Aura: Słonecznie i ciepło; Temp. 20 °C

Ruch Chorzów:(stroje: ) Paśnik - Myszor, Balul, Baran, Makuch, Grzyb, Pulkowski, Bonk (46' Śrutwa), Bizacki (66' Petasz), Łudziński, Mikulenas (82' Ćwielong). Trener:
Śląsk Wrocław:(stroje: ) Janukiewicz - Celeban, Ignasiak, Sztylka, Naskręt - Ostrowski (76' Budka), Dudek, Szewczyk (81' Bugaj), Rudolf (46' Rosiński) - Ulatowski , Egharevba. Trener:

Ruch Chorzów:

90+2 min. - Koniec meczu!!! Po bardzo ładnej grze Śląsk wywozi z Chorzowa zasłużone 3 pkt.
90+1 min. - Ostatnia akcja wrocławian, kontra 3 na 1, nie czyste podanie Dudka nie dociera do Egharevby.
90 min. - Sędzia dolicza 2 minuty.
88 min. - Kolejna żółta kartka, tym razem za faul ukarany zostaje Petasz.
86 min. - GOOOOL!!!! Przepiękne zagranie w zdłuż linii bramkowej Rosińskiego, do bramki piłkę kieruje wprowadzony chwilę wcześniej Budka.
85 min. - Żółtą kartką za opóźnianie gry ukarany Rosiński.
83 min. - Na murawę pada Egharevba, lecz po interwencji masażystów wraca do gry.
82 min. - Zmiana w Ruchu, Mikulenasa zastępuje Ćwielong.
81 min. - Bugaj zastępuje na boisku Szewczyka.
80 min. - Strzał Grzyba z 20 metrów trafia w poprzeczkę wrocławskiej bramki.
78 min. - Za faul na Makuchu ukarany żółtą kartką Egharevba.
76 min. - Budka zmienia Ostrowskiego.
76 min. - Rzut wolny z 28 metrów wykonuje Naskręt, lecz jego strzał blokowany przez obrońców wychodzi na róg.
74 min. - Petras brutalnie fauluje Ostrowskiego lecz gwizdek arbitra milczy.
73 min. - Uderzenie Dudka z 30 metrów dalekie od odeału.

Chwilę przed zdobyciem bramki gotowy do zmiany był już Kowal, miał wejśc w miejsce Egharevby. Trener Tarasiewicz musiał mieć przeczucie, że wstrzymał się z wprowadzeniem Kowala. W tej chwili rozgrzewają się Bugaj, Kowal i Kaźmierczak.

70 min. - Strzał Rosińskiego z woleja przelatuje nad bramką Ruchu.
69 min. - Dudek wypuszcza Ostrowskiego, minimalnie za mocno, piłkę przejmuje Paśnik.
67 min. - Śląsk idzie za ciosem. Z prawej strony dośrodkowuje Ulatowski lecz niestety nieprecyzyjnie.
66 min. - Z autu na wysokości pola karnego wrzucał Naskręt, Ulatowski uwalnia się spod opieki obrońców i oddaje strzał - minimalnie niecelny.
66 min. - Bizackiego zmienia Petasz.
63 min. - GOOOOOOOOOOOOOL!!!! Piękna technicznie rozegrana akcja. Dudek zagrywał do Ulatowskiego, ten ogrywa obrońców Ruchu, podaje do Rosińskiego, strzał broni jeszcze Paśnik, ale wobec dobitki z ostrego kąta przytomnego Egharevby nie ma żadnych szans 0:1 !!!
59 min. - Zółtą kartką ukarany Naskręt.
56 min. - Groźnie Ruch. Prostopadłe podanie do Śrutwy lecz Celeban skutecznie blokuje napastnika i piłka opuszcza murawę.
54 min. - Po jednym ze starć, łokciem lub głową uderzony zostaje Baran. Po interwencji masażystów na noszach opuszcza boisko. Po paru chwilach wraca jednak do gry.
54 min. - Kontra Śląska, strzał Ulatowskiego zablokowany przez obrońców.
52 min. - Groźna akcja Ruchu. Z 16 metrów uderzał Łudziński, tor lotu piłki zmienił Ignasiak, zaskoczony Janukiewicz piękną paradą wybija piłkę na róg.
50 min. - Po rzucie wolnym Rosiński zagrywa do Celebana, ten strzela lecz jego strzał blokują obrońcy.
49 min. - Za faul na Franku żółtą kartką ukarany Baran.
46 min. - W przerwie nastąpiły zmiany w obu ekipach. W Śląsku Rudolfa zastąpił Rośiński, natomiast w Ruchu, w miejsce Bonka wszedł Śrutwa przejmując opaskę kapitana.
46 min. - Drugą część spotkania rozpoczęli gospodarze.

