Sędziuje: Dariusz Giejsztorewicz (Białystok)
Aura: Pochmurno i chłodno, bez opadów, temp. 12 °C

Świt Nowy Dwór Mazowiecki:(stroje: ) Misztal - Łowicki, Mosór, Musuła, Cieśla, Kęska (81' Oamen), Konopka, Stachowiak, Wrzesiński, Bajera, Reginis. Trener:
Śląsk Wrocław:(stroje: ) Janukiewcz - Rudolf, Naskręt, Ignasiak - Flejterski, Rosiński, Szewczyk ,Dudek (62' Budka), Wielgus - Ulatowski, Kowal. Trener:

Świt Nowy Dwór Mazowiecki:

Kolejny raz sprawdza się powiedzenie, że dobre to co się dobrze kończy. Druga połowa była bardzo emocjonująca, byliśmy świadkami trzech bramek. Zespół Świtu pokazał charakter lecz nie udało mu się dotrwać do końca ugrywając chociaż jeden punkt. Trzeba oddać im wole walki i ambicje, ale lider pozostanie we Wrocławiu.

90+3 min. - Koniec meczu!!! Kolejne 3 pkt. lądują na koncie wrocławskiego Śląska!!!
90+2 min. - Czerwoną kartkę otrzymuje Wrzesiński, który najpierw fauluje Rudolfa a chwile po tym podchodzi do niego i odpycha go bez piłki. Wybitnie niesportowe zachowanie.
90 min. - 1:2 !!!!! A jednak Śląsk pozostanie liderem!!! Najpierw Naskręt strzela mocno na brankę Świtu, piłka odbija się od obrońców i wychodzi przed pole karne, dopada do niej Ulatowski i mocnym strzałem po ziemi umieszcza ją w bramce. Prowadzimy
81 min. - Rzut wolny z 25 metrów. Naskręt mocno strzela lecz piłkę tuż przy słupku na róg wybija Misztal. Chwilę później następuje zmiana. Kęska nie jest w stanie kontynuować gry, w jego miejsce wchodzi Oamen
79 min. - Kęska ukarany żółtą kartką za faul w środku pola, starcie z jednym z Wrocławian jest bolesne i musi on opuścić murawę.
76 min. - GOOOL!!! Niewykorzystane sytuacje mszczą się bezlitośnie. Szybka kontra wWrocławian. Szewczyk wypuszcza piłkę Wielgusowi. Zawodnicy Świtu stoją zdezoriętowani myśląc że był spalony. Gra toczy sie dalej, Wielgus dośrodkowuje w pole karne do Kowala, ten odgrywa do Rosińskiego który pewnym mocnym strzałem umieszcza piłkę w bramce. 1:1 !!!
76 min. - Zamieszanie pod wrocławską bramką, Mosór uderza przewrotką lecz piłka przelatuje nad bramką.
75 min. - Bajera sam na sam z Janukiewiczem, golkiper Śląska wybija piłkę na róg.
73 min. - Rosiński wrzuca piłke do Wielgusa, ten strzela głową w boczną siatkę.
70 min. - Świt mógł podwyższyć. Bezpośrednio z rzutu rożnego strzela Stachowiak, Janukiewicz łapie piłkę na lini bramkowej.
67 min. - Rosiński z rzutu wolnego z 30 metrów uderza lecz Misztal pewnie broni.
67 min. -
64 min. - Niestety, ataki gospodarzy przynoszą efekt w postaci bramki. Po strzale jednego z graczy Świtu Janukiewicz wybija pilkę, trafia ona pod nogi Wrzesińskiego, Radek próbuje jeszcze interweniować lecz napastnik Świtu sprytnie przerzuca piłkę nad naszym bramkarzem i przegrywamy 1:0.
62 min. - Budka zmienia Dudka.
61 min. - Naskręt próbuje strzału z 30 metrów ale nie trafia w światło bramki.
58 min. - Po rzucie rożnym groźnie uderza Reginis, lecz piłka mija wrocławską bramkę.
58 min. - Rosiński za komentowanie decyzji arbitra również ukarany żółtą kartką.
57 min. - Naskręt ukarany żółtą kartką za faul na Kęsce.
52 min. - Rosiński dośrodkowuje do Wielgusa ten trafia do siatki Świtu lecz arbiter doszukał się faulu i nie uznał bramki. Dalej 0:0
51 min. - Bajera znów uderza głową lecz nie trafia w bramkę i piłka szybuje nad poprzeczką.
49 min. - Cieśla strzela z dystansu. Piękna paradą popisał się Janukiewicz.
48 min. - Z rzutu wolnego z 20 metrów strzela Łowicki ale pewnie broni Janukiewicz.
46 min. - Drugą połowę rozpoczęli gospodarze.

Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowe na stadion wchodzi 50 osobowa grupa kibiców Śląska. Na płocie ląduje flaga Skinheads. Wszyscy czekają na rowój wypadków. Jeśli chodzi o grę w pierwszej połowie to nie zachwycili zawodnicy obu ekip. Gra jest prowadzona okresami, raz na jedną a raz na drugą stronę. Niepokojąca jest aktywność Bajery, trener Tarasiewicz musi postarać się o szczelniejsze krycie tego zawodnika.

45 min. - Koniec pierwszej połowy!!!
43 min. - Ulatowski strzela z 25 metrów, lecz zbyt słabo by zaskoczyć Misztala.
39 min. - Dwójkowa akcja Dudka z Szewczykiem, mogło byc groźnie lecz Misztal swoją ingerencją ratuje piłkę.
36 min. - Z ponad 20 metrów niespodziewanie na strzał decyduje się Stachowiak, uderza z rzutu wolnego lecz piękna parada Janukiewicza ratuje sytuacje.
34 min. - Znów Bajera. Strzela głową lecz znów nie trafia.
31 min. - Fantastyczną okazję marnuje Bajera. Na szczęście strzela zbyt odchylony i przenosi piłkę nad poprzeczką. Jest to trudne do wykonania zważywszy że znajdował się 4 metry od bramki Śląska.
29 min. - Piłka ląduje w siatce bramki Śląska!!! Głową strzelał Bajera lecz był na pozycji spalonej.
27 min. - Prostopadłe podanie Wielgusa do Ulatowskiego, jednak zbyt mocne i piłkę wyłapuje daleko wysunięty golkiper Świtu.
25 min. - Dudek przechwytuje piłkę w polu karnym, zagrywa na środek do Kowala, ale ten jest blokowany.
24 min. - Ukarany Mosór.
21 min. - Ulatowski zamiast strzelać odgrywa piłkę do Kowala, ten kiksuje 7 metrów przed bramką Świtu.
19 min. - Za faul w środku pola żółta kartką ukarany zostaje Rudolf.
16 min. - Wrzesiński ogrywa obrońców Śląska, ale na szczęście strzela obok słupka.
15 min. - Dudek odgrywa piłkę do Ulatowskiego, ten strzela z 13 metrów lecz nie trafia w bramkę.
12 min. - Prostopadłe zagranie Cieśli do Wrzesińskiego, ten rusza w pole karne, lecz piłkę na róg wybijają Ignasiak na spółkę z Naskrętem
11 min. - Rosiński wrzuca w pole karne podkręconą piłkę z rzutu wolnego z 30 metrów, nikomu nie udaje się dosięgnąć jej głową i ląduję ona w rękach Misztala.
9 min. - Reginis dośrodkowuje piłkę do Bajery, ten strzela obok słupka wrocławskiej bramki.
6 min. - Wielgus oddaje strzał, a właściwie to dośrodkowanie, ale Misztal wyłapuje piłkę.
4 min. - W odpowiedzi, atak Śląska. Uderza Rosiński lecz piłka szybuje wysoko ponad poprzeczkę.
3 min. - Pierwszy strzał gospodarzy. Kęska zbyt lekko i Janukiewicz nie ma problemów z obroną.
2 min. - Mecz rozpoczął się spokojnie. Po obu stronach trwa rekonesans sił.
1 min. - Gwizdek arbitra i rozpoczynają Wrocławianie.

W rezerwie pozostają: Świt - Baniek, Jadczak, James, Bluszcz, Romański, Samczyk; Śląsk - Hryńczuk, Hajdamowicz, Wan, Budka. Gospodarze rozpoczną spotkanie w zielonych strojach, Śląsk nietypowo, w biało-czerwonych.

Witam wszystkich zgromadzonych przed monitorami na relacji "minuta po minucie" ze spotkania 15. kolejki pomiędzy Świtem Nowy Dwór Mazowiecki a Śląskiem Wrocław. Mam nadzieje że mecz ten dostarczy nam dziś sporą dawkę sportowych emocji. Bedzie to bój w obronie tronu lidera drugoligowej tabeli. W składzie Śląska debiutuje dziś Rafał Naskręt. Już za kwadrans pierwszy gwizdek arbitra.