Strzelcy: M.Gancarczyk 45' - Rogalski 56'

Lechia Gdańsk:(stroje: białe z zielonymi rękawami i zielonymi p) M.Bąk - K.Bąk, Cvirik, Manuszewski, Mysona - Kaczmarek (Wiśniewski 82'), Surma, Bajic (Pietrowski 86'), Rogalski, Nowak (Zabłocki 73') - Lukjanovs Trener: Tomasz Kafarski
Śląsk Wrocław:(stroje: czerwone) W.Kaczmarek - Socha, Celeban, Spahić, Wołczek - M.Gancarczyk, Ulatowski, Klofik (Madej 66'), Dudek, J.Gancarczyk - Szewczuk (Biliński 90') Trener: Ryszard Tarasiewicz

Lechia Gdańsk: Kapsa, Rybski, Zabłocki, Osłowski, Wiśniewski, Kowalczyk, Pietrowski
Śląsk Wrocław: Vazgeć, Mila, Łukasiewicz, Tymiński, Pawelec, Biliński, Madej

Obie drużyny zasłużyły w tym meczu na więcej bramek. Ostatecznie pojedynek zakończył się remisem, sprawiedliwym dla obu ekip. Pamiętajmy, że goście grali w osłabieniu, a i tak udało im się powalczyć z Lechią jak równy z równym. Brawo Śląsk! Jeden punkt jedzie na Oporowską.

I koniec! Lechia - Śląsk 1:1

90 min. - Ostatnia okazja Lechii, piłke z wolnego wrzuca Zabłocki, ale prosto w mur ustawiony przez zawodników Śląska
90 min. - Wołczek wybija piłkę głową z pola karnego Śląska po dośrodkowaniu Mysony
90 min. - Wszystko wskazuje na to, że mecz zakończy się remisem 1:1... Poczekajmy do końca
90 min. - Zmiana w drużynie Śląska: Biliński wchodzi za Szewczuka
90 min. - Niecelny strzał Lukjanovsa

Sędzia Piotr Siedlecki doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry

90 min. - Żółtą kartką ukarany Marek Gancarczyk za niesportowe zachowanie
90 min. - Śląsk przez dłuższy czas na połowie Lechii
89 min. - Lukjanovs strzela, ale Kaczmarek, co prawda na raty, ale broni strzał napastnika gospodarzy
88 min. - Zacięta walka w końcówce. Nikt nie chce tu remisu
86 min. - Pietrowski zmienia Bajicia
86 min. - Kolejny rzut rożny dla gdańszczan
85 min. - Mysona strzela w poprzeczkę! Piłka odbiła się jeszcze od muru i będzie rożny
84 min. - Żółta kartka dla Wołczka za faul na Wiśniewskim, będzie groźnie pod bramką gości
82 min. - Wiśniewski za Kaczmarka w Lechii - druga zmiana
82 min. - Wrzucał Sebastian Dudek, ale nikt nie doszedł do piłki
81 min. - Wołczek faulowany z boku boiska, będzie kolejna dobra szansa
80 min. - Szewczuk strzelał mocno z szesnastki, ponad bramką
79 min. - Strzał ponad bramką Marcina Kaczmarka, kolejna dobra akcja Lukjanovsa, Łotysz gra dziś bardzo dobrze
78 min. - Strzelał tym razem Wołczek, ale zbyt lekko i czytelnie, aby zaskoczyć Bąka
77 min. - Rzut wolny dla Śląska z odległości kilkunastu metrów, faulowany był Ulatowski
76 min. - Szewczuk wyłuskał piłkę obrońcom Lechii, podał natychmiast do Marka Gancarczyka, a ten strzelił wprost w ręce Bąka. Szkoda tej akcji
75 min. - Bajic próbował zaskoczyć bramkarza gości z trzydziestu metrów, ale strzelił niecelnie
73 min. - Zmiana w ekipie gospodarzy: Zabłocki zastępuje Nowaka
73 min. - Gancarczyk dośrodkowuje w pole karne, ale za mocno...
72 min. - Dobry strzał Dudka z ostrego kąta! Piłka wychodzi na rzut rożny po interwencji Bąka
72 min. - Śląsk nieco uspokoił grę
70 min. - Ładna akcja Nowak - Surma zakończona niecelnym strzałem tego pierwszego
69 min. - Wołczek próbował przedrzeć się środkiem boiska, szukał miejsca na oddanie strzału, ale piłkę w ostatniej chwili wybili mu spod nóg obrońcy
68 min. - Niepilnowany Madej strzelał niecelnie z kilkunastu metrów
67 min. - Paweł Nowak minimalnie obok bramki Kaczmarka!
66 min. - Pierwsza zmiana w Śląsku: Madej za Klofika
65 min. - WKS próbuje , ale gospodarze grają pewnie w obronie
64 min. - Coraz groźniejsze akcje Lechistów pod bramką wrocławian...
63 min. - Fenomenalna obrona Wojciecha Kaczmarka!!! Z kilku metrów strzelał Marcin Kaczmarek, bramkarz Śląska idealnie sparował piłkę nad bramkę
62 min. - Rzut rożny dla Śłąska po akcji Janusza Gancarczyka
61 min. - W drużynie Śląska intensywnie rozgrzewa się Łukasz Madej
60 min. - Kaczmarek wybiegł kilka metrów przed swoje pole karne i zagraniem głową doskonale ubiegł Lukjanovsa
59 min. - Wysokie dośrodkowanie bez problemu wyłapuje Wojciech Kaczmarek
58 min. - Janusz Gancarczyk fauluje Kaczmarka na wysokości pola karnego z boku boiska
57 min. - Szewczuk próbował sprytnie zagrać za piętą do Janusz Gancarczyka, ale zorientowali się w tym wszystkim gdańszczanie
56 min. - W polu karnym gości faulował Socha, a jedenastkę na bramkę zamienił Rogalski
55 min. - Mamy rzut karny dla Lechii!
54 min. - Sporo chaosu wdarło się w poczynania zawodników Śląska
54 min. - Celeban w ostatniej chwili wybija piłkę zmierzającą do pustej bramki Śląska!
52 min. - Bramkarz Śląska broni świetnie strzał Marcina Kaczmarka
51 min. - Długa piłka do Lukjanovsa zatrzymana przez Spahicia
51 min. - Pomocnik Śląska ucierpiał w starciu z Bajiciem, ale już o własnych siłach schodzi za linię boczną
50 min. - Rzut wolny dla Śląska. Na boisku leży Sebastian Dudek
48 min. - Pierwsza akcja Lechii w tej połowie. Nowak strzelał z kilkunastu metrów, ale na szczęście Spahić zablokował uderzenie, piłka przeleciała obok bramki
47 min. - Śląsk znów zamknął rywala na własnej połowie
46 min. - Szewczuk do Klofika i gramy dalej

