Strzelcy: Spahić 7', Mila 16', Sotirović 27', Mila 44'

Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Kaczmarek - Socha, Celeban, Spahić, Pawelec - Szewczuk, Łukasiewicz, Ulatowski (k), Mila (77' Klofik), Gancarczyk (59' Dudek ) - Sotirović (32' Madej) Trener: Ryszard Tarasiewicz
Odra Wodzisław Śl.:(stroje: czerwono) Buchalik - Kuranty, Kowalczyk, Dymkowski, Mójta (45' Słodowy), Jary (31'Kwiek), Malinowski (k), Woś (62' Bueno), Wodecki, Piechniak, Radzinevićius Trener: Robert Moskal

Śląsk Wrocław: Vazgeć, Wołczek, Sztylka, Biliński
Odra Wodzisław Śl.: Łobaczewski, Bueno, Tanżyna, Markowski, Rygel

Koniec meczu! Śląsk pewnie zwycięża Odrę Wodzisław 4:0

Sędzia do regulaminowego czasu gry doliczył 3 minuty

86 min. - Podanie Klofika do Madeja, jednak trochę za mocne i piłkę przejął Buchalik.
84 min. - Celeban bliski przecięcia lotu piłki po rzucie wolnym Spahicia, jednak piłka wyszła za końcową linię boiska.
83 min. - Kowalczyk dostał drugą żółtą i wkonsekwencji czerwoną kartkę za faul na Madeju na 25 metrze boiska.

Przez chwilę na boisku nie było żadnego strzleca bramki, ponieważ drobnego urazu doznał Spahić, jednak Śląsk już jest w komplecie.

79 min. - Pawelec klaruje sytuację w polu karnym, w akcji ucierpiał Spahić.
77 min. - Ostatnia zmiana w Śląsku, Klofik za bohatera dzisiejszego meczu Sebastiana Milę.
77 min. - Bardzo groźna akcja Odry, uderzenie Malinowskiego tuż obok słupka.
76 min. - Wrzutka Spahicia z rzutu wolnego okazała się za silna, Pawelec nie sięgnął piłki głową.

Na trybunach trwa wspaniała zabawa.

74 min. - Przy linii bocznej zwija się z bólu Sebastian Mila, konieczna będzie pomoc masażysty.
72 min. - Piękny strzał Madeja z pierwszej piłki z 25 metrów z trudem wybronił Buchalik wybijając na róg!
70 min. - Bardzo nieporadne ataki Odry z łatwością rozbijają obrońcy Ślaska.
68 min. - Radzinevicius pudłuje głową z 10 metrów po wrzutce Wodeckiego.
63 min. - Madej brutalnie powstrzymany przez obrońców Odry, sędzia jednak nie dopatrzył się faulu i Śląsk rozpoczął grę wrzutem z autu.
62 min. - Trzecia zmiana w Odrze. Bueno wchodzi za Wosia.
59 min. - Sebastian Dudek wchodzi za Janusza Gancarczyka.

Od dłuzszej chwili gra toczy się w środku boiska, niewiele się dzieje z obu stron.

Do wejścia na boisko przygotowuje się Sebastian Dudek.

52 min. - Kwiek fauluje wychodzacego na czysta pozycję Gancarczyka, piłkę przejmuje jednak Mila i niedokładnie odgrywa do swego kolegi, a zawodnikowi Odry upiekło się, gdyż mógł otrzymać czerwoną kartkę.
49 min. - Dwa zablokowane strzały Odry Wodzisław, w odpowiedzi kontra Śląska, Gancarczyk brutalnie został potraktowany przez Kowalczyka, który ukarany został kartką.

W przerwie Odra dokonała jednej zmiany, Słodowy wszedł za Mójtę.

46 min. - Kaczmarek złapał dośrodkowanie Kurantego.
46 min. - Po rzucie rożnym piłkę w stronę bramki skierował Dymkowski, jednak na postrunku był Kaczmarek.
45 min. - Piłkarze obu drużyn wybiegli już na druga połowę, Radzinevicius podaniem do Wodeckiego rozpoczął grę.

Spalone: 3:3

Do tej pory w ekstraklasie Śląsk tylko raz prowadził do przerwy wyższą różnicą bramek. Było to 1 czerwca 1991 roku kiedy wrocławianie gromili sosnowieckie Zagłębie do przerwy 5:0, a mecz zakończył się wynikiem 7:0.

44 min. - Gol!!! Mila strzałem z 15 metrów idealnie wykończył akcję Śląska z prawej strony!
43 min. - Łukasz Madej ograł zwodem obrońcę Odry, jednak jego strzał okazał się podaniem do bramkarza.
37 min. - Pawelec poprawił własny kiks na polu karnym uniemożliwiając strzał Radzineviciusowi.
37 min. - Nieudana próba dośrodkowania Mójty.
36 min. - Ładne zagranie Mili na skrzydło, tym razem do Madeja który dośrodkował, a Szewczuk mimo asysty obrońców zdołał oddać strzał.
34 min. - Po ładnym podaniu Mili Szewczuk z bocznych sektorów pola karnego huknął obok bramki.
32 min. - Zmiana w Śląsku - Madej za Sotirovicia który żegnany jest gromkim Vuk, Vuk, Vuk, gol, gol, gol.

