Aura: Zachmurzenie małe, bez opadów, temp. 2°C

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski:(stroje: ) Kapsa - Kosiorowski, Wysocki, Preis, Rogalski, Skwara, Berensztajn, Woźniak, Tychowski, Wójcik, Stefańczyk. Trener:
Śląsk Wrocław:(stroje: ) Janukiewicz - Flejterski, Sztylka, Ignasiak - Naskręt, Szewczyk, Rosiński, Dudek, Budka - Wielgus, Kowal. Trener:

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski:

Podziękowania za pomoc w przeprowadzeniu relacji z obu ostatnich spotkań dla Qurczaka. Hej Śląsk !

I znów byliśmy świadkami metamorfozy wrocławskich zawodników. Dziś na murawę wyszła zupełnie inna drużyna niż ta w Polkowicach. Mimo braku Ulatowskiego ataki Śląska były groźne, obie drużyny mogły przechylić szalę na swoją korzyść. Myślę, że podział punktów w tym spotkaniu to sprawiedliwe rozwiązanie. Kto ile jest wart przekonamy się na wiosnę.

45+5 min. - Koniec meczu !!! KSZO Ostrowiec - Śląsk Wrocław 1:1
45+5 min. - Norwowa końcówka, groźne sytuacje przed obiema bramkami.
45+4 min. - Rosiński fauluje Berensztajna.
45+4 min. - Rzut rożny dla KSZO dośrodkowuje Berensztajn wybija Ignasiak.
45+3 min. - Janukiewicz daleko wybija pod pole karne KSZO. Faul dla gospodarzy, na murawie leży Dudek.
45+2 min. - Brensztajn z rzutu rożnego w pole karne Śląska. Na połowie KSZO tylko Paweł Kapsa.
45+1 min. - Wan traci piłkę i fauluje. Rzut wolny dla KSZO.
90 min. - Groźnie pod bramką Śląska, ale na spalonym zawodnicy KSZO. Sędzia dolicza do regulaminowego czasu gry 4 minuty!
90 min. - Na bramke KSZO przedzierał się Witkowski, ale został powstrzymany przez Warszawskiego.
89 min. - Trwa napór Śląska. KSZO broni się grając w dziesiątkę.
88 min. - Rzut rożny dla Śląska, piłka opuszcza plac gry.
87 min. - Zmiana w zespole KSZO Łatkowski w miejsce mało widocznego Wójcika.
86 min. - Rzut rożny dla Śląska. Piłka w polu karnym ale zbyt płasko dośrodkowuje Adrian Budka.
85 min. - Żółta kartką ukarany zawodnik KSZO - Adam Warszawski.
84 min. - Z rzutu rożnego strzela na bramke Rosiński, udanie interweniuje Paweł Kapsa.
83 min. - Rosiński faulowany przez Kosiorowskiego w pełnym biegu. Druga żółta kartka dla Kosiorowskiego w efektem czego jest kartka czerwona. Śląsk gra w przewadze liczebnej.
83 min. - Sektor gospodarzy płonie na czerwono - kibice KSZO odpalili czerwone race. Oprawa meczu godna spotkania pierwszoligowego.
82 min. - Berensztajn trafia do bramki Śląska, ale po gwizdku sędziego. Spalony.
82 min. - Dudkowi nie udało się opanować piłki, do tego zagrał ręka i sędzia przerywa grę.
81 min. - Widowiskowa gra obu zespołów, pada Witkowski, ale sędzia nie dopatrzył się faulu na zawodniku Śląska.
79 min. - Warszawski dośrodkowuje piłkę w pole karne Śląska i poprzeczka ratuje wrocławian przed utratą bramki.
79 min. - Kiks Flejterskiego ratuje popisujący się niebywałym refleksem Janukiewicz wybijając futbolówkę w pole.
78 min. - Wysocki walczył o piłkę w polu karnym Śląska, ale lepsi okazali sie obrońcy WKS-u.
78 min. - Rzut wolny w środku pola wykonuje Berensztajn.
77 min. - Po rzucie rożnym bezpańską piłkę opanowuje Janukiewicz.
77 min. - Kontra KSZO niecelne dośrodkowanie ale Rudolf wybija na wszelki wypadek na rzut rożny.
76 min. - Po rozegraniu rzutu rożnego najwyżej do piłki wyskoczyli zawodnicy KSZO.
75 min. - Jeszcze jeden rzut rożny dla wrocławian.
75 min. - Witkowski wywalczył rzut rożny dla Śląska. Grę wznowi Adrian Budka.
74 min. - Rogalski strzela "za siebie" w kierunku bramki gości. Lekki strzał pada łupem Janukiewicza.
72 min. - Rzut rożny dla Ślaska. Piłkę wybijają w pole zawodnicy KSZO.
70 min. - Ponownie udana interwencja Ignasiaka w defensywie.
69 min. - Groźne dośrodkowanie Kosiorowskiego blokuje Ignasiak.
69 min. - Rzut wolny spod własnego pola karnego wykonuje Rosiński.
68 min. - Za kontuzjowanego Marcina Wielgusa z konieczności do gry desygnowany Grzegorz Wan.
68 min. - Strzał Wójcika w kierunku bramki Ślaska bardzo niecelny.
66 min. - Rzut wolny dla KSZO. Dośrodkowanie w pole karne Śląska broni Janukiewicz piąstkując piłkę poza pole karne.
64 min. - Mocny strzał Rogalskiego z największym trudem broni Janukiewicz wybijając piłkę w zdłuż linii bramkowej. Golkiper Śląska rehabilituje się za utratę pierwszej bramki.
63 min. - Podanie w pole karne do Berensztajna, wybijają obrońcy Śląska.
62 min. - Gra w środkowej strefie boiska, Piłkę stracił Rosiński.
60 min. - Zmiana w zespole KSZO, Za Łukasza Weseckiego do gry wprowadzony zostaje Marcin Wróbel.
59 min. - Kontra Śląska, strzał Budki miedzy nogami Wysockiego broni Kapsa.
58 min. - Prostopadłe podanie w pole karne Śląska, pada popychany Rogalski sędzia wskazuje na rzut rożny. Dośrodkowanie, piłkę wybija aktywny Flejterski.
57 min. - Zmiana w ekipie Śląska. Za Szewczyka wchodzi Tomasz Rudolf.
57 min. - Rzuto rożny wykonuje Berensztajn, zamieszanie pod bramką Śląska, piłka uderzona nad poprzeczką wrocławskiej bramki, sędzia nie dopatrzył się faulu na Radosławie Janukiewiczu.
56 min. - Lekki strzał z dystansu w kierunku bramki Śląska. Kozłującą piłkę z łatwością przejmuje Janukiewicz.
55 min. - Rajd Szewczyka, zakończony niecelnym podaniem.
55 min. - Zamieszanie pod bramką Śląska, obrońcy wybijają przed pole karne, strzał z dystansu Warszawskiego z trudem broni Janukiewicz.

