Aura: Pochmurno, bez opadów. Temp 8°C

Podbeskidzie Bielsko-Biała:(stroje: ) Merda - Gorszkow (64' Udenkwor), Jarczyk, Hirsz, Branchiłow, Sacha, Masternak, Koman, Bała (79' Chrapek), Pater, Sobczak. Trener:
Śląsk Wrocław:(stroje: ) Janukiewicz - Celeban, Ignasiak, Sztylka, Naskręt, Budka, Szewczyk (75' Dudek), Ulatowski, Ostrowski, Bugaj (37' Rudolf), Egharevba (64' Kaźmierczak). Trener:

Podbeskidzie Bielsko-Biała:

90+4 min. - Trener Tarasiewicz wyraźnie wzburzony krzyczy do arbitra, że już powinien być koniec. I w końcu sędzia gwiżdze ostatni raz w tym meczu. Podbeskidzie - Śląsk 0:0
90+1 min. - Emocje sięgają zenitu, wrocławianie marzą pewnie aby ten mecz już się zakończył.
90 min. - Sędzia dolicza 4 minuty.
87 min. - Bardzo gorąco pod wrocławską bramką. Piłka po strzale Masternaka odbita od slupka wychodzi poza boisko.
85 min. - Nerwowo przy wrocławskiej ławce dla rezerwowych. Trener Tarasiewicz już od dawna nie siedzi tylko stoi i pokrzykuje mobilizująco na zawodników.
84 min. - Po rzucie wolnym strzela Ignasiak lecz celność tego strzału daje dużo do życzenia.
83 min. - Imianowski zmienia Sachę.
80 min. - Za faul w środku pola na Naskręcie żółtą kartką ukarany zostaje Pater.
79 min. - Zmiana w Podbeskidziu. Bałę zmienia Chrapek.
75 min. - W miejsce Szewczyka wchodzi Dudek.
75 min. - Za faul na Ostrowskim żółtą kartką ukarany Sobczak.
74 min. - Rzut wolny dla wrocławian. Z boku pola karnego pada dośrodkowanie, lecz najwyżej do piłki wyskakuje zawodnik Podbeskidzia.
72 min. - Podbeskidzie gra teraz ultraofensywnie. Zaznacza się przewaga gospodarzy, nie ma się co dziwić wszak Śląsk broni się dziesiątką graczy.
70 min. - Prawą stroną urwał się Udenkwor, zawodnicy Śląska sygnalizują spalonego, lecz sędzia nakazuje grać dalej. Odegranie do tyłu do Komana i ten strzela z 16 metrów, na nasze szczęście nad poprzeczkę wrocławskiej bramki.
69 min. - Z linii pola karnego strzela Bała, zbyt mocno i piłka przelatuje nad poprzeczką.
64 min. - Zmiana również w Śląsku. Za Egharevbę wchodzi na boisko Kaźmierczak.
64 min. - Zmiana w drużynie Podbeskidzia. Za gorszkowa wchodzi Udenkwor. Oznacza to ustawienie 4-3-3.
63 min. - Za utrudnienie wznowienia gry z rzutu wolnego, żółtą kartką ukarany Szewczyk.
60 min. - Po rzucie wolnym głową uderza Masternak, niecelnie.
57 min. - Groźnie pod wrocławską bramką, dośrodkowywał Gorszkow, lecz Sobczak mija się z piłką.
55 min. - Za faul w środku pola żółtą kartkę otrzymuje Ostrowski który zatrzymał groźnie zapowiadającą się akje gospodarzy.
51 min. - Gra się nieco uspokoiła.
49 min. - Kontra Podbeskidzia. Błąd popełnia Naskręt w wyniku czego piłka jest wycofana poza pole karne, uderza groźnie Pater ale nie trafia w bramkę.
48 min. - Po zamieszkach z pierwszej połowy, kibice Śląska zostali otoczeni kordonem policji w narożniku stadionu.
47 min. - Masternak znajduje się z piłką pod bramką Śląska, jednak Janukiewicz jest na posterunku i wyłuskuje piłkę.
45 min. - Drugą połowę rozpoczynają gospodarze. Obie ekipy bez zmian w składach.

