Aura: Zachmurzenie małe, Temp. 18' C

Polonia Warszawa:(stroje: ) Simunić - Hucika, Udarević, Moryc, K.Bąk, Gołoś, Piątek (86' Bartoszewicz), Citko (75' Mąka), Ekwueme, Tataj, Kosmalski (83' Olszar) Trener:
Śląsk Wrocław:(stroje: ) Janukiewicz - Wołczek, Ignasiak (46' Sourek), Solarz, Ostrowski, Sztylka, S.Dudek, Ulatowski (58' Wan), Szczot, Szewczuk, Kowal (46' Ilków-Gołąb). Trener:

Polonia Warszawa:

Po raz ostatni Śląsk stracił 5 goli w meczu 3,5 roku temu w meczu z Arką Gdynia na Oporowskiej. Natomiast na wyjeździe ostatnio 5 goli zaaplikował Śląskowi ŁKS Łódź 9 lat temu.

Sytuacja na trybunach opanowana.

Kibice Śląska stoją spokojnie we własnym sektorze. Kibice Polonii zostają wygonieni z murawy przez oddziały policji.

Po meczu emocje się jednak nie kończą. Kibice Polonii wpadają na boisko i biegną w stronę sektora kibiców Śląska, gdzie znajduje się około 200 osób. Policja odgradza obie grupy kibiców.

90+3 min. - Koniec meczu. Śląsk przegrywa w Warszawie z Polonią 5:1.
90+2 min. - Dośrodkowanie z rzutu rożnego najlepszego w szeregach Śląska Sebastiana Dudka. Strzela głową Sztylka, ale Simunić wybija piłkę na róg.
90 min. - Z wolnego 25 metrów od bramki, strzela Hucika, ale jego strzał zostaje zablokowany. Rzut rożny dla Polonii.
90 min. - Sędzia dolicza 3 minuty. Tymczasem na trybunach poruszenie. Kibice Polonii biegną w kierunku kibiców Śląska. Interwencja policji zapobiega zamieszkom na stadionie.
86 min. - Trzecia zmiana w Polonii. Za Piątka na boisku pojawia się Bartoszewicz.
86 min. - Żółtą kartką ukarany Solarz.
83 min. - Z boiska schodzi Kosmalski, w jego miejsce Olszar.
80 min. - Śląsk próbuje jeszcze atakować, ale widać, że te dwie bramki ostatecznie podcięły skrzydła naszym graczom. Polonia spokojnie kontroluje sytuację na boisku.
75 min. - Schodzi Citko żegnany owacją na stojąco. Na boisku pojawia się Mąka.
74 min. - Sourek z 30 metrów strzela z wolnego. Simunić kapitalnie broni końcówkami palców.
73 min. - Ekwueme podaje do Tataja, który wychodzi sam na sam z Janukiewiczem. Strzał obok bramkarza i 5:1 dla Polonii. Sytuacja o tyle kontrowersyjna, gdyż prawdopodobnie Tataj był na spalonym. Gwizdek sędziego jednak milczał.
71 min. - Niestety 4:1. Tataj uderza zza pola karnego. Piłka po rykoszecie trafia pod nogi Kosmalskiego znajdującego się tuż przed Janukiewiczem. Pewny strzał obok bramkarza Śląska i znów przegrywamy trzema bramkami.
66 min. - Z dystansu strzela Piątek, ale bardzo niecelnie.
64 min. - Gra uspokoiła się i toczy się głównie w środkowej strefie boiska. Polonia przez kwadrans zmaknięta była niemal w hokejowym zamku.
60 min. - Za faul przy linii bocznej żółtą kartkę otrzymuje Szczot.
59 min. - Po podaniu Dudka, Szczot sam na sam z Simuniciem, ale za długo zwleka ze strzałem i bramkarz wybija piłkę na róg. Zdecydowana przewaga Śląska od początku II połowy. Około 50 osób na sektorze gości.
58 min. - Trzecia zmiana w Śląsku. Wan za Ulatowskiego.
57 min. - Żółta kartką ukarany Gołoś.
56 min. - Gooool dla Śląska. Szewczuk ładnie pociągnął lewą stroną i podał wzdłuż pola karnego do Dudka, który spokojnie posyła piłkę do siatki. Już tylko 3:1.
54 min. - Ostrowski dośrodkowuje, ale piłka przechodzi przez całe pole karne nie dotknięta przez żadnego z graczy.
53 min. - Groźnie Polonia w kontrze. Kosmalski w polu karnym drybluje, ale na szczęście jego strzał z 7 metrów jest niecelny.
52 min. - Najlepsza okazja Śląska. Ostrowski dośrodkowuje w pole karne. Głową strzela z 15 metrów Ilków-Gołąb i piłka po rękach Simunicia ląduje na słupku bramki Polonii.
51 min. - Chwilowo Polonia w "10", kontuzjowany Ekwueme. Na strzał z 25 metrów desyduje się Ilków-Gołąb, ale za lekko i niecelnie.
46 min. - W Śląsku dwie zmiany. Ilków-Gołąb za Kowala, a Sourek za Ignasiaka.

