Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) W.Kaczmarek - Wołczek, Celeban, Spahić, Pawelec - M.Gancarczyk, Łukasiewicz, Ulatowski, Dudek, J.Gancarczyk (Mila 70') - Szewczuk (Biliński 86') Trener: Ryszard Tarasiewicz
Legia Warszawa:(stroje: biało-czarne) Mucha - Szala, Astiz, Choto, Kiełbowicz - Giza, Iwański, Radović, Rybus, Borysiuk (Smoliński 89') - Mięciel (Chinyama 46') Trener: Jan Urban

Śląsk Wrocław: Vazgeć, Mila, Klofik, Madej, Biliński
Legia Warszawa: Machnowskyj, Jędrzejczyk, Komorowski, Rzeźniczak, Smoliński, Kosecki, Chinyama

Można powiedzieć, że remis to sprawiedliwy wynik, jednak optyczną przewagę w całym meczu miała ekipa gospodarzy. Śląsk pozostaje niepokonany na własnym stadionie. Wrocławianie powinni cieszyć się z remisu z czołową drużyną ekstraklasy.

Koniec meczu!

90 min. - Rzut rożny dla Legii
90 min. - Chinyama ograł w polu karnym trzech piłkarzy Śląska po czym niecelnie dośrodkował
90 min. - Ależ ładna akcja Dudka! Niestety rozgrywający WKS-u nie dobiegł do pola karnego Legii...
90 min. - Sędzia Mirosław Górecki doliczył trzy minuty do regiulaminowego czasu gry
89 min. - Zmiana w ekipie Legii. Borysiuka zmienia Smoliński
88 min. - Celeban zatrzymuje prostopadłe podanie do Chinyamy
87 min. - Mila ofiarnie walczył o piłkę w środku i wawalczył ją, po czym podał do Kamila Bilińskiego
87 min. - Biliński podaje w pole karne, ale tam nie ma żadnego z zawodników Śląska
86 min. - Biliński zmienia na boisku Szewczuka
85 min. - Iwański strzela, piłka odbija się od obrońców gospodarzy i wychodzi na róg
83 min. - Kontra gości, Wołczek przewraca Radovicia dwadzieścia metrów od bramki Kaczmarka
82 min. - Aut na wysokości pola karnego Legii
81 min. - Dudek prostopadle do Marka Gancarczyka, prawoskrzydłowy wrocławian nie doszedł do piłki
80 min. - Dudek sprytnie w środku pola, Śląsk rozgrywa na połowie Legionistów
79 min. - Radović ogrywa łatwo Spahicia i podaje do Chinyamy, ten niecelnie z dziesięciu metrów
77 min. - Chinyama miał szansę na strzał, ale zmarnował ją niedokładnie przyjmując futbolówkę
76 min. - Bardzo długie podanie Mili do Szewczuka, gości ratuje wybiciem Inaki Astiz
76 min. - Do wejścia na plac gry przygotowuje się Kamil Biliński
75 min. - Mila słabo wybił piłkę, dopadł do niej Giza i uderzył ponad bramką Kaczmarka
74 min. - Dośrodkowanie Rybusa zablokowane przez Spahicia
74 min. - Rzut rozny dla gości
73 min. - Trzymetrowy spalony Szewczuka...
71 min. - Rzut wolny wykonywał Spahić, piłka odbita od muru przekroczyła końcową linię boiska
70 min. - Mila zmienia Janusza Gancarczyka
70 min. - Faulowany Marek Gancarczyk 20 metrów od bramki Legii
70 min. - Do wejścia na boisko szykuje się Sebastian Mila
69 min. - Radović minimalnie przestrzelił, było blisko...
69 min. - Dudek strzelał bezpośrednio na bramkę Muchy, obrońcy wybili ja jednak na rzut rożny
67 min. - Świetny rajd Janusza Gancarczyka! Skrzydłowy Śląska minął Szalę, a ten brzydko faulował
66 min. - Wrocławianie konstruują coraz ciekawsze akcje, Legia za to nie atakuje już z takim impetem jak na początku
65 min. - Rajd Marka Gancarczyka prawą stroną powstrzymany przez Szalę
64 min. - Iwański centruje z rożnego w pole karne, Celeban wybija
64 min. - Giza leży na boisku po zderzeniu z jednym z obrońców gospodarzy
63 min. - Iwański wrzucał do Gizy, pomocnik Legii minimalnie niecelnie po strzale głową
62 min. - Dudek niecelnie z dwudziestu metrów. Ładny strzał!
60 min. - Szewczuk ładnie zgrywa klatką piersiową do Dudka, ale pomocnik wrocławian szybko traci. Który to już raz?
59 min. - Chinyama strzela z trzydziestu metrów, piłka przelatuje obok prawego słupka bramki Kaczmarka
58 min. - Nieudana próba prostopadłego podania Iwańskiego w pole karne gospodarzy
56 min. - Drybling Janusza Gancarczyka, skrzydłowego Śląska zatrzymuje po chwili Astiz
55 min. - Choto zatrzymuje kontrę WKS-u
53 min. - Spahić wybija piłkę spod nóg Chinyamy
52 min. - Piłka wciąż na połowie Śląska, gospodarze nie mają pomysłu na rozegranie akcji
51 min. - Nerwowo piłkarze Śląska, Łukasiewicz wybija na aut
50 min. - Legia agresywnie rozpoczęła drugą część. Legioniści znów dłużej przy piłce
49 min. - Astiz strzela na bramkę Kaczmarka! Piłka ląduje na siatce...
49 min. - Spahić stracił piłkę pod własnym polem karnym, ale szybko naprawił błąd i wybił piłkę
48 min. - Dużo fauli na początku drugiej połowy
47 min. - Kaczmarek bez problemu wyłapał wrzutkę Rybusa
46 min. - Zaczęli! Chinyama do Gizy

