Strzelcy: Sotirović 62', J.Gancarczyk 79'

Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Kaczmarek - Socha, Fojut, Celeban, Pawelec - J.Gancarczyk, Łukasiewicz, Spahić (92' Sztylka), Madej (46' Sotirović) - Mila - Szewczuk (82' Dudek) Trener: Ryszard Tarasiewicz
Zagłębie Lubin:(stroje: pomarańczowo-białe) Ptak - G.Bartczak, Dinis, Jasiński, Costa, M.Bartczak (46' Micanski), Ekwueme, Hanzel, Świerczewski (80' Pawłowski), Plizga, Traoré Trener: Franciszek Smuda

Śląsk Wrocław: Vazgeč, Kaśnikowski, Dudek, Sztylka, Biliński, Góral, Sotirović
Zagłębie Lubin: Kopył, Kapias, Łabędzki, Caiado, Kolendowicz, Pawłowski, Micanski

90+4 min. - Koniec meczu!

Po siedmiu spotkaniach bez zwycięstwa Śląsk wreszcie zdobył trzy punkty! W derby Dolnego Śląska lepsi okazali się gracze trenera Tarasiewicza. Trzeba przyznać, że po bardzo słabej pierwszej połowie, WKS w drugiej odsłonie był już inną drużyną i skutecznie wypunktował Zagłębie. Przede wszystkim wrocławianie byli skuteczni, czego zabrakło w poprzednich spotkaniach.

90+2 min. - Na boisku pojawia się Dariusz Sztylka, który zmienił Spahicia. Wielkie brawa na stadionie dla kapitana Śląska, który z powodu kontuzji pauzował aż 11 miesięcy.

Sędzia doliczył 3 minuty.

90 min. - Rozpoczęła się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry.
88 min. - Sotirović zwijał się z bólu, ale na szczęście nic groźnego mu się nie stało.
86 min. - Żółtą kartką upomniany został Socha.
86 min. - Kolejny błąd Kaczmarka tym razem mógł zakończyć się golem.

Żółta kartka dla Janusza Gancarczyka oznacza, że nie będzie mógł zagrać w najbliższym meczu z Lechem Poznań.

84 min. - Za opóźnianie gry Kaczmarek został upomniany żółtą kartką.
82 min. - Dudek wchodzi za Szewczuka.
81 min. - Kaczmarek wypuszcza piłkę z rąk w polu bramkowym, ale obrońcy naprawili jego błąd.
80 min. - Pawłowski za Świerczewskiego.
78 min. - J.Gancarczyk ściągnął koszulkę, za co został upomniany żółtą kartką.
78 min. - Po rzucie rożnym dla Zagłębia wrocławianie przeprowadzili błyskawiczną kontrę. Mila podał do J.Gancarczyka, który przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów i pokonał Ptaka.
78 min. - GOOOOOOOOOOOOOL !!!!!!!!!!!
77 min. - Dobra interwencja obrońców.
76 min. - Rzut rożny dla Zagłębia.

Do wejścia na boisko przygotowuje się Sebastian Dudek.

74 min. - Po zamieszaniu w polu karnym goście wybijają piłkę jak najdalej od własnej bramki.
74 min. - Rzut rożny dla Śląska.
72 min. - Było blisko! Po strzale głową Ekwueme piłka o kilka centymetrów mija prawy słupek bramki Śląska!
72 min. - Mimo ofiarnej interwencji Celebana rzut rożny dla Zagłębia.
72 min. - J.Gancarczyk staranowany przez Jasińskiego.
71 min. - Fojut wybija dośrodkowanie Hanzla.
70 min. - Ładna akcja Pawelca z J.Gancarczykiem, którego dośrodkowanie nie znajduje adresata.
69 min. - Bardzo niecelny strzał Spahicia z ponad 20 metrów.
66 min. - Dziewiąty faul Zagłębia w drugiej połowie.
65 min. - Ostry faul Mili na Ekwueme.
63 min. - Faul na Kaczmarku w polu bramkowym. Od rzutu wolnego Śląsk.

Sotirović w tym sezonie na boiskach ekstraklasy zagrał tylko około 30 minut, w których zdobył dwa gole!

