Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Vazgeć - Wołczek, Celeban, Spahić, Pawelec - M. Gancarczyk, Łukasiewicz, Ulatowski, Dudek, J. Gancarczyk (90' Szydziak) - Szewczuk (90' Biliński) Trener: Ryszard Tarasiewicz
Cracovia:(stroje: biało-czerwone) Cabaj - Mierzejewski, Polczak, Tupalski, Derbich - Pawlusiński, Sasin( 69' Moskała), Cebula (80' Kłus), Szeliga - Szczoczarz ( 69'Witkowski), Ślusarski Trener: Artur Płatek

Śląsk Wrocław: Kaczmarek, Socha, Kaśnikowski, Szydziak, Tymiński, Klofik, Biliński
Cracovia: Olszewski, Baliga, Kaszuba, Moskała, Kłus, Wasiluk, Witkowski

Wrocławianie zasłużenie pokonali Cracovię prezentując poprostu lepszą piłkę

90 min. - Sędzia kończy dzisiejsze spotkanie
90 min. - Na boisko wchodzi Damian Szydziak za Janusza Gancarczyka
90 min. - Sędzia dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry
90 min. - Pierwsza zmiana w Śląsku Wrocław. Kamil Biliński wchodzi na boisko za Tomasza Szewczuka
88 min. - Piłka po strzale Pawlusińskiego poleciała nad poprzeczką
88 min. - Kamil Biliński przygotowany do wejscia na boisko
88 min. - Rzut wolny dla Cracovii tuż przy lini pola karnego Ślaska.
87 min. - Po dośrodkowaniu Pawlusińskiego piłkę w polu karnym Ślaska piąstkuje Vazgeć
85 min. - Czołówka tabeli w obecnej chwili: Na pierwszym miejscu Ślask z Wisła, a na trzecim Lechia Gdańsk!
83 min. - Na boisku opatrywany jest Ulatowski
80 min. - Trzecia zmiana w Cracovii. Kłus wchodzi za Cebulę
80 min. - Gol na miarę tego wielkiego jubileuszu.
79 min. - Na koncie piłkarzy Śląska w Ekstraklasie jest juz 1000 bramek, z czego trzy zdobyte dzięki walkowerowi w meczu z Sokołem Tychy (wiosna 97)
77 min. - Bezpośrednio z rzutu wolnego Krzysztof Wołczek zdobywa gola. Piłka trafiła w samo okno bramki bronionej przez Cabaja
76 min. - Zamieszanie pod polem karnym gości. Na 20 metrze faulowany Sebastian Dudek
72 min. - Cebula ukarany żółtym kartką za faul na Ulatowskim
71 min. - W polu karnym faulowany Dudek. Sędzia nie podyktował karnego i ukarał pomocnika Śląska żółtą kartką
69 min. - Dwie zmianay w drużynie Cracovii. Wchodzi Kamil Witkowski za Łukasza Szczoczarza. Za Pawła Sasina na boisku pojawił sie Moskała
68 min. - Strzał z dystansu Derbicha bardzo niecelny
68 min. - Żółtą kartką ukarany Lukasiewicz za dyskusje z sędzią
66 min. - Świetna interwencja Wołczka, który zabrał piłkę szarżującemu Ślusarskiemu
66 min. - Cracovia przejęła inicjatywę na boisku. Wrocławianie swojej szansy szukają w kontratakach.
65 min. - Ładna akcja z boku boiska Pawlusińskiego. Dośrodkowanie pomocnika Cracovii łapie bramkarz Ślaska
63 min. - 50 metrowy rajd Janusza Gancarczyka, który podał piłkę Dudkowi. Ten jednak nie zdołał jej uderzyć i piłka wyleciała za boisko.
61 min. - Strzał z rzutu wolnego Pawlusińskiego z 35 metrów trafia w słupek bramki Śląska
59 min. - Ładna akcja Krzysztofa Ulatowskiego zakończona minimalnie niecelnym strzałem
58 min. - Strzał Pawlusińskiego zza pola karnego pewnie broni Vazgeć
57 min. - Dośrodkowanie z rzutu wolnego Ślusarskiego pewnie łapie Vazgeć
55 min. - Janusz Gancarczyk próbował przelobować strzałem z rzutu wolnego z 30 metrów Cabaja, ale nieznacznie chybił
54 min. - Sędzia odgwizduje faul na Gancarczyku w środku boiska, przerywając tym samym groźną akcję Śląska
53 min. - Spahić z Pawelcem w efektowny sposób zabrali piłkę Mierzejewskiemu w narożniku boiska
53 min. - Wspaniałe dośrodkowanie Pawelca do Szewczuka, który zamiast umieścić piłkę w bramce strzelił sobie ją w nogi
50 min. - Strzał Pawelca zablokowany przez Derbicha i piłka wylatuje na rzut rożny
49 min. - Groźne dośrodkowanie Marka Gancarczyka w kierunku Dudka, jednak obrońcy Cracovii wybili piłke na rzut rożny
47 min. - Po dośrodkowaniu Gancarczyka piłke musnął Celeban, odbiała sie ona jeszcze od obrońcy Pasów i mamy rzut rożny
46 min. - Kapitalne podanie Dudka do Gancarczyka, który jednak zbyt długo przyjmował piłkę i wywalczył tylko rzut rożny
46 min. - Początek drugiej częsci spotkania

Piłkarze wychodzą na boisko

Po pierwszej części spotkania, zawodnicy Śląska Wrocław prowadzą zasłużenie.