Zmiana w zespole Legii. W miejsce bezradnego w tym meczu Mięciela wszedł Chinyama

WKS na swoim stadionie w tym sezonie jeszcze nie przegrał. Czy podopieczni trenera Ryszarda Tarasiewicza podtrzymają tę wspaniałą passę? Dowiemy się za około 45 minut

Za chwilę rozpocznie się druga część meczu. Na boisko wracają już piłkarze obu drużyn

Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie mecz Śląska z Legią przy Oporowskiej zakończył się remisem 1:1, co odebrało wszelkie szanse warszawian na Mistrzostwo Polski. Strzelcami bramek w tamtym meczu byli Piotr Giza i Marek Gancarczyk

W zespole Legii potrzebne będą zmiany, osamotniony w ataku Marcin Mięciel kompletnie nie radzi sobie z obrońcami gospodarzy

Do przerwy wynik bezbramkowy. Śląsk przez 45 minut częściej był przy piłce. Gospodarze z każdą minutą atakowali coraz chętniej i chwilami poważnie zagrażali bramce Muchy

45 min. - Na koniec niecelny strzał Spahicia
44 min. - Strzał Ulatowskiego! Mucha wybija na rzut rożny
44 min. - Aut dla Śląska na wysokości pola karnego Legii
43 min. - Dobra akcja przyjezdnych. Rybus próbował pokonać Kaczmarka strzałem z "szesnastki", ale bramkarz Sląska dobrze sparował piłkę
42 min. - Janusz Gancarczyk pada w polu karnym Legii, sędzia jednak nie gwiżdże
41 min. - Wołczek do Szewczuka, napastnik WKS-u chciał odegrać, ale obrońcy wybili piłkę
40 min. - Iwański próbował podać do Kiełbowicza, ale dobrze ustawiony Wołczek wybił piłkę
39 min. - Szewczuk podaje do Marka Gancarczyka, ten oddaje strzał, a piłka przelatuje obok bramki
39 min. - Dudek kolejny raz podaje niecelnie w wyśmienitej sytuacji
38 min. - Giza powstrzymany przed polem karnym przez Łukasiewicza
37 min. - Ulatowski strzela po ziemi, jednak zbyt lekko żeby zaskoczyć Jana Muchę
35 min. - Dudek gra bardzo nerwowo, zbyt wiele niepotrzebnych strat autorstwa pomocnika Śląska
34 min. - Solowa akcja Gizy zakończoa strzałem prosto w ręce Kaczmarka
33 min. - Obrona Śląska nie do przejścia, piłkarze stołecznego klubu mimo wielu prób, nie mogą przebić się w pole karne Zielono-biało-czerwonych
32 min. - Dudek niecelnie na bramkę Muchy
32 min. - Kolejną dobrą szansę na kontrę zmarnował niecelnym podaniem Dudek
31 min. - Legia przewyższa gospodarzy pod względem technicznym, jednak wrocławianie nadrabiają walczenością, wolą walki i zaangażowaniem, niwelując atuty bezradnych od dłuższego czasu Legionistów
30 min. - Większość akcji zaczyna się, a zarazem kończy w środku pola
30 min. - Śląsk cały czas przy piłce
28 min. - Kaczmarek dobrze interweniuje na skraju pola karnego
27 min. - Rzut wolny dla podopiecznych Jana Urbana z połowy boiska i nieudana wrzutka.
25 min. - Spahić i Celeban solidnie pilnują Marcina Mięciela. Napastnik Legii ma zero swobody na połowie Śląska
24 min. - Legia ma problemy z wyjściem z własnej połowy
23 min. - Pawelec zażegnuje niebezpieczeństwo w polu karnym Kaczmarka
22 min. - Strzał Radovicia, bardzo niecelny
20 min. - Szewczuk ambitnie walczył o piłkę zagraną przez Łukasiewicza, niestety nie zdążył. Mucha rozpocznie od bramki
19 min. - Obrońcy Śląska świetnie radzą sobie, póki co, z nielicznymi atakami warszawian