61 min. - Przejęcie piłki w środku pola, Mila do Sotirovicia, przed nim tylko Ptak i Serb pakuje piłkę do bramki Zagłębia!!!
61 min. - GOOOOOOOOOOOOOOL !!!!!!
59 min. - Niestety po raz kolejny wrocławianie nawet nie zagrozili bramce Zagłębia.
58 min. - Kolejny faul Zagłębia. Hanzel sfaulował Spahicia, Mila stanie przed ponowną szansą na dobre dośrodkowanie.

Po ataku Sotirovicia Costa zwija się z bólu.

55 min. - J.Gancarczyk dryblował wzdłuż linii pola karnego, próbował strzelić, ale został zablokowany.
54 min. - Groźna akcja Zagłębia, ale Celeban wybija głową.
51 min. - Obrońcy Zagłębia wybijają piłkę.
50 min. - Jasiński sfaulował Sotirovicia, będzie okazja na groźne dośrodkowanie.
49 min. - Strzał Sotirovicia z pola karnego niestety niecelny.

W wyniku wejścia Sotirovicia, Szewczuk został przesunięty na prawą pomoc.

46 min. - Zagłębie rozpoczęło drugą połowę.

Zmiany w obu drużynach. Za Madeja wchodzi Sotirović, na boisku pojawił się także Micanski, który zmienił Mateusza Bartczaka.

Koniec pierwszej połowy. Trener Tarasiewicz musi przeprowadzić jakieś zmiany, bo WKS na tle ostatniego zespołu z tabeli prezentuje się bardzo słabo.

42 min. - Osamotnionego Szewczuka oblężyło kilku obrońców Zagłębia i napastnik Śląska oczywiście stracił piłkę.
41 min. - Hanzel ograł Sochę, dośrodkował wzdłuż bramki, ale M.Bartczak nieczysto trafił w piłkę.
40 min. - Niestety nieudany rajd J.Gancarczyka, którego skutecznie powstrzymał Jasiński.
38 min. - Kolejna nieudana kontra Śląska! Wrocławianie mieli przewagę liczebną, ale nie potrafili tego wykorzystać.
37 min. - M.Bartczak z rzutu rożnego, niecelny strzał Traore i od bramki Kaczmarek. Wcześniej Bartczak musiał przestawić sprzęt fotoreporterów, który uniemożliwiał wykonanie tego stałego fragmentu gry.
36 min. - Zbyt koronkowa akcja Śląska. Mila, Szewczuk i Madej zagrali akcję typową dla piłki ręcznej, zamiast zdecydować się na strzał.

Tempo meczu wyraźnie spadło, ale teraz to Śląsk jest dłużej w posiadaniu piłki.

34 min. - Bardzo niecelny strzał Mili z ponad 20 metrów.
33 min. - Celeban wybił głową piłkę po dośrodkowaniu Ekwueme.
32 min. - Łukasiewicz wymusił błąd Costy, z autu Śląsk. Sędzia jednak dopatrzył się zagrania ręką przez Madeja i z własnej połowy zaczyna Zagłębie.
31 min. - Piotr "Świr" Świerczewski jeszcze nie wie, co to zemsta Bośniaka i dosyć ostro potraktował Spahicia.
30 min. - Ładna akcji Mili, który zupełnie niepotrzebnie próbował wymusić rzut wolny. Żeby strzelić gola, trzeba chociaż próbować!
29 min. - Traore zagrał ręką - rzut wolny dla Śląska, który próbuje skontruować atak pozycyjny.
28 min. - Zagłębie próbowało wyjść z kontrą, ale J.Gancarczyk udanie zastopował akcję miedziowych.
27 min. - Zablokowany strzał Spahicia, rzut rożny dla Śląska.
26 min. - Szewczuk próbował ograć w polu karnym Jasińskiego, który chyba przytrzymywał napastnika Śląska, ale gwizdek sędziego milczy.
24 min. - Śliczna akcja Madeja z Milą, jednak Szewczuk nie doszedł do piłki w polu karnym.

Niestety Śląsk gra tak, jakby grał na wyjeździe... To Zagłębie (ostatni zespół ekstraklasy!) prowadzi grę przy Oporowskiej.

