Aura: ulewa

Śląsk Wrocław:(stroje: ) Janukiewicz- Wołczek, Ignasiak, Naskręt (17' Solarz), Sourek - Ostrowski (69' Kowal), Rosiński, Chrobot, Szczot - Ulatowski (79' Witkowski), Szewczuk Trener:
Zagłębie Sosnowiec:(stroje: ) Gąsiński - Adżem, Hosic, Kościukiewicz, Treściński - Bednar, Chwalibogowski, Skrzypek (13' Piątkowski), Pach - Folc, Zubanovic (70' Marek) Trener:

Zagłębie Sosnowiec:

90+5 min. - sędzia kończy spotkanie. Śląsk Wrocław - Zagłębie Sosnowiec 0-1
90+4 min. - rzut rożny dla Śląska. Nawet Janukiewicz wbiega w pole karne. Do piłki dochodzi Szczot, uderza jednak nad poprzeczką
90+1 min. - Solarz uderza na bramkę, ale broni bramkarz, a jeden z obrońców posyła piłkę na rzut rożny
90 min. - sędzia dolicza 5 minut
89 min. - dośrodkowanie Solarza, do piłki dochodzi Szczot, jego strzał jest zablokowany. Na boisku leży jeden z graczy Zagłębia, a tym czasem czasu do końca meczu coraz mniej
87 min. - kolejna zmiana z zespole gości. Paczkowski wchodzi za Chwalibogowskiego
87 min. - bramkarz Zagłębia przez ponad 2 minuty leżał na murawie kradnąc Wrocławianom cenny czas
85 min. - żółtą kartkę zobaczył Witkowski za faul na Gąsińskim
81 min. - błąd Janukiewicza, na szczęście goście nie wykorzystują prezentu naszego bramkarza
80 min. - rzut wolny wykonywuje Rosiński, podaje do Szczota, jednak ten jest zablokowany przy próbie strzału z 16 metrów
79 min. - na boisku pojawia się Witkowski zastępując Ulatowskiego
79 min. - Bednar dośrodkowuje w pole karne Śląska, a głową obok bramki uderza Kościukiewicz
78 min. - po faulu Ulatowskiego Chwalibogowski opuszcza na pewnien czas murawę
74 min. - Rosiński zagrywa z rzutu wolnego do Szczota, ale ten zamiast uderzać próbuje przyjąć piłkę i jest zablokowany
71 min. - żółtą kartką ukarany zostaje Admir Adżem
70 min. - za Zubanovica wchodzi Marek
69 min. - Ostrowskiego zastępuje Kowal
69 min. - Janukiewicz piąstkuje piłkę po zagraniu Bednara w pole karne
68 min. - prostopadłe podanie do Szczewczuka przechwytuje bramkarz
68 min. - po rzucie rożnym wykonanym przez Pacha groźnie pod naszą bramką, piłkę wybija Janukiewicz
65 min. - Ulatowski uderza z 15 metrów, piąstkuje Gąsiński
64 min. - po wykonaniu rzutu rożnego w podbramkowym zamieszaniu do piłki dochodzi Treściński i płaskim strzałem z 10 metrów pokonuje Janukiewicza. Śląsk przegrywa 0-1
63 min. - Piątkowski wbiega w pole karne, jest jednak uprzedzony prze Chrobota, który wibija piłkę na róg

druga połowa toczy się w wolnym tempie, na boisku niewiele się dzieje, brakuje udanych i składnych akcji

60 min. - Sourek wyjaśnia sytaucję po dośrodkowaniu z lewej strony Chwalibogowskiego
57 min. - Dobre podanie jednego z Sosnowiczan z głębi pola, jednak dzięki udanej pułapce ofsajdowej Śląska Folc jest na spalonym
53 min. - kolejne zbyt głebokie dośrodkowanie Szczota, grę wznawia z autu Zagłębie

na boisku słychać doping kibiców stojących na górce Pafawag

50 min. - uderzenie Zubanovica z 18 metrów łapie Janukiewicz
48 min. - błąd Wrocławian przy wyprowadzeniu piłki, futbolówkę przejmują goście, wyprowadzają kontrę, ale Folc jest na spalonym
47 min. - zbyt głębokie dośrodkowanie Szczota z lewej strony i piłka opuszcza boisko
46 min. - bez zmian zaczyna się druga połowa spotkania

