Aura: Pochmurno i chłodno

Drwę™ca Nowe Miasto Lubawskie:(stroje: ) Talik - Wróbel, Święcki, Unierzyski, Wódkiewicz - Sawala, Wincel, Bazler (73' Filipek), Wojtaś (60' Domżalski) - Bała (87' Gołębiewski), Iheanacho Trener:
Śląsk Wrocław:(stroje: ) Janukiewicz – Ostrowski, Ignasiak, Rudolf – Budka, Sztylka, Szewczyk, Dudek, Rosiński – Ulatowski, Kowal (67' Witkowski). Trener:

Drwę™ca Nowe Miasto Lubawskie:

Wszystko dobre co się dobrze kończy. Ten mecz zostanie w pamięci naszych zawodników baardzo długo. W drugiej części gry Śląsk zaprezentował dokładnie odwrotną postawę od tej z pierwszej połowy. Obudził się Budka który dużo wniósł do gry zespołu. Remis z Drwęcą byłby dla nas sromotną klęską, dobrze zatem się stało ze 3 pkt. do swojego dorobku dopisują dziś zawodnicy z Oporowskiej. Bravo !!!

90+4 min. - Koniec meczu!!! Śląsk wraca do domu z kompletem punktów.
89 min. - Sędzia dolicza 4 minuty.
87 min. - Kolejna zmiana w ekipie Drwęcy, Bałę zmienia Gołębiewski.
84 min. - Wydaje się że stracona bramka obudziła wyjątkowo ospałych dziś zawodników Śląska, w tej chwili obraz gry nie przypomina tego z pierwszej połowy.
83 min. - 1:2 GOOOOOL!!!! Rosiński z rzutu wolnego z 25m. strzela na bramkę, Talik wybija przed siebie, piłka trafia pod nogi Witkowskiego a ten nie marnuje doskonałej okazji. Prowadzimy z Drwęcą!
76 min. - Strzał Domżyńskiego w swiatło bramki Śląska, na posterunku Jaukiewicz nie ma problemów z obroną.
74 min. - Groźna akcja Śląska. Dudek prostopadle do Ulatowskiego ten dośrodkowuje do Budki, lecz ten ostatni blokowany przez obrońców traci piłkę.
73 min. - Zmiana w Drwęcy, Filipek wchodzi za Bazlera.
70 min. - GOOOOL !!! Dośrodkowanie z prawej strony do Rosińskiego na długi słupek, ten uderza i mamy 1:1 !!!!!!!!!!!!
67 min. - Witkowski zmienia Kowala.
61 min. - Drwęca zaczyna grać na czas, zawodnicy wyraźnie nie spieszą się z rozpoczynaniem gry.

Mecz obserwuje okolo 50 kibiców z Wrocławia .

60 min. - Zmiana w ekipie Drwęcy, za Wojtasia na boisku pojawia się Domżalski.
53 min. - Stało się !!! Bazler zagrywa prostopadle do Iheanacho ten wychodzi sam na sam z Janukiewiczem i technicznym strzałem przerzuca piłkę nad naszym golkiperem. Drwęca 1, Śląsk 0
46 min. - Rozpoczęła się druga połowa, bez zmien w obu zespołach.

Podsumowując pierwszą odsłonę niestety trzeba powiedzieć że, na boisko w NML wyszła zupełnie inna drużyna Śląska jaką pamiętamy z ostatnich spotkań. Brak pomysłu na grę, chaotyczne zagrania. Śląsk nie potrafi skonstruować składnej akcji, gra zbyt mało odważnie. Drwęca za to, gra ambitnie i wcale nie zamierza darmo sprzedać skóry. Oto statystyki: Bramki: 0-0 ; Strzały: 5-2 ; Strzały celne: 0-0 ; Rzuty rożne: 2-0 ; Faule: 5-15. Warto dodać że, dziwi trochę zachowanie sędziego który bardzo często zatrzymuje grę na skutek "przewinień" zawodników Śląska. Miejmy nadzieje że w drugiej połowie zobaczymy ciekawszy futbol.

45+1 min. - Koniec pierwszej połowy!!!
45 min. - Sędzia dolicza jedną minute.
37 min. - Śląsk powoli się rozgrywa, ale narazie na stadionie Drwęcy bez bramek.
36 min. - Bazler strzela z za pola karnego, wysoko nad bramką.
28 min. - Groźna akcja Wrocławian. Ostrowski wyprowadza akcję prawą stroną, dośrodkowuje do Dudka, ten uderza głową ale nietrafia w bramkę.
26 min. - Pierwszy strzał Śląska. Kowal uderza, jednak zbyt lekko i zbyt niecelnie.

Pojawili się pierwsi fani Śląska. Grupa około 30 osób rozwiesza flagi na stadionie w NML.

25 min. - Śląsk nadal słabiutko. Atak Drwęcy, Bazler z 18m. jednak wysoko nad wrocławską bramką.
24 min. - Z boiska wieje nudą, widzów rozbawił jedynie efektowny upadek sędziego głównego.
19 min. - Wincel próbuje strzału z 30m. ale tradycyjnie wysoko nad bramką Śląska.

Na stadion nie dotarli jeszcze kibice z Wrocławia.

15 min. - Śląsk gra słabo. Nieudolnie próbuje wyprowadzać akcje. Przewagę optyczną mają gospodarze.
11 min. - Rosiński podaje do Kowala, ten zamiast strzelać próbuje zagrywać do Ulatowskiego ale traci piłkę.
8 min. - Gra toczy się głównie w środku pola, zawodnicy Drwęcy próbują atakować. Wrocławianom nie udało się jak dotąd oddać strzału na bramkę rywali.
7 min. - Wróbel próbuje uderzenia z dystansu lecz bardzo niecelnie.
3 min. - Akcja Drwęcy. Podanie Bały do Wojtasia ale ten nad bramką Janukiewicza.

Gwizdek arbitra i gramy. Rozpoczęła Drwęca. Śląsk w zielonych strojach, Drwęca w biało-niebieskich.

Witam wszystkich zgromadzonych przed komputerami i zapraszam do śledzenia relacji z zawodów o mistrzostwo drugiej ligi rozgrywanych na boisku Drwęcy w Nowym Mieście Lubawskim. Śląsk rozpocznie to spotkanie w identycznym zestawieniu które mogliśmy oglądać w meczu z Heko i Ruchem. Już za parę chwil Marcin Szulc da sygnał rozpoczynający to widowisko.