Pierwsza połowa zakończona sprawiedliwym remisem. Obie drużyny stworzyły po kilka dogodnych okazji bramkowych. Druga połowa będzie ciężkim sprawdzianem dla wrocławian, którzy w dziesiątkę będą musieli stawić czoła zawodnikom Podbeskidzia. Opaskę kapitana przejął po Sztylce Ignasiak. Czerwona kartka Sztylki oznacza, że Śląsk zagra bez swojego dotychczasowego kapitana w meczu z Widzewem.

45+2 min. - Koniec pierwszej połowy, Podbeskidzie - Śląsk 0:0
45 min. - Sędzia dolicza 2 minuty.
41 min. - Mogliśmy zdobyć bramkę w dośc przypadkowy sposób. Lewą stroną dośrodkowywał Ostrowski, po interwencji Merdy piłka trafia w poprzeczkę. Dobitki próbuje Franck, lecz zbyt ostry kąt uniemożliwia oddanie celnego strzału.
37 min. - Rudolf zmienia Bugaja
36 min. - Naskręt fauluje Patera. Rzut wolny uderza poszkodowany, piłka minimalnie nad poprzeczką.
35 min. - Zamieszki na trybunach. Wkracza policja.
32 min. - Śląsk w dziesiątkę !!! Zagranie Sobczaka na czystą pozycję do Patera. Sztylka decyduje się na faul. Sędzia nie waha się i wyrzuca Sztylkę z boiska
27 min. - Sobczak pada w polu karnym, ale arbiter pozostaje niewzruszony.
26 min. - Pater dośrodkowuje z połowy boiska w pole karne, jednak na posterunku jest Janukiewicz, który pewnie łapie piłkę.
24 min. - Budka dośrodkowuje prawą stroną z rzutu wolnego, do piłki wyskakuje Sztylka, jednak jest powstrzymywany przez obrońców i nie może oddać strzału.
20 min. - Rzut wolny z 30 metrów dla Śląska. Uderza Naskręt, lecz defensorzy Podbeskidzia blokują strzał.
18 min. - Wrocławianie oddali trochę iniciatywę gospodarzom. Strzał Branchiłowa z dystansu trafia we wrocławskich obrońców.
17 min. - Znów Sobczak tym razem głową, znów nie trafia w bramkę.
16 min. - Strzał Sobczaka z ostrego kąta mija bramkę.
12 min. - Kolejna groźna akcja Podbeskidzia. Naskręt mija się z piłką, którą przechwytuje Pater. Jego strzał jest jednak nieczysty.
10 min. - Sporo pracy ma Budka lecz jego dośrodkowania są nieprecyzyjne.
9 min. - Gra się wyraźnie ożywiła. Po ładnej akcji Podbeskidzia, piłka ląduje we wrocławskiej bramce. Na nasze szczęscie był spalony.
6 min. - Powinno być 0:1. Egharevba przechwytuje piłkę na 25. metrze, rusza na bielską bramkę, zagrywa do Szewczyka, ten odgrywa piłkę spowrotem do Francka, który mając przed sobą jedynie Merdę kiksuje.
4 min. - Gra powoli nabiera tempa, lecz narazie trwa walka w środku pola.
3 min. - Dośrodkowanie Budki z prawej strony mija bielską bramkę.
1 min. - Rozpoczyna Śląsk w białych koszulkach i zielonych spodenkach, Podbeskidzie w granatowo-czerwonych trykotach.

W rezerwie pozostają: Podbeskidzie - Michałowski, Kołodziej, Podstawek, Chrapek, Udenkwor, Imianowski, Kowalczyk. Śląsk - Hryńczuk, Kowal, Galuś, Rudolf, Dudek, Kaźmierczak, Hajdamowicz.

Witam wszystkich na tak długo oczekiwanej inauguracji rundy rewanżowej. Aura na szczęście dopisała, lecz płyta boiska nosi jeszcze ślady tak długiej tegorocznej zimy. Błoto, błoto i jeszcze raz błoto. Oto warunki w których piłkarze Śląska już za kwadrans rozpoczną rywalizacje o cenne punkty.