Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Kelemen - Szewczuk, Celeban, Pawelec, Wołczek - Madej, Sztylka(k), Łukasiewicz, Ćwielong (Ulatowski 82') - Mila - Sotirović Trener: Ryszard Tarasiewicz
Korona Kielce:(stroje: żółto-czerwone) Małkowski - Jędrzejczyk, Hernani, Stano, MIlailović(k) - Sobolewski, Wilk, Vuković, Lech (Markiewicz 40') - P. Kaczmarek, Tataj (Zieliński 46') (Kiełb 81') Trener: Marcin Sasal

Śląsk Wrocław: W. Kaczmarek, Ulatowski, Łudziński
Korona Kielce: Cierzniak, Markiewicz, Kiełb, Maliszewski, Zieliński, Edi, Gajtkowski

Koniec spotkania. Śląsk po niezbyt ciekawym meczu remisuje przy Oporowskiej z Koroną. Szkoda tego remisu, bo piłkarze Śląska miei kilka ciekawych okazji do zobycia gola...

90+ min. - Zagranie Szewczuka do Mili, ten przerzuca do Ulatowskiego, ale obrońcy Korony połapali się w tym wszystkim w ostatniej chwili
90+ min. - Ależ strata Łukasiewicza.. Po chwili niezawodny Pawelec ratuje sytuację
89 min. - Dwie minuty doliczone do regulaminowego czasu
89 min. - Za moment rzut rożny dla gości
88 min. - Celeban nie dał rady Kaczmarkowi i stracił piłkę w narożniku boiska
87 min. - Pachnie golem dla gospodarzy. Czy Śląsk zdąży zdobyć zwycięską bramkę?
86 min. - Świetna akcja Śląska. Klepka Mili z Ulatowskim, strzał tego drugiego zablokowany i piłka opuszcza plac gry
85 min. - Ulatowski zbierał się do strzału na linii pola karnego Korony, ale przyjezdni nie zostawili mu nawet centymetra boiska, aby ten mógł oddać strzał
84 min. - Dwie wspaniałe interwencje Kelemena uratowały teraz wrocławian przed stratą kolejnej bramki
83 min. - Mijailović kompletnie niekryty z lewej strony boiska, ale na szczęście nie miał pomysłu , co zrobić z piłką
82 min. - Ulatowski zmienia Ćwielonga
81 min. - Prostopadłe podanie Mili do Ćwielonga, jednak bramkarz Korony przerywa akcję dalekim wyjściem
80 min. - Kiełb zmienia Zielińskiego, ostatnia zmiana trenera Sasala wykorzystana
79 min. - Żółtą kartką ukarany Markiewicz
79 min. - Akcja Stano - Sobolewski, strzelał ten pierwszy, ale nad poprzeczką. Zbyt łatwo piłkarze Korony weszli teraz w pole karne Śląska
78 min. - Zbyt głęboka wrzutka Celebana z lewej i piłka opuszcza boisko
78 min. - Kontra Korony zakończona skuteczną interwencją Kelemena
76 min. - Znakomita okazja przyjezdnych. Mijailović dośrodkował z lewej strony na głowę Zielińskiego, ten uderzył z siedmiu metrów, lecz piłka przeleciała nad poprzeczką
75 min. - Sztylka wybija piłkę po dośrodkowaniu Mijailovicia, po chwili strata Madeja
74 min. - Korona przebudziła się po faulu Sotirovicia i zyskała optyczną przewagę
73 min. - Dośrodkowanie Mili na głowę Szewczuka, lecz napastnik Śląska nie trafia dobrze w piłkę
72 min. - Celeban w pole karne do Szewczuka, obrońcy Korony wybijają na rzut rożńy
70 min. - Vuković do Markiewicza, ten strzela, ale piłkę w polu karnym blokują, a następnie wybijają obrońcy gospodarzy
69 min. - Faul Celebana na Zielińskim, będzie groźnie przed bramką Śląska
68 min. - Siły wyrównane. Sotirović ukarany za faul na Pavolu Stano
67 min. - Sobolewski posyła płaską piłkę w pole karne Śląska, Kelemen z najwyższym trudem wybija na rzut rożny
65 min. - Jedna z nielicznych akcji Korony, dłuuugie dośrodkowanie wyłapane jednak przez Kelemena
64 min. - Madej ukarany żółtą kartką
64 min. - Po faulu Mijailovicia na Madeju, trener Sasal z pretensjami zwrócił się do piłkarza Śląska, zamieszanie przy ławce rezerwowych Korony
64 min. - NIeudana sztuczka Ćwielonga i strata piłki po chwili pomocnik Śląska nieprzepisowo fauluje i utrzymuje żółtą kartkę
63 min. - Strzał Mili sprzed pola karnego łapie Małkowski
56 min. - Obydwie drużyny na połowie Korony. Śląsk wyraźnie głodny jest kolejnych goli
55 min. - Dobra akcja Śląska. Mila wyprowadza kontrę, traci, lecz po chwili odzyskuje piłkę podaje do Madeja, a ten nie potrzebnie odgrywa mu w pole karne i strata
53 min. - Pawelec walczy w polu karnym Śląska o piłkę z Kaczmarkiem po chwili skutecznie wybija Sztylka
52 min. - GOL DLA WKS-U!!!! Sprytnie wykonany rzut wolny, Mila podaje do Łukasiwicza, ten strzela, obrońcy Korony wybijają pod nogi Madeja, który zdecydował się posłać piłkę w pole karne, tam w zamieszaniu Celeban wpakował piłkę do siatki
51 min. - Za moment Mila będzie miał okazję na dośrodkowanie z rzutu wolnego z trzydziestu metrów
51 min. - Mila do Madeja, ten mija Mijailovicia, dośrodkowuje pod nogi Ćwielonga, były Wiślak strzela, ale zablokowali piłkę obrońcy. To była niezła akcja wrocławian
51 min. - Wyrażna przewaga "Wojskowych" w drugiej połowie
50 min. - Są już pierwsze efekty przesunięcia Szewczuka do przodu. Napastnik Śląska najpierw znalazł się w niezłej sytuacji z piłką w polu karnym, strzelił, lecz zbyt lekko, chwilę potem miał kolejną szansę, którą też zmarnował
49 min. - Wrocławski zespół zmienił w przerwie ustawienie na 4-4-2. Partnerem w ataku Sotirovicia został Szewczuk. W środku obrony Sztylka gra teraz z Pawelcem, na prawej zaś Celeban
48 min. - Przemysław Łudziński w przerwie, udzielając krótkiego wywiadu przyznał, że pierwsza połowa "nie była zła", czy chodziło mu faktycznie o spotkanie przy Oporowskiej..?
48 min. - Wrzutka Madeja niemal do nikogo w pole karne Małkowskiego
47 min. - Śląsk od razu przeniósł się na połowę Korony, zdaje się, że tak powinna wyglądać cała druga połowa. Goście grają przecież w 10
46 min. - Rozpoczęli

