Sędziuje: Adam Lyczmański (Bydgoszcz)
Widzów: 4000
Aura: ciepło, słonecznie

Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Kelemen - Wołczek, Pawelec, Celeban, Socha - Madej, Dudek(Sotirović 77), Sztylka(Łukasiewicz 67), Mila, Ćwielong - Szewczuk Trener: Ryszard Tarasiewicz
Śląsk Wrocław:(stroje: biało-czarne) Sapela - Popek, Drzymont, Pietrasiak, Tosik - Małkowski, Rachwał, Gol, Wróbel(Nowak 71) - Kuświk(Korzym 63), Cetnarski(Janus 76) Trener: Rafał Ulatowski

Śląsk Wrocław: Kaczmarek, Spahić, Ulatowski, Łukasiewicz, Góral, Gancarczyk, Sotirović
Śląsk Wrocław: Kozik, Fonfara, Szyndrowski, Janus, Zakrzewski, Nowak, Korzym

Śląsk zdobył cenny 1pkt z trudnym rywalem. Szansa na 3pkt już we wtorek w Lubinie z tamtejszym Zagłębiem.

90+3 min. - Koniec meczu.
90+2 min. - Strzał Sotirovicia z 25m obok bramki Sapeli.
90 min. - Sędzia do regulaminowego czasu gry dolicza 3 minuty.
89 min. - Żołtą kartką za faul na Sewczuku zostaje ukarany Drzymont.
88 min. - Socha dośrodkowuje w pole karne, niestety żadne z naszych piłkarzy nie przeciął lotu piłki.
85 min. - Madej w pole karne podaje do Sotirovicia, ten oddaje z tudnej pozycji strzał, niestety niecelny.
83 min. - Faul Madeja na Janusie.
82 min. - Zbyt mocne wypuszczenie piłki przez Madeja przez co przy piłce ponownie goście.
80 min. - Piłka po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Mili ląduje wprost na głowę Sotirovicia. Niestety napastnik Śląska z 6m. skierował piłkę tuż obok słupka bramki.
78 min. - Kontra Śląska zakończona niedokładnym podaniem Łukasiewicza do Mili.
77 min. - Zmiana w Śląsku. Sotirović za Dudka.
76 min. - Ostatnia zmiana u gości. Janus wchodzi za Cetnarskiego.
75 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego strzelali: Sztylka oraz Ćwielong, Na murawę padł Dudek, jednak sędzia po raz kolejny nie zamierza wskazać na jedenasty metr.
71 min. - Zmiana w GKS-ie. Nowak zmienia Wróbla.
70 min. - Ćwielong do Mili, Mila do Ćwielonga, niestety skrzydłowy Śląska nie zdołał dotknąć piłki.
68 min. - Strzał Sochy z ostrego kąta, jednak Sapela pewnie chwyta piłkę.
67 min. - Zmiana w Śląsku. Łukasiewicz zmienia Sztylkę.
67 min. - Za faul na Madeju przy linii bocznej boiska drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną zostaje ukarany Tosik.
66 min. - Na pozycji spalonej znalazł się Madej.
65 min. - W polu karnym po raz kolejny przewraca się Szewczuk. Po raz kolejny gwizdek sędziego milczy.
63 min. - Zmiana w GKS-ie. Korzym zmienia Kuświka.
61 min. - Podanie Wołczka do Kelemena, ten jednak zostaje zmuszony do wybicia piłki poza boczną linię boiska.
59 min. - Wrzutka Sochy w pole karne, jednak czujni obrońcy gości wybijają piłkę daleko od własnego pola karnego.
57 min. - Po rajdzie Mili, pomocnik Ślaśka decyduje sięna strzał z 16m, piłka jednak wylatuje obok słupka.
56 min. - Odważne wyjście Celebana, który decyduje się na strzał z dystansu. Sapela został zmuszony do wybicia futbolówki przed siebie. Po chwili w ferworze walki w polu karnym upada Szewczuk, sędzia jednak nie decyduje się odgwizdsać rzutu karnego.
55 min. - Groźna sytuacja pod bramką Śląska. Błąd Sochy, który podał na 16m. do wbiegającego Gola, jednak jego strzał poszybował nad poprzeczką bramki Kelemena.
53 min. - Tempo gry wyraźnie spadło. Brakuje konkretnych, ofensywnych akcji, które co chwilę miały miejsce podczas I połowy.
51 min. - Faul Szewczuka na Golu.
50 min. - Krótkie wykonanie ruztu rożnego. Po chwili strzał Cetnarskiego zostaje zablokowane przez Madeja.
49 min. - W sytuacji sam na sam przed Marianem Kelemenem znalazł się Małkowski, jednak to bramkarz Śląska w tej sytuacji okazał się zwycięski.
48 min. - Piłkarze GKS-u grają pressingiem. Naszym piłkarzom trudniej jest znaleźć się na dogodnych pozycjach.
47 min. - Madej do Szewczuka, jednak został uprzedzony przez obrońcę GKS-u.
46 min. - MIla do Szewczuka i zaczynamy!