0:2

45 min. - Sędzia kończy pierwszą połowę spotkania
45 min. - Kontra Śląska. Szeliga zatrzymuje Gancarczyka, za co zostaje ukarany żółtą kartką.
45 min. - Po kolejnej akcji Ślusarskiego, wrzutka w pole karne Derbicha, jednak Spahic wybija piłkę
45 min. - Sędzia dolicza 1 minute do regulaminowego czasu gry
44 min. - Po wrzutce Sasina piłka minęła trzech obrońców Śląska, ale Ślusarski nie zdołał ja celnie uderzyć
42 min. - Dudek zagrał sprytnie do wybiegającego Spahicia, ten jednak fatalnie przyjął piłkę.
41 min. - Janusz Gancarczyk faulowany z bok boiska. To już 12 faul zawodników Cracovii
39 min. - Pierwsza od dłuższego czasu akcja Cracovii zakończona faulem Ślusarskiego na Wołczku
38 min. - Ładny rajd z boku boiska Marka Gancarczyka, który minął kilku obrońcow i odegrał piłke do Ulatowskiego, jednak strzał pomocnika Śląska został zablokowany przez jednego z obrońców
36 min. - Kombinacyjna akcja Pawelca z Gancarczykiem, ale ten pierwszy dośrodkował za mocno piłkę,
35 min. - Ostre dośrodkowanie z rzutu wolnego Spahicia pewnie łapie w polu karnym Cabaj
33 min. - Janusz Gancarczyk sfaulował Ślusarskiego. Zawodnicy Cracovii domagali się kartki dla pomocnika Śląska
32 min. - Kontrowersyjna decyzja sędziego, który zagwizdał faul Szewczuka na Tupalskim.
32 min. - Dudek wybija piłkę na aut przerywając kontre Ślaska, gdyż na boisku leżał Sasin. Brawo za fair play
31 min. - Dudek podaje do Spahicia, który uderzył mocno piłke, ale Cabaj był na posterunku
30 min. - Tupalski ciągnął za koszulkę Szewczuka za co sędzia podyktował rzut wolny przy polu karnym
29 min. - Spahić nie pozwolił oddać strzału w polu karnym Ślusarskiemu
28 min. - Dobry wynik i gra Wrocławian idealnie komponuję sie z dopingiem kibiców Śląska
27 min. - Po błędzie defensywy Ślaska i ładnej akcji Pawlusińskiego ładną akcję zmarnował Szczoczarz pudłując z kilku metrów
26 min. - Po akcji Slusarskiego Szczoczarz uderza daleko od bramki Ślaska
26 min. - Dośrodkowanie z głębi pola Derbicha. Piłkę głowa uderza bardzo niecelnie Szczoczarz
24 min. - Po rzucie wolnym po faulu na Gancarczyku piłkę w polu karnym nie opanował Pawelec
23 min. - Żółtą kartką po faulu na Januszu Gancarczyku ukarany Ślusarski
19 min. - Mimo szybko strzelonej bramki spotkanie jest bardzo ciekawe i obydwie drużyny dąrzą do zdobycia następnych goli
18 min. - Groźna akcja Cracovii. Po zagraniu Ślusarskiego Szczoczarz na spalonym
18 min. - Znakomite podanie Dudka do Szewczuka, jednak przecinają je obrońcy
17 min. - Akcja Śląska lewą stroną, jednakże Janusz Gancarczyk stracił piłke w starciu z Mierzejewskim
16 min. - Faul Dudka w środku pola
14 min. - Nieporozumienie miedzy Spahiciem a Januszem Ganacarczykiem i piłka wyleciała za boisko
13 min. - Po kiksie Ulatowskiego Cracovia próbuje wyprowadzić groźny kontratak, ale zawodnik Pasów jest na pozycji spalonej
13 min. - Vazgec podaje piłke do Janusza Gancarczyka, który próbuje przyjąc ją w polu karnym, udaje mu sie wywalczyc rzut rożny
11 min. - Śląsk mądrze rozgrywa piłkę w środku boiska
10 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Spahić uderza piłkę bardzo niecelnie
9 min. - W odpowiedzi rajd Janusza Gancarczyka, po którym piłka wyszła na rzut roźny
9 min. - Sasin odgrywał piłkę do Cebuli, ale Spahić przeciął to podanie
7 min. - Piłka po strzale głową Ślusarskiego poleciała nad poprzeczką bramki Śląska
7 min. - Pewna interwencja Vazgeca po strzale głowa Tupalskiego
6 min. - Spięcie w narożniku boiska, po tym jak Wołczek zaatakował Ślusarskiego
4 min. - Wołczek podał piłkę do Dudka, ten w polu karnym odwrocił się i ładnym strzałem w długi róg umieścił ją w siatce bezradnego Cabaja
3 min. - Tupalski wybił piłkę z pod nóg Szewczuka
3 min. - W środku pola faulowany Dudek
1 min. - Szewczuk do Ulatowskiego i zaczynamy.

Piłkarze wchodzą na boisko

Zawodnicy są gotowi do wyjścia na murawę.

Po rozgrzewce piłkarze wrócili do szatni

Zawodnicy Cracovii rozpoczęli rozgrzewkę

Piłkarze Śląska wyszli na przedmeczową rozgrzewkę

Zapraszamy wszystkich kibiców do śledzenia relacji live. Sędzia Adam Lyczmański rozpocznie spotkanie w sobotę o godzinie 19:15.

W pierwszej kolejce Ekstraklasy Śląsk podejmie Cracovię. W meczowej osiemnastce Śląska brakuje kontuzjowanych Sebastiana Mili, Jarosława Fojuta, Dariusza Sztylki oraz Vuka Sotirovicia. Drużyna Cracovii przyjedzie do Wrocławia w swoim najsilniejszym składzie.

Autor relacji: Delin/FPP