Zagłębie Lubin:(stroje: pomarańczowo-białe) Isailović - G. Bartczak, Costa, Reina, Stasiak, M. Bartczak, Ekwueme, Hanzel (83' Dinis), Kędziora (71' Błąd), Micański, Traore (88' Rymaniak) Trener: Marek Bajor
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Kelemen - Wołczek, Pawelec, Celeban (27' Łukasiewicz), Socha - Ćwielong, Dudek, Mila, Sztylka, Madej (61' Sotirović) - Szewczuk (90' Ulatowski) Trener: Ryszard Tarasiewicz

Zagłębie Lubin: Ptak, Dinis, Kapias, Plizga, Woźniak
Śląsk Wrocław: Kaczmarek, Spahić, Gancarczyk, Klofik

Po dramatycznym meczu spotkanie między KGHM Zagłębiem, a Ślaskiem kończy się remisem 1:1. W drugiej połowie wiatr w żagle złapało Zagłębie, jednak po bramce na 1:0 to Śląsk doszedl do głosu i w końcówce zepchnął do defensywy gospodarzy co zaowocowało bramką, nie bez znaczenia była tu też czerwona kartka dla Błąda, kolejny cenny punkt na drodze do utrzymania stal się faktem.

90+4 min. - Koniec spotkania!
90+3 min. - Socha faulowany z prawej strony, znowu okazja do dośrodkowania z rzutu wolnego
90+3 min. - Ulatowski za Szewczuka
90+2 min. - Faul na Sotiroviciu, rzut wolny z lewej strony egzekwuje Mila, jednak w polu karnym Sztylkę uprzedził Costa

Do wejścia szykuje sie Ulatowski

90 min. - Żółta kartka dla Sochy
89 min. - Najpierw Mila wrzuca długą piłke po ktorej Bartczak wybija pod nogi Łukasiewicza, którego uderzenie wybił bramkarz, jednak po zamieszaniu piłka wpada na 30 metrze pod nogi Mili, który atomowo uderzył lewa noga nie dając szans bramkarzowi!
88 min. - Rymaniak za Traore
83 min. - Dinis za Hanzela
82 min. - Adrian Błąd za ostre wejście w Łukasiewicza po 10 minutach pożegnal się z kibicami
80 min. - Dośrodkowanie Sotirovicia do Szewczuka, ktorego strzał głową wylądował w rękach Isailovicia
80 min. - Traore próbował strzelać przewrotką jednak słaby strzał trafił w ręce Kelemena
78 min. - Gol dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu minął się z piłka w powietrzu Socha, piłka trafila od Micanskiego do Traore, a następnie wróciła do Bułgara który umieścił piłke w siatce
73 min. - Bład wpada w pole karne i po symulacji napastnika Zagłębia sędzia najpierw pokazuje na wapno, jednak po konsultacji z liniowym cofa swą decyzję, a młodego napastnika z Lubina ukarał żółtą kartką!
72 min. - Po zlym wybiciu Stasiaka do piłki dopadł Łukasiewicz i minimalnie chybił z pierwszej piłki
71 min. - Błąd za Kędziorę
71 min. - Proba uderzenia Hanzela z 30 metrow, wysoko ponad bramką
67 min. - Po zamieszaniu w polu karnym piłka ląduje pod nogami Micańskiego, jednak jego strzał trafia w boczną siatkę

Po niezłym początku Zagłębia na boisku odnalazł się również Ślask i obecnei mecz jest w miare wyrownany

64 min. - Dobra piłka Sochy w pole karne, jednak Isailović uprzedził zarówno Dudka jak i Sztylkę
64 min. - Sotirović uderza, jednak piłka po rykoszecie wychodzi na róg
63 min. - Żółta kartka dla Ekwueme za faul na Ćwielongu
61 min. - Sotirović za Madeja
61 min. - Bartczak do Micańskiego, jednak ten na spalonym

Przygotowany do wejścia jest Vuk Sotirović

58 min. - Kędziora dośrodkowuje, piłkę przed siebie wypuścił Kelemen, jednak na posterunku stał Łukasiewicz
54 min. - Cosa lewą stroną, dośrodkowanie trafiło w nogę Micańskiego, jednak powędrowała w zupełnie innym kierunku niż zamierzał bułgarski napastnik
53 min. - Żółta kartka dla Mili za faul na Hanzelu, kolejny piłkarz który nie zagra w niedzielnym spoktaniu
53 min. - Wołczek z rzutu wolnego ponad bramką
52 min. - Dudek pada około 20 metra, okazja na strzał z rzutu wolnego!
51 min. - W odpowiedzi świetne podanie do Kędziory po ktorego strzale piłka wyladowała na poprzeczce Śląska!
50 min. - Świetny odbiór Wołczka, jednak jego podanie nie znalazło adresata

Nienajlepiej rozpoczęli drugą połowę piłkarze Śląska, więcej przy piłce są gracze Zagłębia i stwarzają groźniejsze sytuacje

Początek drugiej połowy

Pierwsza połowa wyrównana, obie strony stworzyły sobie kilka dogodnych sytuacji, jednak nie można wskazać jednoznacznie kto przeważa na boisku, remis jak najbardziej zasłużony

