Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Słowik - Dankowski, Celeban, Golla, Cholewiak - Radecki, Pałaszewski, Ahmadzadeh, Chrapek (64 Gąska), Pich - Piech (64 Robak) Trener: Tadeusz Pawłowski
Pogoń Szczecin:(stroje: białe) Załuska - Stec, Dwali (Walukiewicz 45), Rudol, Nunes, Kożulj, Drygas, Majewski, Guarrotxena, Frączczak, Buksa Trener: Kosta Runjaić

Śląsk Wrocław: Wrąbel, Pawelec, Łabojko, Łuczak, Gąska, Szczepan, Robak
Pogoń Szczecin: Budziłek, Błanik, Matynia, Hołota, Kowalczyk, Walukiewicz, Benedykczak

Kolejny mecz Śląska za tydzień - również w poniedziałek - w Sosnowcu. Wrocławianie zagrają tam z Zagłębiem.

Kibice śpiewają "Czy wygrywasz, czy nie..."

90+3 min. - Koniec meczu! Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. Śląsk musi zadowolić się jednym punktem.
90+3 min. - Celeban głową do Radeckiego, ale wyjaśniają obrońcy.
90+2 min. - Oba zespoły już chyba pogodzone z bezbramkowym remisem.

Kibice tańczą labado:

Sędzia dolicza trzy minuty. Będzie finał z happy endem?

90 min. - Pogoń w natarciu. Słowik świetnie piąstkuje.
90 min. - Chwilowa niedyspozycja. Zawodnik już na murawie.
89 min. - Na murawie leży Maciej Pałaszewski, potrzebna interwencja fizjoterapeutów.
88 min. - Robert Pich strzelał z najbliższej odległości, ale nie dość, że trafił w bramkarza, to jeszcze był na spalonym.
87 min. - Groźnie pod bramką Pogoni! Kolejny korner dla wrocławian.
87 min. - Trybuny skandują WKS WKS, może teraz? Rzut rożny dla Śląska.
85 min. - Doskonale znany we Wrocławiu Tomasz Hołota pojawia się na murawie w miejsce Radosława Majewskiego.
84 min. - Bez wątpienia obie drużyny chciałyby strzelić gola, remis nikogo nie zadowala.
83 min. - Trybuny na chwilę ożyły. Z rzutu rożnego Damian Gąska, pięknie w polu karnym do strzału złożył się Piotr Celeban... nie trafił czysto w piłkę. Nadal remis.
82 min. - ROBAK! Napastnik minął bramkarza i uderzył z ostrego kąta, ale jeden z obrońców wybija wślizgiem piłkę.
81 min. - Dawid Błanik do Adama Frączczaka, ale ten zbyt uderzył zbyt lekko. W odpowiedzi Robert Pich - siła dobrana odpowiednio, ale zaszwankowała celność.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że spotkanie to zakończy się bezbramkowym remisem. Obyśmy się mylili, a Śląsk przechyli szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

79 min. - Zaglądamy w pole karne Śląska. Tam dośrodkowanie Ricardo Nunesa, ale skopiował on wyczyn Cholewiaka sprzed paru chwil - piłka wylądowała za linią boczną.
78 min. - Cholewiak z dystansu, mocno, jednak niecelnie.

Mecz na Stadionie Wrocław 7883 widzów.

75 min. - Dośrodkowanie Cholewiaka... za mocne, w aut.
74 min. - Zvonimir Kożulj opuszcza murawę, a w jego miejsce Dawid Blanik.
73 min. - Farshad znów leży na murawie, wydaje się, że jeden z obrońców pomógł mu w zapoznaniu się z trawą, lecz gwizdek sędziego Musiała nadal milczy.
72 min. - Zvonimir Kożulj! Piłkarz Pogoni próbował zaskoczyć Słowika i mógłby to uczynić, gdyby trafił w bramkę. Dodajmy jednak, że piłka nieznacznie minęła poprzeczkę.
71 min. - Celeban do Farshada, ten się przewraca, ale gwizdek sędziego milczy.
70 min. - 70 minut za nami, gra toczy się głównie w tzw. środkowej strefie boiska.

65 min. - Dankowski wygrał walkę w powietrzu o piłkę, ale arbiter uznał, że zawodnik WKS-u musiał faulować rywala.
64 min. - Podwójna zmiana w Śląsku. Marcin Robak za Arkadiusza Piecha i Damian Gąska w miejsce Michała Chrapka.
63 min. - Kamil Drygas! Zawodnik Pogoni niewiele się pomylił, ale i tak był na spalonym.
62 min. - Może być groźnie. Rzut wolny dla Pogoni z bocznego sektora boiska. Zagrywać będzie Ricardo Nunes.
61 min. - Pich zablokował ofensywną akcję gości, po chwili Śląsk ruszył z kontrą, ale strzał Arkadiusza Piecha również zablokowany.
59 min. - Cholewiak zapędził się w pole karne gości, ale jego dośrodkowanie zablokowane. Aut dla WKS-u. Po chwili Pałaszewski niedokładnie zagrywał do Chrapka.

Śląsk zdecydowanie częściej gości w polu karnym Pogoni, inna sprawa, że niewiele z tego wynika. Mecz godny poniedziałku.