Całość pierwszej połowy w miarę wyrównana, momentami przewagę mieli wrocławianie. Przeprowadzili w sumie więcej akcji i więcej mieli z gry. Tuż przed przerwą rozgrzewkę rozpoczął Kowal. Być może w przerwie nastąpią jakieś zmiany we wrocławskiej jedenastce. Miejmy nadzieje że doczekamy się dziś bramek i 3 pkt. dla Śląska.

45 min. - Prawie równo z zegarem, zaraz po rozegraniu rzutu rożnego sędzia kończy pierwszą część spotkania. Do przerwy w Chorzowie bez bramek.
45 min. - Egharevba dochodzi do piłki w polu karnym, po wymanewrowaniu dwójki obrońców zdołał jeszcze oddać strzał który zostaje zablokowany w ostatniej chwili. Piłka na róg.
41 min. - Przekombinowane rozegranie rzutu wolnego z 25 metrów przyczyną straty piłki przez wrocławian.
40 min. - Groźna kontra wrocławian zatrzymana chorągiewką arbitra liniowego. Na spalonym Rudolf.
38 min. - Po zbyt lekkim zagraniu Celebana do Janukiewicza bliski przechwycenia piłki był Mikulenas.
34 min. - Od paru chwil rozgrzewa się Rosiński, być może w przerwie nastąpi zmiana w szeregach Śląska.
34 min. - Po jednym ze starć lekkiego urazu doznaje Paśnik, po chwili jest jednak zdolny kontynuować grę.
31 min. - Z 35 metrów z rzutu wolnego dośrodkowywał Dudek, ale piłka pada łupem obrońców.
29 min. - Znów Łudziński tym razem z 14 metrów znów wysoko nad bramką.
28 min. - Po błędzie Celebana piłkę przechwytuje Łudziński, zamiast podejść bliżej decyduje się na strzał z 25 metrów.
23 min. - Śląsk wypracował sobie zdecydowaną przewagę. Rokowania na dalszy ciąg gry są optymistyczne.
23 min. - Na uderzenie z 25 metrów decyduje się Grzyb, piłka przelatuje jednak wysoko nad wrocławską bramką.
22 min. - Dośrodkowanie Ostrowskiego do Ulatowskiego, ten ściera się z bramkarzem. Akcję kończy gwizdek arbitra. Z rzutu wolnego od bramki Ruch.
21 min. - Powinno być 0:1. Ostrowski wrzucił piłkę na 6. metr do Egharevby, ten powstrzymywany na pograniczu faulu zdołał uderzyć, lecz bramkarz końcami palców wybija na róg.
21 min. - Z ponad 20 metrów strzela Sztylka, lecz jego strzał jest zablokowany.
19 min. - Na strzał decyduje się Łudziński, po jego uderzeniu z dystansu niepewnie interweniuje Janukiewicz. Rzut rożny.
18 min. - Zagranie Ulatowskiego do Rudolfa, ten kiksuje w polu karnym Ruchu.
17 min. - W polu karnym piłkę przechwyca Ulatowski, ulega pod naciskiem obrońców.
12 min. - W polu karnym pada Mikulenas, ale arbiter nie daje się nabrac. Od bramki wrocławianie.
11 min. - Prostopadłe podanie do Mikulenasa zatrzymuje chorągiewką arbiter boczny.
9 min. - Na razie nie wiele się dzieje. Po pierwszych starciach trwa rozgrywanie piłki w środku pola.

Na stadion wchodzą kibice Śląska.

5 min. - Groźna akcja Śląska. Szewczyk prostopadle do Ulatowskiego, jego strzał z linii pola karnego minimalnie mija bramkę Ruchu.
3 min. - Dośrodkowanie Ostrowskiego do Egharevby w pole karne, piłka przyjęta na klatkę odskakuje Frankowi.
1 min. - Na stadion nie dotarli jeszcze kibice z Wrocławia.
1 min. - Gospodarze wyszli dziś na murawę w dość ofensywnym ustawieniu 3-4-1-2.
1 min. - Rozpoczęli wrocławianie. Śląsk na zielono, Ruch w granatowo-niebieskich trykotach.

W rezerwie: Ruch - Nowak, Śrutwa, Bartnik, Janoszka, Ćwielong, Kośmicki, Petasz; Śląsk - Hryńczuk, Budka, Kowal, Rosiński, Mróz, Witkowski, Bugaj.

Parę chwil temu otrzymaliśmy informację o dzisiejszej decyzji Wydziału Gier. Za udział w meczu z Zagłębiem Sosnowiec Artura Bugaja Śląsk został ukarany walkowerem, w praktyce oznacza to odjęcie jednego punktu.

Witam wszystkich zgromadzonych przed monitorami. Dziś przyszedł czas na kolejną wyprawę, tym razem wrocławianie zmierzą się w Chorzowie z Ruchem. Za około kwadrans Piotr Aleksandrowicz z Radomia da sygnał do rozpoczęcia tego spotkania.