Strzelcy: Szewczuk 35', Wołczek 73' - Podstawek 40'

Śląsk Wrocław:(stroje: Zielone) Vazgeć - Wołczek, Celeban, Spahić, Pawelec - M.Gancarczyk, Łukasiewicz, Ulatowski, Dudek, J.Gancarczyk - Szewczuk Trener: Ryszard Tarasiewicz
Polonia Bytom:(stroje: Niebiesko - czerwone) Skaba - Hricko, Klepczyński, Killar, Kotrys - Barcik, Sawala, Grzyb, Radzewicz, Bazik - Podstawek Trener: Jurij Szatałow

Śląsk Wrocław: W.Kaczmarek, Socha, Mila, Szydziak, Tymiński, Klofik, Biliński
Polonia Bytom: Balaz, Basta, Strugarek, Trzeciak, Tomasik, Kowalski, Ślifirczyk

Koniec spotkania! Trzy punkty zostają przy Oporowskiej. Śląsk u siebie w tym sezonie wygrał juz zatem dwa razy. Świetne spotkanie całego zespołu. Wyróżniającym się zawodnikiem w obronie był niewątpliwie Amir Spahić, ale reszta defensywie również spisała się poprawnie

90 min. - W polu karnym Śląska przewracał się Ślifirczyk, ale sędzia uznał, że nic nie było
90 min. - Ostatnie sekundy spotkania... Śląsk na połowie Polonii
90 min. - Spahić ponownie wybija piłkę z pola karnego gospodarzy
90 min. - Trzy minuty doliczone
89 min. - Śląsk nauczony meczem z warszawską Polonią szanuje piłkę...
87 min. - Mila zmienia Wołczka!
87 min. - Doskonałe wyjście Vazgecza. Bramkarz wyłapuje podanie do Ślifirczyka
86 min. - Barcik z woleja!! Na szczęście obok bramki
85 min. - Wołczek ratuje swój zespół, wybijając piłkę z pola karnego gospodarzy
84 min. - Na boisku leży jeden z piłkarzy Śląska. Gra została przerwana
83 min. - Sebastian Mila za chwilę wejdzie na boisko
82 min. - Biliński zmarnował szansę na kontrę WKS-u, podając niedokładnie do Dudka
80 min. - Polonia próbuje odwrócić jeszcze losy meczu. Wrocławianie jednak grają dziś solidnie w obronie i udaremniają ataki bytomian
79 min. - Mecz układa się podobnie jak ostatnie spotkanie z Polonia Warszawa, tym razem jednak tak się skończyć po prostu nie może
77 min. - Prowadzenie mógł podwyższyć Kamil Biliński, ale strzelał obok słupka
74 min. - Dwie zmiany. W Polonii: Ślifirczyk za Podstawka, w Śląsku: Biliński za Szewczuka
74 min. - Strzał Ulatowskiego sparował Skaba, lecz przy dobitce Wołczka nie miał już szans
73 min. - 2:1!!!!!!!! Wołczek!!
72 min. - Spahić po raz n-ty powstrzymał Podstawka
71 min. - Sebastian Mila rozpoczał rozgrzewkę
69 min. - Zmiana w Śląsku. Tadeusz Socha za Marka Gancarczyka. Dość nietypowo, Śląska zagra teraz pięcioma obrońcami
68 min. - Bośniak bardzo dobrze radzi sobie dziś w starciach z napastnikiem bytomian
67 min. - Spahić ponownie wygrał pojedynek z Podstawkiem
66 min. - Strzał Łukasiewicza w środek bramki z trzydziestu metrów
65 min. - Łukasiewicz zagrywa do Marka Gancarczyka, ale ten nie opanował piłki, Skaba spokojnie łapie
62 min. - Piotr Tomasik zmienia Marcina Radzewicza w zespole Polonii
60 min. - Spahić doskonale zatrzymuje Podstawka z lewej strony
59 min. - Łukasiewicz chciał zaskoczyć Skabę strzałem z trzydziestu metrów, jednak bardzo niedokładnie
58 min. - Jedna z nielicznych w drugiej połowie akcji Polonii Bytom zatrzymana przez Janusza Gancarczyka, Lewoskrzydłowy Śląska bardzo aktywny w ofensywie, jak i w destrukcji
56 min. - Teraz próba Marka Gancarczyka, piłkę blokują obrońcy. Śląsk co raz śmielej atakuje
55 min. - Strzał Szewczuka z dwudziestu metrów! Broni Skaba...
54 min. - Mariusz Pawelec próbował odebrać piłkę pod polem karnym bytomian jednak nic z tego
53 min. - WKS wyraźnie dąży do wyjścia na prowadzenie. Gospodarze całą drugą połowę, póki co, na połowie rywala
52 min. - Strzał Janusza Gancarczyka z ostrego kąta obroniony przez golkipera gości. Dobra okazja!
51 min. - Celeban głową, zablokowany strzał przez obrońców! Dobitka Janusza Gancarczyka wyłapana przez Skabę
51 min. - Janusz Gancarczyk wywalczył rzut rożny
50 min. - Barcik ogrywa Celebana, lecz z Antkiem Łukasiewiczem już nie poszło tak łatwo
49 min. - Ładna akcja Śląska, piłkarze przenieśli ciężar gry na lewą stronę, pomylił sie Janusz Gancarczyk, wypuszczając za daleko piłkę
48 min. - Strata Szewczuka w środku, za długo trzymał piłkę
46 min. - Nerwowy początek w wykonaniu Polonii, seria niecelnych podań
46 min. - Rozpoczęli! Szewczuk do Ulatowskiego

