Aura: deszcz

Zagłębie Sosnowiec:(stroje: ) Peškovič, Kłoda, Marek, Hošić, Adžem (Lachowski 73'), Piątkowski (Skrzypek 67'), Kościukiewicz, Berensztajn, Mierzejewski (Paczkowski 67'), Prymula, Folc Trener:
Śląsk Wrocław:(stroje: ) Janukiewicz - Kaczorowski, Wójcik, Pokorny, Lasocki - Szewczuk, Dudek, Sztylka, Wan (Rudolf 80')- Morales (Woźniak 90'), Ulatowski (Rusinek 80') Trener:

Zagłębie Sosnowiec:

90+4 min. - Koniec spotkania
90+4 min. - Szewczuk uderza z 8 metrów. Bramkarza Zagłębia z największym trudem wybija na rzut rożny
90+1 min. - Żółtym kartonikiem ukarany Rudolf
90+1 min. - Zmiana w drużynie WKS-u. Za moralesa wchodzi Woźniak
90 min. - Sędzia dolicza 4 minuty do regulaminowego czasu gry
90 min. - Faul Sztylki metr od własnego pola karnego
88 min. - Kolejny rzut rożny dla Zagłębia. Piłka trafia do Kościukiewicza, ten dośrodkowuje, jednak pewnie łapie piłkę Janukiewicz
87 min. - Strzał Prymuli z 14 metrów obok słupka
87 min. - Zamieszanie w polu karnym.Jeden z piłkarzy Zagłębia strzela z 3 metrów , Janukiewicz górą
86 min. - Rusinek wybija piłkę na rzut rożny
84 min. - Próba dośrodkowania Dudka do Rusinka, ale piłka bita zbyt mocno. Piłkę przejmuje Peškovič
82 min. - Lewą stroną Lachowski, dośrodkowuje do Folca, ten jednak nie zdołał opanować piłki
80 min. - Podwójna zmiana w drużynie WKSu.Rusinek wchodzi za Ulatowskiego, Rudolf za Wana
79 min. - GOOOOLLLLSkrzypek "tańczy z piłką w polu karnym" w końcu decyduje sie na strzał, uderza po ziemi, Janukiewicz nie miuał najmniejszych szans na obronę
79 min. - Przechwyt w środku pola, Dudek zagrywa do Ulatowskiego, ten jednak kiksuje
78 min. - Dudek zagrywa do Ulatowskiego, ten nie trafia czysto w piłkę z 16 metrów od bramki Peškoviča.
76 min. - Rzut wolny dla sosnowiczan. Piłkę uderzał Marek , jednak ta opuszcza murwę obok słupka
74 min. - Kłoda dośrodkowuje ze środka pola, jednak żaden z napasników Zagłębia nie dochodzi do piłki
73 min. - Lachowski za Adžema w druzynie gospodarzy. Trener Moskal wzmacnia linię ataku
71 min. - Dośrodkowanie z lewej strony do Adžema, jednak Janukiewicz jest pierwszy przy piłce
70 min. - Wan z lewej strony posyła piłkę w pole karne, jednak żaden z piłkarzy Śląska do niej nie dochodzi
68 min. - Od razu groźna akcja Paczkowskiego. Czujni obrońćy WKS-u wybijają piłkę
67 min. - Podwójna zmiana w drużynie Zagłębia Sosnowiec.Mierzejewski schodzi wchodzi Paczkowski, Skrzypek za Piątkowskiego

Miedź Legnica - Polonia Warszawa 2:0

64 min. - Ostre stracie w środku boiska. Dudek faulowany przez Folca.Masażyści wkraczają na boisko
63 min. - GOOOOOOOOLLLLDośrodkowanie z rzutu rożnego. Olbrzymie zamieszanie w polu karnym. Pokorny zdobywa prowadzenie dla Śląska
63 min. - Kontra Śląska, piłka trafia do Wana, jednak Kłoda nie dał się ograć
62 min. - Strzał Piątkowskiego z 30 metrów nad poprzeczką bramki Janukiewicza
61 min. - Wan dośrodkowuje w pole karne, jednak piłke przechwytuje Peškovič
59 min. - Dośrodkowanie Wana ze środka pola, jednak Ulatowski i Szewczuk nie sięgają piłki.
58 min. - Próba strzału z ostrego kąta Prymuli. Golkiper Śląska jest jednak na posterunku

