Aura: Zachmurzenie małe, bez opadów, temp. 15°C

Śląsk Wrocław:(stroje: ) Janukiewicz - Sztylka, Rudolf, Ignasiak - Budka (62' Wielgus), Dudek, Rosiński, Flejterski, Wan (80' Hajdamowicz) - Ulatowski, Kowal (75' Witkowski). Trener:
Szczakowianka Jaworzno:(stroje: ) Budka - Adamus, Mrozek, Boś (46' Antczak), Prażmowski, Czerwiec, Morawski (58' Piegzik), Chudy, Cygnar, Sikora (71' Jarzynka), Krauze Trener:

Szczakowianka Jaworzno:

Szczęśliwe, choć trochę wymęczone zwycięsto. Mecz ogólnie mógł się podobać, kibice zobaczyli dużą liczbę sytuacji bramkowych, momentami gra była bardzo dynamiczna. Dużym mankamentem był brak skuteczności. Cieszmy się ze zdobytych punktów i objęcia prowadzenia w drugoligowym zestawieniu.

90+3 min. - Koniec meczu !!!
90+1 min. - Sędzia doliczył 3 minuty.
90 min. - Dudek otrzymuje żółtą kartkę.
86 min. - Witkowski z 16 metrów strzela, mocne uderzona piłka ociera się o graczy Szczakowianki i wychodzi na róg.
80 min. - Kolejna zmiana w drużynie Śląska, Hajdamowicz wchodzi za Wana.
78 min. - Do bramki Śląska trafia Czerwiec ale sędzia liniowy sygnalizuje spalonego.
75 min. - Na zmianę decyduje się również trener Tarasiewicz. Witkowski wchodzi za Kowala
71 min. - Jarzynka zmienia Sikorę.
68 min. - Rosiński z rzutu rożnego do Ulatowskiego, ten strzela głową, ale piłkę z lini bramkowej wybija jeden z obrońców.
67 min. - Ulatowski krzyżowym podaniem uruchamia Wielgusa, ten dośrodkowuje, tor lotu piłki przecina jeden z obrońców gości, prawie umieszczając ją we własnej bramce.
66 min. - Rosiński z 30 metrów próbuje zaskoczyć Budkę, lecz jego strzał trafia w środek bramki.
63 min. - Flejterski ukarany żółtą kartką za zagranie ręką.
62 min. - Wielgus zmienia Budkę.
61 min. - Chudy strzela obok słupka wrocławskiej bramki.
59 min. - Po rzucie rożnym Janukiewicz wypuszcza piłkę z rąk, jednak szybko naprawia swój błąd.
58 min. - Zmiana w Szczakowiance. Piegzik za Morawskiego.
57 min. - Antczak sam na sam z Janukiewiczem, zamiast strzelać próbuje odgrywać piłkę. Sytuacje opanowuje Rudolf wybijając futbolówkę na róg.
56 min. - Groźnie Wrocławianie. Ulatowski drybluje bramkarza, zbyt daleko wypuszcza piłkę, dopada do niej Rosiński i ... nietrafia w pustą bramkę.
55 min. - Czerwiec otrzymuje żółtą kartkę.
54 min. - Po rzucie rożnym z pierwszej piłki uderza Ulatowski, oddając silny ale niecelny strzał.
53 min. - Miękkie dośrodkowanie Rosińskiego idealnie do Kowala, lecz ten mija się minimalnie z piłką.
49 min. - Cygnar strzela technicznie, ale piłka przelatuje nad poprzeczką.
48 min. - Rzut wolny z ostrego kąta z 18 metrów. Na bezpośredni strzał decyduje się niespodziewanie Rosiński. Zaskoczony bramkarz gości wybija piłkę przed siebie, zawodnicy Śląska próbują ją opanować, lecz uprzedza ich Budka naprawiając swój błąd.
47 min. - Kiks Flejterskiego i ciepło pod wrocławską bramką, sytuacje ratuje Janukiewicz.
46 min. - W przerwie w ekipie gości Bosia zmienił Antczak.
46 min. - Drugą odsłonę rozpoczynają Wrocławianie.

