Strzelcy: Ivanowski 47, Sarvas 91, Gołębiewski 92 - M. Gancarczyk 37, Dudek 77

Polonia Warszawa:(stroje: białe) Przyrowski - Dziewicki, Jodłowiec, Kozioł, Mynar - Lato, Mierzejewski (Kosmalski 71), Sarvas, Trałka (Nikolić 46), Zasada - Ivanowski (Gołębiewski 75) Trener: Jacek Grembocki
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Vazgeć - Celeban, Wołczek, Spahić, Pawelec - M. Gancarczyk, Łukasiewicz, Dudek, Ulatowski, J. Gancarczyk (Biliński 89) - Szewczuk Trener: Ryszard Tarasiewicz

Polonia Warszawa: Majdan, Skrzyński, Kulcsar, Sokołowski, Gołębiewski, Kosmalski, Nikolić
Śląsk Wrocław: W. Kaczmarek, Kaśnikowski, Tymiński, Biliński, Szydziak, Klofik, Socha

Gdy wydawało się, że nic nie może odebrać Śląskowi zwycięstwa wyrównującą bramkę zdobył Sarvas. Chwilę później kolejną Gołębiewski. Brak słów. Śląsk niestety poraz kolejny przegrywa z Polonią Warszawa.

90+3 min. - Koniec meczu. Polonia Warszawa zdobywając 2 gole w końcówce meczu wygrywa ze Śląskiem 3:2.
90+2 min. - Po dośrodkowaniu z lewej strony, Gołębiewski strzela kolejną bramkę dla Polonii.
90+1 min. - Bramka dla Polonii. W doliczonym czasie gry dośrodkowanie Laty. Z kilku metrów Sarvas pokonuje Vazgecia.
90 min. - Celeban taktycznie fauluje Jodłowca przerywając atak Polonii. Zostaje ukarany żółtą kartką.
89 min. - Zmiana w Śląsku. Biliński wchodzi za J. Gancarczyka.
89 min. - Dośrodkowanie gospodarzy - Vazgeć na raty chwyta piłkę.
88 min. - Nikolić przedziera się lewą stronę. Celebam wybija piłkę na rzut rożny.
88 min. - Nieudana próba wyprowadzenia kontrataku w wykonaniu Śląska. Marek Gancarczyk traci piłkę.
87 min. - Polonia w natarciu. Zawodnicy Śląska nie mogą wyjśc poza włąsne pole karne.
86 min. - Biliński przygotowany do wejścia na boisko.
85 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Tomasz Szewczuk. Po koźle piłka przeszła 2m od bramki.
84 min. - Rajd przez pół boiska M. Gancarczyka, obrońcy wybijają piłkę na rzut rożny.
83 min. - Dośrodkowanie z rzutu rożnego piłkarzy Polonii, żaden z zawodników gospodarzy nie zdołał opanować piłki. Celebam wybił daleko piłkę przed siebie.
82 min. - J. Gancarczyk opatrywany poza boiskiem.
81 min. - Coraz groźniejsze ataki Polonii. Prawą stroną przedzierał się Mynar. Spahić w ostatnim momecie wybił piłkę na rzut rożny.
80 min. - Na stadionie ucichli kibice Polonii, jednak za to można słyszeć głośne śpiewy fanów Śląska.
79 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Laty, Dziewicki minimalnie niecelnie uderza głową.
78 min. - Łukasiewicz fauluje Latę przy linii bocznej boiska.
77 min. - GOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLSebastian Dudek pewnie zdobywa bramkę z rzutu karnego dla Śląska!
76 min. - Marek Gancarczyk zostaje sfaulowany w polu karnym. 11 dla Śląska!
75 min. - Ostania zmiana w Polonii. Gołębiewski wchodzi za Ivanowskiego.
74 min. - Zakotłowało się w polu karnym Śląska. Strzał Kosmalskiego został zablokowany przez Celebana. Napastnik gospodarzy powtórzył strzał, który obronił Vazgeć. Po rzucie rożnym z 6m przestrzelił Kozioł.
