Ruch Chorzów:(stroje: niebieskie) Pilarz - Nykiel, Sadlok, Grodzicki, Stawarczyk, Grzyb, Pulkowski, Baran, Janoszka, Piech, Sobiech Trener: Waldemar Fornalik
Śląsk Wrocław:(stroje: białe) Kelemen - Wołczek, Celeban, Sztylka, Pawelec, Madej, Ulatowski, Łudziński, Dudek, Mila, Szewczuk Trener: Ryszard Tarasiewicz

Ruch Chorzów: Perdijić, Jakubowski, Scherfchen, Lisowski, Goncerz, Świerblewski, Piech
Śląsk Wrocław: Kaczmarek, Kaśnikowski, Łudziński, Klofik, Góral

90+3 min. - Sędzia kończy mecz. Śląsk wywozi z Chorzowa remis.
90+2 min. - Łudziński fauluje przy linii Sadloka.
90+1 min. - Faul w środkowej strefie. Piłka dla Ruchu. Na murawie leży jednak Ulatowski.
90 min. - Sędzia doliczył 3 minuty.
88 min. - Dudek z wolnego do Mili, strzał pomocnika nie był soczysty, ale po drodze piłka odbiła się od jednego z zawodników i omal nie zmyliła Pilarza. Mogła paść bramka!
87 min. - Świerblewski marnuje stuprocentową sytuację! Sobiech wrzucił mu znakomitą piłke, obrońcy z Wrocławia sie pogubili, lecz gracz Niebieskich posłał piłkę z pięciu metrów obok bramki.
85 min. - Lisowski za Pulkowskiego.
85 min. - Grzyb w pole karne, ale Piech główkuje obok bramki.
84 min. - Madej mija na prawej stronie Świerblewskiego i wykłada piłkę na piaty metr Łudzińskiemu. Ten jest naciskany przez obrońcę Ruchu i jego strzał broni Pilarz.
82 min. - Świerblewski wchodzi za Janoszkę.
82 min. - Dudek zagrywa na wolne pole do Szewczuka, który dośrodkowuje. Piłkę wybija na rzut rożny Pilarz.
81 min. - Łudzińsk znowu traci piłkę przed szesnastką po podaniu Mili.
79 min. - Nykiel dośrodkowuje wprost w ręce Kelemena.
78 min. - Mila znakomicie do Łudzińskiego, ale ten zgubił piłkę zanim wbiegł w pole karne.
76 min. - Wszyscy myśleli, że jest rzut karny dla Ruchu, ale sędzia pokazał żółtą kartkę graczowi Niebieskich za symulowanie faulu. To był Janoszka.
75 min. - Łudziński za Łukasiewicza.
72 min. - Szansa dla Śląska! Mila z wolnego do Dudka, który jest zablokowany, podobnie jak Szewczuk!
71 min. - Piech wchodzi za Zająca.
70 min. - Szewczuk strzela z 25 metrów. Pewnie Pilarz.
69 min. - Łukasiewicz stracił piłkę, Pulkowski zagrał do Sobiecha, ale młody napastnik został uprzedzony przez Pawelca.
68 min. - Było groźnie! Sobiech odważnie pociągnął na bramkę i uderzył z 19 metrów, ale ponownie dobrze interweniował Kelemen.
67 min. - Dudek do Wołczka, który dośrodkowuje celnie na głowę Szewczuka. Strzał napastnika WKSu prosto jednak w Pilarza.
66 min. - Baran zbaraniał i zagrał n lewą stronę do nikogo.
65 min. - Szewczuk fauluje Sadloka.
63 min. - Śląsk gra daleko od własnej bramki i skutecznie neutralizuje poczynania Ruchu.
59 min. - Ruch spokojnie buduje akcję od tyłu.
59 min. - Koronkowa akcja Śląska. Mila wycofał piłkę na 20 metr do Ulatowskiego. Strzał z dystansu wysoko nad bramką Pilarza.
59 min. - Wołczek próbuje przed polem karnym indywidualnej akcji, skuteczna interwencj obrońców Ruchu. Dodatkowo Dudek fauluje wybijającego piłkę Grodzickiego.
58 min. - Sztylka z wolnego do osamotnionego Szewczuka, piłke łapie w powietrzu bez problemu Pilarz.
57 min. - Sadlok brutalnie fauluje Madeja. Na szczęście Łukasz już wstał i jest gotowy do gry.
56 min. - Wrzutka Grzyba dociera do Janoszki, ale Kelemen fantastycznie paruje jego strzał z bliskiej odległości!
54 min. - Indywidualn akcja Szewczuka, który odgrywa do Mili, ale jego strzał jest zablokowany.
52 min. - Dwójkową akcję Mili z Szewczukiem przerywa Nykiel.
51 min. - Ruch zamknał wrocławian na własnej połowie i coraz groźniej naciera. Dośrodkowuje Zając, piłki nie sięga Sobiech.
50 min. - Akcja Janoszki z Zającem, Celeban wybija na aut.
48 min. - Kiks Pawelca! Grzyb przedziera się prawą stroną i wrzuca do Zająca, który posyła piłkę głową minimalnie obok bramki!
47 min. - Dudek leży na murawie, po chwili się podnosi. Od bramki Pilarz.
46 min. - Sobiech do Zająca, zaczęła się druga połowa.

