Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) W. Kaczmarek - Wołczek, Celeban, Pawelec, Spahić (77' Łukasiewicz) - Madej, Dudek, Ulatowski, Mila, J. Gancarczyk - Szewczuk (84' Biliński) Trener: Ryszard Tarasiewicz
Polonia Warszawa:(stroje: biało-czarne) Przyrowski - Mynar, Dziewicki, Skrzyński, Zasada - Mierzejewski, Piątek, Sarvas, Trałka - Jaroń ( 70' Feciuch), Ivanovski(66' Nikolić) Trener: José Bakero

Śląsk Wrocław: Vazgeć, Łukasiewicz, Sztylka, Klofik, K. Kaczmarek, Biliński
Polonia Warszawa: Majdan, Telichowski, Kulcsar, Feciuch, Gołębiewski, Nikolić, Kosmalski

93 min. - Sędzia kończy mecz. 3 punkty zostaja we Wrocławiu
91 min. - Solowy przebój Bilińskiego, ktory w polu karnym minał 4 obróńców, jednak w tym tłoku nie mogł oddać celnego strzału
91 min. - Z boku boiska faulowany
90 min. - Gol!!!!!!! Dośrodkowanie Mili. Piłkę głową w siatce umieszcza Łukasiewicz!!!!!!!
89 min. - Zamieszanie w polu karnym Polonii. Sędzia po konsultacji z sędzią bocznym postawnawia nie dyktować rzutu karnego za faul na Madeju
86 min. - Dośrodkowanie Mierzejewskiego. Trałka uderzał minimalnie niecelnie glową
84 min. - Na boisku pojawił się Biliński za Szewczuka
83 min. - Ładna akcja Polonii. Dwójkowa akcja Mierzejewskiego z Nikolociem. W ostatniej chwili piłkę wybił głową Celeban
81 min. - Do wejścia przygotowany jest Biliński
79 min. - Mierzejewski dośrodkował do Sarvasa, jednak podanie było niecelne
77 min. - Za kontuzjowanego Spahicia wszedł Łukasiewicz
77 min. - Świetne podanie Celebana do Gancarczyka. Pomocnik Śląska minał obrońce i bardzo niecelnie uderyzł na bramkę
75 min. - Z boiska znoszą kontuzjowanego Spahicia
74 min. - Akcja Śląska zakończona bardzo słabym strzałem Wołczka
72 min. - Kontra Polonii. Lewą stroną pędział Nikolić, jednak stracił piłkę na rzecz dobre interweniującego Kaczmarka
70 min. - Druga zmiana w drużynie gości. Na boisko wchodzi Feciuch za Jaronia
68 min. - Po podaniu Dudka Madej z ostrego kata przestrzelił
66 min. - Pierwsza zmiana w meczu. Za Ivanovskiego wchodzi Nikolić.
65 min. - Uderzenie Sebastiana Mili niecelne
65 min. - Kolejna akcja Śląska, Mila zagrał na lewe skrzydło do Gancarczyka, który płasko dośrodkował, jednak Szewczuk nie zdołal przejąc piłki w polu karnym
62 min. - Kapitalna okazja dla Śląska. Po wrzutce z autu Pawelca Ceban przedłużył podanie do którego dopadł Dudek i wykorzystując zawachanie obrońców uderzył minimalnie niecelnie
59 min. - Polonia stara się przejąc inicjatywę. Obydwa zespoły jednak nie potrafia skonstruować zadnej groźnej sytuacji
57 min. - Sprytne rozegranie rzutu wolnego. Dudek podaje do wybiegającego Mili, który uderza z pierwszej piłki, ale trafia w jednego z zawodników Polonii
56 min. - Dudek faulowany 25 metrów od bramki Przyrowskiego
56 min. - Groźne dośrodkowanie z lewej strony. Uderzenie Ivanovskiego blokuje Spahić
54 min. - Obrońcy Śląska łatwo porawdzili sobie z Sarvasem w rogu boiska
50 min. - W środku pola faulowany Ulatowski. Śląsk próbuje tworzyć atak pozycyjny
48 min. - Po podaniu Mierzejewskiego Sarvas znalazł się sam na sam z Kaczmarkiem, jednak sędzia dopatrzył sie pozycji spalonej zawodnika Czarnych Koszul
47 min. - Dośrodkowanie Janusza Gancarczyka. Do piłki dopadł w polu karnym Dudek, który zamiast odgrywać albo strzałać zaczął się kiwac z obrońcami i ostatecznie stracił piłkę
47 min. - Akcja Polonii. Piłkę po dośrodkowaniu Trałki złapał Kaczmarek
46 min. - Poloniści rozpoczeli drugą połowę

