Aura: Pochmurno i chłodno, temp. 15 °C

Śląsk Wrocław:(stroje: ) Hryńczuk – Ostrowski (46' Witkowski), Ignasiak, Rudolf – Budka, Sztylka, Szewczyk (89' Małecki), Dudek (74' Wielgus), Rosiński – Ulatowski, Kowal Trener:
Radomiak Radom:(stroje: ) Borkowski - Sadzawicki, Duda, Szwed, Wachowicz, Cieciura, Terlecki (84' Kasprzak), Rysiewski, Brzyski, Osipowicz (71' Studen), Salami (90' Skórnicki). Trener:

Radomiak Radom:

Kolejna twierdza padła !!! Wczoraj w Chorzowie a dziś we Wrocławiu, zanotowano pierwszą porażkę w tym sezonie na własnym obiekcie. To był mecz o którym zarówno piłkarze jak i kibice będą chcieli szybko zapomnieć. Pierwsze wiadro zimnej wody na głowę czasem dobrze robi, miejmy nadzieje, że to tylko wypadek przy pracy. Co do samego przebiegu gry, wyliczać można by wiele błędów ale to już jest zadanie trenera. Trzeba powiedzieć to jasno: Radomiak przyjechał do Wrocławia z wolą walki, wyraźnie zdeterminowany, porażka nie wchodziła w grę. Przyniosło to spodziewane efekty. Zespół Śląska wyglądał na bardzo niepewny swojej siły a to bezlitośnie wykorzystali goście z Radomia. Po wejsciu Wielgusa gra Wrocławian wyglądała zupełnie inaczej, szkoda tylko ze wszedł trochę póżno. Zawodnicy ze spuszczonymi głowami pożegali się z kibicami podchodząc do ogrodzenia. Szkoda... ale świat się nie skończył, GRAMY DALEJ !!!

90+3 min. - Koniec meczu! Śląsk 1:3 Radomiak
90+1 min. - Sędzia doliczył 3 minuty.
90 min. - Taktyczna zmiana w Radomiaku, Skórnicki wchodzi za Salami.
89 min. - Szewczyka zmienia Małecki
85 min. - Wielkich emocji dostarcza strzał Ulatowskiego z dystansu.
84 min. - Za Terleckiego na murawe wchodzi Kasprzak.
82 min. - Kolejna groźna akcja Śląska, Budka uderza ale piłka wychodzi na róg. Po rozegraniu rzutu rożnego Sztylka minimalnie pudłuje.
81 min. - Śląsk gra utra-offensywnie. Atakujemy czterema napastnikami.
80 min. - GOOOL !!! Kowal zagrywa do Ulatowskiego, ten sprytnym strzałem obok słupka umieszcza pilkę w bramce Radomiaka. 1:3
78 min. - Znowu strzela Wielgus, tym razem z linii pola karnego ale bramkarz piąstkuje na kornera.
76 min. - Aktywnie do gry włączył się Wielgus, jego strzał z 20 m. przelatuje minimalnie nad bramką.
74 min. - W miejsce Dudka wchodzi Wielgus.
73 min. - Groźna akcja Śląska, Rosiński zagrywa do Ulatowskiego ten jednak zbyt długo zwleka z oddaniem strału i traci piłkę na rzecz obrońców gości.
71 min. - Zmiana w ekipie z Radomia, za Osipowicza wchodzi Studen.
67 min. - Rosiński zagrywa ostro w pole karne, piłka odbita od któregoś z graczy trafia pod nogi Witkowskiemu, ten usiłuje technicznie uderzyć ale futbolówka przelatuje nad poprzeczką.
65 min. - Sadzawicki fauluje Kowala za co ukarany jest żółtą kartką, to już jego druga żółta kartka w tym spotkaniu ( przez przoczenie nie odnotowaliśmy tej pierwszej) , otrzymuje zatem czerwoną kartkę. Radomiak gra w dziesiątkę.
64 min. - Strzał Rosińskiego z 18 metrów obok lewego słupka.
62 min. - Terlecki dostaje podanie w pole karne ale zbyt dlugo zwleka z oddaniem strzału i w efekcie ją traci.
56 min. - Salami znów sam na sam z Hryńczukiem, tym razem bramkarz Śląska łapie piłkę lecz atakowany wypuszcza ją z rąk. Salami strzela ale na szczęścia z linii bramkowej piłkę wybija Rudolf.
51 min. - Budka wpada w pole karne lecz zatrzymują go obrońcy, piłka wychodzi na rzut rożny który zostaje fatalnie rozegrany. Następuje kontra Radomian, dośrodkowanie, kiks Ignasiaka i piłka ląduje obok Szweda, ten jednak marnuje doskonałą okazje do podwyższenia i trafia z 3 metrów w Hryńczuka.
47 min. - Strata piłki i kontra w wykonaniu radomskich piłkarzy, w sytuacji sam na sam z Salami zwycięsko wychodzi Hryńczuk.
46 min. - Śląsk gra teraz w ustawieniu 3-4-3.
46 min. - Za kontuzjowanego Ostrowskiego na boisku pojawia się Witkowski.