Kibice Śląsk wywiesili transparent z napisem "Zielone berety". Zawodnicy wybiegają na boisko.

W pierwszej odsłonie oglądaliśmy ciekawe, żywe widowisko. Szkoda, że żaden z dwóch strzałów Sebastiana Mili nie wpadł do siatki gospodarzy. Ci mogli skarcić wrocławian, ale nieskuteczny był Wojciech Grzyb. WKS rozgrywa dobre zawody, po podopiecznych trenera Tarasiewicza nie widać, że grają bez kilku ważnych zawodników.

45 min. - Sędzia zakończył pierwszą połowę spotkania równo po 45 minutach.
44 min. - Mila wypuszcza Szewczuka, jego uderzenie ląduje na bandzie reklamowej.
42 min. - Śląsk gra na przed polem karnym Niebieskich, ale Oko w wyskoku fauluje rywala.
40 min. - Główkę Celebana łapie Pilarz. Znowu było groźnie!
39 min. - Ależ strzał Mili! Piłka odbija się od słupka i pleców Pilarza i wychodzi na korner.
38 min. - Za wysoko podniesiona noga Sobiecha. Rzut wolny dla WKSu 25 metrów od bramki Ruchu.
35 min. - Dwie sytuacje dla Ruchu i dwukrotnie Wojciech Grzyb. Najpierw cudowna interwencja Kelemena po tym, jak z piłką minęło się dwóch zawodników Śląska, a potem prawy pomocnik przestrzelił w sytuacji sam na sam z bramkarzem.
33 min. - Znkomita piłka Dudka na prawa stron do Celebana, który sprytnie wywalczył rzut rożny. Dośrodkowanie Mili i duże zamieszanie na piątym metrze, ale piłki nie sięga żaden z Wrocławia.
32 min. - Gra toczy się w środkowej strefie boiska.
26 min. - Mogła być kontra Ruchu, ale Ulatowski przerwał faulem rajd Sobiecha. Po dyskusji z sędzią żółte kartki dla Nykiela i Wołczka.

Celeban gra dziś na prawej obronie, a po przeciwnej stronie biega Krzysztof Wołczek.