72 min. - Celeban lekko podaje do Vazgecia, który w ostatniej chwili uprzedził Ivanowskiego. Mogło być groźnie.
71 min. - Zmiana w Polonii. Kosmalski za Mierzejewskiego.
71 min. - Dośrodkowanie Wołczka łapie Przyrowski. Goiper gospodarzy ucierpiał przy tej interwencji.
70 min. - Marek Gancarczyk oddaje piękny strzał, niestety piłke odbiła się od poprzeczki, po chwili do piłki dopadł Janusz Gancarczyk, minął dwóch obrońców, jednak ostatecznie sfaulował Sebastiana Przyrowskiego za co został ukarany żółtą kartką.
69 min. - Chwilę później w dogodnej sytuacji znalazł się Ivanowski, ale w ostatniej chwili piłkę wybijają obrońcy Śląska.
68 min. - Po dośrodkowaniu M. Gancarczyk, niepewnie piłkę wybija Mynar, przejmuje ją J. Gancarczyk, który pada na murawę. Jednak gwizdek sędziego milczy.
67 min. - Mariusz Pawelec zostaje faulowany przez Filipa Ivanowskiego.
66 min. - Kapitalna akcja Śląska. Marek Gancarczyk szarżował prawą stroną boiska, wbiegł z piłką w pole karne, oddał silny strzał, jednak jego uderzenie broni z najwyższym trudem Przyrowski.
65 min. - Dośrodkowanie Mynarza z prawej strony boiska, wybijają obrońcy, do piłki dopada Lato, który oddaje strzał z 25m, na szczęście obrok bramki Śląska.
64 min. - Lato wbiega z piłką w pole karne, próbuje dograć piłkę do Nikolicia, ale Spahić będący na posterunku wybija piłkę na rzut rożny.
62 min. - Lato fauluje Sebastiana Dudka w środku pola.
61 min. - Po wykonaniu rzutu rożnego spore zamieszanie pod polem karnym Polonii. Piłkarze Śląska sygnalizowali zagranie ręką jednego z zawodników Polonii.
60 min. - Dośrodkowanie Szewczuka z rzutu rożnego, jednak obrońcy Polonii wybijają piłkę poza linię końcową.
59 min. - NIeporozumienie pomiędzy Przyrowskim a Dziewickim. Obrońca czarnych koszul wybił piłkę poza linię końcową taranując swojego bramkarza.
58 min. - M. Gancarczyk powstrzymywany przez obrońców Polonii.
57 min. - Przepychanka pod polem karnym Polonii między Ulatowskim a Mynarem.
55 min. - Rzut wolny dla Polonii za dotknięcie ręką piłki przez Łukasiewicza. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Lato, jednak piłkę chwyta Vazgeć.
53 min. - Pawelec przerywa dobrym wślizgiem akcję Czarnych Koszul.
52 min. - Zagotowało się na boisku w Warszawie. Mierzejewski nie wybił piłki w styaucji kiedy jego kolega leżał na murawie. Po chwili domagał się tego od Ulatowskiego za to, że zrobili dopiero to po jakimś czasie.
51 min. - Udana pułapka offsidowa piłkarzy Śląska. Złapany na nią został Ivanowski.
49 min. - Ożywili się piłkarze Polonii. Kolejny faul na Dudku - tym razem Sarvasa.
48 min. - Żółta kartka dla Kozioła za faul na Dudku.
47 min. - Koszmarny błąd Łukasiewicza. Wychowanek Polonii idealnie obsłużył Ivanowskiego, który bez kłopotów sam na sam pokonał Vazgecia.
46 min. - Polonia rozpoczęła drugą część spotkania.
46 min. - Zmiana w Polonii. Nikolić wchodzi za Trałkę.