Szok. Tak można w skrócie opisać to co stało się podczas pierwszej części gry. Trudno szukać winowajców zaistaniałej sytuacji. Jedno powiedzieć trzeba, mianowicie to, że cała formacja obronna w ekipie Śląska gra dziś tragicznie!!! Trudno winić tutaj Hryńczuka, jego udział w wyniku jest bynajmniej znikomy. Panowie POBUDKA !!!

45+4 min. - Koniec pierwszej połowy
45+2 min. - Ostre starcie Ostrowskiego z Salami, ten pierwszy opuszcza boisko na noszach. Uraz wygląda groźnie, Ostrowski nie wróci już na boisko.
45 min. - Sędzia dolicza 4 minuty.
45 min. - Brzyski uderza z lewej strony, interweniuje Rudolf lecz tak niefrasobliwie że piłka minimalnie mija bramkę, o mały włos był by gol samobójczy.
44 min. - Bardzo groźna akcja Śląska jednak arbiter liniowy sygnalizuje spalonego.
39 min. - Z za pola karnego strzału próbuje Dudek lecz blokowana piłka wychodzi na róg.
37 min. - 0:3 !!! Tego się nikt nie spodziewał. Salami mija obrońców Śląska podaje do Osipowicza, ten technicznym delikatnym lobem umieszcza piłkę w bramce.

Na Oporowskiej znów widnieje transparent przypominający włodarzą miasta o obietnicy modernizacji stadionu. W loży vipów zasiada Franciszek Smuda.

33 min. - Indywidualna akcja Szewczyka zakończona minimalnie niecelnym strzałem.
26 min. - Rzut rożny dla Radomiaka. Brzyski centruje, Salami strzela głową ale niecelnie.
24 min. - Terlecki uderza z za pola karnego lecz nie trafia.
22 min. - Kolejny rzut wolny dla Wrocławian, dośrodkowuje Rosiński, głową strzela Dudek, lecz piłka przelatuje nad bramką.
19 min. - Rzut wolny dla gości, Brzycki dośrodkowuje do Osipowicza lecz ten główkuje wysoko nad bramką.
14 min. - Za faul na Cieciurze żółtą kartką ukarany Szewczyk.
13 min. - Rzut wolny dla Śląska z 20 m. Rosiński uderza minimalnie nad bramką.
11 min. - Śląsk jest w szoku, nie bardzo wie co się stało. Miejmy nadzieje że to rozzłości naszych piłkarzy i zmobilizuje do walki.
10 min. - Niestety Radomiak idzie za ciosem. Szwed wykłada piłkę Osipowiczowi a ten płaskim strzałem pokonuje Hryńczuka !!! Śląsk - Radomiak 0:2
6 min. - Bramka dla gości!! Po kiksie Rudolfa do piłki dochodzi Osipowicz, znajdując się w pozycji sam na sam z Hryńczukiem nie ma problemów z umieszczeniem piłki w siatce. 0:1

Witam wszystkich. Przepraszam wszystkich za mały poślizg, były małe problemy z siecią. W miare postępu czasu uzupełnie brakujące dane.