24 min. - Wysoki pressing Śląska na połowie Niebieskich przynosi efekt. Celeban wbiegł w pole karne, ale nieudanie dośrodkował.
22 min. - Kolejny rzut wolny 30 metrów od bramki Kelemena. Znowu Sadlok, ale prosto w mur.
21 min. - Sztylka nie dał się ograć Zającowi, sytuacja wyjaśniona.
20 min. - Ulatowski fauluje w środku pola Grzyba.
19 min. - Potężny strzał Sadloka z 30 metrów łapie Kelemen.
17 min. - Madej w narożniku wywalczył rzut rożny. Po chwili dośrodkowanie Mili do Sztylk, który zgrywa do Wołczka, a obrońca WKSu oddaje strzał ponad bramką.

W ostatnich minutach gra toczy się głównie na połowie Śląska.

13 min. - Wrzutka Mili w pole karne z wolnego nie daje rezulatatu. Kontra Ruchu, Nykiel źle dośrodkowuje, piłkę łapie Kelemen.
12 min. - Wrzutka Grzyba mija wszystkich graczy w polu karnym.
11 min. - Strata Dudka, Pulkowski do Sobiecha, dobry strzał minimalnie mija bramkę Kelemena.
10 min. - Janoszka wywalczył rzut rożny, ale dobrze zachowuje się defensywa Śląska.
9 min. - Prostopadła piłka do Grzyba, Wołczek wybija futbolówkę na aut.
7 min. - Sadlok z dystansu bardzo niecelnie.

Emocjonujący początek meczu. Ależ mieliśmy szansę na objęcie prowadzenia!

6 min. - Z rożnego Mila, obrońcy Ruchu wyjaśniają sytuację.
5 min. - Mila z wolnego w poprzeczkę, dobitka Dudka trafiła w słupek!
4 min. - Rzut wolny dla Śląska 20 metrów od bramki. Jest szansa!
3 min. - Pawelec uprzedza Zająca, było groźnie.
2 min. - Rzut rożny dla Ruchu. Na piątym metrze przed bramką znalazł się Grodzicki, ale przestrzelił!
1 min. - Szewczuk do Dudka i zaczynamy!

Piłkarze są już na murawie.

Kibice Ruchu śpiewają: "Piłka nożna dla kibiców", na sektorze Śląska nadal niewielu sympatyków naszej drużyny.

Na razie przy Cichej redaktorom ŚląskNetu najbardziej podobają się cheerleaderki.

Spiker wyczytał składy obu zespołów. Czekamy na piłkarzy.

Póki co, kibiców Śląska przy Cichej znikoma ilość...

Zawodnicy obu drużyn zakończyli rozgrzewkę.

Jesli Śląsk dziś w Chorzowie wygra,to awansuje na siódmą pozycję w tabeli. Dawno tak wysoko nie byliśmy...

Wróble ćwierkają, że Tomasz Szewczuk miał niedawno gorączkę. Nasz napastnik wybiegnie jednak w pierwszym składzie, więc chyba doszedł w ostatniej chwili do siebie.

Wygląda na to, że Sebastian Mila zagra dzisiaj na lewej pomocy, a w środku za rozgrywanie akcji odpowiadać będzie jego imiennik Dudek.

Aplauz kibiców gospodarzy. Gracze Ruchu wybiegli na rozgrzewkę.

Piłkarze Śląska od kilku minut rozgrzewają się już na murawie. Na trybunach przy Cichej jest już kilkudziesięciu kibiców Śląska. Sympatycy Niebieskich także powoli zapełniają swoje sektory.

KLIKNIJ, ABY PRZYPOMNIEĆ SOBIE ATMOSFERĘ PODCZAS OSTATNIEGO SPOTKANIA TYCH DRUŻYN

KLIKNIJ, ABY PRZYPOMNIEĆ SOBIE SKRÓT MECZOWY Z OSTATNIEGO SPOTKANIA TYCH DRUŻYN

Czas rozpocząć serię spotkań z teoretycznie trudniejszymi rywalami niż ostatnio. Być może prawdą okaże się, że nasza drużyna lepiej spisuje się właśnie z takimi zespołami. Walczymy o pierwsze wiosenne zwycięstwo!

Autor relacji: mkvsk/Adam