Widzów: 800 + 400
Aura: Zachmurzenie małe, bez opadów, temp. 10°C

Śląsk Wrocław:(stroje: ) Szmatuła - Jeziorny, Januszewski, Hubscher, Górski, Żmudziński (75' Urbaniak), Wacławczyk, Kocot, Moskal (55' Witkowski), Murdza (30' Gancarczyk), Wróbel. Trener:
Śląsk Wrocław:(stroje: ) Janukiewicz - Ignasiak, Rudolf, Budka (90' Witkowski), Rosiński, Naskręt, Szewczyk (77' Wan), Sztylka, Kowal, Ulatowski, Wielgus (58' Dudek). Trener:

No cóż stało się. Mało kto spodziewał się takiego przebiegu gry, ale tak jak już wspominałem na derby nie ma mądrego. Śląsk zagrał dziś trochę poniżej oczekiwań. Mało ryzykowna gra wrocławian, w konfrontacji z mądrym gospodarowaniem piłki przez polkowiczan przyniosła punkty tym drugim. Skazany na pożarcie Górnik skutecznie wykolegował zawodników Śląska którzy tracą dziś fotel lidera na rzecz łódzkiego Widzewa.

90+4 min. - Koniec meczu !!! Górnik pokonuje Śląsk 1:0 !!!
90+3 min. - Rafał Naskręt ukarany żółtą kartką.
90+3 min. - Do dośrodkowania wychodzi Janukiewicz. Łapie piłkę i od razu wprowadza ją do gry długim wybiciem.
90+1 min. - Rafał Naskręt o własnych siłach opuszcza boisko.
90 min. - Na murawie leży Naskręt. opatrywany przez masażystę. Sędzia Aleksandrowicz prosi o nosze.
90 min. - Arbiter dolicza 3 minuty.
90 min. - Za Adriana Budkę na boisko wbiega Witkowski.
89 min. - Z rzutu wolnego strzela bezpośrednio Górski, z trudem łapie Janukiewicz.
89 min. - Przy linii końcowej faulowany Urbaniak. Rzut wolny w okolicach pola karnego Śląska.
88 min. - Budka dośrodkowuje w pole karne, polkowiczanie zwierają szyki wybijając piłkę w pole.
87 min. - Za grę na czas ukarany żółtą kartką polkowicki golkiper.
85 min. - Gol dla Górnika. Zdobywcą bramki Tomasz Wróbel. Nie trafił w piłkę Sztylka, spóźnił się Grzegorz Wan i strzałem zza pola karnego Górnicy obejmują prowadzenie.
83 min. - Kolejny rzut rożny dla polkowiczan, faulowany Janukiewicz i od bramki rozpoczną wrocławianie.
82 min. - Rzut wolny dla Górnika, piłka wybita przez obrońców na rzut rożny.
80 min. - Faulowany Górski przed polem karnym Śląska.
79 min. - Strzał Naskręta lekko nad poprzeczką.
77 min. - Zmiana w zespole Śląska. Za Szewczyka na murawie pojawia się Wan.
76 min. - Strzał Witkowskiego blokuje Sztylka, drugi strzał minimalnie mija bramkę Śląska.
75 min. - Zmiana w ekipie gospodarzy. Urbaniak zmienia na boisku Żmudzińskiego.
72 min. - Dośrodkowanie Żmudzińskiego szczupakiem wybija wrocławski obrońca.
71 min. - Dudek otrzymał przypadkowe podanie w polu karnym, jednak minimalnie pudłuje. Była to chyba najdogodniejsza sytuacja do zdobycia bramki przez Śląsk w tym meczu.
70 min. - Faulowany Dudek. Lewą nogą dośrodkowuje Rosiński, ale piłkę wybijają polkowiczanie.
69 min. - Gra się wyraźnie zaostrzyła, coraz częściej faulują gracze Śląska. Tym razem faulowany Górski.
68 min. - Żółtą kartką za faul na Witkowskim ukarany zostaje Adrian Budka.
67 min. - W polu karnym wrocławian, wzięty w kleszcze pada Marek Gancarczyk, jednak sędzia nakazuje grać dalej.
66 min. - Faul Budki, polkowiczanie od swojego pola karnego.
64 min. - Rudolf atakowany przez Witkowskiego, ekspediuje piłkę w aut. Dośrodkowanie z lewej strony Żmudzińskiego wybijają obrońcy Śląska.
63 min. - Rudolf blokuje dośrodkowanie Wróbla. Rzut rożny dla gospodarzy.
61 min. - Ignasiak próbował dośrodkować z pierwszej piłki, ale kiksuje i piłka wychodzi w aut.
60 min. - Wacławczyk strzela z dystansu, piłka mija wrocławską bramkę.
58 min. - Zmiana w dryżynie Śląska, za Wielgusa wchodzi Dudek
56 min. - Strzał z dystansu Witkowskiego ociera się o któregoś z zawodnikow wrocławskich i mamy rzut rożny. Wykonawcą Górski, piąstkuje Janukiewicz i w zamieszaniu obrońcy Śląska wybijaja piłke w pole.
55 min. - Druga zmiana w ekipie z Polkowic. Z boiska schodzi kapitan Tomasz Moskal. W jego miejsce wchodzi z numerem 21 Kamil Witkowski.
54 min. - Żółta kartka dla Ulatowskiego za faul w środkowej strefie boiska.
53 min. - Za atak od tyłu na nogi Górskiego żółtą kartką ukarany Ignasiak.
52 min. - Atak pozycyjny polkowiczan, Wróbel przegrał pojedynek z Wielgusem, aut dla gości.
48 min. - Gancarczyk ukarany żółtą kartką za faul na zawodniku Śląska.
46 min. - Rozpoczęli gospodarze. Obie jedenastki bez zmian.
45+2 min. - Koniec pierwszej połowy!!!
45+2 min. - Po szybkiej kontrze piłkę na rzut rożny wybijają gracze Śląska. Po wznowieniu gry przez Górników kolejny rzut rożny dla gospodarzy.
45+2 min. - Po rzucie wolnym wykonywanym przez Śląsk, polkowiczanie wybijaja piłke na rzut rożny. Naskręt gólowkuje prosto w ręce bramkarza gospodarzy.
45+1 min. - Pierwsza połowa potrwa minutę dłużej.
45 min. - Rzucona na boisko raca przyczyną przerwania gry. Sprawcami zamieszania kibice Górnika.
44 min. - Rzut wolny dla polkowiczan, dośrodkowuje Górski, skromny 2-osobowy mur, wroclawianie wybijaja piłkę.
43 min. - Środkiem przedzierał się Górski, ale został zatrzymany przez Naskręta.
40 min. - Ulatowski uderza z pierwszej piłki, strzał blokują Górnicy. Szybka kontra gospodarzy, próba wymuszenia rzutu wolnego przez polkowiczan.
39 min. - Dalekie dośrodkowanie polkowiczan z rzutu wolnego, jednak sędzia odgwizduje spalonego.
35 min. - Rzut wolny dla Śląska zza narożnika pola karnego, w zamieszaniu polkowiczanie wybijaja piłkę.
34 min. - Strzał Kowala, po podaniu Rosińskiego broni ofiarnie Szmatuła.
33 min. - Obrońcy Śląska zatrzymują szarżującego w polu karnym Wróbla.
33 min. - Ładnie zapowiadającą się akcję zatrzymuje gwizdek sędziego. Wielgus na pozycji spalonej.
30 min. - Lekkiego urazu doznaje Murdza, zmienia go Gancarczyk.
29 min. - Dośrodkowanie Górnika pewnie wyłapuje wrocławski golkiper.
27 min. - Faul Moskala na Rudolfie. Gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska. Lekką przewagę uzyskują Wrocławianie.
26 min. - Strzał Rosinskiego z za pola karnego 2-3 metry ponad bramką Górnika.
26 min. - Za faul na Wacławczyku żółtą kartką ukarany Szewczyk.
21 min. - Murdza szukał dośrodkowaniem Manuszewskiego, ale wybijaja gracze Śląska
18 min. - Trwa bombardowanie wrocławskiej bramki. Na strzał decyduje się Moskal jednak jego uderzenie jest zbyt lekkie aby zaskoczyć Janukiewicza.
18 min. - Groźnie pod wrocławską bramką. Z za pola karnego uderza Żmudziński jednak piłką mija bramkę.