Przy linii gotowy do wejścia jest Madej!

31 min. - Zmiana w Odrze, Kwiek za Jarego.

Ostatni raz Śląsk prowadził do przerwy 3:0 rok temu w meczu z... Odrą Wodzisław.

W Odrze szykuje się pierwsza zmiana, w gotowości jest już Aleksander Kwiek.

27 min. - Koronkowa akcja Śląska, Gancarczyk zagrał do Mili który dostrzegł wychodzącego na czysta pozycję Sotirovicia, bramkarz nie miał szans!
26 min. - Dośrodkowanie Mili do Sotirovicia nie dostarło do celu po interwencji jednego z obrońców.
23 min. - Wrzutka Mójty z rzutu wolnego po której głową niecelnie uderzał będący na spalonym Radzinevicius.
18 min. - Ładna akcja dwójkowa Łukasiewicza i Mili, jednak ten pierwszy składając się do strzału poślizgnął się i upadł.
17 min. - Groźnie po rzucie rożnym, jednak Pawelec blokuje uderzenie Piechniaka.
15 min. - Indywidualny rajd Szewczuka, piłkarz Śląska został ścięty w polu karnym i sedzia nie zawachał się dyktując jedenastkę, którą pewnym strzałem na bramkę zamienił Sebastian Mila, któremu niedawno urodziło się dziecko.
14 min. - Próba szybkiej kontry Śląska, jednak Socha podał dokładnie pomiędzy Milę i Szewczuka i żaden z nich nie był w stanie dojśc do tej piłki.
13 min. - Bomba Spahicia z rzutu wolnego, którą Buchalik wypluł przed siebie, jednak dobijający Sotirović był na spalonym.
12 min. - Faul Dymkowskiego, wychowanka Śląska, na Sotiroviciu, 25 metrów na wprost od bramki Buchalika.
10 min. - Cudowne podanie z rzutu wolnego Jarego w sytuacji sam na sam znalazł się Woś, jednak nie trafił w bramkę Wojciecha Kaczmarka.
8 min. - Znakomite podanie Mili do Gancarczyka którego dośrodkowanie z linii końcowej zostało zablokowane przez Radzineviciusa i piłka wyszła na rzut rożny.
7 min. - Po wrzutce Mili z rzutu rożnego piłkę w bramce umieścił głową Spahić!
6 min. - Ładna akcja Śląska, Sotirović podał do Szewczuka który ładnie minął obrońcę w polu karnym, jednak dośrodkował za mocno, za chwilę Sochwa wywalczył rzut rożny.
4 min. - Janusz Gancarczyk próbował się przedzierać lewą stroną, jednak obrońcy odry odebrali mu piłkę.
4 min. - Gra toczy się w środku pola, Śląsk próbuje konstruować atak pozycyjny.
1 min. - Jan Woś próbował z 30 metrów zaskoczyć Kaczmarka, jednak jego uderzenie było zbyt słabe, Kaczmarek bez żadnych problemow wyłapał je kilka metrów przed bramką.
1 min. - Sotirović podaniem do Mili rozpoczął dzisiejsze spotkanie.

Piłkarze obu drużyn są już na murawie stadionu przy ulicy Oporowskiej, przed meczem uczczona minutą ciszu została pamięć zmarłego kibica Śląska.

Dzisiejsze spotkanie będzie 390 ekstraklasowym meczem Śląska w sobotę. Dotychczasowy bilans jest ujemny: 132 zwycięstwa wobec 146 porażek. Wrocławianie strzelili 445 goli tracąc 498 (miejmy nadzieję, że na 500 trafienie rywali poczekamy jeszcze długo).

Śląsk tylko raz w historii przegrał u siebie w 14. kolejce ekstraklasy. Było to jednak w rundzie... wiosennej debiutanckiego sezonu wrocławian w elicie (64/65). Na Stadionie Olimpijskim tryumfowały wówczas bytomskie Szombierki (4:1).

Dotychczas wszystkie mecze pierwszoligowe Śląska z Odrą Wodzisław we Wrocławiu odbyły się w sierpniu, w soboty. Tylko ta druga tradycja została utrzymana.

Dzisiejsze spotkanie będzie dla Mariusza Pawelca 40 meczem ligowym w barwach Ślaska!

Na boisku trwa rozgrzewka, a trybuny powoli zapełniają się kibicami, którzy biorą udział w przygotowanych przez klub konkursach.

W pewny sposób zdobyć 3pkt - to cel na mecz z Odrą. Nie przewidujemy innego scenariusza. Liczymy na świetne widowisko na stadionie przy ul. Oporowskiej. Nie możesz się pojawić? Skorzystaj z naszej relacji LIVE!

Autor relacji: guardian