Aura: Pochmurno ale ciepło; Temp. 15 °C

Śląsk Wrocław:(stroje: ) Janukiewicz - Celeban, Naskręt, Rudolf, Ignasiak - Budka, Dudek, Ulatowski, Ostrowski - Bugaj (66' Egharevba), Kowal (90' Kaźmierczak). Trener:
Widzew Łódź:(stroje: ) Fabiniak - Konieczny, Białek (68' Pawlak), Szeliga, Trałka (78' Siedlarz), Kardasz, Grzelak, Stawarczyk, Wawrzyniak, Zeal (46' Świerblewski), Klepczyński. Trener:

Widzew Łódź:

90+2 min. - Koniec meczu !!! 3 pkt. zasilają konto wrocławskiego Śląska !!!
90+1 min. - Kontra Śląska, Egharevba zamiast podać do Kaźmierczaka decyduje się na indywidualną akcje, która kończy się kilkanaście metrów przed łódzką bramką.
90+1 min. - Sędzia dolicza dwie minuty. Zaraz po wejściu na murawę żółtą kartkę za faul otrzymuje Kaźmierczak.
90 min. - W miejsce Kowala wchodzi z numerem 9. Kaźmierczak.
89 min. - Dudek mógł podwyższyć, lecz jego strzał z kilkunastu metrów broni Fabiniak.
89 min. - Z wolnego Wawrzyniak, lecz jego uderzenie trafia w ręce Janukiewicza.
83 min. - Widzew w końcówce gra bardzo ofensywnie. Ustawienie 3-4-3 ma być lekarstwem na uratowanie punktu we Wrocławiu.
82 min. - Dudek z 30 metrów, nad bramką.
81 min. - Dudek prostopadle do Kowala, ten mógł wyjść na pozycję sam na sam z Fabiniakiem, lecz jeden z obrońców wyłuskuje zagraną mu piłkę.
78 min. - Trałkę zmienia z numerem 16. Siedlarz.
78 min. - Ponownie Ulatowski, tym razem z 25 metrów. Piłka odbija się od jednego z obrońców co jest na rękę źle ustawionemu w tej sytuacji Fabiniakowi.
75 min. - Ulatowski próbuje strzału z 20 metrów, lecz jego zamierzone uderzenie nie robi wrażenia na Fabiniaku.
73 min. - Gra się ożywiła, mecz jest bardzo zacięty i wyrównany.
72 min. - W polu karnym pada Grzelak, sędzia mógł ukarać go żółtą kartką za teatralne umiejętności.
70 min. - Widzew ma świetną okazję do wyrównania. Po prostopadłym podaniu sam na sam z Janukiewiczem znajduje się Grzelak. Z tego pojedynku górą wychodzi jednak wrocławski golkiper.
68 min. - Zmiana w Widzewie. Białka zastępuje Pawlak.
66 min. - W miejsce Bugaja wchodzi Egharevba.
59 min. - Wawrzyniak groźnie dośrodkowuje z prawej strony, na nasze szczęście nikt nie zamyka akcji.
58 min. - Po rzucie rożnym Fabiniak mija się z piłką, dobiega do niej Dudek, lecz zamiast strzelać ... przewraca się.
55 min. - Na boisku nie wiele się dzieje, nad stadionem zawisły czarne chmury i zaczął padać deszcz.
47 min. - Długa piłka do Kowala przejęta przez Fabiniaka.
46 min. - Drugą połowę rozpoczęli goście. Wprzerwie Zeala zastąpił z numerem 26. Świerblewski. Śląsk bez zmian.

W pierwszej części gry byliśmy świadkami dobrej gry wrocławskiego Śląska, zaskoczeni dobrą dyspozycją wrocławskiej defensywy goście, nie bardzo umieli poradzić sobie w tych warunkach. Taktyka 3-5-2 nie sprawdziła się. W jakim rozstawieniu Widzew zaprezentuje się po przerwie, przekonamy się za parę chwil. Ważne jest , że w przypadku wygranej, Śląska obejmuje przewodnictwo w ligowej tabeli. Wiado też, że w następnym meczu za nadmiar żółtych kartek pauzować będzie Rudolf.

