Aura: Pochmurno ; Temp 20°C

Śląsk Wrocław:(stroje: ) Janukiewicz - Naskręt, Sztylka, Celeban - Ignasiak - Budka, Dudek, Ulatowski (90' Mróz), Rosiński - Bugaj (46' Ostrowski), Kowal (83' Witkowski). Trener:
Piast Gliwice:(stroje: ) Kozik - Michniewicz, Banaś, Budka (61' Podgórski), Zadylak, Kaszowski, Gamla, Widuch, Kompała, Kukulski, Solnica (85' Karwan). Trener:

Piast Gliwice:

90+3 min. - Koniec meczu!!! Po ładnej grze wrocławianie zasłużenie wygrywają z Piastem 1:0.
90+2 min. - Mróz za Ulatowskiego.
90+1 min. - Kontra wrocławian, z 20 metrów strzelał Dudek.
90 min. - Sędzia dolicza 3 minuty.
88 min. - Rosiński niecelnie z rzutu wolnego z 25 metrów.
86 min. - Strzał Ostrowskiego z 25 metrów mija piastowską bramkę.
85 min. - W miejsce Solnicy na boisko wchodzi Karwan.
85 min. - Witkowski z 15 metrów niecelnie.
83 min. - W miejsce Kowala, po raz pierwszy w tej rundzie na boisko wchodzi Witkowski.
83 min. - Przechwyt Budki, zagranie do Dudka, strzał broni jednak Kozik.
80 min. - Żółtą kartką ukarany zostaje Naskręt.
79 min. - Kiks Ignasiaka wykorzystuje Solnica, jego rajd na wrocławską bramkę zostaje zatrzymany przez Celebana.
76 min. - Z 20 metrów strzelał Kukulski, lecz zbyt lekko.
75 min. - Rosiński wypuszcza podaniem Ostrowskiego, ten dośrodkowuje z linii końcowej. Centymetrów zabrakło Kowalowi żeby skierować piłkę głową do bramki Piasta.
69 min. - Kozik po strzale z 18 metrów Budki z największym trudem wyłapuje piłkę.
63 min. - Po uderzeniu Rosińskiego Kozik piąstkuje przed siebie, do piłki dobiega Kowal, lecz naciskany przez obrońców wywraca się. Sędzie nakazał grać dalej.
61 min. - W miejsce Budki na boisku pojawił się Podgórski.
55 min. - Z 30 metrów z rzutu wolnego dośrodkowywał Rosiński, głową uderzał Ulatowski, niestety nad bramką.
48 min. - Strzał z 20 metrów Kukulskiego nie trafia w światło bramki.
46 min. - W przerwie nastąpiła zmiana w Śląsku, Bugaja zastąpił Ostrowski.
45+2 min. - Koniec pierwszej części gry
45+2 min. - Rzut wolny 40 metrów od bramki, Dudek dośrodkowuje, głową Naskręt.
45 min. - Sędzia dolicza 2 minuty.
43 min. - Michniewicz z 20 metrów fatalnie.
42 min. - Mimo, że gra się uspokoiła w dalszym siągu widać dużą przewagę Śląska. Piast nie oddał jeszcze celnego strzału na bramkę.
40 min. - Naskręt z rzutu wolnego z 25 metrów w mur.
37 min. - Dudek wycofuje piłkę do Ulatowskiego, którego strzał mija piastowską bramkę.
31 min. - Po rzucie wolnym Kukulskiego zderzają się ze sobą Janukiewicz i Naskręt. Chwilę leżą na murawie.
30 min. - Za faul na Kaszowskim żółtą kartką ukarany zostaje Rosiński.
29 min. - Kowal ogrywa obrońców, podaje do Dudka, ten strzela z 14 metrów, lecz piłkę łapie Kozik.
26 min. - GOOOOOOOL!!!! Po dośrodkowaniu Rosińskiego piłkę do własnej bramki kieruje obrońca Piasta, Budka.
24 min. - Dudek wyłuskał piłkę i oddał strzał z 18 metrów, lecz piłka znów minęła bramkę Piasta.
19 min. - Piast przetrwał pierwszy okres przygniatającej przewagi Śląska. W tej chwili gra się nie co uspokoiła. Goście próbują konstruować pierwsze akcje.
19 min. - Żółtą kartkę za ostry faul na Dudku otrzymał Kompała.
16 min. - Śląsk rozpoczął rewelacyjnie, głośny doping dodaje zawodnikom sił. Widać, że wszyscy cieszą się z powrotu na Oporowską.
15 min. - Kolejny rzut rożny dla Śląska, dośrodkowanie Dudka, strzał Ulatowskiego, ale nie ma gola.
13 min. - Strzał Sztylki pada łupem Kozika.
11 min. - Rosiński uderza na bramke z 30 metrów, lecz nardzo niecelnie.
7 min. - Rzut wolny dla Piasta. Strzał Kukulskiego nie zrobił wrażenia na Janukiewiczu. Śląsk od własnej bramki.
6 min. - Dośrodkowanie z lewej strony Rosińskiego przechwytuje Kozik.
5 min. - Rajd Budki zatrzymany przez obrońców na linii pola karnego.
4 min. - Wciąż trwa zmasowany atak wrocławian, goście zepchnięci do defensywy ograniczają się jedynie do wybijania piłek.
2 min. - Śląsk od pierwszych minut atakuje z ogromnym impetem. Zagranie Kowala w pole karne, na strzał zamienia Ulatowski. Piłka ocierając się jeszcze od jednego z obrońców wychodzi na róg.
1 min. - Pierwszy rzut rożny dla Śląska. Dośrodkowanie Rosińskiego głową przedłuża Ignasiak, lecz piłka przelatuje nad bramką gości.
1 min. - Mecz rozpoczyna duet Kowal - Bugaj. Zawodnicy Piasta atakują na stronę tablicy świetlnej.

W tej chwili zawodnicy pojawili sie na murawie. Juz tylko sekundy dzielą nas od pierwszego gwizdka.

Zawodnicy Śląska wystąpią w zielono-białych strojach, Piast w tradycyjnych, niebiesko-czerwonych.

W rezerwie pozostają: Śląsk - Hryńczuk, Mróz, Witkowski, Małecki, Ostrowski, Kaźmierczak; Piast - Feć, Kędziora, Karwan, Podgórski, Żyrkowski.

Witam wszystkich tych którzy z różnych powodów nie mogli dziś wybrać się na stadion Śląska. Jak zawsze postaramy się wiernie i szybko przekazac to co dziać będzie się na murawie. Za kilka chwil poznamy składy obu drużyn, a za nieco ponad kwadrans krakowski arbiter Łukasz Bartosik rozpocznie ten ultra ważny mecz.