Zawodnicy wychodzą na boisko. Za chwilę rozpocznie się druga część spotkania

45 min. - Sędzia kończy pierwszą część spotkania
45 min. - Sędzia doliczył minute do regulaminowego czasu gry
45 min. - Spotkanie tylko momentami było bardzo ciekawe. Obydwie ekipy maja problem z konstuowaniem sytuacji bramkowych
45 min. - Ivanovski przeszedł Spahicia i dośrodkował. Z piłką mineli się Celeban oraz Pawelec, jednak Wołczek wybił piłkę oddalając zagrożenie
42 min. - Madej pociągnął prawą strona, jednak nie miał okazji do dośrodkowania wiec odegrął do Ulatowskiego, który uderzył na bramkę. Strzał był bardzo lekki i piłka poleciała w sam srodek bramki
41 min. - Polonia schowana za podwóją gardą oczekuje na kontry, Śląska próbuje atakować pozycyjnie
40 min. - Kolejna akcja Polonii, jednak Mierzejewski stracił piłkę pod polem karnym Śląska
39 min. - Dwie wrzutki Sarvasa, jednak poprawka wprost w ręcę Kaczmarka
38 min. - Groźna akcja Polonii. Po podaniu Jaronia do Mierzejewskiego i niepewnym wyjściu Kaczmarka piłkę zablokował wracający Celeban
36 min. - Rajd z lewej strony Gancarczyka. Piłka wyleciała mu jednak poza boisko
35 min. - Twarda walka w środku pola. Mało jest składnych akcji pod bramkami, ale piłkarze zostawiają na boisku wiele zdrowia
34 min. - Po raz kolejny faulowany Dudek w środku pola
32 min. - Bardzo groźnie po dwóch dośrodkowania Sarvasa. Najpierw po rzucie roznym było wielkie zamieszanie pod bramką Śląska, po chwili piłka wróciła do zawodnika Polonii, jednak jego kolejna proba dogrania zostąła wybita przez obrońcow Śląska
31 min. - Kontra Polonii. Pierwsze dośrodkowanie Skrzyńskiego zablokował Celeban, poprawkę Wołczek wybił na rzut rożny
28 min. - Dośrodkowanie z rzutu wolnego Polonii. Piłkę łapie Kaczmarek
27 min. - Celeban fauluje Ivanovskiego, który wychodził z groźną akcją. Za ten faul zostaje ukarany żółta kartką
25 min. - Spotkanie prowdzone jest w bardzo szybkim tempie. Zawodnicy najwyrażniej chcą sie rozgrzać
24 min. - Mogłobyć groźniej, jednak Spahic przerwał podanie Mierzejewskiego do Ivanovskiego który wychodził na czystą pozycję
23 min. - Szewczuk odebrał piłkę Trałce i jak już składał się do strzału to został zablokowany przez Mynarza
22 min. - Piękna akcja Śląska. Piłka jak po sznurku szła z lewej na prawą strone i ostatecznie po dośrodkowaniu Madeja z przed nosa Szewczuka piłkę wybił na rzut rożny Dziewicki, który przy tej okazji ucierpiał i musiał opuścić boisko
21 min. - Goście bliscy zdobycia gola. Po zagraniu Jaronia Sarvas uderzał z półobrotu z 12 metrów minimalnie niecelnie
20 min. - Seria zwodów Dudka przed polem karnym. Pomocnik Śląska zdołał oddać strzał, ale piłkę zablokował jeden z obrońców
19 min. - Janusz Gancarczyk pada w polu karnym. Gwizdek sędziego jednak milczy jak zaklęty
17 min. - Ulatowski zbyt długo holował piłkę i zostął faulowany
16 min. - W odpowiedzi 50 metrówym krosowym podaniem popisał sie Spahić. Piłkę ładnie zgasił Madej, ale Mila po chwili ją stracił
15 min. - Ładne długie podanie Skrzyńskiego. Ivanovski ładnie przyjął piłkę i odegrał do Mierzejewskiego, który uderzył neicelnie zza pola karnego
14 min. - Strzał Ulatowskiego zablokowany przez jednego z obrońców gości
13 min. - Dudek ładnie znalazł na prawym skrzydle Madeja, ten jednak mimo ładnych zwodów nie potrafił minąc Zasady
13 min. - Wybicie Celebana na uwolnienie. Piłka trafiła do Przyrowskiego
11 min. - Śląsk powoli buduje atak pozycyjny. Tym razem skończyło się na niecelnym dalekim podaniem Dudka do Gancarczyka
08 min. - Rzut wolny dla Śląska z 30 metrów. Dośrodkowanie Mili wybijają obrońcy pod nogi Ulatowskiego, który chciał sprytnie przerzucić piłkę do J. Gancarczyka, ale zrobił to zbyt mocno
7 min. - Znakomita akcja Polonii. Prawym skrzydłem pociagnął Jaroń i dośrodkował piłkę wprost na głowę Ivanovskiego, ktory z kilku metrów przestrzelił
5 min. - W środku pola faulowany Dudek. Będzie potrzeba pomoc masażysty
4 min. - Rajd Janusza Gancarczyka, jednak wrocławski pomocnik za daleko wypuścił piłkę która uciekła mu poza linię końcową
4 min. - Spahić zamienił się z Pawelcem na stoperze
1 min. - Efektowna oprawa kibiców Śląska
1 min. - Nowe ustawienie taktyczne w drużynie Śląska. Dudek wyjściowym składzie pierwszy raz od dwóch miesięcy
1 min. - Szewczuk do Mili i rozpoczynamy spotkanie

Dla Krzysztofa Wołczka będzie to 30 mecz w Ekstraklasie

Zawodnicy wychodzą na boisko

Łukasz Madej rozgrywa dzisiaj 190 mecz w Ekstraklasie.

Mecz rozpoczenie się z 5 minutowym opóźnieniem

Trzeba pomyślnie zakończyć ten rok. Śląsk wygrał we Wrocławiu 3 spotkania z rzędu. Czy utrzyma tę passę? Wierzymy, że tak!

Autor relacji: Delin/FPP