Jedną zmianę w przerwie przeprowadził trener Marcin Sasal, Michał Zieliński zmienił Macieja Tataja

Już za moment druga część spotkania, piłkarze wybiegają na plac gry

Koniec pierwszej połowy. Śląsk pechowi stracił gola i do samego końca tych pierwszych 45 minut starał się odrobić straty, jednak brakowało "tego czegoś" w akcjach podopiecznych trenera Ryszarda Tarasiewicza. Akcje gospodarzy nabrały na sile, kiedy z boiska wyrzucony został Artur Jędrzejczyk, miejmy nadzieję, że w drugiej połowie gospodarze wykorzystają tę przewagę

45+ min. - Mocny strzał Sztylki minął minimalnie prawy słupek bramki Małkowskiego!
45+ min. - Długo Śląsk rozgrywa teraz akcję...
45+ min. - Sędzia Marcin Borski doliczył dwie minuty do regulaminowego czasu gry
45 min. - Gospodarze mieli kolejną okazję na kontrę, ale zmarnował ją Sotirović, odgrywając zbyt lekko do partnera
43 min. - Do akcji ofensywnej włączył się Szewczuk, podał na prawo do Madeja, ten wrzucił i gorąco przez chwilę było w polu karnym przyjezdnych, mało brakowało, a do piłki doszedłby Sebastian Mila
42 min. - Fantastyczna interwencja KELEMENA! Bramkarz Śląska wspaniale zatrzymał strzał Tataja i uratował swój zespół przed stratą gola. Gdzie był Pawelec?
41 min. - Długa akcja Śląska przerwana przytomnie przez Hernaniego
40 min. - Jest już zapowiadana zmiana Markiewicz wchodzi w miejce Grzegorza Lecha
40 min. - Przy linii bocznej do wejścia na boisko szykuje się Jacek Markiewicz
39 min. - Pawelec skutecznie powstrzymał pędzącego prawą stroną Sobolewskiego
37 min. - Mila sprytnie z rzutu wolnego do Sotirovicia, strzał Serba zablokowany przez obrońców gości
36 min. - Małkowski również ukarany kartką za dyskusje z sędzią
35 min. - Jędrzejczyk fauluje Ćwielonga w okolicach narożnika pola karnego Korony, za co otrzymuje drugą żółtą kartkę. Śląsk będzie grał z przewagą jednego zawodnika
34 min. - Celeban dwukrotnie doskonale interweniował głową, po dośrodkowaniach gości
32 min. - Rzut rożny dla "Żółto-czerwonych". Kaczmarek w pole karne Kelemena, tam najwyżej skacze Szewczuk i wybija do przodu
32 min. - Kontratak WKS-u, Mila znowu do Vuka, tym razem jednak za mocno
31 min. - Bardzo dobrze Mila wypatrzył teraz Sotirovicia w polu karnym i zagrał w jego kierunku prostopałą piłką, ale Serba wyprzedził Pavol Stano
31 min. - Kolejna niepotrzebna strata Wołczka
30 min. - Kontra Śląska, Mila do Madeja, ten po chwili faulowany przez Mijailovicia
28 min. - Obrońca Korony zdobywa trzecią bramkę w kolejnym ligowym meczu. Warto dodać, że w każdej sytuacji po strzale głową
26 min. - Gol dla Korony. Dośrodkowanie Kaczmarka wprost na głowę Stano, który bez problemu pakuje piłkę do siatki
26 min. - Po faulu Madeja na Jędrzejczyku Korona będzie miała okazję na wrzutkę z prawej strony
25 min. - Zabawy Wołczka z piłką na własnej połowie mogły skończyć się tragicznie dla "Wojskowych", jednak Pawelec uratował sytuację
24 min. - Ćwielong dośrodkowuje z rzutu wolnego, ale zbyt głęboko, aby zagrozić bramce Małkowskiego
24 min. - Czujny Kelemen w odpowiednim momencie wybiega do piłki, uprzedzając Sobolewskiego