Piłkarze wracają na boisko. Za chwilę sędzia wznowi to spotkanie

W drużynie gospodarzy bardzo aktywny jest duet Nowak - Lukjanovs, ale dzięki dobrej postawie defensywy Śląska, ich wspólne akcje nie przyniosły jeszcze żadnego gola

Koniec pierwszej części gry. Na boisku do przerwy przeważała wrocławska drużyna. Śląsk konstruował ciekawe akcje. Najlepszym zawodnikiem na boisku podczas pierwszych czterdziestu pięciu minut był niewątpliwie Tadeusz Socha, który w obronie jest po prostu nie do przejścia, o czym kilkakrotnie przekonali się piłkarze Lechii

45 min. - Marek Gancarczyk minął na prawym skrzydle jednego z obrońców Lechii, zamarkował dośrodkowanie i oddał strzał w długi róg. Mateusz Bąk był kompletnie zaskoczony
45 min. - GOL dla Śląska!
44 min. - Szewczuk do Marka Gancarczyka, który przegrał pojedynek o górną piłkę
44 min. - Lukjanovs kolejny raz zagrywa z boku do Nowaka, ten nie dochodzi do piłki
42 min. - Śląsk zamknął Lechistów na ich połowie, dość dziwny obrazek, zważywszy na to, że wrocławianie grają na wyjeździe
40 min. - Dobra akcja Tadeusza Sochy zmarnowana przez jego kolegów drużyny
39 min. - Maciej Rogalski wrzucał z lewej strony, lecz bardzo niecelnie. Od bramki rozpocznie Kaczmarek
37 min. - Seria niecelnych crossowych podań z obu stron
35 min. - Dośrodkowanie Bąka z prawej strony, do zagrania nie zdołał dojść Marcin Kaczmarek
33 min. - Nowak podaje do Lukjanovsa, ten strzela głową, piłkę broni Wojciech Kaczmarek, ale Łotysz był na spalonym
32 min. - Kompletnie nieudana próba dośrodkowania Krzysztofa Bąka, piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką
31 min. - Kolejny strzał Spahicia, znów celny, ale znów w środek bramki
30 min. - Klofik faulowany na trzydziestym metrze
29 min. - Socha podaje do Szewczuka, ten przedłuża głową, ale żaden z piłkarzy gości nie doszedł do zagrania
28 min. - Lukjanovs przejął piłkę na naszej połowie. Łotysz starał się zagrać do Nowaka, ale obrońcy Śląska umiejętnie mu to uniemożliwili
27 min. - Strzał Spahicia z trzydziestu metrów złapany przez bramkarza gospodarzy, który stał tam gdzie stać powinien
25 min. - Do tej pory mecz jest dość wyrównany. Śląsk ma niewielką przewagę optyczną. Podopieczni trenera Tarasiewicza wydają się być bardziej kreatywni w tworzeniu akcji ofensywnych
24 min. - Dośrodkowanie Marcina Kaczmarka. Piłka minęła wszystkich piłkarzy, będących w polu karnym gości
23 min. - Klofik niedokładnie do Dudka i akcja przenosi się na połowę WKS-u, tam faulowany Nowak
21 min. - Dudek po raz trzeci faulowany w środku pola. Nie radzą sobie z nim gospodarze
21 min. - Kontra Śląska zatrzymana przez Arkadiusza Mysonę
19 min. - Nieporozumienie obrońców Śląska, po którym piłkę przejął Rogalski. Podał szybko do Nowaka, Nowak do Lukjanovsa. Strzał głową Łotysza złapał Kaczmarek
18 min. - Rajd Marcina Kaczmarka lewą stroną boiska powstrzymany przez Ulatowskiego
17 min. - Wrzutka Sochy w pole karne, ale piłka trafia do Krzysztofa Bąka, który opanowuje ją i wybija do przodu