21 min. - Po rzucie rożnym piłka trafiła do Spahicia, Śląsk próbował zagrać z kontry, ale po raz kolejny Szewczukowi zabrakło wsparcia.
21 min. - Po groźne akcji Hanzla Fojut wybija piłkę na rzut rożny. Na piłkę w polu karnym czyhał Traore.
20 min. - Pawelec nie zgadza się z decyzją sędziego, którego zdaniem piłka przekroczyła linię boczną boiska. Mogło być groźne dośrodkowanie.
20 min. - Prostopadłe zagranie do Plizgi, Kaczmarek wyprzedził napastnika miedziowych.
19 min. - Pierwszy faul lubinian w tym meczu - Świerczewski nieprzepisowo powtrzymał Milę.
16 min. - Szewczuk przedryblował z piłką kilkanaście metrów, zdecydował się na strzał zza pola karnego, ale Ptak po raz kolejny spokojnie złapał piłkę

Taktyka trenera Tarasiewicz może nieco dziwić, bo Śląsk grając z ostatnią drużyną w tabeli ma w składzie dwóch defensywnych pomocników.

12 min. - Dinis dośrodkował w pole karne, ale tym razem obrońcy byli tam, gdzie być powinni.
11 min. - Ależ Plizga miał sytuacje!!! W ciągu minuty dwukrotnie znalazł się sam przed Kaczmarkiem, ale bramkarz Śląska popisał się wspaniałymi interwencjami! Gdzie była obrona!?
9 min. - Piękna akcja J.Gancarczyka, który nie zdołał oddać strzału z kilku metrów, piłka trafiła do Szewczuka, który z 15 metrów nie trafił nawet w bramkę! Powinno być 1:0!

Świetna wiadomość z Lubina - szczypiorniści Śląska pokonali Zagłębie!

7 min. - Żółtą kartką upomniany Łukasiewicz.
6 min. - Składna akcja Zagłębia, po wrzutce Hanzla niecelny strzał głową Świerczewskiego.
5 min. - Prostopadłe podanie M.Bartczaka do Hanzla, który na szczęście był na spalonym.
5 min. - Niecelny strzał Traore po wrzutce M.Bartczaka. Mogło być groźnie!
4 min. - Aut dla Zagłębia na wysokości pola karnego, po chwili piłka wychodzi na rzut rożny.
3 min. - Faul taktyczny Madeja na Dinisie, sędzia ostrzega piłkarza Śląska. Kolejny jego faul może zakończyć się żółtą kartką.
2 min. - Socha ubezpieczał Kaczmarka po niecelnym podaniu M.Bartczaka do Hanzla.
1 min. - Celny strzał Mili z dystansu, ale pewnie interweniuje Ptak.
1 min. - Szewczuk do Mili i zaczynamy derby!

Piłkarze wychodzą na murawę.

Jeżeli WKS tego spotkania nie wygra, dla podopiecznych trenera Ryszarda Tarasiewicza to będzie już ósmy mecz ligowy z rzędu bez zwycięstwa.

Zarówno Śląsk jak i Zagłębie w tym sezonie prezentują się poniżej oczekiwań. Wrocławianie z bilansem 2-4-4 zajmują dopiero 12. pozycję, a lubinianie z tylko jednym zwycięstwem na koncie (1:0 w Warszawie z Polonią) są na samym dnie tabeli. Miedziowi w 10 spotkaniach zdobyli tylko 6 punktów.

Na tydzień przed rozpoczęciem sezonu wrocławianie zagrali na Dialog Arenie mecz towarzyski z miedziowymi, którzy po golu Dawida Plizgi wygrali 1:0. Wtedy trenerem Zagłębia był jeszcze Andrzej Lesiak, którego w trakcie rozgrywek zastąpił Franciszek Smuda.

Na ławce rezerwowych Śląska zasiądzie dzisiaj etatowy kapitan zielono-biało-czerwonych Dariusz Sztylka. Po raz ostatni ten gracz na boisku pojawił się w poprzednim sezonie w meczu przeciwko Ruchowi w Chorzowie, w którym doznał kontuzji.

Ostatni raz w oficjalnym meczu obie drużyny zmierzyły się 24 kwietnia 2002 roku w Lubinie. Wtedy broniący się przed spadkiem z ekstraklasy Śląsk wygrał 2:1, chociaż aż dwóch zawodników wrocławskiego klubu zostało ukaranych czerwonymi kartkami.

Zapraszamy na relację live z derbowego spotkania Śląska Wrocław z Zagłębiem Lubin. Początek meczu w sobotę o godzinie 19:15.

Autor relacji: Banan