Strzelcy: Olszar 48, 52 - Sotirović 30, Szewczuk 68

Piast Gliwice:(stroje: granatowo-czerwone) Nalepa - Gamla, Glik, Michniewicz, Szary - Biskup, Muszalik, Zganiacz, Iwan (Maciejak 73), Olszar (Smektała 62) - Wilczek (84 Chylaszek) Trener: Ryszard Wieczorek
Śląsk Wrocław:(stroje: białe) Kelemen - Celeban, Pawelec, Spahić, Wołczek - Ćwielong (Dudek 59), Łukasiewicz, Mila, Sztylka, Szewczuk (Gancarczyk 87) - Sotirović Trener: Ryszard Tarasiewicz

Piast Gliwice: Kasprzik, Kowalski, Matuszek, Sedlacek, Chylaszek, Maciejak, Smektała
Śląsk Wrocław: Kaczmarek, Socha, Dudek, Gancarczyk, Góral, Klofik, Łudziński

Nie udało się wygrać Śląskowi w Gliwicach. Zawinił brak koncentracji na początku II połowy. Zapowiada się emocjonujące spotkanie we wtorek z Odrą.

90+3 min. - Koniec spotkania.
90+3 min. - Po dośrodkowaniu Mili piłkę chwyta Nalepa.
90+1 min. - Sędzia do regulaminowego czasu gry dolicza 3 minuty.
90+1 min. - Żółta kartka dla Gancarczyka za powstrzymanie kontry gospodarzy.
90 min. - Wołczek ukarany żółtą kartką za faul na Zganiaczu.
89 min. - Po dośrodkowaniu Mili piłkę wybija obrońca. Po chwila powtórka Mili i znów piłkę wybijają obrońcy Piasta.
87 min. - Zmiana w Śląsku. Gancarczyk zmienia Szewczuka.
85 min. - Dośrodkowanie w pole karne, piłkę głową przedłużył Dudek do Szewczuka, ten znalazł się w dobrej sytuacji, jednak jego strzał został zablokowany.
84 min. - Zmiana w Piaście. Chylaszek zmienia Wilczka.
82 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego na pozycji spalonej znalazł się Wilczek.
81 min. - Glik po zderzeniu z Sotiroviciem zwija się z bólu leżąc na boisku. Po chwili jednak okazało się, że nie jest potrzebna interwencja lekarzy.
78 min. - Przerzut na lewą stronę do Mili, który próbował po ominięciu obrońcy oddał strzał, który został zablokowany.
77 min. - Za faul Gamli na Sotiroviciu piłkarz Piasta otrzymuje żółtą kartkę.
76 min. - Obie drużyny starają się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyśc. Trzeba jednak przyznać, że to piłkarze Śląska groźnie w tej chwili konstruują groźne, ofensywne akcje.
74 min. - Faul Szewczuka na Szarym.
73 min. - Zmiana w Piaście. Maciejak wchodzi za Iwana.
72 min. - Kolejna żółta kartka w szeregach Śląska. Tym razm otrzymał ją Dariusz Sztylka za faul na Biskupie.
72 min. - Wrzucenie piłki w pole karne. Zła interwencja Pawelca, przez co w dobrej sytuacji znalazł się Wilczek, ale nie zdołał oddać celnego strzału na bramkę.
71 min. - Dośrodkowanie Mili po rykoszecie ląduje w rękawicach Nalepy.
68 min. - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLRajd Mili środkową częścią boiska, idealne odegranie do Szewczuka, który z woleya strzela w długi róg bramki Nalepy!
67 min. - Strzał Muszalika z rzutu wolnego prosto w mur. Po dobitce piłka odbija się od jednego z zawodników Śląska i wychodzi na rzut rożny.
66 min. - Antoni Łukasiewicz za faul na Biskupie otrzymuje żółtą kartkę.
65 min. - Dośrodkowanie Smektały, Piłka jednak doleciała wprost w ręce Kelemena.
64 min. - Faul Łukasiewicza na Smektale przy bocznej linii boiska.
62 min. - Zmiana w Piaście. Smektała wchodzi za Olszara.
59 min. - Dośrodkowanie Mili z rożnego, strzał głową Celebana. W ostatniej chwili broni Nalepa.
59 min. - Zmiana w Śląsku. Dudek zmienia Ćwielonga.
58 min. - Po dośrodkowaniu Mili obrońca Piasta wybija piłkę na rzut rożny.
56 min. - Mila dośrodkowuje piłkę na głowę Sotirovicia, który jednak uderza zbyt lekko.
55 min. - Kontra Piasta. Olszar wychodzi sam na sam ale powstrzymuje go wracający Łukasiewicz.
54 min. - Po chwili żółtą kartką zostaje sfaulowany Biskup za faul na Sztylce.
53 min. - Sotirović ukarany żółtą kartką.
52 min. - Prostopadłe podanie Zganiacza do Wilczka, ten wystawia równolegle do Olszara, który z kilku metrów pokonuje Kelemena.
51 min. - Dośrodkowanie Biskupa wprost na głowę Wilczka, który jednak z 10m kieruje piłkę ponad bramką Śląska.
49 min. - Faul Łukasiewicza na Wilczku.
48 min. - Wrzutka Muszalika w pole karne, złe wybicie piłki przez Celebana zaskutkowało otrzymaniem piłki przez Olszara, który z 11m. pokonuje Kelemena.
47 min. - Olszar fauluje w brzydki sposób Spahicia, za co zostaje ukarany żółtą kartką.
46 min. - Rozpoczęła się II połowa spotkania.

