Aura: Pochmurno i chłodno, wiatr słaby, temp. 12 °C

Heko Czermno:(stroje: ) Mańka - Solarz, Boguś, Branowicki, Drozd, Sobczyński, Woźniak (46' Socha), Pałkus (59' Matuszczyk), Cheda (77' Pluta), Kościukiewicz, Kanarski. Trener:
Śląsk Wrocław:(stroje: ) Janukiewicz - Rudolf, Ignasiak, Naskręt, Celeban - Rosiński, Sztylka, Dudek, Ostrowski (46' Budka) - Ulatowski, Egharevba (80' Kowal). Trener:

Heko Czermno:

90+2 min. - Jeszcze rzut rożny po którym Marek Kowal kończy to spotkanie. Heko - Śląsk 1:1.
90+1 min. - W doskonałej sytuacji znalazł się Kowal, lecz nie trafia w bramkę z 7 metrów.
90+1 min. - Za niesportowe zachowanie żółta kartką ukarany zostaje Drozd.
90 min. - Sędzia dolicza 2 minuty.
88 min. - Groźna kontra Heko. Socha sam na sam z Janukiewiczem.
86 min. - Akcja za akcją Śląska. Wrocławianie za wszelką cenę chcą przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Strzały Dudka i Budki nie znajdują jednak drogi do siatki Heko.
84 min. - Dwa kolejne rzuty różne dla Śląska nie przynoszą korzyści w postaci bramki.
83 min. - Zablokowany strzał Kowala z bliskiej odległości.
80 min. - Zmiana również w ekipie Śląska, za Egharevbę na boisku pojawił się Kowal.
77 min. - Zmiana w Heko, opuszczającego boisko Chedę zastępuje Pluta.
74 min. - Śląsk cały czas napiera na połowie Heko, lecz gospodarze bronią zaciekle korzystnego dla nich rezultatu.
71 min. - Rzut rożny tym razem dla gospodarzy, Ignasiak wyjaśnia sytuacje.
70 min. - Po kontrze Śląska Dudek uderza lecz niecelnie i piłka przelatuje nad poprzeczką bramki Heko.
69 min. - Strzał Kościukiewicza z 5 metrów zablokowany przez wrocławian.
64 min. - Kolejny rzut rożny dla Śląska, piłkę po dośrodkowaniu przejmują obrońcy Heko.
63 min. - Rzut wolny dla Śląska wykonuje Rosiński, na posterunku Mańka.
61 min. - Strzał Rosińskiego z 20 metrów szybuje nad bramką Heko.
59 min. - W miejsce Pałkusa wchodzi Matuszczyk.
59 min. - Po solowej akcji Egharevby zakończonej strzałem piłkę na róg wybija Mańka.
54 min. - Kontra Heko, Kanarski wychodzi na pozycję sam na sam z Janukiewiczem. Z pojedynku zwycięsko wychodzi wrocławski golkiper.
53 min. - Po kolejnym rzucie rożnym groźnie głową uderzał Rudolf.
52 min. - Rosiński z rzutu rożnego dośrodkowuje do Celebana, lecz ten trafia w boczną siatkę.
51 min. - Rzut rożny dla Śląska, dośrodkowanie Dudka na kolejny róg wybijają obrońcy Heko.
47 min. - Za faul na Kanarskim tuż przed polem karnym żółtą kartką ukarany Ignasiak, z rzutu wolnego uderzał Pałkus.
46 min. - W przerwie w obu ekipach nastąpiły zmiany. W Śląsku Ostrowskiego zastąpił Budka, natomiast w Heko Woźniaka Socha.
46 min. - Drugą połowę rozpoczynają gospodarze.
45+1 min. - Sędzia dolicza jedną minutę i równo z 46 minuta kończy pierwsza część tego meczu.
45 min. - Żółtą kartką za faul w środku pola ukarany Ostrowski.
44 min. - Z wolnego wrzuca Rosiński, strzał Ulatowskiego z pierwszej piłki zostaje zablokowany. Rzut rożny.
42 min. - Piłka po podaniu Woźniaka ląduje w rękach Janukiewicza. Na marginesie, Woźniak to były gracz wrocławskiego Śląska.
41 min. - Dwie kontry Heko zatrzymane przez wrocławski blok defensywny.
38 min. - Wysuniętego Mańkę strzałem z 25 metrów próbował zaskoczyć Rosiński, lecz piłka przelatuje minimalnie obok słupka.
37 min. - Groźną akcję Heko zatrzymuje uniesiona w górę chorągiewka arbitra liniowego. Na spalonym Kanarski.
33 min. - Zmierzającego do piłki Egharevbę uprzedzają obrońcy Heko.
29 min. - Jedna z nielicznych akcji Heko. Piłka po strzale Chedy przelatuje 2 metry obok bramki Janukiewicza.
27 min. - Za faul w środku pola żółtą kartką ukarany Rudolf.
25 min. - Szybka akcja Rosiński - Dudek - Egharevba zakończona strzałem tego ostatniego. Piłka odbita od poprzeczki ląduje na linii bramkowej.
23 min. - Pressing wrocławian trwa - nie pozwalamy na wiele zawodnikom gospodarzy.
22 min. - Kolejny rzut rożny wykonuje Śląsk, po dośrodkowaniu głową niecelnie Ignasiak.
18 min. - Uderzenie Rosińskiego mocno niecelne.
17 min. - Strzał Egharevby z 20 metrów szybuje ponad bramką Heko.
16 min. - Z rzutu wolnego dośrodkowuje Rosiński, z pierwszej piłki piętą strzela Naskręt lecz Mańka nie daje się zaskoczyć.
15 min. - Informacja o wizycie Pawła Janasa okazuje się prawdą, w tej chwili spiker obwieszcza oficjalnie tę wiadomość.
14 min. - Strzał Dudka w światło bramki zatrzymuje Mańka.
9 min. - GOOOOOOOOOL!!! Nie długo przyszło nam czekać na wyrównanie. Po rzucie rożnym faulowany w polu karnym był Ulatowski. Sędzia nie mając wątpliwości wskazuje na wapno. Pewnym wykonawcą jedenastki jest Dudek. 1:1
5 min. - Ciekawostką jest prawdopodobna obecność na trybunach selekcjonera polskiej reprezentacji Pawła Janasa.
4 min. - Po stracie bramki wrocławianie napierają, uwidacznie się lekka przewaga, lecz gra toczy się głównie w środku pola.
2 min. - Bardzo źle zaczyna się to spotkanie dla wrocławian. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę z 5 metrów głową do bramki kieruje Drozd. Heko - Śląsk 1:0
1 min. - Gwizdek arbitra i gramy. Rozpoczyna Śląsk.

Murawa stadionu KS Heko nie jest w najlepszym stanie. Na takiej płycie już za kwadrans piłkarze rozpoczną bardzo ważny dla obu klubów pojedynek. Gospodarze wystąpią w jednolitych białych strojach, Śląsk natomiast tradycyjnie na zielono. Miejmy nadzieje, że poziom który zaprezentuje dziś arbiter Marek Kowal będzie lepszy niż ten z pamiętnego meczu inaugurującego rozgrywki w tym sezonie, Śląsk - Kujawiak. Warunki atmosferyczne zmienne, z przewagą chmur.

W rezerwie pozostają: Heko - Mariak, Folc, Matuszczyk, Żaglewski, Socha, Pluta, Walenciak; Śląsk - Hryńczuk, Witkowski, Mróz, Kowal, Budka.