Piłkarze powrócili już na murawę. Za chwilę rozpocznie się II połowa.

Kibice, którzy oglądają trwające spotkanie Śląska z GKS-em są świadkami odmienionej gry WKS-u. To nasza drużyna dominuje w tym meczu. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza stworzyli sobie wiele groźnych sytuacji. Zabrakło niestety skuteczności. Pierwsze wiosenne zwycięstwo Śląska bardzo możliwe!

45 min. - Koniec I połowy.
43 min. - Niedokładne podanie Mili do Madeja tuż przed polem karnym na skutek czego piłkę przejmują goście.
42 min. - Strzał Madeja z ponad 20m zostaje zablokowany przez gąszcz obrońców GKS-u.
41 min. - Faul na Sosze blisko linii bocznej boiska ok. 25m od bramki Sapeli.
40 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego główkował Tosik, na szczęście obok bramki.
39 min. - Faul Sztylki na Centarskim 25m od bramki Kelemena.
38 min. - Chwila wielokrotnej wymiany piłki pomiędzy zawodnikami obydwu drużyn.
36 min. - Bardzo brzydki faul od tyłu Tosika na Ćwielongu, za który zostaje ukarany żółtą kartką.
36 min. - Do wbiegającego w pole karne Wróbla wybiega Kelemen, Wróbel oddaje do Rachwała, na szczęście Pawelec wybija piłkę zawodnikowi GKS-u, który przymierzał się do oddania strzału na pustą bramkę.
34 min. - Po uderzenie głową Wołczka piłka ponownie ląduje ponad poprzeczką.
33 min. - Po głębokim podaniu Sochy w pole karne piłkę asekuracyjnie wybija Pietrasiak.
32 min. - Strzał Dudka prawą nogą 20m przed bramką Sapeli, niestety niecelny.
31 min. - Kapitalne podanie Mili do Ćwielonga, który kładzie się w polu karnym. Gwizdek sędziego jednak milczy.
30 min. - Po strzale Cetnarskiego z rzutu wolnego piłkę pewnie łapie Kelemen.
29 min. - Po rzucie rożnym wykonanym przez Sebastiana Mili piłkę głową próbował umieścić Wołczek. Niestety futbolówka poszybowała ponad poprzeczką.
28 min. - Faul Popka na Dudku. Zawodnik GKS-u został ostrzeżony przez sędziego.
28 min. - Po drugim z kolei rzucie rożnym piłkę przejmują goście.
27 min. - Tym razem jednak piłka po wykonaniu rzutu wolnego zostaje wybita przez obrońcę GKS-u na rzut rożny.
26 min. - Tym razem faul Rachwała na Ćwielongu w tym samym miejscu co przed chwilą na Dudku.
25 min. - Piłka po strzale Sebastiana Mili zostaje wykopana przez zawodników GKS-u daleko od własnej bramki. Po chwili po na pozycji spalonej znajduje się Kuświk.
24 min. - Brzydki faul na Dudku 20m przed polem karnym, na wprost na od bramki Sapeli.
22 min. - Strzał Gola z 20m. zostaje zablokowany przez Dariusza Sztylkę.
21 min. - Madejowi udało się podać prostopadłą piłkę w poprzek pola karnego, niestety żaden z piłkarzy jej nie przeciął.
20. min. - Szybkie rozegranie rzutu wolnego. Mila do Dudka, który decyduje się na strzał z dystansu. Niestety ponad bramką.
