Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Vazgecz - Socha (74. Kaśnikowski), Fojut, Spahić, Pawelec - Szewczuk, Łukasiewicz, Dudek, Ulatowski(k), Mila (89. Madej) - Biliński (65. Klofik) Trener: Ryszard Tarasiewicz
Ruch Chorzów:(stroje: niebieskie) Pilarz - Jakubowski, Sadlok, Grodzicki, Brzyski (90. Stawarczyk) - Grzyb, Baran(k), Straka, Janoszka - Sobiech (87. Pulkowski), Niedzielan Trener: Waldemar Fornalik

Śląsk Wrocław: W. Kaczmarek, Kaśnikowski, Klofik, Madej, Tymiński, K. Kaczmarek
Ruch Chorzów: Perdijić, Stawarczyk, Kieruzel, Pulkowski, Nowacki, Feruga, Balaź

Niestety Śląsk po raz piąty z rzędu nie zdobył w Ekstraklasie kompletu punktów. W grze wrocławian brakowało dokładności i przyspieszenia akcji. Ruch był dobrze zorganizowany w defensywie i wywozi z Wrocławia jeden punkt. Gdyby Niebiescy wykorzystali jedną z kontr, być może cieszyliby sie po meczu jeszcze bardziej.

90+3 min. - Sędzia kończy mecz.
90+3 min. - Łukasiewicz niecelnie do Klofika.
90+2 min. - Za linię znoszony jest Grodzicki.
90+2 min. - Po wrzutce Ulatowskiego piłka odbija się od głowy Madeja i trafia w ręce Pilarza.
90+1 min. - Aut dla Śląska. Jedna z ostatnich szans!
90 min. - Stawarczyk za Brzyskiego.
90 min. - Szewczuk fauluje walcząc o piłkę.
90 min. - Waldemar Fornalik protestuje sądząc, że jego gracz był faulowany w polu karnym. Sędzia pozostaje niewzruszony.
89 min. - Madej zmienia Milę. Łukasz po raz pierwszy wystąpi we Wrocławiu.
88 min. - Rzut rożny dla Ruchu.
87 min. - Pulkowski za Sobiecha.
86 min. - Dośrodkowanie Mili zmierzało do bramki, ale pilarz nie dał się zaskoczyć.

Do wejścia przygotowany jest Łukasz Madej.

84 min. - Jeden z graczy Ruchu po starciu z Milą leży na boisku. Przerwa w grze.
82 min. - Spahić mija na skrzydle dwóch rywali, ale jego dośrodkowanie ląduje na głowie chorzowianina.
79 min. - Uderzenie na bramkę Vazgecza, odbita piłka i kolejny rożny dla Ruchu. o chwili kontra Śląska, ale piłkę źle dogrywa Mila.
79 min. - Pierwszy w meczu rzut rożny dla Ruchu.
78 min. - Niedzielan urwał sie Fojutowi, dograł do Barana, ale w ostatniej chwili interweniował Łukasiewicz.

Debiut w pierwszej drużynie Kaśnikowskiego. Śląsk ponownie ma przewagę, ale czasu zostało już niedużo.

75 min. - Mila strzela sprzed pola karnego. Broni Pilarz.
74 min. - Kaśnikowski zmienia Sochę.
72 min. - Ależ szansa Niedzielana! Sobiech zagrał do niego na wolne pole, ale w sytuacji sam na sam obronna ręką wyszedł Vazgecz! Znakomita interwencja!
71 min. - Ruch mógł zdobyć gola! Grzyb w dobrej sytuacji strzela jednak wprost w Vazgecza.

Szewczuk gra teraz na szpicy, Klofik na lewej stronie, a Mila na prawej.

69 min. - Dudek ładnie na prawo do Mili, ale jego dośrodkowanie jest zablokowane.
67 min. - Spahić z wolnego. Toperda trafiła w zawodnika Ruchu, który leży na boisku w ciężkim szoku.
65 min. - Klofik wchodzi za Bilińskiego.
64 min. - Szewczuk zatańczył w polu karnym, odegrał do Mili, Roger zagrał Ulatowskiemu, który faulował.
64 min. - Za faul na Spahiciu Jakubowski otrzymał karkę.
63 min. - Dudek strzela z ostrego kąta. Piłkę piąstkuje Pilarz.
62 min. - Spahić podłączył się do akcji i został faulowany przy polu karnym. Szansa dla Sląska!