23 min. - Dośrodkowanie Wołczka w pole karne, sam Sotirovic w polu karnym krzywdy rywalom jednak nie zrobi
21 min. - Mila lewą stroną przerzuca do Madej na prawo, ten do Sotirovicia, ale strzał Serba zablokował Wilk
19 min. - Ostra walka o piłkę Sotirovicia z Mihailoviciem, napastnik Śląska, mimo pozornie przegranej sytuacji odzyskuje piłkę
17 min. - Wrzutka Kaczmarka z rzutu rożnego prosto na głowę Łukasiewicza, ten wybija nieudolnie i do piłki dochodzą goście, ale przy dośrodkowaniu w pole karne Kelemena bramkarz Śląska był faulowany
16 min. - Kolejny rajd Jędrzejczyka prawą stroną boiska, piłkarza Korony zatrzymuje po chwili Mila świetnym wślizgiem
14 min. - Ładna akcja Korony. Wymiana podań między Kaczmarkiem, a Wilkiem, po chwili jednak sędzia odgwizduje spalonego
13 min. - Faul Wołczka na Jędrzejczyku, kartką ukarany jednak... piłkarz Korony, który w poiprzedniej akcji groźnie zaatakował Ćwielonga
13 min. - Hernani odbiera piłkę Sotiroviciowi przed samym polem karnym gości
12 min. - Dośrodkowanie Sobolewskiego zbyt głębokie, piłka w rękach Kelemena
11 min. - Sotirović stracił piłkę przed polem karnym Korony, zbyt długo holował futbolówkę...
10 min. - Łukasz Madej faulowany na połowie Korony, drobny uraz prawoskrzydłowego wrocławian, który opatrywany jest teraz za linią boczną
9 min. - Dośrodkowanie Kaczmarka z rzutu wolnego w pole karne Śląska, piłka przelatuje jednak obok bramki nie dotknięta przez żadnego piłkarz
7 min. - Szansę na kontrę dla gospodarzy zaprzepaścił Madej, zwalniając całą akcję
6 min. - Ostra walka w środku pola, ofiarnie interweniuje Łukasiewicz
5 min. - Strata wrocławian na własnej połowie na szczęście bez konsekwencji, świetny powrót Ćwielonga
4 min. - Krótka przerwa w grze spowodowana urazem Kelemena
3 min. - Ależ rajd Pawła Sobolewskiego prawą stroną! Skrzydłowy Korony bez problemu minął Pawelca, wbiegł bezkarnie w pole karne gospodarzy, ale świetnie zachował się Kelemen, który wybił futbolówkę
2 min. - Co ciekawe w składzie Śląska na lewej obronie gra dzisiaj Tomasz Szewczuk
1 min. - Pierwsza ciekawa akcja Śląska. Mila na prawo do Madeja, ten jednak traci na rzecz Mijailovicia
1 min. - Mila do Sotirovicia i zaczęli

Smutna wiadomość dla fanów gospodarzy. Podczas rozgrzewki urazu doznał Sebastian Dudek. Pomocnik Śląska był przewidziany do gry w wyjściowym składzie, zastąpi go Piotr Ćwielong. Trener Ryszard Tarasiewicz powołał na to spotkanie 15 piłkarzy, więc na ławce rezerwowych w tym wypadku pozostaną mu tylko dwaj zawodnicy do gry w polu, Krzysztof Ulatowski, Przemysław Łudziński i bramkarz Wojciech Kaczmarek

Za kilka minut piłkarze Śląska i Korony wybiegną na boisko i rozpoczną to spotkanie

KLIKNIJ, ABY PRZYPOMNIEĆ SOBIE ATMOSFERĘ PODCZAS OSTATNIEGO SPOTKANIA TYCH DRUŻYN

KLIKNIJ, ABY PRZYPOMNIEĆ SOBIE SKRÓT MECZOWY Z OSTATNIEGO SPOTKANIA TYCH DRUŻYN

Jak nie teraz to kiedy? Liczymy, że sobotnie spotkanie z Koroną Kielce zakończy się pierwszym wiosennym zwycięstwem Śląska. Nasi piłkarze z meczu na mecz prezentują się coraz lepiej. Czekamy na wymierne efekty!

Autor relacji: Patryk Reński/FPP