1:0

Śląsk przeważał jeśli chodzi o posiadanie piłki, stworzył sobie kilka groźnych sytuacji, mimo to jest remis, chociaż to wrocławianie prowadzili. Niepewnie podopieczni trenera Tarasiewicza radzą sobie ze stałymi fragmentami gry.

Koniec pierwszej części

45 min. - Rzut wolny dla Śląska. Spahić w pole karne, ale nic z tego nie wyszło
45 min. - Sędzia techniczny dolicza minutę do regulaminowego czasu
44 min. - Kotrys próbował dojść do długiego podania, ale świetnie ubiegł go Celeban
42 min. - Sebastian Mila, siedzący na ławce, został ukarany żółta kartką za dyskusję z sędzią
41 min. - Marek Gancarczyk zagrywa płasko w pole karne do Szewczuka, ten znalazł się w wyśmienitej okazji do zdobycia drugiego gola, lecz zamiast strzelać próbował niepotrzebnie przyjąć
40 min. - Mamy wyrównanie. Bazik zagrywa do Podstawka, ten delikatnie dotyka piłki i oszukuje Vazgecza.
39 min. - Strzał Marka Gancarczyka obok prawego słupka bramki Skaby
38 min. - Niedokładne podanie Łukasiewicza, Spahić ratuje sytuację
36 min. - Dobra interwencja Vazgecza, póki co bramkarz Śląska spisuje się bez zarzutów
35 min. - Szewczuk wyprowadza gospodarzy na prowadzenie po strzale głową! Asysta Janusza Gancarczyka
34 min. - Ulatowski wywalczył rzut rożny po indywidualnej akcji
34 min. - Drybling Marka Gancarczyka powstrzymany dopiero w polu karnym przez golkipera przyjezdnych
32 min. - Szewczuk odbiera piłkę w środku pola, ale za wolno zabiera się z nią do przodu - nici z dobrej akcji
31 min. - Rzut rożny dla gospodarzy, Janusz Gancarczyk wrzuca do Dudka, ten strzela obok bramki! Świetna okazja...
30 min. - Janusz Gancarczyk ambitnie walczył o piłkę, w końcu do niej doszedł, ale próba dośrodkowania zablokowana została przez obrońców Polonii
29 min. - Rzut wolny dla gości z dalszej odległości. Piłkę wrzucał Bazik, doszedł do niej niepilnowany Sawala i spudłował z pięciu metrów! najlepsza okazja do tej pory
26 min. - Rajd Marka Gancarczyka prawą stroną zakończony dośrodkowaniem, piłkę przejęli bytomianie
25 min. - Na razie brak klarownych sytuacji do zdobycia gola
24 min. - Szewczuk do Dudka w pole karne, dośrodkowanie, lecz zablokowane, piłka wychodzi na rzut rożny
23 min. - Niecelne uderzenie z dziesięciu metrów Sawali głową
22 min. - Vazgeć szybkim wybiciem chciał uruchomić na lewej stronie Janusza Gancarczyka, ale wybij daleko w aut
22 min. - Szybka kontra Polonii, wrzutka Barcika do Podstawka, w ostatniej chwili zablokowana przez Pawelca
21 min. - Strzał Janusza Gancarczyka obroniony przez bramkarza gości
