83 min. - Broź fauluje w ofensywie. Coraz mniej czasu.
80 min. - Płacheta miał wrzucać z wolnego, ale zagrał do Stigleca i chyba nieco go zaskoczył.
78 min. - Marković dochodzi do prostopadłej piłki, ale świetnie wychodzi Forenc i broni!
72 min. - Marković za Picha. Mamy debiut.
68 min. - Piękna bramka Slisza w samo okno. Przegrywamy 3:4.
65 min. - Stiglec fantastycznie z rzutu wolnego w samo okienko!
64 min. - Musonda faulowany przed polem karnym.
63 min. - Kontra Zagłębia po stracie Brozia, Zivec lewą nogą uderza nie do obrony!
60 min. - Kapitalna wrzutka Brozia, ale Exposito minimalnie minął się z piłką, po chwili mocno i niecelnie Łabojko sprzed szesnastki.
59 min. - Teraz Zagłebie zamknęło Śląsk.
58 min. - Starzyński świetnie centruje z kornera, dwóch graczy gości nabiega na długi słupek, ale dobra interwencja obrony Śląska.
56 min. - Złe dalekie podanie Chrapka do Płachety.
55 min. - Pich mocno z dystansu, ale w środek bramki.
54 min. - Musonda wrzucił sprytnie z prawego skrzydła, ale nikogo nie było przed bramką Forenca.
53 min. - Teraz złe podania Płachety i po chwili Exposito.
52 min. - Brak wyczucia u Picha, za mocno do Brozia.
50 min. - W ataku pozycyjnym od kilku minut Śląsk, teraz wrzutka Brozia wybita.
48 min. - Faul w ofensywie gracza gości.
47 min. - Rzut rożny dla Zagłębie po wybiciu głową Brozia.
46 min. - Zaczynamy drugą połowę.

Świetny mecz we Wrocławiu, ale szkoda straconej bramki do szatni. Fantastyczne przełamanie Exposito.

45+3 min. - Slisz blokowany przez Gollę, kolejny korner dla gości, ale wrocławianie wybijają. Ale po chwili... Kopacz tym razem trafia głową do siatki. Wyskoczył wyżej niż Broź. Asysta Guldana.
45+2 min. - Piłka przeszła na drugą stronę, kolejna wrzutka i Kopacz niecelnie uderza głową.
45+1 min. - Znowu dobrze Bohar, ale przytomnie Stiglec na rzut rożny.
45 min. - Trzy minuty doliczone.
44 min. - Puerto świetnie wyłuskał piłkę spod nóg Bohara i został jeszcze faulowany.
41 min. - Co tu się dzieje?! Akcja za akcję! Najpierw strzał, ale słaby Zagłębia, potem kontra gości, Bohar wybiega na czystą pozycję, ale fantastyczny powrót Brozia i Golli! Po 5 sekundach rekontra Śląska i mocny, ale nicelny strzał Exposito!
40 min. - I teraz Zagłębie, ale Golla wybija na rzut rożny.
38 min. - EXPOSITO!!! Zamieszanie w polu karnym i teraz Hiszpan mija Tosika i mocno po ziemi z bliska umieszcza piłkę w siatce!
36 min. - Daleka wrzutka Chrapka z wolnego, ale Puerto fauluje w powietrzu.
35 min. - Teraz Płacheta za późno podaje do Picha i defensor Zagłębia zdązył z interwencją.
34 min. - Pich powinien strzelić gola! Dostał kapitalne podanie od Chrapka, ale nie trafił nawet w bramkę!
32 min. - Starzyński pewnie trafia z 11 metrów.
30 min. - Rzut karny dla Zagłębia po interwencji VAR. Golla blokuje strzał ręką!
28 min. - Ależ szczęście Śląska! Piłka trafia na piąty metr do Ziveca, który uderza z woleja w poprzeczkę, a piłka odbija się przed linią.
27 min. - Dobra akcja Śląska zakończona mocnym strzałem Chrapka. Forenc wybija przed siebie, po chwili Chrapek zderzył się głowami z Tosikiem.
26 min. - Bohar z dystansu, ale bardzo niecelnie. Powinien rozegrać piłkę ze Starzyńskim.
25 min. - Chrapek do Musondy, ten miękko wrzuca do Picha, ale Słowak nieczysto trafił w piłkę.
24 min. - Stiglec fauluje w środku pola, pochopna interwencja.
22 min. - EXPOSITO!!! Stiglec świetnie wrzuca piłkę w pole karne, a Hiszpan przeskakuje Guldana i genialną główką pokonuje Forenca!
20 min. - Teraz panuje chaos w środku pola.
18 min. - Płacheta drybluje przed polem karnym po podaniu Picha, ale jest podwajany, potrajany, bez efektu.

Zagłębie wygląda nieźle, obraz meczu jest całkiem inny niż w ubiegły weekend w Zabrzu.

15 min. - Najpierw niecelne zagranie na pamięć Płachety, po chwili trzecia strata Musondy.
14 min. - Balić trąca piłkę głową w stronę bramki, a ta trafia w ręce Putnockiego.
13 min. - Po interwencji Stigleca korner dla Zagłębia.
12 min. - Teraz pozycyjnie Śląsk, ale Chrapek zagrywa za mocno do Płachety.
10 min. - Broź uderza z daleka wysoko nad bramką.
9 min. - Znowu groźnie Bohar pędzi lewym skrzydłem. A Musonda zalicza drugą stratę w ciągu minuty.
7 min. - - Bohar zagrywa z lewego skrzydła do Starzyńskiego, który uderza z ostrego kąta i minimalnie chybia! To poważne ostrzeżenie dla Śląska, który momentami ma problemy, żeby wyjść spod pressingu.
6 min. - Faul Łabojki w środku pola na Sliszu, ale sędzia Marciniak oszczędził naszego zawodnika.
5 min. - Płacheta zagrywa nad obrońcami do Brozia, który strzela z ostrego kąta, ale dobrze interweniuje Forenc!
3 min. - Błąd Puerto przy wyprowadzeniu piłki i Zagłębie dochodzi do sytuacji. Główkuje Sirk, ale bardzo lekko w środek bramki.
2 min. - Płacheta wrzuca z rzutu rożnego, ale obrońca Zagłębia wybija piłkę w aut.
1 min. - Gramy!

Na szpicy Zagłębia niespodziewanie Słoweniec Rok Sirk.

Przemysław Płacheta odbiera właśnie nagrodę dla najlepszego młodzieżowca PKO Ekstraklasy za sierpień.

Śląsk zacznie derby w identycznym składzie jak spotkanie z Górnikiem.

Zapraszamy do dyskusji na czacie, słuchania relacji radiowej i obserwowania trybun podczas meczu.

Czas na derby Dolnego Śląska! Czy wrocławianie przedłużą serię meczów bez porażki? Czy będzie rekord frekwencji w tym sezonie na Stadionie Wrocław?

Autor relacji: Adam Osiński