Pierwsza odsłona przyniosła wiele ciekawych akcji Wrocławian, ich uwieńczeniem jest strzelona, kilka sekund przed gwizdkiem arbitra, bramka. Goście nie przyjechali z zamiarem murowania bramki, tak jak tego się spodziewaliśmy. Grają ambitnie, ale bezdyskusyją przewagę na murawie ma jednak Śląsk i to on zasłużenie prowadzi do przerwy 1:0.

45+2 min. - Koniec pierwszej połowy.
45+2 min. - Gooooool!! Dudek ogrywa obrońców Szczakowianki, strzela ale piłkę jeszcze wybija golkiper, dobiega do niej Kowal i płaskim, mocnym strzałem umieszcza w bramce. Gol do szatni!!! Prowadzimy 1:0
43 min. - Po rzucie wolnym, głową strzela Ignasiak, lecz za lekko i piłkę opanowuje bramkarz gości.
42 min. - W odpowiedzi, Mrozek fauluje Dudka i chwilę po tym również ogląda "żółtko".
41 min. - Sztylka ukarany żółtą kartką za faul przed polem karnym.
36 min. - Dudek teatralnie pada w polu karnym, lecz arbiter nie daje się nabrać.
34 min. - Kolejna dobra akcja Śląska. Tym razem Budka wbiega prawym skrzydłem w okolice bramki rywali, odgrywa do Kowala lecz ten nie opanowuje piłki.
33 min. - Ulatowski mija trzech obrońców gości, wpada w pole karne, ale jest blokowany. Wydaje się, że defensor Szczakowianki pomagał sobie ręką, ale arbiter jest odmiennego zdania.
26 min. - Arbiter przerywa na chwilę spotkanie z powodu leżącej na murawie świecy dymnej.
22 min. - Najgroźniejsza akcja Śląska. Budka wbiega z piłką w pole karne, odgrywa do tyłu do Kowala, ten jednak strzela zbyt lekko i mało precyzyjnie.
21 min. - Z dystansu niecelnie uderza Flejterski.
19 min. - Dość zabawna sytuacja. Dośrodkowana piłka leci w środek pola Jaworznian, golkiper gości chcąc wpuścić ją w poke karnę, przelicza się. Jego sprint ratuje sytuacje.
16 min. - Prostopadłe zagranie do Sikora, ten próbuje lobować wysuniętego Janukiewicza, ale szczęsliwie nie trafia w bramkę.
12 min. - Rosiński znów z rzutu wolnego, jednak nad bramką.
11 min. - Kontra Wrocławian, Kowal próbuje dośrodkować do Ulatowskiego, lecz jest skutecznie blokowany.
10 min. - Rudolf głową wybija piłkę zmierzającą pod poprzeczkę bramki Śląska, rzut rożny - zamieszanie pod wrocławską bramką ostatecznie wyjaśnia Janukiewicz, wybijając futbolówkę na kolejny róg.

Przedmiot sporu - sławetna flaga - wisi jak zwykle na płocie stadionu Śląska.

7 min. - Groźna akcja gości, Janukiewicz wyjściem z bramki uprzedza Adamusa. Sytuacja opanowana.
5 min. - Rosiński uderza z rzutu wolnego z 20 metrów, jednak piłkę blokują obrońcy Szczakowianki.
1 min. - W sektorze dla kibiców gości jest 20 miłośników Szczakowianki.
1 min. - Przed gwizdkiem arbitra, minutą ciszy kibice uczcili śmierć zmarłego niedawno kibica i członka zarządu Lechii - "Duffa"

W rezerwie pozostają: Śląsk - Hryńczuk, Hajdamowicz, Witkowski i Wielgus ; Szczakowianka - Rogala, Antczak, Zdun, AbuDeeb, Ficulak, Jarzyna, Piegzik. Śląsk wystąpi tradycyjnie w zielonych strojach, goście natomiast w biało-czerwonych.

Witam wszystkich bardzo serdecznie i zapraszam na relacje Live z ostatniego ligowego meczu, rozgrywanego we Wrocławiu. Trybuny powoli zapełniają się widzami. Za kwadrans zaczynamy.