Strzelcy: Krzycki 19'; Kędziora 48'; Kędziora 55'

Piast Gliwice:(stroje: ) Humerski - Chylaszek, Gamla, Widuch, Kaszowski - Kompała, Krzycki, Filipowicz (Podgórski 51'), Janczarek (Michniewicz 75') - Kędziora, Wesecki Trener:
Śląsk Wrocław:(stroje: ) Janukiewicz - Rudolf, Pokorny, Wójcik, Wołczek - Wan (Pajączkowski 52'), Cap (Morales 46'), Dudek (Woźniak 60'), Szewczuk - Ulatowski, Imeh Trener:

Piast Gliwice:

To już koniec sezonu w 2 lidze. Miedź Legnica uniknęła bezpośredniego spadku i zagra w barażach.

Śląsk przegrywa po bardzo słabej grze.

90+3 min. - Sędzia kończy spotkanie. Piast Gliwice - Śląsk Wrocław 3:0
90+3 min. - Ładny strzał Szewczuka broni bramkarz.
90+2 min. - Zawodnik Piasta na spalonym.
90 min. - Mija regulaminowy czas meczu.
88 min. - Szewczuk zagrywa do Ulatowskiego, obrońcy wybijają na rzut rożny.
87 min. - Ofensywny faul Imeha.
85 min. - Żółtą kartką ukarany Woźniak, po bezsensownym ataku na przeciwnika.
85 min. - Strzał głową Pokornego minimalnie mija bramkę.
84 min. - Po akcji Woźniaka i Pajączkowskiego zamieszanie pod bramką Piasta.
83 min. - Kędziora wychodzi sam na sam z Janukiewiczem. Sędzia boczny podnosi chorągiewkę. Spalony.
82 min. - Pokorny ryzykownie do Janukiewicza, ten głową wybija piłkę.
80 min. - W Ostrowcu remis, Miedź coraz bliżej baraży.
79 min. - Żółta kartka dla Rudolfa.
76 min. - Na bramkę Humerskiego niecelnie uderza Imeh.
75 min. - Michniewicz pojawia się za Janczarka.
74 min. - Na boisku panuje senna atmosfera.
73 min. - Gospodarze grają spokojnie i mądrze. Śląsk jest bezradny.
72 min. - Rzut rożny dla Piasta. Bez zagrożenia dla bramki strzeżonej przez Janukiewicza.
69 min. - Imeh w dogodnej sytuacji uderza w boczną siatkę.
66 min. - To będzie już 17 kolejny wyjazdowy mecz Śląska bez zwycięstwa.
65 min. - Groźny strzał Kaszowskiego minimalnie obok bramki.
64 min. - Dośrodkowanie Śląska, ale bez większego zagrożenia dla bramki Humerskiego.
62 min. - Tymczasem losy Miedzi ważą się w Łomży i Zabierzowie.
61 min. - Wszyscy zawodnicy Śląska będący na boisku mają mniej bramek zdobytych w tym sezonie, niż Adam Kompała, gdy zdobywał tytuł króla strzelców ekstraklasy.
60 min. - Schodzi Dudek. Za niego pojawia się Woźniak.
59 min. - - Zawodnicy Piasta kontrolują wydarzenia. Śląsk nie jest w stanie im zagrozić.
56 min. - Śląsk gra bardzo słabo.
55 min. - Już trzy do zera. Kędziora główką po dośrodkowaniu Janczarka strzela gola.
52 min. - Pajączkowski za Wana.
51 min. - Za Filipowicza wchodzi Podgórski.
50 min. - W przerwie odbyła się jednak zmiana w drużynie gości. Capa zastąpił Morales.
48 min. - Kędziora strzela bramkę po podaniu od Kompały. 2:0 dla Piasta.

Na stadionie Piasta można bez przeszkód napić się piwa.

47 min. - Filipowicz doznał jakiegoś urazu. Opuszcza boisko na noszach.
46 min. - Rozpoczyna się druga połowa. Obie drużyny bez zmian.
45+2 min. - Sędzia kończy pierwszą część spotkania. Po 45 minutach Śląsk przegrywa w Gliwicach 0:1.
45+1 min. - Lekki strzał Krzyckiego broni Janukiewicz.
45 min. - Sędzia dolicza 2 minuty.
44 min. - Sam na sam z Humerskim Szewczuk strzela bardzo blisko bramki.
43 min. - Po składnej akcji, groźny strzał oddaje Wesecki.
43 min. - Wołczek przerywa akcję Kędziory.
40 min. - Ulatowski próbował zaskoczyć bramkarza efektowną półprzewrotką, ale bez efektu.
39 min. - Narazie piłkarze Piasta kontrolują wydarzenia na boisku.
37 min. - Żółtą kartkę otrzymuje Petr Pokorny.
36 min. - Kontratak Śląska, długa piłka do Ulatowskiego. Za mocno.
35 min. - Rzut wolny dla gospodarzy. Dośrodkowanie wybija na aut Janukiewicz.
34 min. - Filipowicz ukarany żółtą kartką. To już trzecie takie upomnienie dla piłkarzy Piasta.
31 min. - Wołczek oddaje zaskakujący strzał. Piłka w niewielkiej odległości mija bramkę.

Na stadionie około 150 kibiców Śląska.

28 min. - Imeh wpada w pole karne, jednak zostaje zatrzymany.
27 min. - Imeh podaje do Ulatowskiego, ale akcja zostaje przerwana przez gospodarzy.
25 min. - Płaski strzał Janczarka bez trudu łapie Janukiewicz.
25 min. - Dośrodkowanie Szewczuka niecelne, piłkę przejmują piłkarze Piasta.
24 min. - Po bramce na boisku zupełnie nic się nie dzieje.
21 min. - Długa piłka do Weseckiego, ale akcję przerywają defensorzy Śląska.

Śląsk narazie prezentuje się słabo.

19 min. - Kompała dośrodkowuje na głowę Krzyckiego, a ten kieruje piłkę do siatki. 1:0 dla Piasta.
19 min. - Rzut rożny dla gospodarzy.
17 min. - Dudek wychodzi z kontratakiem, faulowany jest przez Kędziorę i zawodnik Piasta został ukarany żółtą kartką.
16 min. - Dośrodkowanie w pole karne, Wrocławianie wybijają na rzut rożny.
16 min. - Brzydki faul Capa na Janczarku. Rzut wolny w 30 metrów.
15 min. - Wan odgrywa do Rudolfa, ten wbiega w polę karne, ale obrońcy Piasta wybijają piłkę.
14 min. - Na boisku niewiele się dzieje.
11 min. - Na stadion wchodzą pierwsi kibice Śląska.
9 min. - Wesecki uderza na bramkę, ale Janukiewicz broni i wybija piłkę na róg. Janukiewicz łapie piłkę po dośrodkowaniu.
7 min. - Żółtą kartką ukarani Cap i Kompała.
6 min. - Janczarek uderza obok słupka.
3 min. - Dośrodkowanie Imeha nie znajduje adresata i wylatuje na aut.
1 min. - Wan uderza głową, ale bramkarz gospodarzy broni.
1 min. - Śląsk rozpoczął. Gospodarze występują w strojach niebiesko - czerwonych. Wrocławianie na biało.

W rezerwie pozostają: Piast - Kasprzik, Michniewicz, Mizgajski, Bańka, Podgórski; Śląsk - Kaczmarek, Okrojek, Woźniak, Rusinek, Morales, Pajączkowski, Biliński