Aura: Słonecznie, bez opadów, temp. 26°C

Śląsk Wrocław:(stroje: ) Janukiewicz - Wołeczek, Ignasiak, Rudolf - Budka, Sztylka, Szewczyk, Dudek (46' Rosiński) - Wan (64' Wielgus), Ulatowski, Kowal. Trener:
Zagłębie Sosnowiec:(stroje: ) Bęben - Pitry, Hosic, Wolański, Adżem, Lachowski, Chylaszek (73' Morawski), Zubanovic (46' Paczkowski), Treściński, Skrzypek (81' Butryn), Kłoda. Trener:

Zagłębie Sosnowiec:

Pierwszy remis wrocławskiej jedenastki w tym sezonie. Mecz ogólnie mógł się podobać, zwłaszcza w drugiej połowie, gdy Śląsk atakował śmielej, stwarzał dużo sytuacji bramkowych. Można powiedzieć ze bezbramkowy remis jest w tym wypadku jak najbardziej zasłużonym wynikiem, mimo lekkiej przewagi Śląska w drugich 45 minutach. Twierdza Wrocław nadal czeka na śmiałków.

90+2 min. - Koniec meczu!!!
90 min. - Rosiński prostopadle do Ulatowskiego i mogło być gorąco pod Sosnowiecką bramką gdyby nie Hosic, który wyluskuje piłkę w ostatniej chwili.
88 min. - Treściński strzela głową, ale nieskutecznie.
87 min. - Morawski dośrodkowuje z rzutu wolnego, Rudolf główkuje tak nieszczęśliwie, że piłka o mały włos nie wpadła by do bramki, ale Janukiewicz wybija na rzut rożny.
86 min. - Sztylka ukarany żółtą kartką.
82 min. - Lachowski z rzutu wolnego z 25 metrów, ale pewnie broni Janukiewicz.
81 min. - Kolejna zmiana w Zagłębiu, w miejsce Skrzypka wchodzi Butryn.
78 min. - Kąśliwy strzał Ulatowskiego minimalnie nad poprzeczką.
76 min. - Rudolf ukarany żółtą kartką.
76 min. - Wolański oddaje strzał z 11 metrów, ale pewnie broni Janukiewicz.
75 min. - Świetna akcja Kowala, ogranie obrońców, podanie do Ulatowskiego, temu jednak brakuje centymetrów aby opanować piłkę.
73 min. - Zmiana w ekipie z Sosnowca Chylaszka zmienia Morawski.
72 min. - Rajd Wielgusa, podanie do Rosińskiego, ten oddaje techniczny, ale niecelny strzał.
65 min. - Po prostopadłym podaniu Pitry wychodzi na pozycję sam na sam z Janukiewiczem, ale nie trafia w bramkę.
65 min. - Rosiński uderza z rzutu wolnego z 25m. Bęben piąstkując wybija piłkę w przedpole, dobitka Wielgusa obok bramki.
64 min. - Na boisku pojawia się Wielgus który zmienia Wana.
59 min. - Szewczyk po rajdzie środkiem pola, podaje prostopadle do Rosińskiego, ale sędzia odgwizduje faul.
57 min. - Zaskakujące uderzenie z za pola karnego Wołeczka, piłka mija bramkę.
54 min. - Śląsk napiera. Rosiński długim podaniem uruchamia Budkę, ten dośrodkowuje do Ulatowskiego, ale jego strzał pewnie broni Bęben.
53 min. - Rosiński dochodzi do piłki, oddaje strzał, ale trafia prosto w Bębna.
52 min. - Budka strzela z dystansu, piłka mija jednak prawy słupek.
50 min. - Ulatowski dośrodka, ale piłkę wybijają obrońcy Zagłębia.
47 min. - Rosiński crossowo zagrywa do Budki, ale ten nie opanowuje piłki.
46 min. - W przerwie nastąpiły dwie zmiany, w zespole Śląska, Dudka zastąpił Rosiński, a w drużynie z Sosnowca, Zubanowica zmienił Paczkowski.

To nie jest dobry mecz Wrocławian. Akcje Śląska są chaotyczne, nie potrafimy rozegrać dobrze piłki. Zagłębie przystąpiło do meczu spokojnie, rozważnie gra piłką, probuje ataku pozycyjnego. Sosnowiczanie bardzo dobrze potrafili zagęścić środek pola, dzięki czemu, Śląsk ma olbrzymie problemy z przedostaniem się w pole karne rywali. Po pierwszych 45 minutach, licznie zgromadzona widownia, nie doczekała sie bramki.

45+1 min. - Koniec pierwszej odsłony.
45 min. - Sędzia dolicza jedną minute.
45 min. - Po faulu na Wanie żółtą kartką ukarany Skrzypek.
42 min. - Doskonała okazja na objęcie prowadzenia, zamieszanie pod bramką Zagłębia, Dudek nad poprzeczką.
41 min. - Pierwszy celny strzał na bramke Sosnowiczan, jego autorem Dudek.
36 min. - Groźna akcja Zagłębia, Kłoda dośrodkowuje do Zubanovica, ale ten na szczęście na spalonym.
32 min. - Zubanowic dochodzi do piłki, lecz jego strzał mija o dwa metry bramkę Janukiewicza
30 min. - Na trybunach stadionu pojawia się ogromna flaga tzw. sektorówka.
25 min. - Wan dośrodkowuje w pole karne, lecz tam piłkę przejmuje Zagłębie.
22 min. - Walka w środku pola, na Oporowskiej wciąż bez bramek.
21 min. - Piękny strzal Zubanovica ...w poprzeczkę.
20 min. - Wolański uderza z dystansu, ale Janukiewicz nie daje się zaskoczyć.
15 min. - Budka dośrodkowuje z prawej strony, ale piłka przelatuje na drugą strone murawy.
13 min. - Po faulu na Chylaszce, żółtą kartką ukarany zostaje Wołeczek.
12 min. - Ulatowski wbiega w pole karne, ale jego strzał zostaje zablokowany przez obrońców Zagłębia.
11 min. - Groźna kontra 3:1, Skrzypek podaje do Zubanovica, którego zatrzymuje samotny Szewczyk.
10 min. - Goście dochodzą do głosu, Wolański strzela na bramke, ale Janukiewicz nie ma problemów z wyłapaniem piłki.
5 min. - Hosic popisuje się uderzeniem z dystansu, lecz piłka przelatuje minimalnie ponad bramką.
4 min. - Budka uderza z 20 metrów, z rzutu wolnego, piłka trafia w mur.
3 min. - Wan wbiega w pole karne Zagłębia, ale gubi piłkę.
2 min. - Mecz się rozkręca, na trybunach przybywa widzów, mecz ogląda 400 osobowa grupa kibiców Zagłębia.
1 min. - Piłka w grze, Śląsk w jednolitych zielonych strojach, Zagłębie w biało-czerwonych.