Gwoli sprostowania. Przed pierwszym gwizdkiem Preisa w protokole zmienił Wesecki. Stąd zmiana w składzie KSZO.

54 min. - Kontra Śląska budka jednak za głęboko do Dudka.
53 min. - Dośrodkowanie z ostrego kąta pada łupem Janukiewicza.
52 min. - Kontra KSZO. Podanie Weseckiego wprost w nogi wrocłwaskich obrońców.
51 min. - Zamieszanie pod bramką KSZO. W polu karnym poślizgnął się Witkowski. Rzut rożny dla Śląska.
50 min. - Rzut rożny dla Śląska. Dośrodkowaną w pole karne piłkę wybijają obrońcy KSZO.
49 min. - Faul na Dudku, rzut wolny dla Śląska. Strzela Wielgus, ale bez problemu broni Paweł Kapsa.
48 min. - Coraz śmielej atakuje Śląsk, kontra KSZO ale do podania spóźnił się Wójcik.
46 min. - W przerwie miejsce Kowala zajął Witkowski. W drużynie KSZO Wysockiego zastąpił Warszawski. Rozpoczynają gospodarze.

Po ciekawej, emocjonującej pierwszej połowie z ogromną ciekawościa czekamy na dalszy rozwój wydarzeń. Zawodnicy udają się do szatni. Po początkowej przewadze gospodarzy, uwieńczonej bramką, zawodnicy Śląska szybko otrząsnęli się i ruszyli do ataku. W pierwszych 45 minutach Wrocławianie pokazali, że ich pozycja w tabeli nie jest dziełem przypadku. Miejmy nadzieje, że podobnie będzie w drugiej połowie, z tym, że wiecej bramek strzelą goście. Zima w fotelu lidera była by bardzo przyjemna.