Deszcz pada coraz mocniej. Pojawiają się również błyskawice nad Stadionem Ludowym

55 min. - Mierzejewski zbyt mocno dośrodkowuje z lewej strony boiska. Od bramki grę wznowi Janukiewicz
54 min. - Dudek próbuje strzelać z lini pola karnego, jednak piłkę przejmują sosnowiczanie i wyprowadzają kontrę
52 min. - Zamieszanie w polu karnym, głową uderza Kościukiewicz, z największym trudem Janukiewicz łapie piłkę
52 min. - Kolejna dobra akcja Prymuli. Rzut rożny dla gospodarzy
51 min. - Zagłębie mogło wyjść na prowadzenie. Rajd Prymuli, kótry podaje do niepilnowanego Folca, Janukiewicz mija się z piłką , jednak Folc też nie zdodłał jej przejąć
50 min. - Uderzenie z 35 metrów Sztylki nieznacznie mija słupek bramki Peškoviča
49 min. - Lewą stroną szarżuje Mierzejewski.Kaczorowski powstrzymuje rywala nieprzepisowo. Żóta kartka dla piłkarza Śląska
49 min. - Masażyści udzielają pomocy Szewczukowi
48 min. - Dośrodkowanie Wana, 2 zawodników mija się z piłką, jednak Dudek do którego dociera piłka nie potrafi celnie uderzyć z 10 metrów
47 min. - Adžem ukarany przez arbitra żółtym kartonikiem za faul na Szewczuku
47 min. - Dośrodkowanie z lewej strony. Strzał głowsą Szewczuka. Górą bramkarz Zagłębia
46 min. - Początek drugiej częsci spotkania
45+1 min. - Koniec pierwszej połowy. Piłkarze Zagłębia Sosnowiec lepiej prezentują się na własnym obiekcie, jednak Śląsk również stwarza groźne sytuacje. Druga połowa zapowiada się bardzo interesująco
45 min. - Rajd Moralesa lewą stroną pewnie blokowany przez Hošića. Od bramki Peškovič
45 min. - Sędzia dolicza 1 minutę do regulaminowego czasu gry

Kibice skandują EKSTRAKLASA BĘDZIE NASZA

44 min. - Rzut wolny dla Zagłębia 25m od bramki WKS-u. Berensztajn uderza jednak nad poprzeczką
43 min. - Kłoda wykłada piłke na 16m do Prymuli ten jednak nie trafia w piłkę
43 min. - Próba dośrodkowania w pole karne Kłody, piłkę przejął Mierzejewski, który uderza z ostego kąta. Janukiewicz pewnie łapie piłkę
42 min. - Pokorny uderza nieczysto głową. Od bramki grę wznowią gospodarze
42 min. - Rzut wolny dla Śląska z lewej strony pola karnego
41 min. - Piatkowski zakłada "siatkę" Moralesowi
40 min. - Wan próbuje strzału, jednak piłka trafia w obrońców
40 min. - Wan dośrodkowuje w pole karne, jednak udaną interwencją popisuje się Peškovič
39 min. - Szewczuk za głeboko dośrodkowuje do wbiegającego Ulatowskiego
38 min. - Lasocki kopnięty przez Piątkowskiego przy linii końcowej.Piłkarz Zagłębia ogląda żółtą kartkę
37 min. - Kiks Folca. Od rzutu z auto rozpocznie WKS
37 min. - Dudek z 20 metrów uderza nad poprzeczką
36 min. - Próba prostopadłego podania Dudka do Ulatowskiego, ten jednak uprzedzony przez obrońców z Sosnowca
34 min. - Rajd lewą stroną Prymuli, zagranie do Folca, który uderza minimalnie obok słupka bramki gości
31 min. - Faulowany Dudek. Rzut wolny dla Śląska z 30 metrów. Dośrodkowanie Wana, głową uderza Lasocki jednak golkiper Zagłębia na posterunku
30 min. - Mierzejewski groźnie dośrodkowuje z lewej strony, Janukiewicz mija sie z piłką, jednak całą sytuację wyjaśnia jeden z obrońców Śląska
29 min. - Przechwyt w środku pola Sztylki, podanie do Ulatowskiego, ten zagrywa do Wana, jednak ten popisuje się bardzo niecelnym zagraniem
28 min. - Nieporozumienie w szeregach Śląska, jednak podanie Folca do Mierzejewskiego zbyt mocne
27 min. - Wan zagrywa do Moralesa, jednak ten skutecznie blokowany przez obrońców gospodarzy. Od bramki Peškovič
26 min. - Sztylka uderza z 25 metrów, jednak piłka trafia w jednego z piłkarzy Zagłebia, który pada na murawę
26 min. - Próba strzału z przewrotki Kościukiewicza po dośrodkowaniu Berensztajna nie znajduje drogi do bramki
25 min. - Próba podania do Piątkowskiego, jednak dobrze ustawiony Lasocki wybija na rzut rożny