0:1

Bardzo ciekawe spotkanie odbywa się w Warszawie przy ul. Konwiktorskiej. Obie drużyny potrafiły sobie zorganizować groźne sytuacje. Jednak to Śląsk okazał się skuteczny. Miejmy nadzieję, że nasi piłkarze ostatecznie zwyciężą w tym meczu.

45 min. - Koniec I połowy. Śląsk prowadzi 1:0 z Warszawie.
45 min. - Sędzia do I połowy dolicza 1 minutę.
44 min. - Łukasz Trałka przy linii bocznej fauluje Janusza Gancarczyka.
43 min. - Mynar zatrzymuje rozpędzającego się Janusza Gancarczyka.
42 min. - Marek Gancarczyk upada w polu karnym po przepychance z obrońcą gospodarzy... z własnej winy.
41 min. - Kolejne faule. Szewczuk dostaje żółtą kartkę za brzydki faul na Drzewickim.
40 min. - M. Gancarczyk fauluje Latę, który domaga się żółtej kartki. Nieskutecznie.
39 min. - Dudek zostaje sfaulowany w środku pola przez Kozioła.
38 min. - Po strzeleniu bramki przez piłkarzy Śląska gra wyraźnie się uspokoiła. Miejmy nadzieję, że nasza drużyna będzie ciągle panowała nad sytuacją na boisku.
37 min. - GOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLŁukasiewicz podaje do M. Gancarczyka za obrońców Polonii, ten po ominięciu bramkarza strzela bramkę dla Śląska!
36 min. - Dośrodkowanie z rzutu rożnego Laty, jednak na szczęście obrońcy Śląska spokojnie wybijają piłkę daleko poza pole karne.
35 min. - Pawelec wybija piłkę przy linii bocznej niedaleko pola karnego Śląska. Polonia wyprowadza kolejną akcję.
33 min. - Z rzutu rożnego dośrodkowuje Spahić, do piłki dochodzi Celeban, ale nie zdołał oddać strzału.
32 min. - Ulatowski wypuszcza w uliczkę M. Gancarczyka, jednak tego uprzedza obrońca Polonii.
31 min. - Z 35m Łukasz Trałka próbował zagrozić Ivo Vazgeciowi, jednak bramkarz Śląska nie dał się zaskoczyć.
30 min. - Dośrodkowanie Laty, piłka zostaje wybita przez Celebana, Lato znowu przy piłce, po jego dośrodkowaniu jednak ponownie na plus spisali się obrońcy WKS-u.
29 min. - Doskonała sytuacja dla Polonii Warszawa. Ivanowski z 10m skierował piłkę obok słupka golkipera Śląska.
28 min. - Mariusz Pawelec przechwytuje piłkę w narożniku boiska WKS-u i powstrzymuje akcję Polonii.
27 min. - Uraz okazał się na szczęście niegroźny. Skrzydłowy Śląska powrócił już na boisko.
26 min. - Kontuzjowany Marek Gancarczyk zszedł z boiska.
25 min. - Duże szczęście po stronie Śląska. Łukasz Trałka nie wykorzystał świetnej okazji do strzelenia bramki. Z 2m trafił ponad poprzeczką!
24 min. - Zasada zostaje sfaulowany przez M. Gancarczyka przy linii pola karnego. Ostry faul w wykonaniu pomocnika Śląska.
24 min. - Spahić z rzutu wolnego, piłka po rykoszecie trafia w słupek! Szczęście po stronie gospodarzy.
23 min. - J. Gancarczyk faulowany przez Mynarza. Rzut wolny dla Śląska z 30m. Na murawie zwija się z bólu Łukasz Trałka.
22 min. - Pressing piłkarzy Śląska w wyniku czego Jodłowiec wybija piłkę na aut.
22 min. - Sarvas fauluje Łukasiewicza w środku boiska.
21 min. - Sarvas mija Pawelca i niespodziewanie decyduje się na strzał, który przechodzi obok słupka Vazgecia.
20 min. - Ulatowski strzelił z ponad 40m mocno ale... bardzo niecelnie.
20 min. - Szewczuk wypuszczał w pole karne J. Gancarczyka, ale niestety zrobił to zbyt mocno.
19 min. - Mariusz Pawelec wybił piłkę poza boisko w celu powstrzymania akcji Ivanowskiego.
18 min. - Wołczek nie zrozumiał się z M. Gancarczykiem przy podaniu, przez co piłkę przechwycili poloniści. Na szczęście nie udało im się wyprowadzić groźnej kontry.
17 min. - Kontra gospodarzy. Mynar uderza jednak wysoko ponad bramką Vazgecia.
16 min. - Rzut wolny dla Śląska. Sebastian Dudek podał do Spahicia, który zdecydował się na mocny strzał po ziemi, jednak piłkę łapie Przyrowski.
16 min. - Marek Gancarczyk upadł w polu karnym Polonii po przepychance z Jodłowcem. Arbiter jednak nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego dla Śląska.
15 min. - Faul za faulem. Kozioł sfaulował szarżującego Sebastiana Dudka.
14 min. - KIbice przy ul. Konwiktorskiej są świadkiem bardzo emocjonującego meczu, w którym obie drużyny na zmianę zagrażają pod bramkami.
13 min. - Kozioł ostro sfaulował Ulatowskiego w środku pola.
12 min. - Wołczek podaje do M. Gancarczyka, któremu udaje się dośrodkować w pole karne Polonii, jednak piłkę przechwytuje Jodłowiec.
11 min. - J. Gancarczyk zostaje faulowany przez Mynarza.
10 min. - Mierzejewski wrzucał piłkę w pole karne WKS-u, jednak piłkę pewnie łapie bramkarz Śląska.
9 min. - Janusz Gancarczyk dośrodkowuje piłkę w stronę pola karnego gospodarzy. Niestety nie zdążył do niej dobiec Szewczuk.
8 min. - Silny, mocny strzał Mierzejewskiego z 20m został zablokowany przez Łukasiewicza.
7 min. - Kolejna akcja Polonii. Mynar szarżował w polu karnym Śląska, jednak Spahić udanie powstrzymuje i opanowuje sytuację.
6 min. - Dośrodkowanie w pole karne Mierzejewskiego. Ivanowski doszedł do piłki, ale nie udało mu się oddać żadnego strzału.
5 min. - Janusz Gancarczyk rozpędził się z piłką lewą stronę boiska, jednak został powtrzymany przez Mynara.
4 min. - Długie dośrodkowanie z rzutu wolnego z ponad 40m pod bramkę Śląska. Ivo Vazgeć czujnie uprzeda Jodłowca i chwyta piłkę.
3 min. - Antoni Łukasiewicz w ferworze walki fauluje Sarvasa.
1 min. - W pierwszej akcji spotkania pomocnik Polonii sfaulował Krzysztofa Ulatowskiego.
1 min. - Sędzia rozpoczął spotkanie.

Na meczu pojawiły się takie znane osobistości jak: Michał Litkiewicz oraz Stefan Majewski.

Byłym piłkarzem Polonii Warszawa jest obecny pomocnik Śląska Wrocłąw - Antoni Łukasiewicz.

Już o 14:45 w niedzielę Śląsk Wrocław podejmie kolejnego rywala w obecnym sezonie ekstraklasy. Tym razem zmierzy się w Warszawie z Polonią. Nie będzie to z pewnością łatwy pojedynek. Mamy nadzieję, że nasi piłkarze zaprezentują się z jak najlepszej strony i wywiozą ze stolicy cenne 3pkt.

Autor relacji: Pawlak/Delin/Mazi