15 min. - Nieudany drybling Klofika w środku boiska, "Kilof" stara się, ale na razie nic mu nie wychodzi
14 min. - Ależ szczeście wrocławian. Uderzał Krzysztof Bąk, piłka trafiła w jednego z defensorów gości i dosłownie wpadła w ręce Kaczmarka
12 min. - Spahić wybija piłkę na róg po dośrodkowaniu Rogalskiego
11 min. - Tadeusz Socha, póki co, zdaje się być świetnym zmiennikiem w obronie. Młody obrońca pewnie radzi sobie w destrukcji
10 min. - Uderzenie Spahicia, ale obok lewego słupka bramki Bąka
9 min. - Do piłki podeszli Dudek, Spahić i Ulatowski
9 min. - Faul dla Śląska. Rzut wolny z odległości ponad trzydziestu metrów
8 min. - Doskonały drybling Janusza Gancarczyka, akcja zakończyła się żółta kartką dla lewoskrzydłowego za próbę symulacji faulu w polu karnym Lechii
6 min. - Niecelnie strzelał Marek Gancarczyk. Śląsk odważnie w pierwszych minutach
5 min. - Celny strzał Klofika, który niespodziewanie otrzymał piłkę. Strzał za lekki i prosto w ręce bramkarza
4 min. - Ponownie młody obrońca Śląska, tym razem za mocno do Janusza Gancarczyka
3 min. - Socha zagrywa miękko w pole karne Lechii ale zbyt lekko, piłkę łapie Mateusz Bąk
2 min. - Marek Gancarczyk próbował przedrzeć się prawym skrzydłem jednak faulował
1 min. - Piłka w siatce Śląska po rzucie wolnym Kaczmarka. Sędzia uznaje jednak, że był spalony
1 min. - Rozpoczęli! Lukjanovs do Nowaka

Mecz poprzedziła minuta ciszy dla uczczenia pamięci zmarłego niedawno Jacka Kamińskiego, znanego dziennikarza radiowego

Piłkarze Śląska i Lechii wychodzą już z tunelu na boisko. Mecz jeszcze się nie zaczął, a kibice zgromadzeni na trybunach już głośno dopingują obie drużyny

W obecnych składach obu ekip jest dwóch zawodników, którzy w swojej karierze występowali zarówno w barwach Śląska jak i Lechii: Sebastian Mila i Maciej Kowalczyk. Obaj siedzą dziś na ławce rezerwowych

W poprzednim sezonie w spotkaniach Śląska z Lechią, w obu meczach padł remis 1:1. Bramki dla gdańszczan zdobywali Łukasz Trałka (obecnie Polonia Warszawa) oraz Maciej Kowalczyk (siedzący dziś na ławce rezerwowych). Natomiast dla Śląska Vuk Sotirović i Jarosław Fojut (obaj kontuzjowani)

Trener Ryszard Tarasiewicz wygrał już kiedyś przy Traugutta. Przed czterema laty jego podopieczni zwyciężyli na stadionie Lechii 2:1 w rozgrywkach drugiej ligi

W dotychczasowych ektraklasowych potyczkach Lechii ze Śląskiem nigdy nie wygrywali goście...

Najważniejszą niespodzianką dzisiejszego spotkania jest nieobecność w pierwszym składzie Vazgecza, Łukasiewicza i Pawelca

Zawodnicy obu drużyn już się rozgrzewają, sędzia Piotr Siedlecki za kilkanaście minut rozpocznie mecz

KLIKNIJ, ABY PRZYPOMNIEĆ SOBIE ATMOSFERĘ PODCZAS OSTATNIEGO SPOTKANIA TYCH DRUŻYN

KLIKNIJ, ABY PRZYPOMNIEĆ SOBIE SKRÓT MECZOWY Z OSTATNIEGO SPOTKANIA TYCH DRUŻYN

Piłkarze WKS-u w Gdańsku zagrają z miejscową Lechią. Będą walczyć o pierwsze punkty w meczu wyjazdowym. Za to kibice będą z pewnością się pewnie bawić, gdyż oba kluby są ze sobą od dawna zaprzyjaźnione. Zapowiada się bardzo ciekawe widowisko!

Autor relacji: Patryk Reński