Kibice Sosnowca nie chcą zmoknąć zdjęli koszulki i kibicują swoim ulubieńcom już bez koszulek

23 min. - Próba podania do Wana z głębi pola zbyt mocna i nie dochodzi do piłkarza Śląska
22 min. - Dośrodkoanie Berensztajna na głowę Prymuli, jednak ten uderza piłkę nad poprzeczką
22 min. - Próba zaskakującego uderzenia prymuli z 20 metrów , który wywalczył rzut rożny
21 min. - Obaj trenerzy daleko od ławek przekazuja wskazówki swoim podopiecznym
20 min. - Wan dośrodkowuje w pole karne z lewej strony boiska, jednak najwyżej wyskakuje bramkarz gospodarzy i pewnie łapie piłke
19 min. - Próba podania Wana do Ulatowskiego udaremniona przez obrońców Zagłębia
17 min. - Marek uderza tuż nad poprzeczką z rzutu wolnego
16 min. - W polu karnym leży Lasocki. Masażyści wkraczają na murwę. Piłkarz znoszony jest na noszach
16 min. - Groźną akcje faulem przerywa Szewczuk. Sędzia pokazuje żółty kartonik
15 min. - Dudek mocno uderza z 25 metrów. Piłka ociera się o któregoś z obrońców. Rzut rożny dla wrocławian
14 min. - Ulatowski próbuje przedzierać się lewą stroną, jednak nie dał rady 3 rywalom
13 min. - Próba dośrodkowania z prawej strony Kłody, jednak piłka opuszcza plac gry

Zaczyna padać deszcz

11 min. - W polu karnym pada Prymula, jednak gwizdek arbitra milczy
11 min. - Dośrodkowanie z prawej strony Piątkowskiego, obydwaj napastnicy Zagłębia mijają sie z piłką
11 min. - Morales uderza z 25 metrów, jednak piłka nieznacznie mija słupek. Ob bramki Peškovič
9 min. - Wan fauluje w środkowej części boiska. Od rzutu wolnego grę wznowią sosnowiczanie
7 min. - Groźna akcja Prymuli, dośrodkowanie w pole karne. Głową starał się zdobyć bramkę Folc, piłka obok słupka
7 min. - Próba dośrodkowania Prymuli. Piłka jednak opuszcza plac gry. Od bramki golkiper Śląska
5 min. - Faul Lasockiego. Rzut wolny dla Zagłębia, dośrodkowanie w pole karne Berensztajna, strzał głową z 5 metrów Kościukiewicza łapie Janukiewicz. Dobra okazja dla Zagłębia na zdobycie prowadzenia
4 min. - Ładna akcja Wana, jednak podanie kierowane do Szewczuka nie znajduje adresata
3 min. - Próba długiego podania Lasockiego do Moralesa, jednak Marek oddala niebezpieczeństwo od własnego pola karnego
2 min. - Aut dla drużyny Śląska. Lasocki rozpoczyna akcję z lewej strony boiska
1 min. - Dudek próbuje długiego podania, jednak piłkę przejmuje Peškovič
1 min. - Gwizdek sędziego daje znak do rozpoczęcia spotkania. Zagłębie Sosnowiec w strojach czerwono-białych, Śląsk Wrocław tradycyjnie na zielono.

Pierwsi sympatycy Śląska pojawiają się na sektorze gości. Kibice, którzy zdecydowali się przyjechać pociągiem, muszą uzbroić się w cierpliwość, gdyż "spec" jest troche opóźniony

W rezerwie pozostają : Zagłębie Sosnowiec - Bensz, Lachowski, Skrzypek, Oziębała, Bednár, Paczkowski,Bednár; Śląsk Wrocław - Kaczmarek, Pajączkowski, Rusinek, Rudolf, Woźniak, Ilków-Gołąb