20 min. - Faul na Januszu Gancarczyku. Będziemy mieli rzut wolny kilka metrów od narożnika pola karnego
19 min. - Nieporozumienie między Szewczukiem i Dudkiem, mogła być dobra akcja...
18 min. - Wołczek zatrzymuje na prawej stronie Grzegorza Podstawka
17 min. - Łukasiewicz znów próbuje grać do Marka Gancarczyka, ale ten nie opanowuje piłki
16 min. - Wymiana piłek między Ulatowskim a Januszem Gancarczykiem, lecz znów przeczytali to rywale
15 min. - Próba strzału Bazika, ale kompletnie nieudana
15 min. - Pierwszy rzut rożny w tym meczu dla Polonii
14 min. - Po wrzutce Spahicia Celeban sfaulował w polu karnym Skabę
14 min. - Ostre wejście Kotrysa w Ulatowskiego. Rzut wolny z czterdziestu metrów
13 min. - Ulatowski zagrał długą piłkę do Marka Gancarczyka, ten do Wołczka, który stracił piłkę
11 min. - ciekawa akcja braci Gancarczyków, piłka jednak niedokładnie zagrana, została przejęta przez rywali
10 min. - Strzał Janusza Gancarczyka, niestety obok bramki Skaby
9 min. - Dobre przyjęcie Marka Gancarczyka w środku pola, odegranie do Wołczka, ale szybka strata wrocławian
7 min. - Barcik z prawej strony próbował dośrodkowywać do Podstawka, ale niecelnie
6 min. - Piłka przez dłuższy czas na połowie gości
5 min. - Łukasiewicz próbował zagrać podobną piłkę jak w meczu z Polonią Warszawa, lecz za mocno do Marka Gancarczyka
4 min. - Uderzenie Janusza Gancarczyka zablokowane przez obrońców gości
4 min. - Pawelec zażegnuje niebezpieczeństwo, po tym jak Spahić przepuścił piłkę lecącą do Podstawka
3 min. - Dudek faulowany przez Sawałę. Wrzutka Marka Gancarczyka prosto do rąk Skaby
2 min. - Pressing zawodników Śląska, Polonia nie radzi sobie z wyprowadzaniem piłki
1 min. - rozpoczeli, Podstawek do Klepczyńskiego

Krzysztof Wołczek został właśnie nagrodzony za zdobycie gola nr 1000 dla Śląska w Ekstraklasie podczas meczu przeciwko Cracovii

Zawodnicy wychodzą już na boisko

W poprzednim sezonie przy Oporowskiej wrocławianie ograli bytomską Polonię 3:0. Dwie bramki zdobył Przemysław Łudziński, Peter Hricko zaliczył trafienie samobójcze

Do składu Śląska po czterech miesiącach przerwy powraca Sebastian Mila. Roger usiądzie na ławce rezerwowych

Już za chwilę zawodnicy obu drużyn wyjdą na boisko

KLIKNIJ, ABY PRZYPOMNIEĆ SOBIE ATMOSFERĘ PODCZAS OSTATNIEGO SPOTKANIA TYCH DRUŻYN

Zapraszamy na naszą kolejną relację LIVE, w której będziemy opisywać minuta po minucie spotkanie Śląska Wrocław z Polonią Bytom. Rozpocznie się ono w piątek o godz: 20. Liczymy na pewne zwycięstwo i 3 pkt!

Autor relacji: Reński/FPP