Ruch nie gra juz tak głęboko jak w pierwszej połowie i stara się rozgrywac piłkę na połowie Śląska. Na razie nic z tego jednak nie wynika.

58 min. - Przypadkowa ręka Szewczuka. Ruch w ataku pozycyjnym.
57 min. - Mila z 18 metrów wprost w Pilarza.
56 min. - Zamieszanie w polu karnym, Pilarz wybija na aut.
55 min. - Po rajdzie Mili jest rzut rożny.
54 min. - Niedzielan na spalonym.
54 min. - Strata Dudka w środku pola. Pomocnik WKS-u zbyt długo czekał z rozegraniem.
52 min. - Brzyski źle przyjmuje piłke. Od bramki Vazgecz.
51 min. - Taktyczny faul Ulatowskiego na Grodzickim.

Na Oporowską wróciła piłkarska atmosfera! Kibice obu drużyn głośno dopingują.

50 min. - Celny strzał niepilnowanego Sobiecha. Dobrze broni Vazgecz!
49 min. - Ależ to była sytuacja. Vazgecz dalekim podaniem uruchomił Bilińskiego, który znalazł się oko w oko z Pilarzem! Bramkarz Ruchu nie dał się zaskoczyć.
47 min. - Fojut ubiega Niedzielana i wybija na aut.
46 min. - Wrzutka Spahicia z wolnego zbyt krótka. Wybija obrońca.
46 min. - Dudek do Bilińskiego. Druga połowa rozpoczęta.

Piłkarze WKS-u i Ruchu wbiegają na murawę.

Obrońcy Śląska muszą się mieć jednak na baczności. Niebiescy potrafią groźnie skontrować.

W pierwszej połowie przewagę miał Śląsk, ale Ruch skutecznie się bronił. Miejmy nadzieję, że w drugiej połowie, gdy wróci doping, WKS strzeli gola.

45+1 min. - Sędzia kończy pierwszą połowę.
45 min. - Pilarz wybija rzut wolny sprzed pola karnego.
45 min. - Sędzia dolicza jedną minutę.
45 min. - Grzyb jest blokowany, a dobitka Sadloka ląduje na trybunie północnej
44 min. - Niebiescy grają teraz pressingiem na połowie Śląska.
42 min. - Kolejna akcja Śląska. Socha zapędza sie w pole karne gości, ale nie sięga piłki, która wychodzi na aut bramkowy.
41 min. - Socha ładnie wrzuca w pole karne, do piłki skacze Biliński, ale jego główka mija prawy słupek bramki.
40 min. - Mila z wolnego na głowę Pawelca, który zgrywa do środka, lecz futbolówkę łapie bramkarz gości.
39 min. - Brzyski faulował przy linii bocznej Milę.
37 min. - Fantastyczna kontra Ruchu. Niedzielan był sam na sam z Vazgeczem, ale wyborną interwencją popisal się Pawelec, który uchronił WKS przed utratą bramki.
35 min. - Śląsk wciąż próbuje atakować, ale Ruch mądrze się broni.
34 min. - Sztuczka techniczna Dudka, ale Mila nie zrozumiał intencji kolegi.
33 min. - Strzał Grzyba jest lekki i niecelny.
32 min. - Spahić świetnie wrzuca do niepilnowanego Mili, ale ten kiksuje próbując strzału z pierwszej piłki.
31 min. - Grodzicki z własnej połowy zagrywa wprost do Vazgecza.
30 min. - Sobiech fauluje Spahicia.
29 min. - Spahić tym razem uderza lekko. Pilarz bez problrmów łapie pilkę.
29 min. - Kolejna indywidualna akcja Dudka, który jest faulowany. Będzie groźnie.
27 min. - Mogło być 1:0! Dudek z linii pola karnego strzela mocno, ale piłka jest zblokowana w ostatniej chwili przez obrońcę.
26 min. - W ataku pozycyjnym Śląsk. Ruch jednak uważnie gra w defensywie. Z przodu tylko Niedzielan.
24 min. - Było groźnie! Mila z narożnika pola karnego strzela jednak wprost w Pilarza.
23 min. - Mila faulowanyna prawym skrzydle. Rzut wolny.
22 min. - Kontra Ruchu. Socha dalekim wybiciem wyjaśnia sytuację.
21 min. - Sadlok faulowany przez Bilińskiego przy wyprowadzeniu akcji.
19 min. - Dudek po indywidualnej akcji uderza z dystansu. Zbyt lekko.
18 min. - Sobiech głową zbyt lekko po wrzutce z prawej strony.
18 min. - Bramkarz Śląska łapie piłkę po wrzutce Grzyba.
17 min. - Pawelec wybija piłke na aut. Gdyby się pomylił Niedzielan wyszedłby sam na sam z Vazgeczem.
16 min. - Wybijają obrońcy z Chorzowa, ale goście nie potrafią wyjść z własnej połowy.
15 min. - Spahić z 30 metrów. Rzut rożny po rykoszecie.
14 min. - Niedzielan szarżuje w polu karnym, ale za mocno zagrał na prawą stronę do Grzyba.
13 min. - Wrzytka Mili do Szewczuka. Ten główkuje. Cudowna parada Pilarza!
12 min. - Dudek z wolnego do Bilińskiego, którego uprzedza chorzowianin.