19 min. - Faul Rachwała na Mili.
18 min. - Nieporozumienie Wołczka z Dudkiem na sutek czego tracimy piłkę.
17 min. - Piłkę na 15m. otrzymał Dudek, jednak jego po jego lekkim, technicznym strzale piłka wyleciała tuż obok bramki Sapeli.
16 min. - Niecelny strzał Mili zza 20m. Śląsk atakuje!
15 min. - Socha prawą stroną podaje w głąb pola karnego, po chwili do piłki dochodzi Mila, po którego dośrodkowaniu żadnemu z piłkarzy WKS-u nie udało się niestety jej dotknąć.
13 min. - Po strzale Mili z rzutu wolnego piłkę, która wyleciała poza boisko obok bramki, asekurował Sapela.
12 min. - Kolejny faul po stronie gości. Tym razem na Szewczuku.
12 min. - Przy własnym narożniku sfaulowany został Pawelec.
11 min. - Mila podaje w polu karnym do Ćwielonga, jednak Drzymont wybija piłkę na rzut rożny.
10 min. - KUświk podaje do Małkowskiego, ten podaje w pole karne, po czym trzech zawodników GKS-u oddaje strzały, jednak Marian Kelemen wciąż pozostaje niepokonany.
8 min. - Bardzo ładny przerzut Madeja do Sochy, ten dośrodkowuje w pole karne, tam próbował oddać strzał Ćwielong, jednak otoczony dwoma obrońcami gości nic nie zdziałał.
7 min. - Ćwielong podaje przed polem karnym do Dudka, który dopiero po chwili zdecydował się na strzał. Był on jednak zbyt słaby aby mógł sprawić trudności bramkarzowi GKS-u.
6 min. - Rajd Wróbla prawą stroną boiska zakończył się niecelnym strzałem ponad bramką Kelemena.
5 min. - Przy próbie odbioru górnej piłki ucierpiał Pawelec. Na szczęście obyło się bez poważniejszego urazu.
4 min. - Po dośrodkowaniu Małkowskiego piłkę pewnie chwyta Kelemen.
3 min. - Uderzenie Kuświka zza pola karnego odbija się od Celebana. Pierwszy rzut rożny w spotkaniu.
3 min. - Dośrodkowanie Madeja z prawej strony, w polu karnym piłkę przyjął Ćwielong, jednak jego strzał zostaje zablokowany przez bramkarza GKS-u. Było blisko gola!
2 min. - Niedokładne podanie Szewczuka do Mili na 20. metrze od bramki Sapeli. Piłkę przejmują goście.
1 min. - Kuświk do Cetnarskiego i zaczynamy.

Piłkarze Śląska będą atakować na bramkę przy trybunie gości.

Trójka sędziowska wprowadza piłkarzy obu drużyn na boisko. Za chwilę rozpocznie się mecz.

Zawodnicy GKS-u również się już rozgrzewają.

Wszyscy piłkarze Śląska pojawili się już na murawie. Na Oporowską przybyli już również kibice GKS-u.

Bramkarze Śląska przeprowadzają już przedmeczową rozgrzewkę.

KLIKNIJ, ABY PRZYPOMNIEĆ SOBIE ATMOSFERĘ PODCZAS OSTATNIEGO SPOTKANIA TYCH DRUŻYN

KLIKNIJ, ABY PRZYPOMNIEĆ SOBIE SKRÓT MECZOWY Z OSTATNIEGO SPOTKANIA TYCH DRUŻYN

Sytuacja robi się coraz mniej ciekawa. Mimo tego wierzymy, że naszych piłkarzy stać na naprawdę dobre widowisko i nie widzimy przeszkód aby udowodnili to w najbliższym spotkaniu z GKS-em Bełchatów!

Autor relacji: Pawlak/Jacko