Rzuty rożne 3:3

45 min. - Wrzutka Bartczaka z wolnego, jednak piłkę wybija Tadeusz Socha, koniec pierwszej połowy
44 min. - Madej na dwa razy, najpierw jego strzał trafil w Costę, potem w Tomka Szewczuka

Kibice Ślaska ściągnęli flagi i skandują "Piłka nożna dla kibiców"

39 min. - Zamieszanie w polu karnym Śląska, jednak Micanski trafia w Dudka
36 min. - Błąd Łukasiewicza, piłka wędruje od Traore do Kędziory a potem do Micanskiego, który chybił
35 min. - Kombinacyjne rozegranie rzutu wolnego, jednak strzał Stasiaka był za słaby i nie sprawił kłopotu Kelemenowi.
35 min. - Traore minął dwóch zawodników Ślaska i został sfaulowany przez Łukasiewicza, rzut wolny z groźnej pozycji dla Zaglębia
33 min. - Kelemen broni dość groźny strzał Micanskiego ktory wypracował sobie neizłą sytuację na szesnastce
32 min. - Kędziora ograł najpierw Wołczka, potem Łukasiewicza, jednak jego strzał z lewej nogi minimalnie minął bramkę
32 min. - Idealne podanie Ćwielonga do Szewczuka ktory znalazł się w sytuacji sam na sam, jednak jego strzał minął bramkę
30 min. - Głębokie dośrodkowanie Bartczaka z rzutu rożnego, piłkę wybija Kelemen
29 min. - Dobra wrzutka z autu Sochy, jednak piłki nie opanował w polu karnym Łukasiewicz

Celeban prawodopodbnie naciągnął mięsień dwugłowy

28 min. - Uderzenie Sztylki po rzucie rożnym bardzo niecelne
27 min. - Łukasiewicz za Celebana
27 min. - Szewczuk z prawej probował dośrodkowywać, jednak tylko rzut rożny dla Ślaska

Piotr Celeban poza boiskiem

25 min. - Zgranie głową Szewczuka do Ćwielonga, który probówał przelobować bramkarza, jednak minimalnie chybił
24 min. - Żółta kartka dla Traore za brutalne wejście w Szewczuka
23 min. - Traore przepchnął się koło Celebana i oddał strzał, jednak na posterunku był Kelemen, dobitka Micańskiego trafia w Wołczka
23 min. - Strzał głową Kędziory, daleko od bramki Śląska
21 min. - Micański wypuszcza Kędziorę, jednak świetne zachowanie Kelemena ktory na linii pola karnego uprzedzil zawodnika gospodarzy
19 min. - Dośrodkowanie M. Bartczaka z rogu, jednak Reina głową nie trafia w bramkę
19 min. - Micański uderza z dużej odlełości, pilka po głowie Pawelca wychodzi na rzut rożny
18 min. - Niesygnalizowany strzał Dudka z 20 metrów po ziemi prosto w rece Isailovicia
17 min. - Po rzucie rożnym piłka po wybiciu Traore trafia do Ćwielonga, jednak jego strzał z pierwszej piłki wedruje wysoko nad bramką
16 min. - Indywidualna akcja Ćwielonga, zakończona niesygnalizowanym strzałem po ziemi, jednak pewnie interweniuje bramkarz Zagłębia
15 min. - Wrzutka Traore prosto w ręce Kelemena, obie drużyny nadal bez groźnych strzałów

Kibice Zaglębia na dwie strony "pozdrawiają" kibiców Śląska, sugerując wulgarny stosunek seksuany z regionem którego Lubin jest częścią

11 min. - Faul taktyczny Wołczka na Micańskim, żółta kartka dla obrońcy Śląska, jest to jego czwarta żółta kartka w związku z czym nie zagra w niedzielnym meczu z Lechem

Walka toczy się głównie w środku pola, żadna z drużyn nie stworzyła jeszcze groźniejszej akcji

Jest to setny mecz w ekstraklasie Piotra Celebana

4 min. - Rzut rożny wykonuje Bartczak, Socha wybija na aut
3 min. - Groźna kontra Śląska, ale Szewczuk na minimalnym spalonym
1 min. - Piłkarze Ślaska rozpoczęli dzisiejsze wielkie derby!

Póki co nieliczna liczba fanów Śląska zdołała wejść na trybunby

Piłkarze obu drużyn już na murawie Dialog Areny!

KLIKNIJ, ABY PRZYPOMNIEĆ SOBIE ATMOSFERĘ PODCZAS OSTATNIEGO SPOTKANIA TYCH DRUŻYN

KLIKNIJ, ABY PRZYPOMNIEĆ SOBIE SKRÓT MECZOWY Z OSTATNIEGO SPOTKANIA TYCH DRUŻYN

Czas na derby Dolnego Śląska! Piłkarze WKS-u zmierzą się w Lubinie z miejscowym Zagłębiem. Lepszej okazji na przełamanie i pierwsze ligowe zwycięstwo w tym sezonie trudno wymarzyć.

Autor relacji: guardian