18 min. - Seria niecelnych podań Śląska, autorem większości z nich Sebastian Dudek
17 min. - Celeban blokuje strzał Rybusa w polu karnym WKS-u
16 min. - Gra nieco się wyrównała, gospodarze coraz częściej atakują, Legia czeka cierpliwie na swoje okazje
16 min. - Dudek strzalał z szesnastu metrów, strzał zablokował bez większych problemów Dickson Choto
15 min. - Niecelne podanie Wołczka w środku pola. To mogło skończyć się kontrą Legii, ale Wołczek naprawił szybko swój błąd
14 min. - Długie podanie Wojciecha Kaczmarka do Jana Muchy
13 min. - Wrzutka Radovicia, piłkę wybija Szewczuk
12 min. - Celeban w dobrym stylu przerwał akcję Legionistów, do piłki biegł Mięciel, ale obrońca Śląska okazał się szybszy i wybił piłkę
10 min. - Ładna akcja Śląska, Wołczek wypuścił Szewczuka prawą stroną, ten podał do Marka Gancarczyka, który zdecydował się na strzał, ale nie trafił w bramkę
9 min. - Wołczek z autu w pole karne, przedłuża głową Szewczuk, ale obrońcy gości wybijają piłkę
9 min. - Po rożnym Piotr Celeban z odległości czterech metrów od bramki Muchy strzelał głową, ale bardzo niecelnie
8 min. - Świetna kontra Janusza Gancarczyka. Zgranie w pole karne do Szewczuka, ale Szala wybija piłkę na rzut rożny
7 min. - Spahić zdecydował się na strzał z trzydziestu metrów, niestety niecelnie
6 min. - Iwański źle przyjmuje piłkę, dopada do niej Janusz Gancarczyk i zostaje powalony przez jednego z rywali
5 min. - Piłka cały czas w śodku pola, częściej w posiadaniu Legii
3 min. - Pierwsza groźna akcja Legii. Po dośrodkowaniu Radovicia, Rybus minimalnie nie sięgnął piłki
3 min. - Gospodarze szanują piłkę, długo rozgrywają na własnej połowie boiska
2 min. - Od początku spotkania dłużej przy piłce Legioniści
1 min. - Obydwa zespoły rozpoczęły mecz z jednym napastnikiem. W Śląsku najbardziej wysuniętym graczem jest Szewczuk, w zespole Legii Mięciel
1 min. - Zaczęli! Szewczuk do Ulatowskiego

Piłkarze wyszli już na boisko. Gospodarze zagrają w ciemnozielonych strojach, Legia wystąpi białych koszulkach i czarnych spodenkach

Łukasz Madej będzie miał szansę zadebiutować dziś przed wrocławską publicznością, jeśli trener Ryszard Tarasiewicz zdecyduje się wpuścić go na boisko

Śląsk tylko raz w swojej historii tylko raz stracił u siebie aż 6 goli. Stało się to jesienią 2000 roku w spotkaniu 1/8 Pucharu Polski z Legią (2:6). Pierwszą bramkę w meczu dla warszawian zdobył Marcin Mięciel, który dzisiaj wybiegnie w wyjściowej jedenastce

Do meczu zostało jeszcze kilka minut, na początek przedstawię bilans meczów Śląska z Legią. WKS wygrywał do tej pory ze stołecznym zespołem 13 razy, 16 razy padał wynik remisowy, a Legia wygrywała aż 35 spotkań przeciwko Śląskowi. Nie ma się jednak co martwić, przy Oporowskiej Legia wygrała tylko 9 razy, również 9 razy wracała pokonana, a 11 pojedynków kończyło się podziałem punktów

Liga powraca a z nią piłkarze Śląska na stadion przy ul. Oporowskiej! Szykuje się wspaniałe widowisko. Śląsk Wrocław podejmie w sobotę o godz: 18:15. Wszystkich, którzy nie pojawią się na stadionie namawiamy do śledzenia naszej relacji LIVE.

Autor relacji: Patryk Reński