45+1 min. - Koniec pierwszej odsłony!!!
44 min. - Kszo sygnalizuje zagranie ręką przez defensorów Śląska po rzucie wolnym, sędzia nakazuje grać dalej! Pierwsza połowa potrwa minutę dłużej.
44 min. - Ignasiak czysto odbiera piłkę Wójcikowi tuż przy linii końcowej boiska. Odgwizdany wątpliwy faul Flejterskiego.
43 min. - Ciekawa oprawa pirotechniczna za bramką Janukiewicza w wykonaniu kibioców KSZO
42 min. - Prostopadłe podanie "na pamięć" Budki w kierunku Wielgusa nie dociera do adresata.
41 min. - Groźnie zapowiadającą się akcję KSZO przerwał wślizgiem Sztylka.
40 min. - Żółtą kartką za faul w środku pola ukarany Szewczyk.
39 min. - Strzela Rosiński, ale Kapsa znajduje się tam gdzie powinien. Rezultat bez zmian.
38 min. - Przed polem karnym faulowany Dudek, rzut wolny dla Śląska.
36 min. - W pole karne dośrodkowuje Rosinski, ale w ostatniej chwili na rzut rożny wybija Stefańczyk.
35 min. - Z rzutu wolnego Berensztajn w pole karne wrocławian, defensorzy wybijają piłkę.
34 min. - Faul Budki na Marcinie Woźniaku, rzut wolny dla gospodarzy.
33 min. - Groźnie zapowiadającą się akcje KSZO przerywa Ignasiak.
33 min. - Podanie do Wielgusa z boku pola karnego, ale sędzia odgwizduje spalonego.
30 min. - Groźnie pod bramką Śląska, KSZO wywalczyło rzut rożny, lecz jego wykonanie daje dużo do życzenia.
30 min. - Rosiński wykonawcą rzutu wolego, uderzona przez niego piłka trafia w nogi Naskręta.
29 min. - Żółta kartka dla Kosiorowskiego za faul na zawodniku Śląska.
28 min. - Dośrodkowanie w pole karne Jacka Berensztajna, główką strzela Wysocki z najwyżyszym trudem Janukiewicz na rzut rożny. Sędzia odgwizduje spalonego.
28 min. - Faulowany ponownie Piotr Kosiorowski.
26 min. - Na stadionie jest spora grupa kibiców z Wrocławia którzy dopingują drużynę Śląska.
26 min. - Dośrodkowanie w pole karne KSZO i z najwyższym trudem piłkę wybija w pole Paweł Kapsa.
25 min. - W starciu ze Sztylką ucierpiał Kosiorowski. Konieczna pomoc masażystów.
24 min. - Strzał Kosiorowskiego zza pola karnego na bramkę Śląska, piłkę wzrokiem odprowadził za linie końcową Janukiewicz.
24 min. - Kowal otrzymał podanie w pole karne, ale nie opanował piłki.
23 min. - Rzut rożny dla Śląska. Dośrodkowuje Rosiński, w zamieszaniu wybijają obrońcy KSZO. Aut dla Śląska.
21 min. - Prostopadłe podanie w pole karne Śląska, refleksowi i ofiarnemu wślizgowi golkipera wrocławian zawdzięczamy utrzymanie wyniku.
20 min. - Ciekawie zapowiadająca sie akcja Berensztajna powstrzymana przez defensorów Śląska.
19 min. - Po rzucie wolnym KSZO wywalczyło rzut rożny. Udana interwencja Janukiewicza.
19 min. - Za faul na Skwarze żółtą kartką ukarany Rafał Naskręt
18 min. - GOOOOOL!!!! Wyłożenie piłki Wielgusa do Sebastiana Dudka, Kapsa spóźnia się z interwencją i mamy 1:1!!!
17 min. - Lekką przewagę wypracowuje sobie KSZO. Śląsk gra na pograniczu faulu.
16 min. - Strzał Grzegorza Skwary zza pola karnego łapie Janukiewycz.
14 min. - Kontra Śląska. W ostatniej chwili, w sytuacji 2 na 1, piłkę wybijają obrońcy KSZO. Sprytnie rozegrany rzut rożny, piłka przelatuje obok bramki KSZO.
12 min. - Rzut woolny dla Śląska. Strzał Roberta Rosińskiego trafia w boczną siatkę.
11 min. - Łukasz Wysocki otrzymał prostopadłe podanie i będąc sam na sam nie trafił w bramkę.
9 min. - Berensztajn podaje piłke w pole karne ale nie dochodzi do niej żaden z zawodników KSZO.
8 min. - Bramka dla KSZO !!! Tychowski strzałem zza pola karnego lobuje lekko wysuniętego Janukiewicza. KSZO 1, Śląsk 0.
7 min. - Dośrodkowanie Piotra Kosiorowskiego pewnie wyłapuje Janukiewicz.
6 min. - Śląsk fauluje w środkowej części boiska.
5 min. - Dośrodkowanie Rosińskiego głową wybijają obrońcy KSZO.
4 min. - Faulowany zawodnik Śląska rzut wolny z okolicy pola karnego przy linii bocznej.
2 min. - Pierwszy atak gospodarzy. Piłkę dlugim wykopem wybija Sztylka.
1 min. - Gwizdek sędziego i gramy. Rozpoczynają zawodnicy Śląska grający dziś w strojach zielonych, KSZO w pomarańczowo-białych.

W rezerwie pozostają: KSZO - Kwapisz, Wróbel, Wojtal, Mikołajek, Łatkowski, Warszawski. Śląsk - Hryńczuk, Hajdamowicz, Witkowski, Rudolf, Biliński, Wan.

Witam wszystkich śledzących relacje na żywo z meczu kończącego zmagania w rundzie jesiennej. Trybuny powoli zapełniają się widzami. W ostrowcu jest dziś bardzo chłodno. Miejmy nadzieje, że poziom widowiska rozgrzeje wszystkich, zarówno na stadionie jak i przed komputerami. Za parę chwil sędzia Wróbel da znak do rozpoczęcia tego meczu.