W 12 minucie sektor dla kibiców gości "pękł w szwach". Wrocławscy fani niemogąc zmieścić się w przygotowanym dla nich sektorze, otworzyli sobie bramkę i weszli na sektor buforowy.

15 min. - Rosiński próbuje dośrodkować, ale piłkę przejmują gracze Górnika. Faul Ulatowskiego.
13 min. - Akcje Górnika zatrzymuje blokiem Rudolf, wybijając piłkę na rzut rożny.
10 min. - Na razie Śląsk nie stworzył zagrożenia dla polkowiczan.
7 min. - Moskal otrzymuje podanie na 7 metr, jedkan przewraca się przed wrocławską bramką.
6 min. - Pierwsza groźna akcja Górnika. Dynamiczny rajd Wróbla kończy sie oddaniem strzału jednak piłkę wyłapuje Janukiewicz.
1 min. - Na stadionie w Polkowicach zasiadło 300 widzów z Wrocławia.
1 min. - Gwizdek arbitra i gramy. Rozpoczyna Śląsk.

W zezerwie pozostają: Górnik - Szymański, Smoliński, Lamberski, Gancarczyk, Witkowski, Urbaniak ; Śląsk - Hryńczuk, Dudek, Flejterski, Wan, Witkowski. Gospodarze wystąpią dziś w strojach biało-zielonych, Śląsk w jednolitych czerwonych trykotach.

Witam wszystkich zgromadzonych przed monitorami. Za kwadrans sędzia Piotr Aleksandrowicz da sygnał do rozpoczącia tego pojedynku derbowego. Derby jak zawsze niosą ze sobą masę emocji. Myślę, że i tym nie będzie inaczej.