Śląsk po zdobyciu bramki ciągle stara się konstruować ofensywne akcje. Miejmy nadzieję, że wrocławianom udało się utrzymać zwycięstwo do końca spotkania.

45+1 min. - Koniec I połowy.
45+1 min. - Po podaniu z rzutu wolnego do Olszara, zawodnik Piasta znalazł się na pozycji spalonej.
45 min. - Faul Łukasiewicza na Olszare na własnej połowie boiska.
44 min. - Sztylka ładnie podaje do Ćwielonga, który strzela bramkę. Niestety wcześniej skrzydłowy Śląska znalazł się na pozycji spalonej.
43 min. - Niestety dośrodkowanie Mili z rzutu wolnego ponownie okazało się zbyt mocne. Futbolówka dla gospodarzy.
41 min. - Płaskie uderzenie Spahicia z rzutu wolnego nie sprawia żadnych problemów Maciejowi Nalepie.
40 min. - Piłkarze Piasta coraz częściej przerywają ofensywne akcje Śląska faulami.
38 min. - Zby długie podanie Biskupa do Wilczka. Piłka wylatuje poza boisko.
35 min. - Faul Olszara w polu karnym Śląska na Celebanie.
34 min. - Gospodarze zaczynają podejmować ryzyko poprzecz włączania coraz większe ilości graczy w grę ofensywną.
32 min. - Faul Wilczka na Spahiciu.
30 min. - GOOOOOOOOLLLLLLLL! Prostopadłe podanie Mili do Sotirovicia, dzięki czemu napastnik Śląska znalazł się sam na sam z Nalepą. Po minięciu bramkarza Piasta, Vuk umieszcza piłkę w pustej bramce.
27 min. - Moment wyrównanej gry w środku pola. Żadna drużyna nie potrafi skonstruować klarownej, ofensywnej akcji.
25 min. - Faul Zganiacza na Sztylce w środkowej części boiska.
24 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę przed siebie piąstkuje Marian Kelemen.
22 min. - Niepilnowany Biskupa podaje w polu karnym do Olszara, który myli się z 10m. i oddaje strzał obok bramki Kelemena.
21 min. - Dośrodkowanie Sebastiana Mili z rzutu wolnego okazało się zbyt mocne. Piłka opuściła po jego wykopie plac gry.
20 min. - Zganiacz fauluje Wołczka. Kolejna szansa dla Śląska.
19 min. - Po dośrodkowaniu Mili piłkę przejęli gospodarze. Zganiacz przebiegł ok. 40m, jednak zatrzymał swój rajd z powodu udanej interwencji Pawelca.
18 min. - Popis umiejętności technicznych Sotirovicia, który mimo otoczenia 4 rywali nie traci piłki.
17 min. - Olszar wypuszcza Wilczka, którego jednak uprzedził Kelemen.
16 min. - Uderzenie kapitana WKS-u wysoko ponad poprzeczkę bramki gospodarzy.
15 min. - Uderzenie Biskupa z 10m daleko od bramki Śląska.
14 min. - Parada Kelemena. Dośrodkowanie Olszara, po której Kelemen wybija w górę piłkę, a po kilku sekundach z trudnością wybija ją na rzut rożny.
13 min. - Przewinienie Sztylki, który fauluje Zganiacza przy bocznej linii boiska.
12 min. - Zbyt mocne podanie Mili w pole karne do Szewczuka. Piłka wylatuje poza boisko.
10 min. - Przerzucenie Mili do Sotirovicia. Napastnik Śląska przyjął piłkę, jednak Glik po chwili zdołał odebrać mu piłkę.
9 min. - Dośrodkowanie Wołczka do Sotirovicia. Ten w starciu w polu karnym z Gamlą upada, jednak gwizdek sędziego milczy.
7 min. - Mimo wyjścia z kontrą 3 na 3, żaden z piłkarzy Śląska nie zdołał oddać strzału na bramkę Nalepy.
6 min. - Faul Łukasiewicza na Biskupie. Po chwili faulowany zawodnik znajduje się na pozycji spalonej.
5 min. - Po dośrodkowaniu Muszalika z rzutu rożnego, Wilczek z 10m strzela ponad bramką Kelemena.
4 min. - Prostopadłe podanie do Mili, jednak Gamla wybija piłkę w głąb boiska.
4 min. - Olszar fauluje Sebastiana Milę w środkowej częsci boiska.
3 min. - Dośrodkowanie Michniewicza za mocne, piłka wylatuje poza boisko.
2 min. - Udana interwencja Szewczuka, który zablokował dośrodkowanie Biskupa.
1 min. - Szewczuk do Sotirovicia i zaczynamy.

Piłkarze obydwu zespołów przeprowadzają właśnie przedmeczową rozgrzewkę.

KLIKNIJ, ABY PRZYPOMNIEĆ SOBIE ATMOSFERĘ PODCZAS OSTATNIEGO SPOTKANIA TYCH DRUŻYN

KLIKNIJ, ABY PRZYPOMNIEĆ SOBIE SKRÓT MECZOWY Z OSTATNIEGO SPOTKANIA TYCH DRUŻYN

Im bliżej końca sezonu tym więcej emocji. Mimo wszystko wolelibyśmy, aby Śląsk wygrywając z Piastem mógł zapewnić sobie utrzymanie w Ekstraklasie. Liczymy na 3pkt!