45+1 min. - We Wrocławiu do przerwy 1:0!!!
45 min. - Sędzia dolicza jedną minutę.
44 min. - Kontra Widzewa, Celeban uprzedza Grzelaka i kończy akcje.
41 min. - Dośrodkowanie z prawej strony Trałki okazuje się zbyt mocne i piłka opuszcza boisko.
37 min. - Budka dośrodkowuje do Naskręta, ten uderza głową... prosto w Fabiniaka.
36 min. - Gra się wyraźnie uspokoiła, zaskoczeni piłkarze gości czekają chyba na przerwę w grze w celu zmiany taktyki.
30 min. - Znów Bugaj próbuje strzału, jego uderzenie z 30 metrów okazuje się za słabe.
26 min. - Żółtą kartkę za faul otrzymuje Bugaj.
26 min. - Aktywny dziś Bugaj usiłuje strzału z 18 metrów, piłka zostaje zablokowana.
25 min. - Kolejna akcja w wykonaniu wrocławian. Bugaj prostopadle do Ulatowskiego, ten wbiega w pole karne lecz blokowany przez obrońców traci piłkę.
23 min. - Gra się zaostrza, kolejne upomnienie, tym razem dla Rudolfa.
22 min. - Żółta kartka dla Stawarczyka za faul na Kowalu. Wrzutka z rzutu wolnego, ale nikt nie jest w stanie przeciąć toru lotu piłki.
17 min. - Mogło być 2:0. Rajd Ostrowskiego lewą stroną boiska zakończony dośrodkowaniem do Bugaja, ten nie trafia jednak czysto w piłkę.
14 min. - Budka wrzuca piłkę w pole karne, lecz obrońcy wybijają ją na aut. Z autu wrzuca Celeban do Kowala, lecz ten naciskany przez obrońców nie ma możliwości oddania strzału.
11 min. - Kontra Widzewa. Zbyt mocną piłkę przjmuje Janukiewicz uprzedzając napastników gości.
8 min. - GOOOOOOOOOL !!!! Uderzenie Ulatowskiego z 20 metrów paruje Fabiniak, ale przy dobitce Celebana nie ma żadnych szans. 1:0.
7 min. - Wawrzyniak ukarany zostaje żółtą kartką za faul w środku pola na Budce.
5 min. - Pierwsza groźna akcja gości. Konieczny uderza głową po dośrodkowaniu, ale piłka przelatuje nad bramką.
2 min. - Murawa Stadionu Olimpijskiego wbrew oczekiwaniom jest dobrze przygotowana do gry, wiadomo, że nie jest w stanie idealnym, ale z całą pewnością jest lepsza niż w Bielsku-Białej.
1 min. - Po 26. minutach opóźnienia gra została rozpoczęta. Zaczął Śląsk w zielonych strojach, Widzew na czerwono-biało.

Mimo, że mecz się jeszcze nie rozpoczął na stadionie trwa walka. Kilku kibiców Widzewa przedarło się przez ogrodzenie i wbiegło na murawę, odpowiedz fanów Śląska była natychmiastowa. Efekt to zniszczone ogrodzenie i regularna walka z policją na środku boiska.

Walka na stadionie została zakończona przy pomomocy policji i armatek wodnych. Sędzia nakazał zabezpieczenie uszkodzonego ogrodzenia. Za chwilę mecz powinien się zacząć.

Witam wszystkich śledzących relację LIVE z dzisiejszego meczu na szczycie drugiej ligi. Na trybunach przybywa jeszcze widzów, wpuszczona została również około 200 osobowa grupa fanów Widzewa. Za kilka chwil sędzia Piotr Aleksandrowicz rozpocznie to widowisko.

W rezerwie pozostają: Śląsk - Hryńczuk, Mróz, Hajdamowicz, Galuś, Kaźmierczak, Egharevba. Widzew - Miedżidow, Michalski, Pawlak, Siedlarz, Kuklis, Świerblewski.