57 min. - Teraz dla odmiany kontra Śląska. Farshad - Piech - Pich... Piłka ostatecznie w rękach bramkarza.
55 min. - Chrapek w pole karne, ale wybijają obrońcy. Po chwili Farshad przechwycił piłkę, zagrał do Chrapka, ten dośrodkował, Golla zgrał w kierunku bramki, ale nikt nie zamknął akcji.
53 min. - PIECH! Ależ okazja. Kapitalna prostopadła piłka do Arkadiusza Piecha, ale ten zmarnował stuprocentową sytuację strzelając prosto w Załuskę. To powinien być gol.
51 min. - Szybka odpowiedź Portowców - z dystansu uderzał Zvonimir Kożulj, Słowik na posterunku.
51 min. - Zagranie do wychodzącego na czystą pozycję Picha, ale Załuska szybszy.
50 min. - Kontra Pogoni, David Stec pada w polu karnym, ale sędzia nakazuje grać dalej.
48 min. - Gorąco pod bramką Pogoni. Po zagraniu z rzutu wolnego jeden z obrońców skiksował, napastnik Śląska próbował zaskoczyć Łukasza Załuskę, ale był na spalonym.
46 min. - Gramy! Rozpoczęła się druga połowa.

Piłkarze wrócili na boisko. Za chwilę rozpocznie się II połowa.

Piotr Celeban zrównał się z liczbą występów w Śląsku z Waldemarem Tęsiorowskim (319). Więcej mają tylko: Janusz Sybis (425) oraz Mieczysław Kopycki (344).

Mecz na solidnym poziomie polskiej ligi. W grze wrocławian dużo niedokładności. Groźnych sytuacji było niewiele. Tempo gry niestety nie zachwyca. Piech, Pich, Pałaszewski i Chrapek próbują atakować na bramkę gości, ale nie mają wsparcia pozostałych kolegów z zespołu.

45 min. - Koniec I połowy!
45 min. - Zmiana w Pogoni. Walukiewicz wchodzi za Laszę Dwali.
45 min. - Faul Celebana w polu karnym rywala po wrzucie z linii bocznej boiska.
44 min. - Kożulj oddał strzał z 35 metrów. Piłka przeleciała wysoko nad bramką.
43 min. - Piech oddał strzał z 20 metrów, zza narożnika pola karnego. Piłka poleciała w trybuny. Obok stał niepilnowany Chrapek.
40 min. - Obrońca gości wybił piłkę Farshadowi w ostatnim momencie. Irańczyk przymierzał się do oddania strzału z pola karnego Pogoni.
39 min. - Celeban był faulowany w polu karnym Śląska.
37 min. - Przyspieszenie Chrapka, jego strzał został zablokowany.

Przerwa na regenerację i uzupełnienie płynów.

33 min. - Akcja Chrapka z Pichem zakończona zgubieniem piłki przez Słowaka.
29 min. - Nareszcie groźna akcja WKS-u. Trzech piłkarzy Śląska w polu karnym rywala, piłka dociera ostatecznie do Picha, który uderza z pół obrotu, mocno, ale minimalnie niecelnie.
26 min. - Skrzydłowi Pogoni obił piłkę o Picha i wywalczył rzut rożny.
25 min. - Piłka po uderzeniu z rzutu wolnego odbiła się od muru złożonego z piłkarzy WKS-u.
24 min. - Faul Śląska 25 metrów od bramki Słowika.
23 min. - Dośrodkowanie w pole karne Śląska, zakończona lotem piłki na drugą stronę boiska.
21 min. - Przerwa w grze. Na murawie leżał Piotr Celeban. Na szczęście po chwili kapitan WKS-u wstał i mógł kontynuować grę.

Dużo chaosu i kopania. Mało klarownych sytuacji. Tak w skrócie można opisać ostatnie minuty spotkania.

17 min. - Ładna dwójka akcja Chrapka z Piechem zakończona strzałem z trudnej pozycji tego drugiego. Rzut rożny dla WKS-u.
16 min. - Chrapek wrzucił piłkę w pole karne, ta przeleciała na drugą stronę do Dankowskiego, ten mocno wbił wzdłuż bramki, ale Śląsk nie zagroził bramkarzowi gości.
14 min. - Michał Chrapek wywalczył rzut rożny. Śląsk prze do przodu.
11 min. - Po wrzutce w pole karne, główkował Lukasz Dwali, ale Słowik bez problemów chwycił piłkę.
10 min. - Żółtą kartką został upomniany Michał Chrapek za faul na rywalu.
8 min. - Kożulj sfaulował Picha.
7 min. - Świetne podanie prostopadłe do Piecha, ale ten uderza prosto w bramkarza.
6 min. - Strata Pałaszewskiego, akcja Portowców zakończona strzałem zza narożnika pola karnego. Bardzo niecelnym strzałem.
5 min. - Róg został wykonany płasko, po chwili było dośrodkowanie w pole karne gospodarzy ale nikt z rywali nie oddał strzału na bramkę Słowika.
4 min. - Strzał gości, piłka odbiła się od obrońcy WKS-u i wyszła na rzut rożny.
3 min. - Pałaszewski stracił piłkę będąc odwrócony w stronę Słowika, ale futbolówka dotarła do naszego bramkarza.
2 min. - Cholewiak wybił piłkę na aut na połowie rywala.

Na stadionie pojawiło około 100 kibiców gości.

1 min. - Goście rozpoczęli spotkanie!

Piotr Celeban odebrał nagrodę za zostanie piłkarzem miesiąca (lipca) w ekstraklasie.

Trójka sędziowska wprowadziła piłkarzy na boisko. Za chwilę rozpocznie się mecz!

Wygrana w tym meczu pozwoli wrocławianom awansować na 9. miejsce w tabeli.

W zespole gości w wyjściowym składzie jest były gracz WKS-u: Lasza Dwali. a na ławce - Tomasz Hołota.

Do składu Śląska wrócił Kamil Dankowski, Robert Pich, Michał Chrapek oraz Arkadiusz Piech.

Czas powrócić na ścieżkę zwycięstw! Zachęcamy do czytania relacji LIVE ze spotkania Śląska Wrocław z Pogonią Szczecin!

Autor relacji: Pawlak/prochu