Ze względu na protest kibiców na stadionie nie ma dopingu.

10 min. - Spahić z dystansu mocno, ale wprost w zawodnika Ruchu.
10 min. - Po błędzie Grodzickiego piłkę przejmuje Mila i uderza obok słupka.
9 min. - Szewczuk w wyskoku fauluje w środku pola obrońcę Ruchu.
8 min. - Niedzielan do Grzyba, ale ten jest na spalonym.
6 min. - Szewczuk za mocno podaje na skrzydło do Bilińskiego.
5 min. - Dośrodkowanie Mili z wolnego w pole karne. Sytuację wyjaśniają obrońcy Ruchu.
3 min. - Wrzutka Brzyskiego do Niedzielana, który kiksuje z głowy, a dobitka Janoszki niecelna.
2 min. - Niedzielan faulowany w środku pola. Wrzutkę wyłapuje Vazgecz.
1 min. - Niedzielan do Sobiecha. Mecz rozpoczęty.

Sędzia wprowadza zawodników na boisko.

Część kibiców Ruchu, którzy nie zostali wpuszczeni na sektor, przeskoczyli przez płot i dołączyli do swoich kolegów.

Tomasz Szewczuk rozegra dzisiaj setny mecz w barwach Śląska.

Spiker prezentuje składy obu drużyn.

Trybuna gości jest już zapełniona. Rozbrzmiewają chóralne śpiewy.

Dziś po raz pierwszy w Ekstraklasie od pierwszej minuty zagra Kamil Biliński.

KLIKNIJ, ABY ZOBACZYĆ DOPING PODCZAS OSTATNIEGO LIGOWEGO SPOTKANIA Z RUCHEM

Piłkarze obu drużyn przeprowadzają przedmeczową rozgrzewkę. Na stadionie, przy ul. Oporowskiej coraz bardziej uwidacznia się piłkarska atmosfera. Kibice gości zajęli swoje miejsca.

Czas na rekompensatę po odpadnięciu z rozgrywek Pucharu Polski. Piłkarze Śląską z pewnością zrobią wszystko aby pokonać Ruch Chorzów - wicelidera tabeli Ekstraklasy po 7. kolejce. Zachęcamy wszystkich na stadion przy ul. Oporowskiej, a tych, którzy się nie wybiorą do śledzenia naszej relacji LIVE. Zapowiada się bardzo ciekawe widowisko!

Autor relacji: Adam Osiński