Przerwa

45+2 min. - Koniec pierwszej połowy. Niestety zanosi się na wysoką porażkę naszych piłkarzy. Podsumowując tę część meczu, Śląsk przegrywa zasłużenie. Piłkarze WKS-u nie mogli się przeciwstawić szybkim kontrom Polonii w początkowej fazie spotkania i szybko przegrywali 2:0. Potem próbowali przejąć inicjatywę, ale poza dośrodkowaniami Dudka nie stwarzaliśmy praktycznie żadnego zagrożenia dla bramki Simunicia.
45 min. - Strzał Szczota z narożnika pola karnego mija bramkę Polonii w bezpiecznej odległości. Sędzia dolicza 2 minuty.
43 min. - Śląsk gra bardzo słabo. Jedynie Dudek prezentuje się w miarę dobrze na tle słabo grających kolegów. Na dodatek na sektorze gości siedzi zaledwie 20 kibiców Śląska.
41 min. - Z karnego w prawy róg strzela Kosmalski i przegrywamy niestety już 3:0.
40 min. - W niegroźnej sytuacji sędzia dyktuje rzut karny dla Polonii. Uznał, że Ignasiak zagrał piłkę ręką przy linii końcowej boiska.
37 min. - Okres przewagi Śląska. Dudek dośrodkowuje na pole karne, Simunić odbija przed siebie. Do piłki dopada Szczot i z narożnika pola karnego oddaje strzał. Bramkarz Polonii naprawia swój błąd i odbija piłkę na rzut rożny.
34 min. - Wołczek z prawej strony ładnie dośrodkowuje do Ulatowskiego, ale ten zamiast strzelać z pierwszej piłki, przyjmuje ją, co kończy się stratą na rzecz obrońców Polonii.
32 min. - Kosmalski dośrodkowuje, w polu karnym najwyżej skacze Piątek i tylko cudem nie tracimy trzeciej bramki. Piłka mija słupek bramki w niewielkiej odległości.
27 min. - Znów słabszy okres meczu. Śląsk ma problemy z konstruowaniem ataku pozycyjnego, Poloniści umiejętnie się bronią i próbują wyprowadzać groźne kontrataki.
25 min. - Dośrodkowanie Dudka tym razem z lewej strony, ale Ekwueme wyjaśnia sytuację.
22 min. - Wreszcie Śląsk. Dudek dośrodkowuje z prawej strony z wolnego na "długi słupek". Zasłonięty Szewczuk jednak nie trafia czysto w piłkę i ta mija bramkę Polonii.
21 min. - Tataj zza pola karnego nad bramką Śląska. Kibice Śląska mają problemy z dostaniem się na stadion. Wszystko dzieje się na oczach prezesa PZPN Michała Listkiewicza. Kibice Polonii głośno wyrażają dezaprobatę.
16 min. - Ładna akcja prawą stroną Gołosia, dośrodkowanie na 16 metr po ziemi i niepilnowany Citko strzela na 2:0. Niestety przegrywamy już dwiema bramkami.
14 min. - Groźna akcja Polonii. Citko do Tataja. Tataj wbiega w pole karne, jest w świetnej sytuacji, ale Janukiewicz fantastycznie broni.
12 min. - Strzał Sztylki z dystansu łatwo łapie Simunić.

Kibice Śląska powoli wchodza na obiekt, Poloniści skandują "Wpuście kibiców".

5 min. - Po stracie bramki Śląsk próbuje opanować sytuację. Gra toczy się głównie w środkowej części boiska.

Kibice Śląska i Motoru wchodzą powoli na obiekt przy Konwiktorskiej.

3 min. - Gol dla Polonii. Fatalny początek Śląska. Citko ogrywa w polu karnym trzech obrońców Śląska i strzałem w długi róg z 16 metrów nie daje szans Janukiewiczowi.
1 min. - Z minutowym opóźnieniem początek meczu. Rozpoczyna Śląsk w strojach zielonych, Polonia na czarno-biało.

Do spotkania pozostało około 20 minut. Stadion na razie świeci pustkami, nie ma na razie też połączonych sił kibiców Śląska i Motoru Lublin.

W rezerwie Polonii dziś pozostają: Fogler, Beciri, Olszar, T.Dudek, Bartoszewicz i Mąka, natomiast w Śląsku: Kaczmarek, Ilków-Gołąb, Sourek, Chrobot, Naskręt i Wan.

Witamy ze stadionu przy ulicy Konwiktorskiej w Warszawie. Dziś rywalem WKS-u jest miejscowa Polonia. Ostatni występ naszych piłkarzy na tym obiekcie miał miejsce w 2000 roku w I lidze. Wtedy Śląsk uległ gospodarzom 1:3. Gola dla Śląska zdobył Nazaruk.