w przerwie zawodnicy zmienili koszulki na suche i czyste

45+1 min. - koniec pierwszej połowy Śląsk Wrocław - Zagłębie Sosnowiec 0:0
45 min. - sędzia dolicza 1 minutę
45 min. - groźna kontra Zagłębia, Zubanovic uderza z kilku metrów, broni Janukiewicz
45 min. - próba prostopadłego zagrania. Podanie Ulatowskiego do Szczota przejmuje obrońca
44 min. - Bednar uderza z rzutu wolnego, ale piłka grzęźnie w gąszczu nóg
42 min. - groźna akcja gości, ale na spalonym jest Piątkowski, który uderza jeszcze po gwizdku - kolejny raz nie zobaczył kartki
39 min. - piłka mija słupek po uderzeniu z dystansu Rosińskiego
38 min. - dobre dośrodkowanie Wołczka z lewej strony łapie Gąsiński
38 min. - agresywnie dziś grający Piątkowski fauluje Wołczka, jednak znów sędzia jest dla niego pobłażliwy
36 min. - żółta kartka dla Chrobota za faul na Pachu
34 min. - rzut wolny dla Zagłebia, 25 metrów od bramki. Uderzenie Pacha broni Janukiewicz.
32 min. - po wrzutce Piątkowskiego Janukiewicz mija się z piłką. Na murawę upada Folc, ale sędzia nakazuje kontynuowanie gry.
30 min. - rzut wolny dla Śląska z 24 metrów. ładny strzał Ostrowskiego ociera się o mur i leci do bramki, ale bramkarz popisuje się świetną paradą i wybija piłkę na rzut rożny
27 min. - Szczot uderza z 30 metrów obok słupka
26 min. - niezbyt udane dośrodkowanie z prawej strony Ostrowskiego łapie bramkarz
24 min. - za faul na Wołczku żółtą kartkę dostaje Folc
24 min. - przy linii bocznej Wołczek wywraca się i wpada w kałużę - jest cały mokry
23 min. - Rosiński dośrodkowuje z 25 metrów z rzutu wolnego, ale obrońcy Zagłębia wybijają na róg
21 min. - z lewej strony dośrodkowuje Rosiński, niepewny Gąsiński wypuszcza piłkę z rąk. Do piłki dochodzi Ostrowski ale uderza w boczną siatkę
19 min. - Piątkowski ogrywa Wołczka, potem dośrodkowuje ale na posterunku znów jest Janukiewicz

Skrzypek udaje się do karetki, najprawdopodobniej ma złamany obojczyk

17 min. - strzał z ostrego kąta Piątkowskiego na rzut rożny wybija Janukiewicz
17 min. - Solarz zastępuje na boisku Naskręta
17 min. - jakiegoś urazu doznał Naskręt i będzie musiał opuścić boisko
14 min. - nieudana próba dośrodkowania Bednara
13 min. - za kontuzjowanego zawodnika gości wchodzi Piątkowski
10 min. - Skrzypek doznaje kontuzji i musi opuścić boisko
10 min. - po starciu Naskręta ze Skrzypkiem, zawodnik Śląska zostaje ukarany żółtą kartką
8 min. - rzut wolny dla Śląska z 30 metrów wykonuje Rosiński. Piłka odbija się od jednego z obrońców i wychodzi na róg. Po wznowieniu gry Naskręt próbuje uderzyć z linii pola karnego ale przewraca się
6 min. - rzut wolny z 20 metrów dla Zagłębia. Dośrodkowanie Pacha łapie Janukiewicz.
4 min. - dośrodkowanie Bednara wyłapuje pewnie Janukiewicz

istne oberwanie chmury nad Oporowską utrudnia dzisiaj grę

1 min. - na boisku zamiast Dudka jest jednak Rosiński
1 min. - rozpoczyna się spotkanie między Śląskiem Wrocław a Zagłębiem Sosnowiec

Śląsk na biało z czerwonymi getrami, Zagłębie na czerwono-zielono-czerwono

rezerwowi: Śląsk - Kaczmarek, Solarz, Dudek, Kowal, Witkowski; Zagłębie - Bensz, Marek, Paczkowski, Piątkowski, Smarzyński